Založ si blog

Takže tak 5. – Čo by mal pre udržanie svojho úspechu urobiť prezident Pellegrini. . .

Povedzme si to rovno –  tieto prezidentské voľby na Slovensku boli viac proti Korčokovi, ako za Pellegriniho. Znamená to, že pre mnoho ľudí u nás bol Pellegrini prijateľnejším kandidátom. Svoju pozíciu by mal upevniť hneď na začiatku rozvážnymi krokmi.

 

Pobavilo ma, ako Korčok vybehol s obviňovaním, že za jeho neúspech môže Pellegriniho neférová kampaň. Ukázal tým, ako správne sa národ rozhodol, lebo od zrelej reakcie to má na míle ďaleko. Takýto by to bol prezident – manipulátor a deštrukčne vystupujúci človek.

Mal by sa pozrieť pravde do očí, že ľudia pri volebnom rozhodovaní sa hodnotili aj jeho minulosť – ktorú vonkoncom mnohí nepokladáme za peknú. Príbeh o jeho postavení v NATO v časoch  bombardovania Juhoslávie je hodne škaredý, rovnako ako aj chýbanie akejkoľvek občianskej statočnosti počas dlhých desaťročí, kedy bolo možné a aj opakovane potrebné sa ozvať za správnu vec a namiesto toho sa nimi tiahne  jeho pozícia žehliča a zametača pod koberec. No a do tretice – povedz mi. kto je tvoj kamoš, a ja ti poviem, kto si – kamaratšágy s bývalým prezidentom Kiskom mu rozhodne na morálnom lesku v očiach väčšiny národa nepridali.

Mohli by sme takto pokračovať ešte nejaký čas, lebo z môjho pohľadu urobil more chýb.

 

Pellegrini by mal svoju podporu udržiavať a posilňovať.

Prvý z krokov, ktorý by som určite uvítala aj ja, by malo byť jeho verejné ospravedlnenie sa občanom za niekdajšie nerozvážne vyhlásenie o povinnom vakcinovaní – to mu doteraz mnohí u nás neodpustili. Mal by ľudí uistiť, že v budúcnosti nijaké povinné vakcinovanie kohokoľvek u nás podporovať nebude. Myslím, že toto by mnoho ľudí, ktorí mu dali v týchto voľbách podmienečnú dôveru, kvitovalo.

Druhá z vecí, ktoré by mal mať Pellegrini na mysli, je oslabovať dôsledky štvavej politiky progresivcov, ktorí štvali mladých proti ich rodičom a starým rodičom –  a som si istá, že následky ich patologických krokov budeme v tejto spoločnosti niesť ešte hodný čas.  Mal by byť prezidentom mieru – nielen vo vzťahoch k vojne a na medzinárodnom poli, ale aj v oblasti medzigeneračných vzťahov a na poli vnútrospoločenskom.

Tretí z krokov by mal byť o znovunavrátení dôstojnosti funkcii prezidenta. Výročia Slovenskej republiky oslavovať dôstojne a s úctou k pravde  a smerovať Slovensko k tradičným hodnotám – k úcte voči rodine, vlastenectvu, ale aj k hodnotným ľudským vlastnostiam – životnej múdrosti, vďačnosti a pokore.

 

Pravdou je, že Pellegriniho volili ľudia viac ako človeka, než ako politika. Na silne kresťansky orientovanom Slovensku, podotýkam, si získal túto dôveru – hoci v predvolebnej kampani sa snažili podaktorí podstrkovať jeho sexuálnu orientáciu.  Ako „protřelý diplomat“ Korčok mal náskok, ale úplne ho stratil a prešvihol svojim ľudským profilom.

 

Uvedomte si, že Pellegrini získal v regiónoch ešte vyššiu dôveru, lebo na miestach ako naše voľby skreslila i kopa turistov, ktorí sa tu pritrepali hlasovať a pacientov protialkoholickej liečebne. Takže u nás by mal ešte oveľa vyššie percento hlasov, keby sa nerátali u nás prišelci.

 

A hej nový Danielito Zoroslava Kollára

https://www.youtube.com/watch?v=KgeWfYnR_r8

 

Elena

 

 

K diskusii luna5 Tak to s Vami plne súhlasím, veru škoda – mohli sme zachrániť tisíce životov a predísť obrovským ekonomickým škodám spoločnosti.

Alebo si azda myslíte, že by som ako premiér organizovala covidakcie s uplácaním tých, ktorí sa zapoja do vakcinačného pokusu? Som za pravdu – zverejnime štatistiky úmrtnosti za roky 2020 až dodnes – pre rôzne vekové kategórie, u vakcinovaných a nevakcinovaných. Aj mieru zdravotných ťažkostí u vakcinovaných a u nevakcinovaných, ktorí prekonali kovid (lebo nevakcinovaní, ktorí neprekonali kovid, sú nepochybne zdraví, v tom sa zrejme zhodneme, že?) podľa vekových kategórií.

 

luna5 Ja poznám, a Vy si niečo preštudujte, na internete je toho dosť – a aj dôveryhodných zdrojov. Napríklad https://www.mojevideo.sk/video/3b078/ceska_kardiologicka_rozprava_o_ockovani_na_covid_(neziaduce_ucinky_vakcin).html

Som si istá, že chcem, aby sme štatistické údaje dali dokopy a pozreli sa na ne pravdivo. A aby tí, ktorí nesú zodpovednosť za túto situáciu, za ňu niesli zodpovednosť v plnej miere.,

 

 

 

Naozaj 1. – Ako oblaky. . .

27.05.2024

Píšem často blogy aj s politickými témami, no v skutočnosti politika u mňa z hľadiska záujmu má mínusové hodnoty. Keby to bolo na mne, moja vodnárska duša by zariadila svet, v ktorom by neboli žiadne štáty, a hrabivci by nemali nahrabané majetky. Putovali by sme každý kam nás len oči povedú, voľne a bez akýchkoľvek obmedzení. Ako oblaky. Oblaky sú v mojom [...]

Lebo 7. – Bude bez milióna a bez fúzov? Veru nie.

22.05.2024

Nuž, tomu sa hovorí chlapské slovo. Zaujímavú stávku vyhlásil český lekár, ktorý pracuje vo Všeobecnej fakultnej nemocnici v Prahe, ako uvádza článok v linku https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Bludny-balvan-za-ivermektin-Vse-jinak-Vsadim-se-o-milion-Je-tu-studie-755683 Bludný balvan, udelený členke Rady ČT za ivermectin ho pohol k činu. Stratil už trpezlivosť s [...]

Lebo 6. – Upokojovači. . .

21.05.2024

Čo by ste si mysleli o odborníkovi, ktorý by týranej obeti začal vykladať, aby s agresorom nastolila dobrý vzťah, aby s ním uzavrela zmier. Aby už nepripomínala, že jej ublížil a tvárila sa, že to je všetko preč. Asi by ste si poťukali po čele, a pouvažovali, že ktovie ako si ten fušer školu spravil. Situácia v našej spoločnosti je presne taká, ako v spomenutom [...]

NRSR, parlament, poslanci

Prieskum: Voľby by v máji vyhral Smer, náskok pred druhým PS je minimálny

27.05.2024 20:10

Hranicu zvoliteľnosti by prekročila aj SNS a Republika.

nehoda, horná streda

Počas zásahu na D1 do nich vrazil kamión, dvaja hasiči zahynuli. Šutaj Eštok vyjadril rodinám sústrasť

27.05.2024 18:10, aktualizované: 21:40

Diaľnica bude podľa polície uzatvorená do obhliadky.

žilina, polícia,

Len 16-ročný mladík namieril BMW do skupiny ľudí, jeden človek skončil v nemocnici

27.05.2024 17:53

Vyšetrovateľ na obvineného spracoval podnet na podanie návrhu na jeho vzatie do väzby.

ZSSK, vlak, zeleznice, IC, stanica, lokomotiva, pracovnik

Vlak v Podolínci zraziť malé dievčatko, doprava je smerom do Starej Ľubovne zastavená

27.05.2024 17:49

Dieťa malo utrpieť zranenia, ich rozsah nateraz nie je známy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,881
Celková čítanosť: 9107338x
Priemerná čítanosť článkov: 3161x

Kategórie

Archív