Založ si blog

Takže tak 7. – Bude Dolinková klinec do truhly vláde?

Dolinková zavádza platby u lekára – vraj „len 5 eur“.  Ibaže zakaždým, a u každého lekára – takže ak potrebujete u špecialistu predpísanie liekov či pravidelnú kontrolu, a máte takých špecialistov troch a raz zájdete k všeobecnému lekárovi, chronicky chorému pacientovi urve tento nápad hneď 20 eur navyše z rozpočtu mesačne. Iste, „iba dvadsať eur“ – lebo optikou poslaneckého či ministerského platu,  Ale „až“ optikou dôchodcu, u ktorého chronické choroby s vekom pribúdajú. Ročne by to bolo až 240 eur.

A takisto Dolinková chce rušiť benefity u zubára zodpovedne sa správajúcim poistencom

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/706827-dolinkova-sa-chysty-setrit-na-pacientoch-zdravy-chrup-sa-stava-vysadou-bohatych/

Zatiaľ ešte mnohým ľuďom nedošlo, čo to znamená, ale po pár mesiacoch tohto nápadu v praxi sa situácia zmení, lebo budú musieť platiť vyššie sumy, a na to mnohí nemajú. Korčok ani korčokolády nebude musieť rozdávať, a ľudia začnú predčasné voľby zvažovať.

Lebo koalícia vyhrala hlavne prezidentské voľby iba podmienečne, muselo sa voliť z dvoch. Národ v prípade predčasných volieb nebude očakávať voľbu z dvoch alternatív – Korčok teda nebude bariérou ani pre tých, ktorí boli v situácii nútenej voľby.

 

Tak sa na to dobre pozrime, čo Dolinková (alebo niekto v jej pozadí) vymyslela.

Začnime tým, že keď potrebujeme v zdravotníctve na Slovensku tak zúfalo šetriť, koľko dávame na ľudí, ktoré nevložili do tohto zdravotníckeho systému ani cent, ale čerpajú veselo zadarmo. Akú sumu sme dali na ich ošetrenia a liečbu v našich zdravotníckych zariadeniach a na lieky pre nich? A akú sumu sme dali na zubné ošetrenie pre nich?

Povedzme si teda, koľko sme dali na zdravotnú starostlivosť za minulý rok pre „utečencov“ –  Ukrajincov. Naposledy som zachytila údaj, že ich tu bolo okolo 160 000, netuším aké percento z nich u nás teraz pracuje. Ak je to 20 percent, ako v Česku, tak ďakujem pekne.

Oni si idú tiež platiť, alebo oni budú mať naďalej všetko u zubára u nás úplne zadarmo?

 

Zvažujme tiež to, aké dopady bude mať tento nápad v praxi.

Nuž, ľudia prestanú chodiť na preventívne prehliadky, a dokonca aj na ošetrenie zubov pôjdu iba v prípade bolesti mnohí. Zhorší sa v tejto oblasti zdravie národa – ak o tom niekto pochybuje, tak si nevidí ďalej od nosa.

Takže sa neskôr vynaloží viac na riešenie zanedbaní – a to tak u zubára, ako aj u lekárov, kde treba pri ich návšteve platiť 5 eur.

 

Hlášku roka k tomuto nápadu vydal predseda UDZS SR Pavlovič, ako píše článok v linku

Vzhľadom na to, že na benefity zdravotných poisťovní sa skladajú všetci poistenci, ale reálne ich využíva len časť z nich, je tu legitímna otázka, či by sa nemali nastaviť pravidlá tak, aby boli odmeňovaní všetci poistenci, ktorí vedú zdravý spôsob života a nevyužívajú zdravotnú starostlivosť,“ dodal predseda Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou Michal Palkovič.

Áááá, pozrime sa, už na predsedu toho úradu sa  vyšplhal? No, mal by  mu niekto vysvetliť, že jeho nápad by mal viesť k tomu, že ľudia, ktoré nefajčia a nepijú alkohol dostanú bonus. Nuž, touto jeho optikou sa pozrime na všetky výdavky štátu – nehrám futbal, hokej ani nelyžujem. No tak prosím si v duchu idey pána Palkoviča aj z tých benefitov spravodlivo nadeliť – lebo ja žijem zdravo, rada sa prechádzam – a môžeme si pozrieť štatistiky, koľko úrazov spôsobili spomenuté športy v porovnaní s prechádzkami.

 

A Dolinková, pravdaže, Dolinková.

Ach, mohla by som jej niečo povedať, no nepoviem – nepopieram ale, že sa na tom, čo viem, dobre bavím.

Každopádne ten nápad vziať benefity u zubára zodpovedným poistencom – to je z jej hlavy? Položila som si otázku, kto ju Ficovi na krk do vlády poslal, lebo z manažérskeho pohľadu by som takého človeka označila ako „božie dopustenie“ (a to sa naozaj miernim).

A jeden alebo dva jej nápady, – a tieto Dolinkovou chystané opatrenia zasiahnu najmä hlavnú voličskú skupinu koalície, dôchodcov – a veru naštvaní ľudia sa pridružia k postávačom na uliciach v nápade aby sa predčasne zvolebnilo.

Progresívcom dôchodcovia veriť nebudú, lebo svojou štvavou kampaňou odhalili svoju tvár. Všetky národné sily by preto mali zbystriť pozornosť a dávať ľuďom na vedomie, že sú tu pre nich, lebo ešte s nejakým tretím hlúpym nápadom Dolinková príde – a bude klincom do rakvy terajšej vláde.

 

Elena

Naozaj 1. – Ako oblaky. . .

27.05.2024

Píšem často blogy aj s politickými témami, no v skutočnosti politika u mňa z hľadiska záujmu má mínusové hodnoty. Keby to bolo na mne, moja vodnárska duša by zariadila svet, v ktorom by neboli žiadne štáty, a hrabivci by nemali nahrabané majetky. Putovali by sme každý kam nás len oči povedú, voľne a bez akýchkoľvek obmedzení. Ako oblaky. Oblaky sú v mojom [...]

Lebo 7. – Bude bez milióna a bez fúzov? Veru nie.

22.05.2024

Nuž, tomu sa hovorí chlapské slovo. Zaujímavú stávku vyhlásil český lekár, ktorý pracuje vo Všeobecnej fakultnej nemocnici v Prahe, ako uvádza článok v linku https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Bludny-balvan-za-ivermektin-Vse-jinak-Vsadim-se-o-milion-Je-tu-studie-755683 Bludný balvan, udelený členke Rady ČT za ivermectin ho pohol k činu. Stratil už trpezlivosť s [...]

Lebo 6. – Upokojovači. . .

21.05.2024

Čo by ste si mysleli o odborníkovi, ktorý by týranej obeti začal vykladať, aby s agresorom nastolila dobrý vzťah, aby s ním uzavrela zmier. Aby už nepripomínala, že jej ublížil a tvárila sa, že to je všetko preč. Asi by ste si poťukali po čele, a pouvažovali, že ktovie ako si ten fušer školu spravil. Situácia v našej spoločnosti je presne taká, ako v spomenutom [...]

NRSR, parlament, poslanci

Prieskum: Voľby by v máji vyhral Smer, náskok pred druhým PS je minimálny

27.05.2024 20:10

Hranicu zvoliteľnosti by prekročila aj SNS a Republika.

nehoda, horná streda

Počas zásahu na D1 do nich vrazil kamión, dvaja hasiči zahynuli. Šutaj Eštok vyjadril rodinám sústrasť

27.05.2024 18:10, aktualizované: 21:40

Diaľnica bude podľa polície uzatvorená do obhliadky.

žilina, polícia,

Len 16-ročný mladík namieril BMW do skupiny ľudí, jeden človek skončil v nemocnici

27.05.2024 17:53

Vyšetrovateľ na obvineného spracoval podnet na podanie návrhu na jeho vzatie do väzby.

ZSSK, vlak, zeleznice, IC, stanica, lokomotiva, pracovnik

Vlak v Podolínci zraziť malé dievčatko, doprava je smerom do Starej Ľubovne zastavená

27.05.2024 17:49

Dieťa malo utrpieť zranenia, ich rozsah nateraz nie je známy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,881
Celková čítanosť: 9107361x
Priemerná čítanosť článkov: 3161x

Kategórie

Archív