Založ si blog

Lebo 9. – Keď má dieťa viac rozumu ako otec. . .

Otvorene píšem  – fakty nepustia. Ako píše článok v linku, 

https://www.noviny.sk/krimi/930070-exkluzivne-tv-joj-sa-podarilo-spojit-s-otcom-maloleteho-ktory-mal-mierit-zbranou-na-dom-petra-pellegriniho

 Reportérovi TV JOJ Andrejovi Zavřelovi sa podarilo spojiť s otcom maloletého dieťaťa, ktoré namierilo atrapu zbrane na dom Petra Pellegriniho. 6-ročný chlapec sa hral v aute.

Nuž, ako sa podarilo vypátrať novinárom toho otca, je zvláštne, že?

Podstata problému je ale inde.

 

Je úplne jedno, či by sa takéto dieťa so zbraňou a kuklou vystrčilo z okna auta pred domom Pellegriniho, alebo trebárs v blízkosti banky, školy, autobusovej zastávky.

Viete si predstaviť, aký poplach by mohol vzniknúť? Koľko ľudí – vrátane detí  – by mohol takýmto sprostým nápadom rodič toho dieťaťa traumatizovať? Lebo za hru 6-ročného dieťaťa zodpovedá rodič. Vystavil svoje dieťa   aj ostatných – riziku. Čo keby sa na ulici niekto okoloidúci zľakol, a dostal infarkt – lebo by v náhlivosti nerozlíšil zbraň hračkarskú a „postavu dieťaťa“, všimol by si len človeka v kukle so zbraňou v okienku auta?

 

A práve tento príklad ukazuje, aký nebezpečný nápad by bol nechať niektorých rádobystrelcov nosiť „skrytú zbraň“ i do škôl a na verejnosti.

Viem si pokojne predstaviť situáciu, že by takíto ľudia začali v tej situácii páliť zo zbrane hlava -nehlava. Som zvedavá, čo by potom vykladal tento vydarený ocko, ak by mu dieťa niektorý z tých ostrostrelcov odstrelil. Lebo riziko útoku na školy je u nás o dosť vyššie ako riziko útoku na prezidenta podľa mňa.

 

Nepočula som mediálne ani pol slova od toho otca o tom, že ho to mrzí. Nijaké ospravedlnenie, nijaká ľútosť, nijaká sebakorekcia, nič. Iba vykrúcačky, že nič zlé neurobil ani on, ani dieťa.  Že veď mierilo kade-tade, nie na prezidentov dom.

Nuž, prevážať dieťa  autom ulicami s kuklou na hlave a so zbraňou – hoci aj hračkárskou napodobeninou v ruke, to chce skutočne žiarivú inteligenciu od otca.

Toto je niekto schopný spraviť a pokladať za normálne nielen v situácii po atentáte na premiéra Slovenskej republiky, ale aj v situácii po hroznom útoku na vysokú školu v Česku, aj po hrozbách na našich školách a ďalších inštitúciách???!!!

To vážne?

Panebože, aká žena si s takýmto chlapom spraví dieťa? 

 

Ja len pevne verím, že sa nenájdu další sprostí, ktorí toto jeho správanie budú napodobňovať.

Mal to byť otec, kto sa mal verejne ospravedlniť a povedať, že si uvedomil nevhodnosť takej hry, a že sa to už určite nebude opakovať.

Je smutné, že dieťa má viac rozumu ako jeho rodič, lebo sa údajne zľaklo a už takúto hru nechce prevádzať.

 

Elena

Naozaj 3. – V krajine dúhy. . .

22.06.2024

Pokojný dážď kropil dnes Prednú Horu. Spomenula som si na minulý piatok – po celodennom dažďovaní zatiahnutá obloha navečer zjasnela a v trhajúcej sa šedi žiarila blankytná modrá. Dúha náhle rozprestrela farby oblohou. Ticho mrholilo. Z pôvodne tenučkého, krehkého bledodúhového mosta, klenúceho sa od protiľahlých kopcov kamsi do úbočí ku Muránskej Hute, [...]

Téééda 7. – Zástupcovia KDH, nezabúdajte, Boh sa díva. . .

20.06.2024

Síru tu podaktorí pľujú, že si Kotlár dovolil povedať, že u nás situácia s kovidom nenaplnila kritériá pandémie. Ako píše článok v linku https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/714405-21-tisic-obeti-kotlar-tvrdi-ze-ziadna-pandemia-nebola-majersky-sns-prerastla-dolinkovej-cez-hlavu/ KDH zdôrazňuje potrebu zodpovedného a odborného prístupu k zdravotníckym otázkam a vyzýva [...]

Téééda 5. – Život za dve tisícky. . .

16.06.2024

Aká je hodnota života – kladieme si niekedy otázku. Obvykle v situácii, kedy nám osud túto hodnotu zvýznamní na našom vlastnom zdraví, alebo zdraví niekoho blízkeho. Pani Caroline Warner si otázku kladie dnes kvôli čiernobielejmačičke v Partizánskom na sídlisku Šípok nájdenej. Sú potrebné dve tisícky na jej záchranu. Ale dnes. Caroline Warner 1 [...]

Donald Trump

Trump už má v hlave meno kandidáta na viceprezidenta

23.06.2024 07:30

Donald Trump si už vybral kandidáta na viceprezidenta v novembrových voľbách šéfa Bieleho domu.

lokalizovanie telefónu, mapy, navigácia, mobil, smartfón, Google Maps

Google vymazal z máp pozmenené fotografie rakúskych lokalít, ktoré tam dali klimatickí aktivisti

23.06.2024 06:59

Environmentálni aktivisti z hnutia Posledná generácia upravili fotografie pomocou umelej inteligencie tak, aby upozornili na potenciálny vplyv zmeny klímy.

vojna na Ukrajine, Časiv Jar

ONLINE: CNN: Rusi zmenili taktiku, bezprecedentne tlačia na energetiku Ukrajiny

23.06.2024 06:30

Rusko vyvíja veľký tlak na už aj tak otrasený energetický systém Ukrajiny. Zmenilo taktiku, predtým boli útoky menej presné a bolo ľahšie škody opraviť, píše CNN.

Americká vojenská loď Dwighta Eisenhowera, jemen

USA stiahli lietadlovú loď USS Dwight D. Eisenhower z Červeného mora

23.06.2024 06:00

Americká armáda po niekoľkomesačnom nasadení stiahla z Červeného mora svoju lietadlovú loď USS Dwight D. Eisenhower a jej sprievodné plavidlá.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,897
Celková čítanosť: 9193157x
Priemerná čítanosť článkov: 3173x

Kategórie

Archív