Na rovinu 2. – Ako u nás zločincom cestičku zametajú. . .

Nuž, na prípad Dědečka, ktorý ožratý zavinil smrť 5 mladých študentov a ani neviem koľko ľudí zranil s možnými trvalými následkami, si iste pamätáme všetci.

Vrazil do nich na autobusovej zastávke. V súčasnosti si odpykáva 15 ročný trest  a je otázne, kedy sa „za dobré správanie“ ťahačka na slobodu začne.

To, na čo chcem teraz poukázať, je patologický stav spravodlivosti, ktorý umožňuje takému človeku spokojne prepísať majetok na manželku.

 

Ako uvádza článok v linku

https://hnonline.sk/slovensko/96156236-nehoda-na-zochovej-pozostali-podali-civilne-zaloby-sudia-sa-s-poistovnou-a-dedeckom-o-niekolko-milionov

pozostalí podali civilné žaloby a súdia sa o odškodnenie s páchateľom.

Súdy majú rozhodovať o nárokoch majetkovej a nemajetkovej ujmy zo strany pozostalých a poškodených.

Od poisťovne Allianz, ktorá poistila služobné auto, žiadajú advokáti zastupujúci jednotlivé rodiny, náhradu škody.

Nuž, nie som právnik, ale som hodne skeptická ohľadne vymáhania odškodnenia od poisťovne v tomto prípade.

Lebo páchateľ šoféroval pod vplyvom alkoholu. v nedeľu večer, evidentne v mimoslužobnom časae.Ak by to poisťovňa uhradila, bol by to zaujímavý precedens aj pre iných.

 

Podľa mňa smutným a z hľadiska „cesty spravodlivosti“ varovným faktom v tomto prípade je, že smrť mladých ľudí zavinil v decembri 2022,

no napriek tomu spokojne ho tento štát nechal prepísať dom na manželku o desať mesiacov neskoršie, ako uvádza ten článok.

Podľa zistenia HN bola nehnuteľnosť v Karlovej Vsi, do ktorej v osudný večer odsúdený smeroval, v októbri minulého roka prepísaná na jeho manželku.

 

Čo na to slušne dodať?

Hanba všetkým, ktorí takto nastavujú zákony, aby v takej závažnej veci stíhaný páchateľ mohol svojvoľne rýchlo prepísať dom na manželku.

Kompetentní tým doslova u nás zločincom cestičku zametajú…

 

 

Elena

 

Nemlčme 6. – Budú platiť za požiar pri obci Svätý Peter rodičia týchto spratkov?

22.08.2026

V posledných dňoch dookola narážame na to, že potomkovia z asociálnych rodín vystrájajú hrozné veci. Pozrite, niekto „vyrába detičky“, ktoré potom sú pohodlným zdrojom príjmu „rodičov“ a zdrojom pohromy pre nás ostatných. Facebook Beztrestne požiar spôsobili. Zámerne, škodoradostne. Akosi mi došli slová. Však sa ľudia môžu skladať [...]

Only you 1. – Hlas rozprávok

21.08.2026

Na krajinu sadal súmrak v tichu včerajšieho podvečera. Náhle zapípal vtáčik kdesi v objatí stromov a kríkov pod kopcom. Z úbočia smerom k rekreačným chatám sa ozval štekot líšky. Na kopcami smerom k Revúcej v temnejúcom šedomodrom pozadí plával žiarivý perleťovo marhuľový oblak. Svet pôsobil zdanlivo v poriadku, čarokrásne. No ja som si na balkóne dívajúc sa [...]

Nemlčme 5. – Moderné hodnoty v praxi

20.08.2026

Nemci sa do nás starajú A čo je podľa nich tým najväčším hriechom Slovenska? Že odmietame úradne uznávať a zapisovať do matrík manželstvá osôb rovnakého pohlavia uzavreté v zahraničí! https://www.hlavnespravy.sk/nemecky-spiegel-poucuje-slovensko-general-im-posiela-tvrdy-odkaz/4452624 No ale pozrite, kam by sme došli – najskôr páry rovnakých pohlaví, potom [...]

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3,488
Celková čítanosť: 12421017x
Priemerná čítanosť článkov: 3561x

Kategórie

Archív