Založ si blog

Na rovinu 9. – Smutný príbeh o policajtoch v Prievidzi. . .

Veru, keď som si pred hodinou prečítala na facebooku príbeh o policajtoch v Prievidzi, zaspomínala som na časy spred kovidu. To som rok a pol putovala do Prahy každý mesiac na pár dní na konštelačné vzdelávanie. Krucinál, akí zlatí policajti tam boli.

Milí, zábavní, veľmi ochotní. Kŕmila som tam občas aj holuby, keď som ich hliadku stretla – a nikdy, nikdy nikdy ma nijaký z nich nenapomenul. V pohode sa pri mne pristavili a pokecali so mnou. Prejavila som záujem o dobrý obchod, no šli do mnou cez dve ulice, aby ma k nemu doviedli.

Platia ich azda za to, aby boli slušní a milí k občanom – a my na Slovensku na to nemáme peniaze, alebo ako inak si mám vysvetliť ten donebavolajúci rozdiel v ich prístupe u nás?

Alebo žeby mali nejaký iný výber ľudí do tej profesie?

 

Poviem vám o dnešnom príbehu s policajtmi v Prievidzi. teda nie mojom príbehu – kebyže bol môj, máte ich tu aj s fotkami.

Príbeh som už v priebehu hodiny stihla napísať na pár miest – ústrediu enviropolície, ministrovi vnútra, primátorke Prievidze, aj riaditeľovi tomu ich OR PZ.

Som veľmi zvedavá, či je jeden meter spravodlivosti, alebo nie.

 

Príbeh je to hodne smutný – pani volala opakovane políciu aj mestskú políciu v Prievidzi na pomoc mačiatkam, ktoré sa zasekli v aute.

Pozrite – mŕtve mačiatko – výsledok neochoty prievidzských policajtov pomáhať občanom.

 

 

Fotka – zdroj:

https://www.facebook.com/photo/?fbid=993520859225545&set=g.1117561694963165

 

Takže na rovinu, mačiatko mohlo teraz žiť, keby v prievidzskej polícii pracovali takí ľudia ako v tej pražskej polícii.

Tí policajti sa údajne vyjadrili, že ako mačatá vliezli, tak nech vylezú.

Ach, povedala som si – inšpiratívna myšlienka – ako tí policajti vliezli do polície, tak nech z nej rýchlo aj vylezú. Skutočne nepotrebujeme z našich daní platiť policajtov, ktorí sa zaujímajú akurát o to, akou farbou by najnovšie chceli pretrieť policajné autá a o koľko by chceli pozvyšovať ich platy.

Namiesto zvyšovania platov by policajtom radšej mali zaplatiť školenie v tej Prahe. Aby stade prišli slušní, milí a k občanom ústretoví.

Inak ako vliezli, nech vylezú – a čím skôr. 

 

Elena

 

P. S.:

Uisťujem vás, že za život toho bezbranného mačiatka by som tu bez zaváhania zverejnila všetky tie ksichty vinníkov, aj keby ma zato mali trestne stíhať. Však  keď sú takí frajeri, nech pošlú fotky.

Každému a jednému z nich, kto ma podiel na smrti toho mačiatka, prajem, aby sa mu to zlo prilepilo na jeho vlastný život.

K diskusii
goldmaster  Nuž, zjavne ste sa neunúvali pozrieť si príspevok v linku. Linky dávam v blogu preto, že ak niečo nechápete, viete si to pozrieť detailnejšie. V príspevku je z fotiek  a popisu jasné, že sa mačiatka zasekli v motore auta. Mimochodom, hodne divne mi pripadá Vaše tvrdenie, že mačky vám špinia pred dvere – každý kto mačky má, vie o ich čistotnosti, takže predstava ako kdekade pred dverami špinia je zvláštna.
Mimochodom, príspevok je o tom, ako si policajti v Prievidzi neplnia svoje povinnosti – lebo neunúvať sa zájsť tam pomôcť ani na opakované privolanie občanmi.- na to naozaj nemám slušne čo povedať. A ako oznamovateľka veci čakám na informovanie o postupe príslušných orgánov..

Akotak 8. – Viete kde je zlatá baňa na Slovensku?

22.07.2024

Nie, neposielam vás zlatú žilu hľadať kamsi do hôr. Ani ryžovať zlatý piesok na brehy slovenských riek. Oveľa lepšie sa ryžuje na úplne iných miestach. Konkrétne v štátnej akciovke Slovensko IT. Remišová chcela týmto počinom usporiť tretinu vynakladaných finančných prostriedkov v rámci štátneho IT. Nuž, cieľa sa zjavne minula – lebo namiesto úspor sa [...]

Akotak 7. – Pamätník banderovských zločinov v Poľsku. . .

22.07.2024

Poliaci odhalili pamätník, ktorý má pripomínať zločiny banderovcov voči poľskému obyvateľstvu v časoch druhej svetovej vojny. Písala som o Volyni opakovane v blogu, a nejdem zoširoka udalosti teraz analyzovať opäť – aspoň jeden ďalší link pridám, aby sme si pripomenuli, čo banderovci vystrájali. [...]

Akotak 6. – Leopoldov nie je tak ďaleko, ako by sa zdalo. . .

21.07.2024

Zaujímavý článok v linku https://standard.sk/716371/za-akych-okolnosti-by-nad-mohol-byt-zodpovedny-za-trestny-cin-vlastizrady?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTEAAR2f6DobfkKQkkaD2NFrqN527EkszZSX8VLKG_hD4okQCelt9X8DqIojtR8_aem_eVb6gHeC494FMHPuw2h5TQ poskytuje právnu analýzu dekana Právnickej fakulty Univerzity Komenského. Zaoberá sa otázkou Za akých okolností by Naď mohol byť zodpovedný za [...]

znásilnenie, žena, násilie, strach, agresia

Češky boli v Nemecku na študentskej výmene znásilnené, prokuratúra obvinila troch mužov

22.07.2024 16:33

V Nemecku obvinili troch mužov zo znásilnenia dvoch Češiek na študentskej výmene.

Alsa Kurmaševová

Napísala knihu, kde vyzvala na mier. V Rusku neprijateľné, Kurmaševovú poslal súd do basy

22.07.2024 16:19, aktualizované: 16:25

Výkonný riaditeľ RFE/RL Stephen Capus označil proces proti Kurmaševovej za výsmech spravodlivosti a vyzval na jej prepustenie.

polícia BA

Otrasný prípad: Muž zbil vlastnú matku, zlomil jej ruku a chcel ju utopiť v žumpe

22.07.2024 16:05

Polícia začala trestné stíhanie pre nebezpečne vyhrážanie sa a ublíženie na zdraví.

keketi

Kamenický musí šetriť, no Dankovo ministerstvo sa podľa PS ďalej nafukuje

22.07.2024 15:34

V medzirezortnom pripomienkovom konaní sa objavili štyri návrhy za viac ako 70 miliónov eur.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,925
Celková čítanosť: 9288109x
Priemerná čítanosť článkov: 3175x

Kategórie

Archív