Naozaj 8. – Iba láska. . .

Iba láska dokáže prežiariť temnotu čias nádejou.

Iba láska dokáže uchovať vieru v srdci.

Iba láska dokáže viesť naše kroky vekmi.

A ja Ti dnes na cestu sypem lupienky ružových ruží.

Narodeninovo nežne.

 

Ružová záplava lupienkov ruží

krehká a voňavá vo vzduchu krúži,

s ňou sa dnes vznášam aj tíško padám,

srdcom ťa volám, stále ťa hľadám.

 

Ružových lupienkov ružové more,

život nás posúva hore i dole,

oblaky putujú po nebi stále

a naše bolesti sú pri nich malé,

 

Srdce most so srdcom spája nám stále,

vieš moje myšlienky, radosti, žiale,

slzu si na líci potichu stieram,

spomienky v dlani prisilno zvieram.

 

Ružový lupienok vzduchom sa nesie,

izbou sa rozlieha Geňova pieseň,

dvadsaťpäť rokov máš – vek je to krásny,

všetko naj… prajem Ti k nej v tejto básni.

 

 

 

 

 

Krokodíl Geňa tíško pospevuje

https://www.youtube.com/watch?v=HxuN6GTt_5s

 

Zámer sveta mi privial príbeh o Babe Jage, aby ma konečne dotlačil vykročiť.  Vie, že môj syn je mojim najsilnejším motivátorom.

S bublifukom v ruke a slzami v očiach prikyvujem – nechcem vykročiť. ale musím.

A tak mi Zámer sveta útešne prihadzoval kadečo – aj informáciu o knihe Hamnet,  ktorá rozpráva príbeh Shakespeara a jeho dvojčiat. Syn Hamnet zomrel ako 11-ročný, a on o pár rokov neskôr napísal dielo Hamlet.

Strach ťa núti chcieť mať veci jasné a cestu vysvietenú, aby si vykročila, dodal napokon. Viem, že si myslíš, že by sa ti šlo ľahšie, keby neboli pokecové šlápoty a darebáci všetkého druhu – ale keby som ich polikvidoval podľa tvojej predstavy, dosť by sa to tu vyprázdnilo, a aj vývoj by zastal, povedal pobavene.

Mlčky som siahla po knihe – nie po tej ním ponúkanej ešte, ale vylovila som z knižnice jednu.

Som rukojemníkom svojho strachu, povedala som  mu vysvetľujúco, tak najskôr prečítam ešte raz túto knihu o vyjednávaniach v zložitých rukojemníckych situáciách. Viem, že sa nemôžem dostať logikou z miest, kam som sa logikou nedostala, ale toto je presne prípad, kedy nemožno pristúpiť na kompromis.

Zasmial sa.

Vedel, že potom siahnem už konečne po tej jeho knihe.

 

 

Elena

 

 

 

 

 

 

 

Tu 4. – Okabátení a ošálení. . .

13.05.2025

Iste poznáte ten starý vtip o okabátených a ošálených. Mne sa zdá, že sa stáva smutnou realitou čoraz viac v historke o kovide. Keď som v blogu https://elenaistvanova.blog.pravda.sk/2025/05/03/ostro-8-sav-ako-zazracny-recept-na-problem/ vzniesla výhradu ku SAV ako expertnej inštitúcii na skúmanie vakcín, to som ešte netušila, že za to i státisíce eur navyše budú chcieť. [...]

TU 3. – Slovenské zdravotníctvo je pyramídová hra. . .

13.05.2025

Vážne proces riadenia u nás niekto odborne nastavuje? Lebo zdravotníctvo u nás vyzerá už dlhodobo, akoby ho riadil šialenec – alebo neriadil nikto. Nelogické a nezmyselné kroky sa v ňom odohrávajú. Poskytovanie zdravotnej starostlivosti ľuďom, ktorí do zdravotného systému nič nevkladali – Ukrajincom – je absurdné. Nakoľko potom môže fungovať [...]

Tu 2. – S EÚ na večné časy a nikdy inak?

12.05.2025

Výročie vstupu do EU sme začiatkom mesiaca oslávili. . https://vop.gov.sk/20-rokov-slovenska-v-europskej-unii/ Dnes, 1. mája 2024, si pripomíname 20. výročie vstupu Slovenska do Európskej únie. Tento historický medzník znamenal pre našu krajinu krok vpred v oblasti demokracie, prosperity a ochrany ľudských práv. Teda ako kto oslavoval, pravdaže – ja nie, nevidím u nás [...]

Peter Magyar

Opozičný Magyar pochoduje na Rumunsko. Protestuje, že Orbán podporil kandidáta na prezidenta Simiona

15.05.2025 06:25

Politická klíma v Maďarsku je extrémne napätá, obe strany si takmer denne vymieňajú urážky a útoky, uviedla AFP.

vojna na Ukrajine

ONLINE: Bez Putina, bez Trumpa. Sklamaného Zelenského Západ presvedčil, aby vyslal aspoň delegáciu

15.05.2025 06:15, aktualizované: 07:11

Západ presvedčil Zelenského, aby súhlasil s rokovaniami s Ruskom v Istanbule 15. mája, píše Washington Post.

Landsbergis

Litovský exminister: Cestu do Moskvy by sme uzavreli každému, nielen Ficovi. Moja krajina môže byť prvým terčom Ruska

15.05.2025 06:00

Exkluzívny rozhovor s bývalým ministrom zahraničia Litvy Gabrieliusom Landsbergisom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3,146
Celková čítanosť: 10374159x
Priemerná čítanosť článkov: 3298x

Kategórie

Archív