U „ujetých“ . . . 7. – Mám strach o Matoviča. . .

Video z jeho cirkusu  v Chorvátsku, kde to vyzeralo na nakladačku, priniesol článok v linku

https://www.hlavnydennik.sk/2025/03/12/matovic-opat-v-centre-skandalu-v-chorvatsku-sa-pobil-s-miestnym-muzom

Igor Matovič znova dokazuje, že provokácia je jeho druhé meno. Tentokrát si vybral za dejisko svojho najnovšieho divadielka slnečné pobrežie Chorvátska, kde si podľa neoverených informácií mal Robert Fico údajne zaobstarať lukratívny pozemok v Dalmácii – tvrdenie, ktoré premiér razantne odmieta. Matovič, verný svojej povesti politického provokatéra, sa neváhal dopraviť priamo na „miesto činu“, aby z celej situácie vyťažil maximum politických bodov. Čo však nečakal bolo, že jeho „investigatívna misia“ skončí konfrontáciou, ktorá hraničila s fyzickým násilím.

Tééééda – aby sa prevzatia zodpovednosti a potrestania za kovidvystrájanie dožil a neutĺkli nám ho niekde v Chorvátsku.

 

Prešetrovanie celoplošného testovania národa vo vzťahu ku podozreniu na zneužitie funkcie verejného činiteľa už beží.

Cynicky dodávam, že veľmi tam prešetrovať nieto čo – lebo je všeobecne známe i dostatočne medializované, že opakované celoplošné testovanie národa bolo spojené s vyhrážaním sa ľuďom, ktorí sa toho podujatia nechceli zúčastniť. Dokonca nielen s vyhrážaním, ale i s realizovaním, t. j. naplnením tej hrozby, lebo bez dokladu o testovaní sme nemohli cestovať do práce, či ísť si nakúpiť do obchodu.

Šlo o závažné konanie verejného činiteľa, ktorý takto postupoval pri výkone moci mu zverenej. Zneužil podľa mňa Matovič svoju funkciu týmto konaním.

Týka sa toto jeho konanie i mňa osobne, isteže, preto som podnet podala. No je to konanie vo veľkom rozsahu, lebo nielen mňa, rovno celý národ zastrašoval. Dokonca opakovane, navyše v krízovom stave. Hej, a je otázne či nie i v spojení s cudzou mocnosťou – keďže pán Pavelka nám tu tu pomáhal riadiť, ešte stále nevieme že prečo a na čie pozvanie.

Čo sa týka Matoviča – je k dispozícii i nahrávka s jeho verejným priznaním, že sa nám vyhrážal a „že mu to máme odpustiť“.

Nuž, nie, nefunguje to tak, že povystrájam lotroviny a potom zakvílim „veď mi to odpustite“. Zasa raz je mimo.

Odpúšťajú sa chyby v medziľudských vzťahoch, nie spáchané závažné trestné činy.

 

Veru, je čas prevziať zodpovednosť za to, čo kto v kovid časoch robil. Niektorí bohapusto ryžovali, niektorí odušu vakcinovali.

Môj podnet na Matoviča je prvý krok na ceste ku kovidspravodlivosti.

V dohľadnej dobe urobím výkop i za tých, ktorým poškodili vakcíny zdravie – ukážem im cestu, ako majú postupovať.

 

 

Elena

 

Vianočne 2. – . . . alias Maja. . .

19.12.2025

Fero Joke a jeho kauza. Pravdu poviem, nesledovala som jeho vystúpenia či skeče. Raz som videla trochu z akejsi jeho scénky a keďže ma to neočarilo, neviem vôbec nič o jeho umeleckých vystúpeniach. Zato o tom, že na akejsi párty pripitý ošahával dvoch chlapov toho viem hodne. Zaplavuje to médiá už pár dní a kadečo sa k tomu dookola nalepuje. Napríklad vyhlásenie Doroty [...]

Vo vánku 11. – Kto bude plakať po krádeži ruských aktív?

16.12.2025

Podporovatelia progresívneho prístupu ku Ukrajine a všemožnej vojenskej pomoci sa môžu potešiť – v Európe sa schyľuje ku zatiahnutiu nás všetkých do vojny. V článku v linku vyhlasuje prvý krok k tomu český cirkusák [...]

Vianočne 1. – Prekvapenia života. . .

15.12.2025

Život je plný prekvapení. Zaskočil ma v piatok večer náhlym odchodom môjho už dlho doslúžievajúceho notebooku. Bez sĺz i hnevu, s dôverou v zámer Zámeru sveta som prečkala víkend, napriek časovému tlaku terminovanej práce. Neopraviteľný, znel verdikt. Ten notebook mám rada, je to môj priateľ, skúsim preň ešte pohľadať pomoc – vyhlásila som – a [...]

Ukrajinský námorný dron Sea Baby, vojna na Ukrajine, Čierne more

Nová fáza vojny: Ukrajina rozširuje front na globálnu úroveň. Zasahuje logistické tepny Ruska

22.12.2025 17:00

Útoky na takzvanú tieňovú flotilu Moskvy poukázali na slabiny ruskej námornej obrany.

Sébastien Lecornu

Francúzsko je bez schváleného rozpočtu, vláde hrozí shutdown

22.12.2025 16:30

Francúzska vláda sa snaží len pár dní pred koncom roka odvrátiť možnosť, že by sa ocitla od 1. januára bez financovania.

Pellegrini Vučić

Slovenská komunita protestovala proti Vučičovi, obkľúčili ju ťažkoodenci. Pellegrini za ňou vyslal Kubiša

22.12.2025 16:15

V Báčskom Petrovci Slováci protestovali proti Vučičovi.

nehoda

Polícia zaznamenala minulý týždeň na Slovensku 263 nehôd

22.12.2025 15:55

Najviac nehôd evidovala v Prešovskom kraji.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3,292
Celková čítanosť: 11333873x
Priemerná čítanosť článkov: 3443x

Kategórie

Archív