Ibaže 5. – Nech si lumpi zarobia poctivou prácou. . .
25. novembra 2025 14:02,
Prečítané 1 388x,
elenaistvanova,
IBAŽE
O tom, kto špekuluje s emisnými povolenkami som v blogu nedávno popísala veľmi jasne. Hlavne nemecké dôchodkové fondy kupčia s nimi vo veľkom.
No i u nás sa nájdu ľudia, ktorí si chcú polievočku prihriať ako spoločníci vo firmách kšeftujúcich s emisnými povolenkami a obohatiť sa na okrádaní más obyčajných ľudí – treba ich pomenovať, aby sme vedeli, kto by nám chcel klásť prekážky pod noh pri odmietnutí toho hlúpeho EUzelenenia. Nech si idú lumpi zarobiť vlastnou poctivou prácou.
„Globálne otepľovanie“ sa skončilo zrejme
https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/775050-radikalna-zmena-v-rokoch-2030-az-2040-slnko-vstupi-do-cyklu-nizkej-magnetickej-aktivity-a-nastane-mini-doba-ladova/
Nemal by však nastať celosvetový návrat do chladnej éry, ochladenie by malo nastať akurát v niektorých regiónoch sveta, aj to len nepatrne. Vedci sa obávajú, že výrazné narušenie oceánskych prúdov môže spôsobiť ochladenie niektorých regiónov, najmä v severnej Európe či severnom Atlantiku.
Silou-mocou svet pred oteplením zachraňovať ožobráčením más Európanov chce von der Pfizerka pritom
zdroj https://www.nasepraha.cz/jana-markova-uz-za-rok-a-pul-se-nam-kvuli-zelenemu-silenstvi-neunosne-zdrazi-uplne-vsechno/
Připadá mi, že my nemáme ekologicky žít, my máme ekologicky vymřít. Problém je, že těchto povolenek je omezené množství, obchodují s nimi spekulanti na burze a čím míň jich je, tím jsou dražší. A platit je budeme těm spekulantům všichni.
Zrejme je najvyšší čas začať otvorene a rázne hovoriť s tými, ktorí tu tie šialené vonderpfizerovské nápad „implementujú“ do našej legislatívy.
I autorka toho článku kladie otázky veľmi zrozumiteľne.
A co si o tom myslíte vy?
Jezdíte ve starém autě proto, že vás to baví?
Topíte uhlím nebo plynem proto, že vám to přijde sexy? Nebo proto, že už teď na jiný zdroj tepla nemáte?
Že se nedostanete do práce?
Že si radši nepořídíte děti, protože nebudete mít kde bydlet?
Že svůj starý dům už neprodáte?
Vadí vám to?
Nebo si myslíte, že tohle je ten vysněný Západ a teprve teď budete nekonečně šťastní?
Elena
01.06.2026
Zdá sa vám zvláštna táto otázka v tejto chvíli? No možno po prečítaní dnešného blogu názor zmeníte. Šimečka sa rozhodol naše zákony ignorovať. Podľa predsedu PS budú aj naďalej presadzovať vo svojom programe uznanie homosexuálnych manželstiev pármi rovnakého pohlavia. Súvisia s tým samozrejme aj adopcie detí. Zároveň nevidí problém v tom, že ignorujú [...]
31.05.2026
Možno si spomínate na prípad policajného ostrostrelca, ktorého dokonca súd pustil na slobodu, lebo ho oklamal, že sa stará o tri postihnuté deti. Zabil pána, ktorý sa prechádzal so psom. I ten mal deti, predstavte si – ktože ich poľutoval? Opakovane som písala o tom počine a faktoch okolo neho. Príbeh o tom, ako vraj nechtiac stlačil spúšť len tak nabitej zbrane, ktorú [...]
30.05.2026
Akosi tu pribúda spratkov, ktorí ubližujú. Neviem či tí rodičia sú natoľko výchovne zanedbávajúci deti, alebo či sa taká ťažká patológia nesie v rodinách, nejaké degenerovanie genetické. Nie, nie je normálne, ak tu spratkovia páchajú brutálne činy – nemožno to skryť za pubertu a detské výčiny, ani za nehody a náhody. Za dieťa zodpovedá rodič, i za škody [...]
Celá debata | RSS tejto debaty