Tvrdo 10. – Taká je pravda. . .
8. januára 2021 17:54,
Prečítané 2 820x,
elenaistvanova,
TVRDO
Štrbské zvony vyzváňali generálovi Lučanskému, keď ho niesli na miestny cintorín. Toľko krát som počula ich hlas za roky detstva, toľko krát som kráčala v dave ľudí, odprevádzajúcich niektorého z rodákov na ich poslednej ceste. Ich hlas mám vpísaný hlboko do srdca.
Na pohrebe generála Lučanského sa zúčastnilo nakoniec „s výnimkou“ až 30 ľudí. Mnoho ďalších však stálo pozdĺž ulice okolo katolíckeho kostola. A ešte viac ich bolo v uliciach dedín a miest Slovenska.
Pohreb bol vysielaný reproduktorom pred kostol a aj v priamom prenose cez youtube.
Zauvažovala som, ktorémuže prominentovi by u nás prišli ľudia na pohreb s úprimným smútkom v duši v takom množstve. Otvorene – nedokázala som si spomenúť ani na jediného.
Nakoniec i prezidentka a premiér poslali vence. Na budove Policajného prezídia i na budovách Ministerstva vnútra SR viali čierne zástavy.
Zaznievali slová úcty, tiekli slzy, horeli plamene sviečok po celom Slovensku.
Lenže taká je pravda, že nič z toho už generálovi Lučanskému život nevráti…
Elena
05.09.2025
Je to príbeh smutný či smiešny? Vedci – analyzátori sa nám tu vyrojili ako muchy na smetisku. Analýzu SAV vytiahla, ku jej obsahu sa vyjadrili viacerí, dostatočne kompetentne. My si tu teraz povedzme to, čo nám SAV-ka zabudla povedať… Analýza stála 350 000 eur. To vieme všetci. Dôsledne vraj vakcínu preverili. Už neviem presne kde ktosi ironicky uviedol, že [...]
05.09.2025
Takže úlomky pravdy sa odhaľujú, presne ako som predpokladala. Vysoko problémový spratok, ktorého rodičia sa neunúvali brať ohľad na nikoho okrem seba. Hovorme otvorene v spoločnosti o tomto zlom scenári – lebo je zlý – potrebujeme ho urýchlene zmeniť. Je potrebné trestať i takých rodičov. Ten istý scenár sa opakuje. Rodičia vychovajú pošahaného [...]
04.09.2025
Čas kráča k zime. Letné presvetlenie nadrána sa vytráca míľovými krokmi. I večerná tma pribieha čoraz rýchlejšie, v čase kedy som pozorovala podvečerné oblaky prednedávnom dnes svieti na oblohe zlatožltý mesiac. V podvečere som si po únavnom maľovaní chodby v byte vydýchla. Deti sa prihrnuli s oneskoreným meninovým darčekom, keďže vybehli i na huby, bola som potom [...]
Celá debata | RSS tejto debaty