Tíško 3. – A sneh sa sypal. . .
20. marca 2021 21:28,
Prečítané 1 764x,
elenaistvanova,
Tíško
Sneh sa sype bez konca. Svah, na ktorom ešte popoludní rašila tráva, je odrazu zasypaný hustou pokrývkou snehu. Ach, kiež by už konečne prišla jar, vzdychla som si v duchu, posielajúc šamanský balíček tepla túlavým mačkám pri bytovke i Micke v Revúcej. A potom i všetkým, ktorí ho potrebujú, je tak veľa zvierat i ľudí, ktorým by už jar uľahčila život.
Pomaly som popíjala horúce kakao v malej večernej prestávke môjho celodenného písania pred mojim nočným písaním. Dívala som sa z okna spálne a snažila som sa únavu prehlušiť niečím pozitívnym.
Ach, áno, krásny príbeh sa mi vynoril – ten ku mne priplával včera večer -a teraz sa oň s vami podelím
https://www.facebook.com/DikyPestounstvi/videos/186314793015408
Je to krehký príbeh, presne ako táto melódia… https://www.youtube.com/watch?v=s6HKAZpVe60
Pokojný a pohodový večer vám všetkým prajem…
Elena
23.06.2026
I tento blog venujem prípadu z Gelnice a jemu podobným. Poedukujem obete. A ešte doplním – aj verejne silne potiahnem túto tému, v prípade násilia, ktoré tu evidentne bolo dlhodobé, musí toto byť priťažujúcou okolnosťou pre páchateľa. Zareagujem na článok Smutná spoveď kamarátky zavraždenej učiteľky Zuzany, ktorý uvádza, že obeť nevedela o tom, kedy ho [...]
22.06.2026
Žena zabitá bývalým partnerom v Gelnici pred očami ich malých detí. O tomto prípade dnes pohovoríme tvrdo a otvorene. Prečo ju zabil? Žiadala o zákaz priblíženia – ten súd nedal. Zabil ju len preto, že nedostal zákaz priblíženia? Obete treba jasne varovať – zákaz priblíženia sám osebe nič nevyrieši – je nutné agresora monitorovať [...]
22.06.2026
Článok v Pravde o medvedici zastrelenej poľovníkom, lebo údajne útočila sa objavil včera https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/818485-polovnik-pri-kremnici-zastrelil-medvedicu-udajne-utocila/ V diskusii sa objavila informácia, že vraj Aké 3 kilometre od obce Krahule? Veď to bolo priamo v meste Kremnica! Pár stoviek metrov od absolútneho centra! Nuž, medvedica s mladým asi [...]
Pekný príbeh. No a vidíš, nikto nerieši, že... ...
Celá debata | RSS tejto debaty