Doba covidová 10. – Urobte si poriadok vo vlastných radoch, zdravotníci. . .

Čas ukáže pravdu o všetkom a každom z nás.

Na niektoré aspekty pravdy sa dnes pozrieme.

 

Lekári včera tlačovku vysielali naživo.

Ako inak – peniaze by pre všetkých zdravotníkov chceli, od prvého dňa PN sto percent platu. Viete, sú ľudia pracujúci v zdravotníctve, ktorým by som dala nie sto, ale stopäťdesiat percent v situácii choroby. Poznám zopár takých, obetavých a čestných, hlboko si ich vážim.

Nie všetci sú takí.

Nijako neodsudzujem ľudský strach niektorých z nich v situácii pandémie, rozumiem mu. Tragické prípady viacnásobného úmrtia v rodinách u nás pribúdajú

https://www1.pluska.sk/regiony/babka-mama-dcera-su-mrtve-desive-pozadie-rodinnej-tragedie

a je prirodzené mať strach. I zdravotníci sú ľudia, a môžu zomrieť či nakaziť svojich blízkych.

Niektorí unavení a krajne vyčerpaní, s tvárami otlačenými od nosenia respirátorov po celé hodiny. Zachraňujú životy, alebo sa o to aspoň snažia zo všetkých síl. K tým mám hlbokú úctu.

Ľudí prosia a burcujú k opatrnosti, dodržiavaniu opatrení, necestovaniu.

Ale urobte si poriadok vo vlastných radoch, zdravotníci. 

 

Skutočne som onemela pri prihlúplom výroku sestry z Piešťan,

ktorá sa v článku vyjadrila, že bez očkovania by nikam nešla – vracala sa minulý týždeň práve z Egypta

https://www.noviny.sk/slovensko/595390-v-pripade-porusenia-zakazu-dovoleniek-v-zahranici-hrozi-pokuta-tisic-eur-bratislavske-letisko-zatial-lety-nerusi

Veď po očkovaní ochoreli kopy ľudí, a navyše v zahraničí africká mutácia je otázne pokrytá týmto očkovaním. Je to nezodpovedné, od zdravotníčky dvojnásobne podľa mňa.

 

No tak to asi nie sú na tom tak zle nemocnice, keď sa zdravotníci prevláčajú po zahraničných dovolenkách.

Alebo je to len sakra zle zmanažované? Veď je núdzový stav – a vláda nás presviedča, že vraj preto, lebo zdravotníkov chce a potrebuje v nemocniciach. Niektoré nemocnice majú pomoc zahraničných zdravotníkov, vojakov a niektoré zúfalo vyzývajú sestričky, aby im prišli pomôcť z menej vyťažených nemocníc.

Pýta sa otvorene, zdravotníci – nehanbí sa tá sestra, keď jej kolegovia zúfalo volajú o pomoc? Však do nemocníc vám nemôže vyraziť na pomoc učiteľ, predavačka, smetiar, ani servírka či kaderníčka. Skutočne sa niektorí z vás teraz vyberú spokojne do rizikových krajín dovolenkovať a tvária sa, že je to samozrejmé a  etické???!!!!

 

Nech nám vláda povie pravdu, koľko dovolenkárov sa navláčilo zo zahraničia chorých

– a my sa im solidárne skladáme na liečbu, hoci si ju zavinili vlastnou hlúposťou a nezodpovednosťou. A ešte nás aj ohrozujú a spôsobujú nám mnoho problémov, obmedzení, smrť blízkych.

Všeobecná zdravotná poisťovňa mi odpovedala, že je im povinná hradiť tie liečby, lebo údajne nemôže skúmať kde boli poistenci predtým. Vážne? A keď človek spadne v horách či lieta na paraglajde, skúmajú či mal poistenie na tú udalosť. Jednoducho nás dovolenkári týmto spôsobom sproste využívajú – mali by si hradiť svoju liečbu v plnom rozsahu.
Nech poisťovne vyčíslia náklady, ktoré sme solidárne vyskladali na liečbu tých ľudí následne po ich dovolenkovaní. Lebo pár dní dozadu jeden zanzibarský dovolenkár zomrel v Poprade a zaznela vtedy informácia, že len v tomto jedinom okrese je chorých dovolenkárov niekoľko desiatok.

Uvedomujete si, ako nám títo „cestovatelia“ navyšujú riziko dovlečenia nákazy tou africkou mutáciou? Chce niekto z vás tráviť ďalší rok v respirátoroch s obmedzeným cestovaním do susedného okresu? Čo myslíte, ako inak sa predíde problému, ak nie tým, že budú dôsledne kontrolované hranice?!!!

 

„To je tak ťažko, nemôžeme súcitiť so všetkými. Musíme žiť ďalej, musíme, musíme,“ odkazuje turistka z Bratislavy Dagmar.

https://www.noviny.sk/slovensko/595390-v-pripade-porusenia-zakazu-dovoleniek-v-zahranici-hrozi-pokuta-tisic-eur-bratislavske-letisko-zatial-lety-nerusi
Nuž, milá pani dovolenkárka, aj my chceme žiť – a kvôli tým, ktorí tu nákazu navláčajú to nemôžeme. Nemôžem súcitiť so všetkými – a ja nechcem súcitiť s dovolenkármi. Aj my chceme žiť, chceme navštevovať svojich blízkych v DSS a susednom okrese. Chceme mať otvorené obchody. Lebo vy vyrazíte na dovolenku na pár dní – lenže nám tu takíto prichádzajúci zo zahraničia   zničili náš bežný každodenný život. 

 

Musíme žiť, musíme, musíme…

U vás, pani turistka Dagmar, a zrejme i u ďalších dovolenkárov to znamená, že vyrazíte na dovolenku, aj keby ľudia poumierali potom na nákazu sem dovlečenú vami z dovolenky.

U mňa to zasa znamená, že v právnom štáte musí Ústavný súd posúdiť objektívne – či sú obmedzenia viac neúnosnú a nadmieru zaťažujúce pre hŕku dovolenkárov s rizikom donesenia nákazy, alebo pre celý národ, so zvýšenými nákladmi na rúška a respirátory, zdravontými dopadmi, obťažujúcimi opatreniami a ohrozením života a zdravia. Zajtra k tomu urobím krok.

 

A hej, zomierajú ľudia, zomierajú aj zdravotníci. Nemocnice sú v zúfalom stave niektoré. Zdravotníci mnohí sú vyčerpaní a traumatizovaní. 

Posledné čo potrebujeme je to, aby niekto dovliekol zo zahraničia africkú mutáciu.

Vysvetlite prosím, sestričke Adriane z Piešťan a ďalším  v týchto časoch zahraničnodovolenkársky založeným zdravotníkom, ako pre vás i nás všetkých zvyšujú svojim konaním.

 

Takže zdravotníci, ak chcete kohokoľvek vyzývať ku zodpovednosti, začnite vo vlastných radoch. Čím skôr.

 

Elena

I tu 8. – Vrah a čas. . .

31.05.2025

Spartakiádny vrah – hovorí vám niečo toto slovné spojenie? Možno ani nie, prešlo už pár desiatok rokov od tých vrážd. Práve v minulom týždni som o ňom čítala – akosi sa mi táto informácia priplietla pod ruky a tak som jej venovala pozornosť. Prechádzala som si ten príbeh pár hodín, pozrela som si nahrávky a chvíľu som o tom všetkom uvažovala. Dnes som [...]

I tu 7. – Pravda o ukrajinskom dlhu. . .

29.05.2025

Že vraj dokonca i úroky na dlh za Ukrajincov platíme – to ozaj niečo také škaredé si prokremeľskí hoaxeri vymysleli? Opakovane som si túto otázku v mojom blogu kládla, a médiá opakovane čušali. Nehovoriac o vláde. Nuž, som človek priamy – ak niečo chcem vedieť, spýtam sa. Odpoveď už viem. Podelím sa s vami o ňu teraz. Odpoveď MF SR: Podmienené [...]

Anjeli lietajú tíško 4. – Desať rokov bez Teba. . .

28.05.2025

Niekedy je príbeh natoľko silný, že nás umlčí. Slzy tečú po lícach a nedokážeme nič dodať. Taký je dnes list k narodeninám. Prikladám ho v plnom znení s Timejkinou fotkou so súhlasom Andrejky. Dnes by boli 33. Tvoje narodeniny. 10 rokov bez Teba a stále nechápem ako ten čas letí. Pre mňa sa svet úplne zastavil v deň, keď si odišla. Všetko [...]

Brjansk, pad mosta, náraz vlaku

V Rusku pri hraniciach s Ukrajinou sa zrútil most, do neho narazil vlak. Na mieste je veľa obetí

01.06.2025 06:00

V ruskej Brjanskej oblasti pri hraniciach s Ukrajinou sa v noci na nedeľu zrútil most, do ktorého následne narazil osobný vlak a vykoľajil sa.

Rafał Trzaskowski, Karol Nawrocki, poľské prezidentské voľby

Rozhoduje sa vo Varšave aj o Orbánovi? Prezidentské voľby v Poľsku môže pocítiť celá Európa

01.06.2025 06:00

Šance oboch súperov sú pomerne vyrovnané. Podľa prieskumu tesne vedie liberálno-konzervatívny a proeurópsky Rafał Trzaskowski pred národno-konzervatívnym a euroskeptickým Karolom Nawrockim.

požiar

Kanadu naďalej sužujú lesné požiare, väčšina z nich sa už vymkla kontrole

31.05.2025 21:54

Po provinciách Manitoba a Saskatchewan boli k evakuácii vyzvaní už aj obyvatelia Alberty a Britskej Kolumbie.

bulharsko

Bulharskí nacionalisti protestovali proti plánu prijať euro, žiadajú referendum

31.05.2025 21:01

Demonštrácie sa konali štyri dni pred očakávaným uvoľnením cesty k vstupu Bulharska do eurozóny.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3,162
Celková čítanosť: 10449431x
Priemerná čítanosť článkov: 3305x

Kategórie

Archív