Iba 11. – Európska komisia oči treštila v osade. . .

Europoslanci oči treštili v osade na východe Slovenska.

Nuž, mali pobudnúť u nás dlhšie. Videli by ste, ako by oči treštili, keby sa dozvedeli za aké platy u nás pracujú pre štát  ľudia v  školstve, sociálnych službách, zdravotníctve, polícii…

 

Videli europoslanci osady.

Uvažujem o tom, čo ich vydesilo najviac. V mnohých krajinách – počnúc USA, končiac niektorými európskymi vyspelými krajinami –  žijú ľudia v slumoch v biednych podmienkach, pokiaľ nepracujú.

Hŕby smetí sa v tej osade váľali – no ale azda im ich tam nenavláčili extrémisti, sú to ich vlastné odpadky, ktoré rozhadzujú po okolí. Riešenie vidím v tom, že si obyvatelia smeti upracú. Dobrá správa je, že zrejme nehladujú, keď tých smetí je tam toľko.

Určite nie je v poriadku žiť bez pitnej vody a teplej vody. Ibaže voda nie je zadarmo – a aj keď bude jeden automat na vodu pred každým domom v osade, tak problémom bude, že za vodu bude treba platiť. Sociálne dávky nie sú určené na alkohol a cigarety – a rozdávanie zadarmo nie je cestou ku zlepšeniu situácie – je potrebné umožniť ľuďom z osád pracovať. Niektorí za prácou dochádzajú do Česka, iní k spracovávaniu zeleniny do okolia Bratislavy.

Pravdou je, že u nás zle nastavená štátna politika viedla k tomu, že sa oplatilo mať veľa detí a nebolo potrebné pracovať. A tiež je pravdou, že i teraz, keď boli rozdávané pandemické peniaze „na deti“, stáli niektorí rodičia pred obchodmi a zisky nešli výrobcom detskej obuvi a oblečenia, ale alkoholu a cigariet. Treba si konečne povedať pravdu – že bez vzdelania a práce, iba s rozdávaním z hotového, sa v osadách nič nezmení. Hovorme o tom otvorene – zrejme všetci sme videli rodičov, potácajúcich sa ulicami celý týždeň po vyplatení tých pandemických peňazí, či váľajúcich sa na autobusovej zastávke namol opitých, a deti pri nich stojace. Boli to peniaze doslova vyhodené do vzduchu – a mnohým deťom nielenže nepomohli, ale ešte im pridali utrpenia v podobe ožratých rodičov.

 

Ak niekto tvrdí, že pre ľudí z osád niet dosť práce, potom sa otvorene pýtam prečo zamestnávame v automobilkách a kdekade robotníkov zo zahraničia a dotujeme im draho miesta, keď tu máme hŕbu vlastných nezamestnaných. Prichádza VOLVO, zamestnajme  v ňom ľudí z osád, lebo pokladám za nerentabilnú investíciu dotovať drahé vytvárané miesta u nás pre Ukrajincov, Poliakov, či Srbov namiesto Slovákov.

 

Elena

TU 8. – Budeme kvôli Progresívnemu Slovensku meniť zasa raz Trestný zákon?

19.05.2025

Progresívne Slovensko chce zaviesť, aby voliť mohli aj neplnoletí, už od 16 rokov. Zatiaľ teda len do samospráv navrhujú povoliť im zníženie vekovej hranice, ale to je presne v štýle príslovia daj čertovi prst – a tak pred budúcimi voľbami by určite už došlo ku návrhu, aby sa zjednotila táto veková hranica pre všetky druhy volieb. Návrh dali 2 poslankyne za hnutie [...]

Tu 7. – Fico to dal „na pána“. . .

18.05.2025

Fico jasne ukázal, že skutočne vedie vládu, a nie je len figúrkou https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/752291-slovensko-neplanuje-podporit-pandemicku-dohodu-avizuje-fico/ Veru, bála som sa, že Fico tlakom podľahne ohľadne pandemickej zmluvy. Lebo tlaky i nátlaky boli iste všelijaké. Opozícia vykrúca nosom [...]

TU 6. – S EÚ na čele do pr. . . e vesele. . .

16.05.2025

Nepochybne máme o čom hovoriť, ak spomíname k čomu by sme mohli a mali mať v EÚ výhrady, písala som nedávno v blogu. Mohli by sme menovať hodne dlho. Pár výhrad si i dnes povieme. Myslím, že toto videjko postačí každému súdnemu človeku pre pochopenie, kto bol inšpirátorom Zelenského pri nápade odstaviť nám ruský plyn – je to zrejmé z vyjadrenia [...]

Harrisová, Trump

Podporovali ju za peniaze? Trump sľubuje vyšetrovanie zapojenia celebrít do kampane Kamaly Harrisovej

19.05.2025 16:14

Harrisová sa počas svojej kampane snažila využiť popularitu celebrít ako Beyoncé, Oprah Winfreyová či Bruce Springsteen.

WHO  Tedros

WHO vyzýva členské štáty, aby prijali pandemickú dohodu. Tá má pripraviť svet na ďalšiu krízu

19.05.2025 15:44

Niektoré štáty a politické skupiny predkladanú dohodu odmietajú. Medzi nimi je aj Slovensko.

Cirkev / Náboženstvo / Kňaz / Viera /

Košický súd odsúdil bývalého diakona za sexuálne zneužívanie 13-ročného chlapca

19.05.2025 15:08

Odsúdil ho na tri roky odňatia slobody s podmienečným odkladom na dva roky.

HZS Plzenského kraje, českí hasiči, vrtuľník

Mimoriadne smutný prípad. Pri tragickej dopravnej nehode zomrel ženích smerujúci na vlastnú svadbu

19.05.2025 14:55

Vodič, ktorý podľa informácií polície smeroval na vlastnú svadbu, utrpel zranenia nezlučiteľné so životom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3,150
Celková čítanosť: 10391720x
Priemerná čítanosť článkov: 3299x

Kategórie

Archív