O. . . 2. – Slovensko po Kuciakovi má ďalšiu obeť. . .

Slovenský farmár je ďalšou z obetí špinavej slovenskej mafie. Nevinný človek, ktorý chránil svoj čestne nadobudnutý majetok, bol zavraždený.

Je čas, ľudia, aby sme s touto špinou spravili poriadok.

Skôr, ako pôjdete voliť prezidenta, zapamätajte si pár faktov – poskladala som ich tu dnes pre vás.

Pre nás všetkých…

 

Prvý protest…

  • farmári vyrazili do ulíc po prvý raz v lete minulého roka,
  • do Bratislavy prišli s desiatkami traktorov a inej techniky,
  • MINISTERKA MATEČNÁ(SNS) ICH SKLAMALA,
  • PREMIÉR (SMER-SD) ICH NEVYPOČUL,
  • ANI JEDNA Z VLÁDNYCH STRÁN ICH NEPODPORILA.

Ach, to je príbeh…

 

Príbeh pokračuje…

  • Iniciatíva farmárov dala policajnému prezidentovi žiadosť o vstup poľnohospodárskej techniky do Bratislavy, pretože chystajú ďalší protest
  • ministerka Saková, ktorá nemá odvahu už tri mesiace sa stretnúť ani s nami, matkami Otvoreného listu premiérovi, aby sme otvorene hovorili o tom, čomu sme my a naše rodiny vystavované pri prešetrovaní smrti našich detí, možno vstup farmárov do Bratislavy nepovolí – uvidíme…
  • farmári hovoria o ostrom štrajku naprieč Slovenskom, pridávajú sa k nim lesníci aj geodeti…

 

Kradne ako Slovák…

Slováci sú hodne trpezliví. A tak i slovenskí farmári znášali dlho to, čo teraz nakoniec otvorene pomenovalo vyšetrovanie Európskeho parlamentu.

Zistenia europoslancov, ktorí veci na Slovensku prešetrovali, hovoria o kope špiny

  • český europoslanec hovorí zhrozene – Je zarážajúce, že na regionálne pracovisko Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA) dokáže prísť človek s falošnými podpismi a neplatnými zmluvami o prenájme a žiada vyplatenie dotácií. Veľakrát tieto nezákonné peniaze aj dostane. Takýchto prípadov sme tam napočítali stovky. K tomu treba prirátať predražené nákupy a nepotrebné nákupy. Za 5 rokov, čo som europoslancom, som sa s podobnými prípadmi nestretol nielen v Česku, ale ani v inej európskej krajine.
  • A nepochybne to nie je všetko – český europoslanec popísal napríklad i skutočnosť, že mali možnosť stretnúť sa s bývalou zamestnankyňou ministerstva poľnohospodárstva – „…ktorá nás upozornila, že na rezorte pôsobí človek, čo predtým pracoval pre jednu poradenskú firmu. V nej zarábal viac ako osemnásobok mzdy oproti súčasnému platu na ministerstve. Na to sa určite zameriame, pretože predstavitelia rezortu nám toto nedokázali adekvátne vysvetliť. V súčasnosti už preverujeme spomínanú audítorskú firmu, či poskytuje štandardné služby, lebo sa vyskytuje často, kde sa prerozdeľujú európske peniaze…“
  • A špina sa vyplavuje ďalej – „…Viacero poľnohospodárskych družstiev získavalo peniaze na rôzne opravy, rekonštrukcie či spracovateľské technológie v obrovských sumách. Otázne je teraz, prečo dotácie dostali len veľké podniky. a malí a strední farmári nedostali nič. Je zaujímavé, že viacero týchto družstiev je spojených s politikmi z určitej strany – často sa vo všetkých podvodoch vyskytovali rovnaké mená…“
  • pochybenia v štátnych inštitúciách, vyvolávajúce otázniky, či boli náhodné a neúmyselné...

https://www.aktuality.sk/clanok/657755/europoslanec-odhalil-ako-sa-u-nas-robia-podvody-v-polnohospodarstve-rozhovor/

Je čas, aby sme prestali mlčať, ľudia. Pretože, ako povedal český poslanec v uvedenom článku naplno – za tie peniaze by sme mohli mať lepšie cesty, lacnejšie a kvalitnejšie potraviny pre naše deti.

Len na základe doterajších zistení tej komisie z europarlamentu vraj možno hovoriť u nás v poľnohospodárstve o zistených eurofondových škodách v stámiliónoch eur.

Kto to zaplatí?

Veríte, že tí lumpi budú potrestaní?

 

Ach,  ach – predsa len na Slovensku môžeme veriť v spravodlivosť…

Rýchly a rázny bol zásah polície voči lumpom. Raz-dva sú v base.

Správu priniesli v piatok aktuality.sk. Dvaja páchatelia v trenčianskom kníhkupectve kradli. Jeden z nich vzal 15 detských kníh v hodnote 279 eur a druhý 20 detských kníh a 6 sviečok  v hodnote 299 eur. Bezprostredne ich chytili, priznali sa a knihy vrátili kníhkupectvu. Hneď ich obvinili.

Hrozí im trest odňatia slobody v trvaní od 6 mesiacov do 3 rokov.

https://www.aktuality.sk/clanok/665619/policia-obvinila-muzov-ktori-v-trencine-ukradli-35-detskych-knih/

Nevynikala som bohvieako v matematike, a tak mi pomôžte s výpočtami

  • ak títo dvaja páchatelia môžu za necelých tristo eur škody, navyše nimi už aj vrátenej – dostať až tri roky, tak koľko rokov basy hrozí tým, čo rozkradli tie stámilióny eur?

 

Doskladajme si fakty

  • mohli by sme hodiť tipovaciu súťaž, ktorýchže politických strán sa týkali podvody,.
  • a kladiem si verejne otázku, či za to budú všetci tí lumpi vôbec potrestaní – akosi tomu neverím…
  • a hej, zomrel človek – zavraždili ho, na to nezabúdajme, jeho smrť nesmie zapadnúť prachom „do stratena…“

Kto by bol ďalší na rade – niekto z vašich blízkych? Vy sami?

Nemlčme, ľudia – farmári tu bojujú nielen za svoje pozemky a spravodlivosť pre seba, ale za nás všetkých…

 

Záverom…

  1. februára 2019 vyrazia farmári opäť do ulíc.

 

PODPORME ICH…

 

Elena   10.2.2019

Iskričky 3. – Sucho a možnosti riešenia. ..

09.08.2026

Sucho a problémy s ním spojené zasahujú nás všetkých. Ale i tak tu nepotrebujeme arabských investorov – ako som nedávno v blogu písala – a ak sa už máme zadĺžiť, ako to navrhuje Kaliňák, tak potom určite nie kvôli zbrojeniu, ale na závlahové systémy https://elenaistvanova.blog.pravda.sk/2026/08/04/pozooor-7/. Pozrime sa preto na niektoré aspekty tohto [...]

Pozooor 11. – A keď už sme pri tých Indoch. . .

08.08.2026

Určite nie je v poriadku zbiť indického študenta, ktorý nič zlého nerobil, tak ako sa to v tomto týždni stalo na Slovensku. Nie je v poriadku ani to, že ho v takom stave nepreviezli sanitkou na operáciu do Bratislavy, však šlo o neodkladnú starostlivosť. Nie je v poriadku ani ten čin zo strany polície kvalifikovať len ako priestupok – však mal zlomenú čeľusť a lícnu [...]

Pozooor 10. – Ceuta a la Amnesty International. . .

07.08.2026

Amnesty International má skutočne podivuhodné nápady, povedala som si zadumane, keď som ich príspevok videla. Podľa nich máme dbať hlavne na ľudské práva a ľudskú dôstojnosť chudáčikov, ktorí sa privalili do Ceuty. Akým právom nám tu vešajú na krk hordy príživníkov? Články o Ceute, kde podľa niektorých zdrojov sa navalilo až okolo stotisíc migrantov, sa [...]

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3,473
Celková čítanosť: 12356658x
Priemerná čítanosť článkov: 3558x

Kategórie

Archív