Na ostrí noža 6. – Ten najlepší predajca. . .

 

V rámci obedňajšej prestávky som bežala včera nakúpiť.

Rýchlo, rýchlo – deťom celozrnné žemle (tento týždeň v XXL veľkosti) a bylinkovú tvarohovú nátierku, pre seba čučoriedky a obľúbenú jablkovú šťavu vo fľaši. Kuracie filety na víkend, v akcii pre mačky tyčinky, a ešte petržlen s vňaťou, mrkvu aj kaleráb, banány v akcii. A tie sladké paradajky, pravdaže. Hm, aj cibuľku majú nádhernú, ale tú pestujem v troch truhlíkoch, mám jej dosť (a som človek starých čias, doma pestované a vyrobené je pre mňa najlepšie). No dobre, priznám sa – mala som slabú chvíľku, aj tri ťahavé kríčky či kvety som zachránila (boli zlacnené a už vädli, počula som ich tichý plač – teraz sa už usmievajú spolu vo veľkom kvetináči na mojom balkóne).

Výber dobrý, zelenina a ovocie čerstvé – tak aký problém? Ukázalo sa, že riadny. Rady pri pokladniach, z ktorých niektoré šli a niektoré nie. Čas sa vliekol. Pán predo mnou začal šomrať na neobsadené pokladne, jeho žena sa ho snažila upokojiť. Hovorila skúsenosti z rakúskych obchodov, keďže pracuje v zahraničí. Debatovali sme chvíľu o tovare a pokladniach, keď náhle pokladníčka ohlásila, že zatvára pokladňu a máme ísť ku inej pokladni. To sme mali pred sebou ešte dvoch či troch zákazníkov, takže pokladňa už bola na dohľad. Pán sa nahlas opýtal, že čo je to za úctu k zákazníkom. Mal pravdu.

Iste, chápem, že niekedy musí mať pokladník prestávku, že si potrebuje vydýchnuť či odskočiť. Ale potom je namieste ho zameniť iným pokladníkom, alebo dať tabuľku o uzavretí pokladne za posledného stojaceho zákazníka v rade. Prípadne aspoň hneď zároveň otvoriť inú pokladňu. Nestalo sa ani jedno z uvedeného.

V ďalšom rade sme stáli zasa o trochu ďalej od pokladne, pár ľudí pred nami. Spomenutý starší pán sa už podráždene pýtal nahlas, prečo nás poslali preč od tej pokladne, keď sme tam vystáli radu. Nikto neodpovedal. Ja som sa ho snažila rozveseliť predstavou, že za státie v rade zákazníci dostávajú odškodnenie od obchodných domov. V pamäti som lovila, ako je to s tým odškodnením za neúmerne dlhé čakanie v rade v obchoďákoch. Nestrieľam si z vás, naozaj to existuje.

https://www.aktuality.sk/clanok/304087/obchody-rozdavaju-peniaze-za-cakanie-pri-pokladni-vela-ludi-o-tom-nevie/

Bolo by korektné voči zákazníkom, keby obchodné domy túto informáciu vyvesili na miesto viditeľné pre zákazníkov.

Posunuli sme sa hádam o dvoch ľudí, keď opäť zaznel aj v tomto rade oznam, že zatvárajú pokladňu a boli sme nútení sa presunúť ku inej pokladni – pritom tie zatvorené pokladne boli stále zatvorené. Spomenutý pán začal nahlas kričať, že ako je takéto správanie možné. Že sme stáli v rade už pri dvoch pokladniach predtým. Chcel nechať celý nákup tam aj s vozíkom, manželka ho poslala vonku sa upokojiť s tým, že v rade bude stáť sama.

Pri odchode povedal vetu, ktorá vo mne rezonuje aj teraz – „Toto že vraj je najlepší predajca? Preboha, a ako to potom vyzerá u toho najhoršieho?

 

 

Elena   7.6.2019

 

 

 

I tu 9. – Krvavé stopy vraha

01.06.2025

Uvažovali ste niekedy nad zlom zlého činu? Nejde iba o jeden z kopca padajúci balvan. Je ako lavína, ktorá so sebou strháva ďalšie a ďalšie kamene. Včera som v blogu písala o spartakiádnom vrahovi. Dnes sa pozrieme na tú lavínu, ktorú jeho vraždenie spustilo. Jeho rodičia Krátko po čine sa jeho rodina musela z Prahy odsťahovať. Museli sa vzdať svojej pôvodnej [...]

I tu 8. – Vrah a čas. . .

31.05.2025

Spartakiádny vrah – hovorí vám niečo toto slovné spojenie? Možno ani nie, prešlo už pár desiatok rokov od tých vrážd. Práve v minulom týždni som o ňom čítala – akosi sa mi táto informácia priplietla pod ruky a tak som jej venovala pozornosť. Prechádzala som si ten príbeh pár hodín, pozrela som si nahrávky a chvíľu som o tom všetkom uvažovala. Dnes som [...]

I tu 7. – Pravda o ukrajinskom dlhu. . .

29.05.2025

Že vraj dokonca i úroky na dlh za Ukrajincov platíme – to ozaj niečo také škaredé si prokremeľskí hoaxeri vymysleli? Opakovane som si túto otázku v mojom blogu kládla, a médiá opakovane čušali. Nehovoriac o vláde. Nuž, som človek priamy – ak niečo chcem vedieť, spýtam sa. Odpoveď už viem. Podelím sa s vami o ňu teraz. Odpoveď MF SR: Podmienené [...]

Baerbocková

Očakávané. Novou šéfkou Valného zhromaždenia OSN sa stala nemecká exministerka

02.06.2025 17:32, aktualizované: 17:38

Údajne na žiadosť Ruska sa voľba musela odohrať tajne.

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan

Turecko chce zorganizovať stretnutie Zelenského s Putinom a za účasti Trumpa

02.06.2025 17:22

Pondelkové rozhovory medzi Ruskom a Ukrajinou Erdogan označil za skvelé.

fico, takáč

Fico opäť útočil na Zdechovského: Ak príde znova niekto ako on, pošleme ho preč

02.06.2025 16:30

Podľa Fica sa europoslanci z výboru pre občianske slobody, spravodlivosť a vnútorné veci zaujímali aj o uvedenú záležitosť ohľadom Zdechovského.

drony

Ľudia a kamene ako nová protivzdušná obrana Ruska? „Hrdinov“ zo zasiahnutých letísk chcú vyznamenať

02.06.2025 16:10

Vodiči kamiónov po ceste dostávali inštrukcie, kde a o koľkej majú zastaviť. Niektorí uviedli, že autá, ktorými cestovali, patrili istému Arťomovi.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3,163
Celková čítanosť: 10453883x
Priemerná čítanosť článkov: 3305x

Kategórie

Archív