DNES 88. – Ak ste ešte nevideli . . . alias Kaliňákov chliev

Obvykle sú moje články na blogu dlhšie, analyzujúce súvislosti. Dnes iba tvrdé fakty.

 

Počuli ste už o takej situácii, že policajný vyšetrovateľ dá svedkovi do ruky kópiu zápisnice z jeho výpovede, aby „nezabudol, čo má po čase vypovedať na súde“?

 

Že také niečo vonkoncom nie je možné a platná legislatíva to určite neumožňuje? Prosím vás, na Slovensku je možné zrejme naozaj všetko.

Predstavte si, presne to sa mi stalo – na predvčerajšie pojednávanie v prípade zabitia môjho syna svedkyňa prišla s kópiou svojej výpovede z výsluchu pred viac ako rokom, ktorú dostala od vyšetrovateľa prípadu.

 

Takže ak ste ešte také postupy naozaj nevideli, príďte sa pozrieť na OO PZ do Revúcej. Tam podaktorí vyšetrovatelia v závažných prípadoch, za aký zabitie môjho syna pokladám, svedkom zápisnice z ich výsluchu rozdávajú.

 

Svedkyňa chcela z tej zápisnice čítať, do čoho vstúpil môj právnik aj prokurátor. Pani uviedla, že po takom dlhom čase (bezmála rok a pol od smrti môjho dieťaťa – tak dlho trvá Slovenskej republike cesta za spravodlivosťou pre obete pochybení lekárov!) si už veci dobre nepamätá – na moju otázku, či si ich pamätala po dvoch či troch týždňoch od udalosti a vedela ich podrobne popísať, uviedla, že to samozrejme áno.

Takže vyšetrovateľ namiesto toho, aby rozdával zápisnicu z výsluchu svedkom, mal svedkov radšej dôsledne a detailne vypočuť.

 

Týmto zdravím ministra Kaliňáka. Tak čo, pán minister, ako inak by ste nazvali to, čo sa deje vo Vašom rezorte, ak nie chlievom?

 

E. K. I. 3.8.2015, Predná Hora

Áááá 1. – Kresťanská europoslankyňa. . .

12.03.2026

Dalo by sa použiť hodne slov, rôzne razantných. Alebo ani na nijaké slová sa nezmôžeme, lebo všetko čo k tomu povieme by bolo málo. No urobte si názor sami, čo by ste k tejto osobe a jej výroku povedali. (1) Facebook Je to skrátka kresťanská europoslankyňa. Elena

Tak tak 11. – Naša nová špeciálna zásahová jednotka

11.03.2026

Veru, niekedy nemôžeme byť len pesimisti a vidieť negatíva všetko. Podaktorí dokonca vravia, že len pozitíva máme na všetkom hľadať a spôsob ako to využiť môžeme prospešne pre spoločnosť. Veď dobre, povedala som si, skúsim ten pohľad aplikovať v praxi teraz. Článok o bitke Rómov v Krompachoch mi ako prvý do oka padol. No teda [...]

Tak tak 10. – Ach, tá prevencia má zložité cesty. . .

11.03.2026

Veru, riadne komplikované cesty má prevencia, vzdychla som si pri čítaní článku nášho nejakého vedátora o tom, ako Teherán už-už atómovku majstroval Jadrový fyzik a predseda SAV: Teherán bol krok od atómovky! Fúha, kto už by len chcel žiť v hrozbe, že nejaký šialenec jadrovú zbraň použije, že? No ale preto USA a Izrael nemuseli deti v Iráne poutĺkať. Však [...]

Kasym-Žomart Tokajev

Kazachstan mení ústavu: silnejší prezident, nový parlament aj regulácia ruštiny

15.03.2026 22:42

Novú ústavu podporilo v referende takmer 90 percent voličov.

Modžtaba Chameneí, Alí, Irán,

Chameneí zmizol z Iránu. Správy hovoria o tajnej liečbe v Rusku, Izrael naznačuje, že vie viac

15.03.2026 22:10

Liečba vraj prebieha v súkromnom zdravotníckom zariadení situovanom v jednej z rezidencií ruského prezidenta.

Ursula von der Leyenová

Von der Leyenová rozoslala lídrom EÚ list. Čo šéfku eurokomisie tak znepokojilo?

15.03.2026 20:45

Súčasná geopolitická situácia si podľa šéfky EK vyžaduje vysokú úroveň ostražitosti a pripravenosti.

Britain Ukraine Fashion

Ako chcú na Ukrajine prilákať utečencov, aby sa vrátili zo zahraničia do vlasti? Štát to bude stáť veľa námahy

15.03.2026 19:30

Väčšinu Ukrajincov, ktorí by sa po skončení vojny chceli vrátiť domov, zaujíma v prvom rade odpoveď na otázku, ako by to vyzeralo s ich bývaním.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3,348
Celková čítanosť: 11701434x
Priemerná čítanosť článkov: 3495x

Kategórie

Archív