Založ si blog

V skorom ráne 9. – Môj drahý manželka. ..

 

Pozrime sa teraz na to, ako u nás rýchlo a ľahko zavedieme manželstvá homosexuálov…

Myslíte si, že manželstvá osôb rovnakého pohlavia u nás ešte dlho nebudú zavedené? Nemusí to byť pravda – pretože v tejto chvíli vám poviem o probléme, o ktorom sa verejne nehovorí. Ale malo by sa. Týka sa totiž aj nás – a možného povinného akceptovania manželstiev homosexuálov v rámci všetkých štátov EÚ.

Ak si teraz zhlboka vydychujete, že naša Ústava garantuje manželstvo ako zväzok muža a ženy – nadýchnite sa znovu a čítajte pozorne.

 

Manželstvá osôb rovnakého pohlavia vyvolávajú protichodné názory…

Na Slovensku táto téma vírila  napätie v spoločnosti nie tak dávno.

Napíšem rovno na úvod môj názor – pre mňa sú dôležité tradičné hodnoty. Ľudia rovnakého pohlavia by mali mať možnosť žiť v registrovanom partnerskom zväzku, ale nie v manželstve. Toto je pomenovanie z môjho pohľadu tradične určené len pre zväzok muža a ženy.

Ibaže príslušníci LGBT komunity znovu a znovu hľadajú cesty, ako sa za každú cenu dostať do kategórie „manželstvo“.

 

Hovorí vám niečo „prípad Coman“?

Že nie? Ide o prípad, ktorý v súčasnosti rieši Súdny dvor EÚ. Týka sa rumunského občana Adriana Comana, riaditeľa nadácie Arcus (táto nadácia celosvetovo financuje prípady LGBT, podporu ich práv).

Pán Coman sa v roku 2010 oženil – so svojim priateľom v Belgicku. Rumunská legislatíva, podobne ako naša, pokladá za manželstvo zväzok muža a ženy. Napriek tomu pár požadoval uznanie statusu ich manželstva – a keď to nevyšlo, zažaloval pán Coman rumunskú vládu za obmedzenie práva na slobodu pohybu v EÚ.

No – a rozhodnutie európskeho súdu by zrejme bolo záväzné pre všetky krajiny EÚ. T. j. žiadne národné kompetencie a suverenita, žiadne Ústavou garantované hodnoty. Reálne hrozí, že členské krajiny môžu byť nútené uznávať manželstvá osôb rovnakého pohlavia uzavreté v zahraničí. Právny chaos, ktorý by implementovaním dvoch rozdielnych noriem v jednom štáte nastal, ťažko aj popísať.

Článok o tomto probléme poskytuje organizácia CitizenGO, ktorá uvádza, že 508 000 000 európskych občanov by sa takým spôsobom muselo podriadiť predstave 17 ľudí (15 sudcov a 2 LGBT aktivistov). A tiež vyzýva ľudí, aby svoj prípadný nesúhlasný názor vyjadrili prezidentovi Európskej komisie, aj Európskemu parlamentu.

 

Záverom…

Ak vám oslovenie „môj drahý manželka…“ v úvode pripadalo nerealistické, onedlho sa to môže zmeniť…

 

 

Elena    Predná Hora, 2.6.2018

 

 

 

 

 

 

Óóó 4. – Dokážeme sa s tým ako spoločnosť vysporiadať?

29.01.2023

Nadúmrtnosť na Slovensku je vysoká, dosiahla nárast až o 20 % https://www.napalete.sk/nadumrtnost-na-slovensku-dosiahla-takmer-20-percent/?fbclid=IwAR05L1IWGw1p7Z57o-2No3pH2-h0OcN-3gH_oGIkehogvBY2QB1pP3rJtwg Najvýraznejšie sa zvýšil počet úmrtí v decembri oproti päťročnému priemeru pred nástupom pandémie v Trenčianskom kraji (o 33 percent) a v Trnavskom kraji (o 21 percent). [...]

Óóó 3. – Aby mohli byť s dieťaťom. . .

28.01.2023

Plne podporujem petíciu, ktorú rozbehli matky, aby nebolo na Slovensku porušované právo dieťaťa byť v nemocnici so svojim rodičom. Túto ich iniciatívu podporujem – a viem čo a prečo píšem. Nech zdravotníci Bohu ďakujú, že nezaspomínam verejne na to, akú starostlivosť som videla, keď som raz pri preberaní môjho syna z nemocnice vošla pootvorenými dverami chodby [...]

Óóó 2. – Budeme krajinou predčasných dôchodcov?

28.01.2023

Títo fušeri, ktorí bez hanby chcú nám trčať na krku ešte tri štvrte roka, nepomáhajú veľkej skupine obyvateľstva v problémoch, do ktorých nás práve oni dostali. Nie ja som bola po Bruseli pokrikovať, ako bezodkladne máme odpojiť lacný ruský plyn – ale Heger. A nie ja som umožnila odpredaj lacno vyrobenej elektriny u nás, ale táto vláda. A keď už sme pri [...]

zelenskyj

Na Nobelovu cenu za mier nominovali Zelenského či Erdogana

31.01.2023 07:16

Medzi zverejnenými kandidátmi na tohtoročnú Nobelovu cenu za mier prevažujú osobnosti, ktoré nejakým spôsobom súvisia s konfliktom na Ukrajine či situáciou v Rusku.

Žilina, verejné osvetlenie, protest

Tma ako v rohu. Obce vypnutím svetiel odkázali vláde, že potrebujú pomoc

31.01.2023 06:30

Presne o siedmej večer v pondelok zhaslo verejné osvetlenie v mestách a obciach 75 percent samospráv.

bytovka Malacky

Obľúbeného primátora odviedla NAKA. Kým sa sporí s developerom, ľudia v Malackách márne čakajú na zaplatené byty

31.01.2023 06:20

Po dvoch rokoch obvinenie primátora Malaciek z podplácania prokurátor zrušil. Ten tvrdí, že pre neho sa prípad ešte neskončil a od polície očakáva ospravedlnenie.

vojna na Ukrajine, TvBoy

ONLINE: Lula nedá muníciu, chce hľadať cestu ako ukončiť vojnu na Ukrajine

31.01.2023 06:10

Brazília sa nechce podieľať na vojne na Ukrajine ani nepriamo dodávkou munície. Prezident Lula chce dať dohromady skupinu krajín pre mier.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,498
Celková čítanosť: 7428287x
Priemerná čítanosť článkov: 2974x

Kategórie