Založ si blog

Áááááá 10. – Príbeh o láske naveky. . .

Myslíte si, že existuje láska naveky?

Môžete si pod tým „naveky“ predstaviť kadečo – láska do smrti jedného či oboch partnerov, či láska cez hranicu času u tých, ktorí sa sprevádzajú životmi. Je to na vás, ako to dokážete vnímať.

Či si ja myslím, že taká láska existuje? Nemyslím si to, viem to. A dnes vám o tom poviem viac.

 

Nebudem polemizovať o životoch, ktorými prechádzame…

Kto o tom niečo vie, vie, kto nie, zrejme vedieť nemá. Putujeme nimi, stretávame opakovane niektorých ľudí. Najvzácnejšie a najsilnejšie stretnutia sú stretnutia partnerov jednej duše – „polovíc duše“, vzťahy prvej lásky. Putujú časom stále v tých istých roliach, prepojené životným poslaním. Neubližujú si, pokiaľ by ublížili jeden druhému, bolí ich to, pretože zranili i sami seba. Existuje celý rad osudových vzťahov – karmické, aj bežné partnerské. Ako ich rozpoznať? Napíšem vám o tom viac v záverečnom blogu jedenástky Tou cestou, ktorou si šiel.

Poviem vám, sú ľudia, ktorí sa ani putovaním životmi až tak veľmi nemenia. Niekedy chválabohu, inokedy škoda. Neposudzujem, len si uvedomujem hlbokú pravdivosť poznania, ako nás posúva ďalej len pokora voči veciam vyšším ako sme sami, ich úprimné vnútorné prijatie. Ak „bojujeme proti osudu“,  oklamali sme v skutočnosti len sami seba, akurát nás to vráti o level nižšie.

 

Ten, kto mi chýba…

Maroško, môj synček, moja láska. Viem, je slobodný, a  stojí v tejto chvíli pri mne lebo, no lebo, to vám vysvetľovať nebudem… Ale i tak mi tu a teraz chýba, chýba mi moc pre tento život.

Mám na neho krásnesmutnú spomienku z indiánskych čias. Neviem, či stáva sa to niekomu z vás, či to poznáte. Ja také okamihy poznania jednoducho mám, vynárajú sa mi časti spomienok s niektorými ľuďmi. Ak sa ma spýtate, ako to robím, že sa mi vynárajú niektoré spomienky z dávnych čias, neviem na to odpovedať – jednoducho prichádzajú…

 

Záverom…

Hm, prezradím vám ako spoznáte „tých svojich ľudí“?

Tak dobre.

Duše, ktoré poznáme, spoznáme – podľa pohľadu. Keď ich stretnete v tomto živote po prvý raz, cítite to neviditeľné puto. Nenadarmo sa hovorí, že oči sú oknom do duše.

Nuž, tak.

 

 

 

Elena   Predná Hora, 18.7.2018

 

 

 

 

P.S.:  Spomienky sú pre mňa ako táto hudba

 

Pravdu na stôl 1. – Buď spravodlivosť nastolí štát, alebo ju vezmú do rúk ľudia. . .

02.03.2024

Pravdu nezastavíte. Je to priveľká špinavosť – tá hra na kovidpandémiu. Je to zločin proti ľudskosti. Som si istá, že v tomto štáte nie je ozajstný záujem pravdivo vyšetriť kovidšpinavosti – NCZI mi odmietlo poskytnúť štatistiku o tom, v ktorej nemocnici ľudia zomierali na UPV najviac. A pýtam sa verejne, prečo by mala byť táto informácia dôverná, prečo [...]

Ale nooo 11. – Ako som analyzovala analýzu analytikov. . .

29.02.2024

Analytici sa pustili do bývalej vlády za dôchodky, ako píše článok v linku https://www.topky.sk/cl/10/2698371/Analytici-nalozili-byvalej-vlade–Kde-ma-teraz-na-toto-stat-brat-peniaze–Cierne-scenare-a-zle-spravy-pre-dochodcov vraj budú musieť žiť s minimálnou valorizáciou – symbolickou, terajšie dôchodky budú zmrazené. Mám už dosť toho, ako tu ktosi klame a [...]

Cesta duše 6. – Legenda. . .

26.02.2024

Hľadám starú Blažkovú – zakričal pred chvíľou Zámer sveta – hľadám starú Blažkovú… A ako to už býva pri takýchto zdanlivo nepochopiteľných udalostiach – mal na to dobrý dôvod. Reagoval tým milo na moje nemilé správanie. Nezvyknem byť odvrkujúca často, vlastne skoro nikdy nie, lebo v živote sa snažím konfliktom predchádzať. Nemilo som [...]

spúšť, Čadca, Základná škola

Spúšť v škole na Kysuciach: Mladí vandali zdemolovali kontajnery a smeti podpálili

03.03.2024 15:00

Rozsypané a zhorené odpadky, rozbité okná či zadymená omietka budovy. Takýto pohľad sa naskytol policajtom a zamestnancom jednej zo základných škôl v Čadci.

Matúš Šutaj Eštok

Šutaj Eštok: Vyšetrovanie Dankovej nehody by malo byť ukončené na budúci týždeň

03.03.2024 14:40

Policajti, ktorí riešili januárovú dopravnú nehodu podpredsedu parlamentu Andreja Danka, boli potrestaní "výčitkou".

Tibor Gašpar a Pavol Gašpar

Tajné zmeny vo vedení SIS? Kolíková sa zbláznila, tvrdí Gašpar. Pellegrini chce, aby prezidentka Gašpara ml. vymenovala

03.03.2024 14:30

Predseda parlamentu Peter Pellegrini v relácii RTVS O 5 minút 12 priznal, že žiadne iné meno na post riaditeľa SIS koalícia nemá.

parlament

Prieskum Focusu: Smer si drží preferencie nad 21 percentami, PS a Hlas stúpajú

03.03.2024 13:55

Do parlamentu by sa dostalo sedem politických subjektov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,829
Celková čítanosť: 8870337x
Priemerná čítanosť článkov: 3136x

Kategórie