Založ si blog

Hmmm 2. – Noční vlci v dennom svetle. . .

Hmmm, skrátim to – ak čakáte nejaké hory špiny, týkajúce sa Nočných vlkov, tak to by ste tu hľadali zbytočne. My, rusofili, zasa raz tiahneme do útoku – aj teraz za pravdu, ako inak.

Áno, ďalšia jedenástka. Možno jedenástka – neviem, či ju dokončím – mala som už byť v lese,  idem do lesa domov, do Tatier, no Zámer sveta ma tou kalamitou zadržal. Počkám pár dní, a tak vám ešte čo-to dovtedy poviem.

 

Noční vlci tu nie sú po prvý raz…

Na Slovensko chodia už niekoľko rokov pravidelne vzdať úctu padlým hrdinom z druhej svetovej vojny. Podobne aj do iných krajín, kde padli ruskí vojaci. Chodí ich zopár, no vítali ich zakaždým u nás srdečne stovky ľudí.

Márnosť, to hlavne my by sme si mali uctiť ruských vojakov, ktorí položili životy za slobodu našej krajiny a našich ľudí…

 

Teraz tu majú základňu…

Na rovinu, drahí klamári z médií – ak nejakú vojenskú základňu na Slovensku máme, rozhodne nie je ruská.

Médiá sa rozozvučali správami o tom, že Noční vlci majú v Dolnej Krupej základňu. S bojovou technikou. Čítala som článok v Pravde, aj som sa zasmiala a potom som mávla rukou nad hlúposťou podaktorých ľudí u nás – a to by bol koniec. Lenže včerajšie večerné správy, plné nezmyslov, ma popchli.

No dobre, tak si tie sprostosti chŕlené slovenskými médiami rozoberme:

  1. Správy: Noční vlci majú vytvorenú záhadnú a nebezpečnú polovojenskú organizáciu.

Pravda: majú tu oficiálnu pobočku – t. j. schválenie museli mať ako všetky organizácie od MV SR, inak by tu neboli legálne.

 

  1. Správy: médiá nás zasypávajú informáciami o tankoch, bojových vozidlách, na ktorých cvičia streľbu na strelnici i s ďalšími našimi extrémistami.

Pravda: v objekte nie je žiadna strelnica, ako preukazuje oficiálne vyhlásenie slovenskej polície. Tanky a bojové vozidlá sú síce pojazdné, ale streľby nie sú schopné.

 

  1. Správy: vojenské vozidlá by mohli byť súčasťou pripravovanej protiprávnej činnosti, ktovie odkiaľ ich vzali.

Pravda: vozidlá mali byť súčasťou oficiálnej výstavy. Nedal im ich Putin na rozpútanie vojny, ale mali ich požičané prostredníctvom riadnej zmluvy Múzea historických vozidiel od Vojenského historického ústavu. Šlo podľa zástupcov tohto ústavu o múzejné kusy, znehodnotené a nefunkčné.

 

  1. Správy: Minister napriek overenej nefunkčnosti techniky prikázal okamžite zmluvu zrušiť. Chudákovi riaditeľovi ústavu pozastavil funkciu.

Pravda: Zmluva pritom nebola ničím výnimočná, ústav úplne bežne požičiava stovky kusov nefunkčnej techniky mnohým organizáciám v SR.

 

  1. Správy: úplná sprostosť je opis médií o tom, že budovy sú natreté maskovacími vojenskými farbami, snažia sa tým médiá vyvolať dojem ktoviečoho nekalého…

Pravda: však to je logické, že budovy prispôsobia vojenským farbám, keď tam Noční vlci chcú vystavovať vojenskú techniku – ja by som sa skôr zľakla, kebyže všetko pretrú na ružovo.

 

A čo navrch…

Ako sa vyjadril i bývalý minister vnútra Kaliňák, Noční vlci u nás nikdy nijaký zákon neporušili.

domov.sme.sk/c/20874306/porusili-nocni-vlci-nejaky-zakon-pyta-sa-kalinak.html

Vytáča ma v tomto štáte opakovane, že sa niektorí ľudia u nás označujú za bezpečnostných analytikov a vykladajú pod tou hlavičkou mediálne kadečo, hoci ich vyjadrenia sú slaboduchejšie ako reči pripitej bezdomovkyne – alkoholičky, ktorá mi včera rozprávala na zastávke autobusu že „prišli zasa Rusi“.

Žiarivým príkladom toho je pán analytik Naď, ktorý analyzoval „obrovské riziko“, hovoril o obchodovaní s vojenským materiálom a neďalekej jadrovej elektrárni, dokonca videl strelnicu na záznamoch (tej podľa polície ani niet). Sám pritom uvádza, že strelnice sú u nás pomerne bežné, neprevádzkujú ich teda zrejme len teroristi. Nemal v rukách žiadne reálne fakty, nevedel ani odkiaľ tá technika je  – a vykladal napriek tomu do médií. Tak si ja určite nepredstavujem bezpečnostné analýzy – akurát ako šírenie poplašnej správy by som to kvalifikovala.

No čo dodať na tieto analýzy pána Naďa slušne? Ach, je inšpiratívny, aj ja si kúpim vyradený tank, zrepasujem ho (keď je to také ľahké) a budem na ňom jazdiť do práce – vždy som túžila po bezpečnom dopravnom prostriedku…

A dumám nad tým, že prečo pán Naď nič neanalyzoval vo vzťahu ku Vadalovcom a ďalším mafiánom po celé roky u nás – toto bezpečnostné riziko azda nevidel? Alebo nebolo žiadne podľa neho???!!

 

No čo na to dodať?

Drahé naše médiá, vás doma neučili, že sa klamať nemá, keď ste boli malí? Aj, aj…

Namiesto štvavej kampane proti Nočným vlkom, ktorú ste rozbehli (i keď mne to pripadá ako súčasť čejsi dlhodobejšej stratégie v štýle „ako vyrobiť ruského nepriateľa“), by ste mali vytrvalú kampaň rozbehnúť proti tým, ktorí nám tu na Slovensku

  • ročne pripravia o život jedenásťtisíc ľudí, ktorí by mohli žiť, ak by dostali potrebnú zdravotnícku pomoc včas,
  • zabíjajú v domovoch sociálnych služieb bezbranných dôchodcov, a sú to zrejme veru čudné kšefty nielen v IRIS,
  • zakupujú zbytočnú a predraženú vojenskú techniku a zadlžujú tým národ na dlhú dobu,
  • zaisťujú bezprávnosť právneho štátu“, bezzubosť legislatívy, nekonečno cesty za spravodlivosťou,
  • nechávajú ľudí živoriť za žobrácke platy a gaunerov ryžovať na dotáciách, predražených projektoch, kade – tade…

Bolo by dlho čo menovať.

 

A ozaj, dron to nasnímal…

Číže to bol dron, ktorý to všetko nasnímal? O tom taktne všetky médiá mlčia. Vari ho prevádzkuje MV SR? Ak nie, mali by ste vedieť, že slovenská legislatíva upravuje používanie dronov – majiteľ musí mať povolenie Dopravného úradu na dron s kamerou alebo foťákom. A na samotné fotografovanie či kamerovanie musí mať povolenie Ministerstva obrany. Takže ak niekoho treba v tomto prípade stíhať, nie je to „ruský gang“, ale samotný autor snímkov. Dúfam, že orgány činné v trestnom konaní začnú bezodkladne postupovať v zmysle platnej legislatívy. Pretože – predstavte si, že ja si nadronujem nejakého ministra či trebárs prezidenta a dám to médiám…

A keď už sme pri tých dronoch – viete, že dve slovenské firmy vyvíjajú dron – kamikadze? Kde ho chceme uplatniť?

 

Záverom…

Ach, Noční vlci, odporúčam vám požiadať na to múzeum peniaze cez projekt z eurofondov. Aspoň jeden projekt by slovenskí kontrolóri dôkladne preverili a bol by úplne čistý…

Mne by sa teda také múzeum určite páčilo, aby si v ňom navyše mohli deti aj sadnúť do tanku a zažiť jazdu…

A hej, z celého srdca si prajem, aby deti videli tanky a kadejaké bojové vozidlá už len v múzeách.

 

 

Elena    20.7.2018

Pravdu na stôl 1. – Buď spravodlivosť nastolí štát, alebo ju vezmú do rúk ľudia. . .

02.03.2024

Pravdu nezastavíte. Je to priveľká špinavosť – tá hra na kovidpandémiu. Je to zločin proti ľudskosti. Som si istá, že v tomto štáte nie je ozajstný záujem pravdivo vyšetriť kovidšpinavosti – NCZI mi odmietlo poskytnúť štatistiku o tom, v ktorej nemocnici ľudia zomierali na UPV najviac. A pýtam sa verejne, prečo by mala byť táto informácia dôverná, prečo [...]

Ale nooo 11. – Ako som analyzovala analýzu analytikov. . .

29.02.2024

Analytici sa pustili do bývalej vlády za dôchodky, ako píše článok v linku https://www.topky.sk/cl/10/2698371/Analytici-nalozili-byvalej-vlade–Kde-ma-teraz-na-toto-stat-brat-peniaze–Cierne-scenare-a-zle-spravy-pre-dochodcov vraj budú musieť žiť s minimálnou valorizáciou – symbolickou, terajšie dôchodky budú zmrazené. Mám už dosť toho, ako tu ktosi klame a [...]

Cesta duše 6. – Legenda. . .

26.02.2024

Hľadám starú Blažkovú – zakričal pred chvíľou Zámer sveta – hľadám starú Blažkovú… A ako to už býva pri takýchto zdanlivo nepochopiteľných udalostiach – mal na to dobrý dôvod. Reagoval tým milo na moje nemilé správanie. Nezvyknem byť odvrkujúca často, vlastne skoro nikdy nie, lebo v živote sa snažím konfliktom predchádzať. Nemilo som [...]

spúšť, Čadca, Základná škola

Spúšť v škole na Kysuciach: Mladí vandali zdemolovali kontajnery a smeti podpálili

03.03.2024 15:00

Rozsypané a zhorené odpadky, rozbité okná či zadymená omietka budovy. Takýto pohľad sa naskytol policajtom a zamestnancom jednej zo základných škôl v Čadci.

Matúš Šutaj Eštok

Šutaj Eštok: Vyšetrovanie Dankovej nehody by malo byť ukončené na budúci týždeň

03.03.2024 14:40

Policajti, ktorí riešili januárovú dopravnú nehodu podpredsedu parlamentu Andreja Danka, boli potrestaní "výčitkou".

Tibor Gašpar a Pavol Gašpar

Tajné zmeny vo vedení SIS? Kolíková sa zbláznila, tvrdí Gašpar. Pellegrini chce, aby prezidentka Gašpara ml. vymenovala

03.03.2024 14:30

Predseda parlamentu Peter Pellegrini v relácii RTVS O 5 minút 12 priznal, že žiadne iné meno na post riaditeľa SIS koalícia nemá.

parlament

Prieskum Focusu: Smer si drží preferencie nad 21 percentami, PS a Hlas stúpajú

03.03.2024 13:55

Do parlamentu by sa dostalo sedem politických subjektov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,829
Celková čítanosť: 8870196x
Priemerná čítanosť článkov: 3135x

Kategórie