Založ si blog

Slová o svete 1. – Prečo zomrela Willie Dille?

 

Willie Dille zomrela včera. O tom, kto bola – a aký bol dôvod jej smrti – je dnešný blog – pretože naše médiá o nej mlčia. Ktovie prečo…

Písala som v dvoch blogoch tohto týždňa o problémoch spolužitia s migrantmi, v tomto treťom, dnešnom, je konkrétny výsledok pochybných snáh integrovať neintegrovateľné.

 

Smrť Willie Dille…

Bola to 53-ročná politička, odvážna žena prezentujúca kritické názory na pribúdajúce davy migrantov v Európe. Matka deti, žila spokojne bežný rodinný život. Do minulého roka, kedy ju znásilnila skupina migrantov – s vyhrážkami, aby o tom čine mlčala.

Nenahlásila tento brutálny čin a jeho páchateľov. Nedokázala však navždy mlčať a nedokázala s tým ani žiť. Priznala tiež, že jej nedávno hrozili podrezaním krku s tým, že ju nechajú vykrvácať – a mala aj obavu o život svojich detí. Zverejnila video, v ktorom všetky tieto skutočnosti otvorene pomenovala.

Dva dni po uverejnení videa zomrela. Údajne spáchala samovraždu.

 

Islam a európska kultúra…

Každé náboženstvo, ktoré hlása nerovnosť ženy a ktorého hodnoty sú so súčasným európskym životným štýlom v príkrom rozpore, by malo byť v Európe zakázané.

Superkorektné správanie voči migrantom a podporovanie ich pôvodných zvykov a tradícií sa nestretáva s obdobnou toleranciou z ich strany voči kultúre a zvyklostiam obyvateľov krajín, do ktorých prišli pred vojnou a biedou „zachraňovať svoje holé životy“. Odmietajú sa prispôsobiť životu krajiny, ktorá ich prichýlila. Ak niekto chce chodiť v burkách, zahaľovať si tvár a prekáža mu kultúra a zákony krajiny, do ktorej prišiel žiadať o láskavosť a pomoc – nech sa vráti do svojej vlasti, tam môže pre mňa za mňa nosiť na hlave i cedidlo na cestoviny.

 

Názory, ktoré treba podľa platnej legislatívy stíhať…

Solidarita s páchateľmi vždy berie šancu ďalším ich obetiam.

Keď som nedávno písala o prípade Havran kontra Kuffa, nevedela som o pánovi Havranovi nič, pozrela som sa preto trochu na to, čo mediálne vyprodukoval. Objavila som jeho vyhlásenie o tom, že teroristické útoky sú prejavom životaschopnosti „kozmopolitnej kultúry“ – pokladám to za schvaľovanie terorizmu a za krajnú neúctu ku obetiam teroristických útokov. V právnom štáte by také vyhlásenia podľa mňa mali byť trestne stíhané, respektíve ich autor psychiatricky liečený.

Hranice našej pomoci migrantom by mali byť jasné a nezneužiteľné – pomáhať niekomu na úkor ohrozenia seba a svojich blízkych nie je solidarita, ale patológia.

 

No čo na to dodať?

Skutočne chceme mať v Európe muslimské či akékoľvek iné kriminálnické gangy, „no go“ zóny  a teroristické útoky?

Skutočne chceme pracovať do čoraz neskoršieho veku a solidárne živiť ustavične pribúdajúce početné rodiny nevzdelaných a nepracujúcich ekonomických migrantov, ktorí si sem prídu „zvyšovať životnú úroveň“?

A skutočne európske štáty nedokážu spraviť poriadok s migráciou?

 

Záverom…

Keby sme neprijímali bezhlavo migrantov, mohla dnes Willie Dille žiť.

A hej, aj všetky tie obete teroristických útokov.

 

 

Elena   11.8.2018

 

P.S:: K diskusii – banda kriminálnikov svojim konaním dohnala tú ženu k samovražde. Vy sa tu doberáte ako malé deti – a úplne vám uniká podstata.

A málokedy odpovedám na hlúposti, ale tento raz áno – Ringel, nemáte predstavu, čo je to psychicky trpieť, deň za dňom, hodinu za hodinou si priať byť radšej mŕtvy, preklínať každý svoj nádych.  Zažila som ten pocit i ja – keď lekárka zavinila smrť môjho jediného syna. Bol to najdôležitejší človek môjho života, zaspával mi na pleci – a zrazu tu nebol. Buďte rád, že také krajné zúfalstvo nepoznáte.

Nie, nezabila by som kriminálnikov, ktorí tú ženu znásilnili a dohnali k smrti – len by som ich zavrela v jednej miestnosti, aby sa mohli spolu modliť k svojmu bohu.  A už nikdy by som ju neotvorila…

Takže tak 6. – Čo máte proti vodke, občania Slovenska?

11.04.2024

Čo máte proti vodke, občania Slovenska? Keby ste ju riadne kupovali, nemusel by ju predajca popíjať v takom množstve sám, napadlo mi cynicky pri čítaní o najnovšom počine strany Demokratov https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/705995-slovensko-zaplavili-proruske-bilbordy-poburili-ludi-vyvesila-ich-strana-demokrati/ Zúfalecké gesto na upútanie pozornosti – alebo stratégia, [...]

Takže tak 5. – Čo by mal pre udržanie svojho úspechu urobiť prezident Pellegrini. . .

07.04.2024

Povedzme si to rovno – tieto prezidentské voľby na Slovensku boli viac proti Korčokovi, ako za Pellegriniho. Znamená to, že pre mnoho ľudí u nás bol Pellegrini prijateľnejším kandidátom. Svoju pozíciu by mal upevniť hneď na začiatku rozvážnymi krokmi. Pobavilo ma, ako Korčok vybehol s obviňovaním, že za jeho neúspech môže Pellegriniho neférová kampaň. [...]

Takže tak 4. – Mali by sme brániť spojencov v NATO?

05.04.2024

Nuž, neviem ktorý hlupák by sa hrnul pomáhať spojencom v NATO, ktorí by sa stali obeťou útoku Ruska iba preto, že vytrepali svojich vojakov na Ukrajinu. Povedzme si rovno – zmluva o vzájomnej pomoci v prípade napadnutia platí, ale týka sa nepochybne situácie, že sa členská krajina stala obeťou útoku. A nie že sama svojou hlúposťou ako agresor vyprovokuje odvetný [...]

Notre Dame, paríž, vojak

Bezpečnosť počas olympiády v Paríži posilnia aj vojaci a policajti zo zahraničia

13.04.2024 13:12

Po útoku Islamského štátu na predmestí Moskvy, ktorý si vyžiadal 144 obetí, zaviedlo najvyšší bezpečnostný stupeň.

fico, danko, pellegrini

Fico by chcel Danka na poste šéfa parlamentu. Hlas to odmieta, odkazuje na koaličnú zmluvu

13.04.2024 12:42, aktualizované: 13:28

Hlas pripomína, že koalícia sa riadi platnou koaličnou zmluvou, ktorá vychádza z pomerov po parlamentných voľbách. Po prezidentských voľbách sa podľa Hlasu tieto pomery nezmenili.

Súdna rada, Ján Mazák

Časť členov Súdnej rady chce opäť odvolať jej šéfa Mazáka, za neoprávnené zbieranie informácií

13.04.2024 12:15

Predseda Súdnej rady Mazák hrubo zneužil svoju funkciu na neoprávnené zbieranie informácií voči konkrétnym sudcom, uviedli jej členovia Kosová a Šamko.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,848
Celková čítanosť: 8965825x
Priemerná čítanosť článkov: 3148x

Kategórie