Založ si blog

Čas srdca 7. – Matka roka. ..

 

V živote sa riadime rozdielnymi hodnotami. A vštepujeme ich aj potomkom – ako taký životný generačný odkaz…

Niekto chce svoje deti naučiť poslušnosti, iný slušnej výchove, či vonkajšej formálnej uhladenosti. Jeden preferuje u detí úspešnosť, vynikajúce známky, druhý zasa úspech v nejakej výkonovej oblasti, napríklad v športe, tretí krásny a upravený vzhľad a la Barbie, štvrtý roztomilé správanie v štýle Hello, Kitty. Ja napríklad som chcela u mojich detí zakoreniť zmysel pre humor a schopnosť snívať. Myslím, že nie sú až také romantické snívačky ako ja, ale zmysel pre humor im nechýba, majú ho hlboko pod kožou.

 

Už som kedysi písala, že náš štýl humoru je svojrázny…

Ktosi tuším hovoril, že dievčatá sú ako nežné krehké víly – alebo to bola pred dávnymi rokmi moja scestná materská predstava? Dievčatá krehko sa usmievajúce v modrých, bielych či kvietkovaných princeznovských šatočkách so slameným klobúčikom (klobúky skrátka milujem – a áno, aj nosím, lenže kovbojské širáky) boli len vzdialenou víziou a ilúziou na pár fotkách. Mala som v skutočnosti pri nich „ranger výcvik“ – a to aj slovne. Človek musí nadobudnúť pohotovosť v mnohých naivne humorných, či aj ťažko recesistických situáciách, niektoré z nich som kedysi v tomto blogu i prezradila.

Ten humor sme si ryli pod kožu vzájomne…

 

Matka roka…

A dnes som vďaka tomuto nášmu humoru kandidovala u podaktorých na matku roka.

No to vám je tak – v akcii v istom nemenovanom obchoďáku sú mačacie cementy, granule, dokonca aj konzervy po 29 centov – a tak sme s Kikou skoro ráno kúpili cement, granule a aj 10 mačacích konzerv. Naukladané v rade na páse pri čakaní na pokladňu sa hrdo týčili. Kika sa akosi zamyslela – no tak prečo ju neprebrať a nespríjemniť jej ráno?  Preto som rozhodila rukami a dramaticky som si vzdychla: „Ach, dieťa, aká som rada, že sme zohnali mačacie konzervy v akcii“. Ľudia v rade spozorneli. „Budete mať čo jesť celý víkend, keď idem do tej Prahy“ dodala som medovo. Kristína sa rozosmiala a pohotovo dodala „mala si kúpiť radšej viac tých červených, tie mám radšej“.

Hm, pohľady podaktorých ľudí v rade „no, to je ale matka roka“  stáli za to…

 

 

Elena    24.9.2018

 

 

 

 

 

Iba ja 9. – Naozaj vidieť. . .

25.09.2021

Ručanie jeleňa sa nieslo podvečerom. Ozvena v prednohorskom tichu zosilnila jeho hlas, dunel akoby jeleň bol tu medzi stromami. Ozýval sa mu sok niekde v diaľke na protiľahlom svahu. Obloha číra, len s drobným bielym obláčikom. Slnečné lúče prenikajúce pomedzi stromy zlátili krajinu s pozvoľna padajúcimi listami. Krúžili pochabo v dychu vetra. Ach, jeseň je tu – [...]

Jednou ranou 8. – Prezidentka Čaputová potrebuje okuliare?

24.09.2021

Ach, som dnes milá a mierna. Prezidentke treba asi okuliare, lebo ďalekohľad – ten zjavne má. Vidí aj tie najmenšie porušenia ľudských práv – lenže v iných krajinách. Krajiny OSN musia podľa nej podporovať ľudí, ktorí sa dožadujú dodržiavania svojich základných práv, vrátane slobody prejavu alebo zhromažďovania. “Občania musia mať možnosť tieto [...]

Jednou ranou 7. – Tri z piatich. . .

23.09.2021

Nie,nie, prevzatie zodpovednosti sa v tomto štáte nenosí… A hej, viac ako tri z piatich… V minulom blogu som sľúbila dať ešte pár slov v súvislosti s Matovičovým výrokom, či majú zodpovední donekonečna doplácať na nezodpovedných. Príkladov je v tomto štáte vo vzťahu ku korone a súčasnej situácii viac ako dosť – šíritelia nákazy a v prvom rade [...]

Izrael, valcína, očkovanie

ONLINE: Rôzne skúsenosti zaočkovaných krajín. Izrael sprísňuje, Nórsko uvoľňuje

25.09.2021 07:30

Tretia dávka vakcíny, sprísnenie opatrení voči neočkovaným učiteľom. Izrael znepokojuje rast počtu úmrtí. Naopak, Nórsko si bude užívať voľnosť.

Miroslav Kollár, Juraj Hipš

Strana Spolu si volí nového šéfa. Každý ju chce ťahať inam

25.09.2021 07:00

Jeden z kandidátov verí, že strana Spolu má priestor na samostatnú existenciu, ďalší si myslí, že sa treba spojiť s Progresívnym Slovenskom.

Juraj Hipš

Hipš: Jedinú cestu vidím v spolupráci s Progresívnym Slovenskom

25.09.2021 06:45

Bývalý predseda strany Spolu Juraj Hipš, ktorý na tento post opäť kandiduje, si myslí, že rozdiely medzi Spolu a Progresívnym Slovenskom sú minimálne.

Miroslav Kollár

Kollár: Zlúčeniu Spolu a Progresívneho Slovenska hovorím nie

25.09.2021 06:45

Podľa kandidáta Miroslava Kollára, ak by chcel ísť do Progresívneho Slovenska, urobil by tak už na jar a nie teraz - okľukou cez Spolu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,161
Celková čítanosť: 5583569x
Priemerná čítanosť článkov: 2584x

Kategórie