Založ si blog

Čas srdca 8. – Lilianka, krehké dievčatko – naťahuje k vám svoju rúčku. Bez pršteka. ..

Zuzana a Lilianka – ďalšia dvojica, ktorá sa vynára z temnoty. Zuzana sa postavila v mene svojej dcéry k matkám Otvoreného listu premiérovi Slovenskej republiky. Ďalší príbeh je smutnou vizitkou „úrovne a kvality“ slovenského zdravotníctva.

 

Narodila sa, pravdaže, so správnym počtom prstov…

Ale podľa vyjadrenia Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou nekvalitná zdravotná starostlivosť, poskytnutá nitrianskou nemocnicou, viedlo ku tomu, že dievčatku už prštek nemá. Pochybili vo viacerých bodoch. Nebola uskutočnená dostatočná kontrola funkčnosti do pršteka zavedenej periférnej venóznej kanyly, ktorú malo dieťa po narodení zavedenú, ani včas zistené komplikácie, dokonca ju ani nemenili, takže z kanyly dostala infekciu. Museli jej časť prstu amputovať. Prst Lilianke už nedorastie nikdy.

 

Škodu na zdraví dieťaťu ohodnotili na 1277 eur…

Ktovie, či by si za tú sumu dala odrezať prst sestra, ktorá dievčatku ujmu spôsobila. Podľa mamy Lilianka potrebuje liečenie a cvičenie, celú pravú stranu má málo ohybnú. Pri zlom počasí ju kýptik pršteka bolieva. Má už štyri roky a žiadneho ospravedlnenia zo strany nemocnice ani spravodlivosti sa doteraz nedočkala.

Rodina žiadala mimosúdnym odškodnením sumu naozaj skromnú – 6277 eur celkovo – v porovnaní s tým, čo nedávno vykladal právnik v televíznych správach o možných státisícoch eur odškodného pre obete pochybení lekárov (spomenutú vyčíslenú škodu na zdraví a celoživotnú nemajetkovú ujmu). Nemocnici sa i to vidí veľa.

Rodina nemá peniaze na právnika – a tento štát hrdinsky ponúka bezplatnú právnu pomoc v prípade pochybenia lekárov len rodinám, ktoré sú v hmotnej núdzi. To, že poctivo pracujete za slovenskú mzdu a nemáte peniaze navyše na právnikov po zaplatení nákladov na živobytie rodiny, tento štát veru nezaujíma. Netrápi ho, že vy ste nikoho nezabili a do tej situácie ste sa dostali vinou niekoho iného. Nezvažuje, že by bolo čestné uhradiť obetiam zdravotníckych pochybení  v tej situácii bezplatne právnika aspoň do trojnásobku životného minima rodiny.

 

Lepšie raz počuť, ako desať razy čítať…

Dnes som si na súde bola vyzdvihnúť nahrávku z doteraz posledného pojednávania, ktoré bolo 11.9.2017. A že na nej je kadečo, čo vám vyrazí dych, o tom nemusíte pochybovať.

Ach, áno, neviem kto z vás mi rozumie natoľko, že chápe ako sa cítim, keď som sa pre to uverejnenie rozhodla.

 

Elena    25.9.2018

 

P. S.: Nie, nedokázala som tu uverejniť fotografiu Lilianky bez pršteka, je to jednoduché hrozné. Ak chcete vidieť fotodokumentáciu, nájdete ju v článku

https://www.cas.sk/clanok/598916/dalsi-skandal-nitrianskej-nemocnice-lilianka-3-pre-chybu-sestricky-prisla-o-prstek/

 

Prosím, ľudia, podpisujte našu petíciu, tejto bordel v slovenskom zdravotníctve musíme ukončiť…

 

 

Iba 9. – Iba pravdu. . .

05.07.2022

Je načase otvorene hovoriť o situácii, do ktorej nás vohnala naša vláda súcitiaca viac s Ukrajincami, ako s vlastným obyvateľstvom. Ako píše článok v linku https://ereport.sk/hrozi-drsny-boj-medzi-europou-a-aziou-gazprom-si-nerezervoval-kapacitu-na-tranzit-plynu-do-europy/ Rusi si nerezervovali na ďalší rok tranzitnú kapacitu od októbra 2022 plynovodom Jamal-Európa, ani [...]

Iba 8. – Chcem, aby Zelenskyj. . .

05.07.2022

Ach, Zelenskyj mi pripomína filmového hrdinu. A rada by som sa s ním porozprávala… Aj jeho komunikačný štýl v dnešnom blogu preberiem. Myslím to úplne vážne. Je ale dôležité, aby ste videli kus príbehu pre pochopenie týchto mojich slov… Životné skúsenosti nám pomáhajú zmúdrieť. Ja napríklad nielen na základe skutkov, ale už i na základe slov dokážem [...]

Iba 7. – Veď nám dajte, veď sa postarajte. . .

04.07.2022

Zelenskyj je prefíkaný. Jeho víťazné ťaženie proti Rusku je kamuflované tým, že už i podľa našich médií Rusi obsadzujú čoraz viac ukrajinského územia https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/632532-online-klucove-boje-o-lysycansk-rozhodne-sa-do-dvoch-dni/ A vraj ho už aj dobyli. [...]

S-300

Aj týmito zbraňami pomáha Západ Ukrajine v boji proti Rusku

05.07.2022 14:00

Ukrajina potrebuje pre boj s Ruskom zbrane zo Západu. Prichádzajú húfnice, tanky, protivzdušné systémy či drony.

Policajné oddelenie

Opitý muž narazil autom do dverí policajného oddelenia v Medzilaborciach

05.07.2022 13:41

Vozidlo, ktoré muž riadil, mu nepatrilo.

Ladislav Kukolík

Lunter: Strategické podniky krvácajú, treba im pomôcť

05.07.2022 13:19

Energetická kríza ohrozuje fungovanie veľkých závodov, ktoré zamestnávajú stovky ľudí. Banskobystrická župa vyzýva vládu, aby zakročila.

Romania NATO Chief

Spojenci podpísali prístupové protokoly Fínska a Švédska o vstupe do NATO

05.07.2022 12:01, aktualizované: 12:19

Na tlačovej konferencii v Bruseli to oznámil generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,368
Celková čítanosť: 6617417x
Priemerná čítanosť článkov: 2795x

Kategórie