Založ si blog

Čas srdca 9. – Vytie na časy. . .

Popíšem vám teraz, čo by mal obsahovať najnovší predvolebný program strany SMER. Čo odhalili tvorcovia seriálu Ministri. Vyjadrím sa ku Európskej bezpečnostnej agentúre a zaisteniu vrahov Jána Kuciaka a jeho partnerky. Poviem aj čo si myslím o dni plnom odhalených rozkrokov…

 

Začnime s tou obnovou predvolebného programu strany SMER…

Vlaky zadarmo, ktoré zaviedol bývalý premiér Fico, klali kadekomu oči. Pritom ale mnohí mladí i starí ľudia sa vďaka tomu vlakmi rozcestovali. Ja teda nie – veď som cestovala vlakmi v priebehu posledného roka dohromady tri razy (a niekoľko rokov predtým vôbec nie – i to som do vlaku sadla len preto, že chýbalo adekvátne autobusové spojenie) –  vo všetkých troch prípadoch meškali vlaky tak, že som nestihla prípoj.

Nie každý je však ako ja – niektorým sa vlaky páčia, cestujú nimi radi. Povedzme si, že možno by aj cestovali ktovie dokedy, keby sa vlaky nestali terčom smutných vtipov – veď odpojené, horiace a kaziace sa vlaky sa stali realitou na Slovensku nie výnimočnou. A tak si myslím, logicky predpokladám, že vývoj predvolebného programu strany SMER by mal smerovať ku návrhu, že vlaky nebudú zadarmo, ale že tým, ktorí budú vlakmi cestovať, začnú priplácať.

 

Seriál Ministri, najnovší hit kultúrneho vyžitia Slovenska…

Nič v zlom, autori seriálu – to skutočne? Nemusím slečnu Troškovú, však v blogu som sa opakovane razantne vyjadrila, čo si myslím, ale je vrcholne trápne kopať do ležiacich. Nikdy by som takú úbohosť nerobila – a nejasám nad výtvormi, ktoré sa o niečo také v snahe získať lacnú popularitu pokúšajú. To skutočne pokladáte Slovákov za takých primitívov, ktorí znesú takýto paškvil?

Aby som to povedala slušne, jasne a skrátka – drahí autori menovaného seriálu, oslovenie „tvorcovia“ si ponechávam pre tých, ktorí vytvoria niečo skutočne zmysluplné.

 

Ťažšie je sa slušne vyjadriť ku Európskej bezpečnostnej akadémii…

Presnejšie sa volá Európska akadémia bezpečnosti a obrany (EABO), obsahuje inštitúcie v celej EÚ a oficiálne vznikla v júli 2005 Rozhodnutím Rady 2013/189/SZBP. Robia tri typy kurzov – základné, vyššie a špecializované. Školia nám zabijakov – ako vidno z prípadu údajných vrahov Jána Kuciaka a jeho partnerky Márie, páchateľ je vraj bývalý policajt, údajný absolvent práve tejto Akadémie. Je namieste otázka, ako asi vyberajú adeptov na takéto výcviky – predsa by mali mať pevné morálne hranice, lebo môžu byť vysoko rizikoví. A samozrejme, jedno je nájsť strelca a druhé nájsť skutočného páchateľa – ktorý nám môže spokojne mávať klobúkom so žiarivým úsmevom.

 

Rozkrokovo…

Je mi zle z tej dnešnej záplavy mediálnych táraním o rozkrokoch – a nielen dnešnej. Z celkového úpadku hodnôt a morálky, presexualizovania. Podľa mňa je sex niečo výlučne osobné, spojené s láskou a hlboko intímne – tomu, čo sa deje, skutočne nerozumiem. Som človek dávnych čias tradícií, pevných a zmysluplných vzťahov, vernosti a „navždy“. Poviem vám, radšej by som žila „sto rokov predtým“. Rozumie tomu ešte niekto?

 

Záverom…

Áno, vyjem na tieto časy – tiahlo a smutne. Iste, keď chcem, viem sekať tvrdo. Ale ja som láskavý človek, preto sa správam ohľaduplne, milo a mierne. Nepleťte si to s tým, že neviem byť tvrdá. Áno, keď chcem, tak viem – lenže ja nechcem…

Tak toto dnešné vytie na časy končím, však čas pokročil – a o chvíľu ma čaká nočná cesta do Prahy a hľadanie odpovedí na moje otázky – zajtra šamani, potom víkendová konštelačná Delta, posledná…

Vlastne nehľadám až tak veľa – alebo áno?

 

 

Elena   27.9.2018

 

P. S.: Ach, áno, melódia, ktorá ma sprevádza – i teraz znie v mojom srdci…

https://www.youtube.com/watch?v=sS3DDNiswKg

 

 

 

 

Iba ja 9. – Naozaj vidieť. . .

25.09.2021

Ručanie jeleňa sa nieslo podvečerom. Ozvena v prednohorskom tichu zosilnila jeho hlas, dunel akoby jeleň bol tu medzi stromami. Ozýval sa mu sok niekde v diaľke na protiľahlom svahu. Obloha číra, len s drobným bielym obláčikom. Slnečné lúče prenikajúce pomedzi stromy zlátili krajinu s pozvoľna padajúcimi listami. Krúžili pochabo v dychu vetra. Ach, jeseň je tu – [...]

Jednou ranou 8. – Prezidentka Čaputová potrebuje okuliare?

24.09.2021

Ach, som dnes milá a mierna. Prezidentke treba asi okuliare, lebo ďalekohľad – ten zjavne má. Vidí aj tie najmenšie porušenia ľudských práv – lenže v iných krajinách. Krajiny OSN musia podľa nej podporovať ľudí, ktorí sa dožadujú dodržiavania svojich základných práv, vrátane slobody prejavu alebo zhromažďovania. “Občania musia mať možnosť tieto [...]

Jednou ranou 7. – Tri z piatich. . .

23.09.2021

Nie,nie, prevzatie zodpovednosti sa v tomto štáte nenosí… A hej, viac ako tri z piatich… V minulom blogu som sľúbila dať ešte pár slov v súvislosti s Matovičovým výrokom, či majú zodpovední donekonečna doplácať na nezodpovedných. Príkladov je v tomto štáte vo vzťahu ku korone a súčasnej situácii viac ako dosť – šíritelia nákazy a v prvom rade [...]

Izrael, valcína, očkovanie

ONLINE: Rôzne skúsenosti zaočkovaných krajín. Izrael sprísňuje, Nórsko uvoľňuje

25.09.2021 07:30

Tretia dávka vakcíny, sprísnenie opatrení voči neočkovaným učiteľom. Izrael znepokojuje rast počtu úmrtí. Naopak, Nórsko si bude užívať voľnosť.

Miroslav Kollár, Juraj Hipš

Strana Spolu si volí nového šéfa. Každý ju chce ťahať inam

25.09.2021 07:00

Jeden z kandidátov verí, že strana Spolu má priestor na samostatnú existenciu, ďalší si myslí, že sa treba spojiť s Progresívnym Slovenskom.

Juraj Hipš

Hipš: Jedinú cestu vidím v spolupráci s Progresívnym Slovenskom

25.09.2021 06:45

Bývalý predseda strany Spolu Juraj Hipš, ktorý na tento post opäť kandiduje, si myslí, že rozdiely medzi Spolu a Progresívnym Slovenskom sú minimálne.

Miroslav Kollár

Kollár: Zlúčeniu Spolu a Progresívneho Slovenska hovorím nie

25.09.2021 06:45

Podľa kandidáta Miroslava Kollára, ak by chcel ísť do Progresívneho Slovenska, urobil by tak už na jar a nie teraz - okľukou cez Spolu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,161
Celková čítanosť: 5583288x
Priemerná čítanosť článkov: 2584x

Kategórie