Založ si blog

Čas srdca 10. – Pár detailov o vražde Jána a Martiny, ktoré si pamätajme. . .

Správy o zadržaní podozrivých sa valili víkendom, aj ja som ich zachytila na mojom záverečnom konštelačnom výcviku – a uvažovala som o nich nočnou cestou z Prahy.

Takže po celonočnej ceste unavene, ale ostro v dnešnom prichádzajúcom ráne. Je temno teraz  o štvrtej, nesvitá…

 

Poprava…???

Viete, je úplne jedno, či je človek novinár, prezident, alebo smetiar, ak ho zavraždia. Je mŕtvy, raz a navždy.

A je úplne jedno, či médiá píšu, že bol zavraždený alebo bol popravený, pretože je mŕtvy? Nie, to podľa mňa jedno nie je. Lebo v mojich predstavách popravujú zločincov – nepáči sa mi preto termín používaný médiami o „poprave“.

Je to rovnaká hlúposť, ako keď médiá píšu o nás matkách Otvoreného listu, že sme „stratili deti“. A kde, prosím vás, sme ich mali stratiť? Ak ich budeme hľadať, tak ich azda nájdeme? Nie, rozhodne nie, my sme ich nestratili, slovné spojenie „stratiť niečo“ asociuje nejakú našu nedbalosť, nepozornosť, alebo smolu. Takže raz a navždy – my sme deti nestratili, naše deti niekto zabil. Právnik by povedal, že „usmrtil“, pre mňa však táto hra so slovíčkami nemá význam.

A rovnako, prosím, hovorme o vražde novinára a jeho partnerky.

 

Podozriví…

Ak štát z našich daní vycvičí niekoho na experta na zabíjanie a potom ho nechá ísť ako problémového zo svojich radov, tak je namieste otázka, ako ho odborníci preverili. Toto sa nedá zvaliť na platy, drahí kolegovia, ktorí takýchto adeptov vyšetrujete pred nástupom do výcviku. Je to o nedostatku morálnych hodnôt, morálnej bezzábranovosti – a to sa nikdy nespraví – taký človek by nemal dostať do ruky ani sekeru, nie to ešte špeciálny výcvik.

Ktosi by za takéto bohapusté preflákavanie našich daní mal byť zodpovedný a stíhateľný.

 

Rodičia…

Rodičia podozrivého „bratranca Miroslava“, ktorí bagatelizovali médiám vinu svojho syna, že ak bol účastníkom vraždy, tak „bol len zvedený a robil len za peniaze a len šoféra“ –  je mi z nich zle. To keby niekto zabil ich syna, brali by argument, že tam bol „len ako šofér“? Preboha, veď šlo o vraždu dvoch mladých ľudí.

 

Made in USA…

Prípadná bratská pomoc USA nie je ani zďaleka popieraná len kvôli neplatnosti takých dôkazov pred súdom, či neobvyklosti využívania satelitných snímok rámci vyšetrovateľskej praxe.

Pravdu povediac, keby národ pochopil, čo nám to v skutočnosti hovorí, tak by nastal poprask väčší, než ako keby objednávateľom bola priamo vláda a prezident.  Pretože – ako to krásne vystihol poslanec Bláha – je to o „Veľkom sledujúcom bratovi“, ktorý aj v zapadnutej slovenskej dedinke presne vie o všetkom, kde sa čo šuchne.

Načo sú vám potom GDPR, ak takýto nedobrovoľný monitoring absolvujete trvale, však???

 

Objednávateľ…

Aktuality priniesli včera večer úvahu, že objednávateľkou vraždy mohla byť práve samotná prekladateľka. Pravdaže, s tým plne súhlasím – ešte šťastie, že to slovenská polícia spoľahlivo vyšetrí, rovnako ako v prípade vrahov právnika Valka v rámci lúpežného prepadnutia, pri ktorom nič neulúpili.

Naozaj je veľmi málo pravdepodobné,  že samotný vrah vie, pre koho v skutočnosti pracoval. A keby ktokoľvek ako objednávateľ priamo poveril dotyčnú pani prekladateľku vybavením vraždy, tak by mohol vystupovať ako odstrašujúci príklad naivity a hlúposti. Nie, nie, to že by prestal mávať klobúkom so suverénnym úsmevom mu zrejme nehrozí…

 

Křoví…

Pri všetkej úcte k mŕtvym – tým hlavným, čo tu treba vidieť, je kopa špiny, na ktorú Ján Kuciak odvážne poukazoval. Páchateľov vraždy treba potrestať tvrdo – ale treba potrestať i tých, ktorí umožnili tie kopy špiny u nás kopiť – prelievať dotácie, okrádať, robiť špinavosti. Údajne nejaké osoby v talianskej mafii a nejaké osoby v súdnej mafii – tak kto konečne začne ten hnoj vyplavovať? Ak chcú novinári podporiť All for Ján – mali by o tom neúprosne a otvorene písať – kedy budú padať hlavy vinníkov, s verejne pomenovaným spravodlivým postihom za všetky tie zlodejiny?

 

Záverom…

Špinavá hra, skutočne veľká kopa špiny. Kopa bolesti  a utrpenia blízkych. A dva zmarené ľudské životy, nádeje a sny. No koľko by za toto páchateľ tej VRAŽDY mal dostať?

 

Elena    1.10.2018

Naozaj 1. – Ako oblaky. . .

27.05.2024

Píšem často blogy aj s politickými témami, no v skutočnosti politika u mňa z hľadiska záujmu má mínusové hodnoty. Keby to bolo na mne, moja vodnárska duša by zariadila svet, v ktorom by neboli žiadne štáty, a hrabivci by nemali nahrabané majetky. Putovali by sme každý kam nás len oči povedú, voľne a bez akýchkoľvek obmedzení. Ako oblaky. Oblaky sú v mojom [...]

Lebo 7. – Bude bez milióna a bez fúzov? Veru nie.

22.05.2024

Nuž, tomu sa hovorí chlapské slovo. Zaujímavú stávku vyhlásil český lekár, ktorý pracuje vo Všeobecnej fakultnej nemocnici v Prahe, ako uvádza článok v linku https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Bludny-balvan-za-ivermektin-Vse-jinak-Vsadim-se-o-milion-Je-tu-studie-755683 Bludný balvan, udelený členke Rady ČT za ivermectin ho pohol k činu. Stratil už trpezlivosť s [...]

Lebo 6. – Upokojovači. . .

21.05.2024

Čo by ste si mysleli o odborníkovi, ktorý by týranej obeti začal vykladať, aby s agresorom nastolila dobrý vzťah, aby s ním uzavrela zmier. Aby už nepripomínala, že jej ublížil a tvárila sa, že to je všetko preč. Asi by ste si poťukali po čele, a pouvažovali, že ktovie ako si ten fušer školu spravil. Situácia v našej spoločnosti je presne taká, ako v spomenutom [...]

NRSR, parlament, poslanci

Prieskum: Voľby by v máji vyhral Smer, náskok pred druhým PS je minimálny

27.05.2024 20:10

Hranicu zvoliteľnosti by prekročila aj SNS a Republika.

nehoda, horná streda

Počas zásahu na D1 do nich vrazil kamión, dvaja hasiči zahynuli. Šutaj Eštok vyjadril rodinám sústrasť

27.05.2024 18:10, aktualizované: 21:40

Diaľnica bude podľa polície uzatvorená do obhliadky.

žilina, polícia,

Len 16-ročný mladík namieril BMW do skupiny ľudí, jeden človek skončil v nemocnici

27.05.2024 17:53

Vyšetrovateľ na obvineného spracoval podnet na podanie návrhu na jeho vzatie do väzby.

ZSSK, vlak, zeleznice, IC, stanica, lokomotiva, pracovnik

Vlak v Podolínci zraziť malé dievčatko, doprava je smerom do Starej Ľubovne zastavená

27.05.2024 17:49

Dieťa malo utrpieť zranenia, ich rozsah nateraz nie je známy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,881
Celková čítanosť: 9107423x
Priemerná čítanosť článkov: 3161x

Kategórie

Archív