Založ si blog

S láskou 4. – A motorku vrátyt. . .

 

Ná, je to tak – rovnako delyt, spravedlivo, tak to vo svete má byt. A nyje jednemu tak a druhemu onak.

Takže  teraz o spravodlivosti, aj o tom, komu a akú motorku vrátiť by sme mali.

 

Prednedávnom…

Médiá sa pretŕhali vo vypisovaní o tom, ako treba zločin s novičokom (ešte ani nepreukázaný a vonkoncom nestotožnený, nie že ešte právoplatne doriešený) zo strany Ruska a Putina tvrdo vyspelými krajinami potrestať.

A sankcie, a veľvyslanci domov, a čojaviemčovšetko ešte…

Mali sme sa i my bez zaváhania k tomu všetkému rumrajzu pridať, ako správni spojenci.

 

Zato teraz…

Pri brutálnom zavraždení novinára v Saudskej Arábii priamo na konzuláte je priam ukážkové ticho. Nikto nevykrikuje Je suis Chášukdží. Nikto – teda okrem mňa – nepožaduje, aby sme vyhostili veľvyslanca Saudskej Arábie za ten zločin.

Zločin sa evidentne stal, novinára zavraždili – navyše preukázateľne plánovane, zákerne a brutálne. Po smrti zhanobili jeho telo tým, že ho rozrezali pílou a údajne rozpustili v kyseline, prípadne v dodávke vyviezli kamsi tajne zakopať.

Tak na čo čakáme?

 

Sankcie tvrdé na nich treba…

Veľvyslanec domov, a pribaľme mu k tomu aj tú superextraluxusnú a nehorázne drahú motorku, ktorú onehdá dostal od šejka Kaliňák (jej zapožičanie dopravnému múzeu na rok je beztak len dočasné riešenie – a čo potom? Kaliňákovi ju mnohí nedoprajú, len hriechy by boli. Dva v jednom to bude – motorky sa zbavíme a škriepkam o ňu sa tak vyhneme, aj Saudoarabom dáme jasne najavo, čo si myslíme o vraždení novinárov, nie?)

A pre tých, ktorí si myslia, že my nemôžeme hroziť vážnymi dôsledkami rovnako ako Trump – nuž, môžeme – dokonca lepšie ako on, lebo so zbraňami so Saudoarabmi kšeftovať nemusíme. Tú motorku im pošleme rozobratú na skrutky. Ha.

Dúfam, že všetci naši nerozluční spojenci sa ku nám v sankčných krokoch pridajú, bez zaváhania.

 

Hlasy spojencov…

Podaktorí sa už začínajú ozývať. Hovoria o nedôvere ku oficiálnej verzii Saudskej Arábie, a vôbec sa tomu nečudujem. Už dávno malo byť rozbehnuté medzinárodné vyšetrovanie. A minimálne na rok uzavreté všetky zastupiteľské úrady Saudskej Arábie v Európe – nech si doštudujú za ten čas, na čo slúžia zastupiteľstvá a na čo nie. Dotyčný princ Salmán by mal mať doživotný zákaz vstupu na územie Európy – pretože ho zrejme inak nikto nepotrestá.

Uvidíme,, či sa naozaj dokážu ku nejakým sankciám voči Saudoarabom dohrabať, ja tomu veľmi neverím.

 

Sankcie voči Saudoarabom…

Celkom vážne – vôbec by neboli nereálne. Ich obchod s ropou tvorí cca 10 percent svetovej spotreby, takže by sme sa len mierne uskromnili a ropu by sme dovážali od Ruska alebo USA. Bolo by nám len na prospech z hľadiska životného prostredia obmedziť individuálnu dopravu a spotrebu ropy.

Zato oni – začali by sa v rope kúpať, alebo čo by s ňou robili, ak by ju nemohli predať?

 

Elena  21.10.2018

 

Drak sa vracia 11. – Ako Bittó Cigániková rátala. . .

07.07.2022

No ako asi? Podľa mňa hlúpo, ako vždy. Článok v Pravde hlása, že Bittó Cigániková rátala: Vyše 330-krát koalícia hlasovala s fašistami. Najviac OĽaNO https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/632924-bitto-ciganikova-pocitala-vyse-330-krat-koalicia-hlasovala-s-fasistami-najviac-poslanci-olano/ SaS zrátala, koľkokrát koalícia hlasovala za opozičné návrhy: spolu 581. Neviem [...]

Iba 10. – Netvor z Lokce

07.07.2022

Brutálne ubité psíky, ktoré trpeli ešte kruto celé hodiny. Bez očí, s obrovskými ranami, žrali ich zaživa červy. Predstavujem vám netvora z Lokce, ktorý ich ubil. Má nejaký ksicht, a chodí po tomto svete, bohužiaľ. Nuž, Lokca je obec v okrese Námestovo na Orave. Iste by sa mohla presláviť niečím zmysluplnejším, ako je to, že tam žije nejaké zdegenerované indivíduum [...]

Zlatobyľ 9. – Stáročiami sa môžu niesť. . .

05.07.2022

Ach, kdeže sú tie dni, kedy našim územím blúdili Cyril a Metod a kadečo nám zvestovali. Dnešný deň ich pripomína len vzdialene, rovnako ako úporné horúčavy minulých dní. Je darom mať vieru i vzdelanie, nie každý však jeho cennosti rozumie. Pravá viera by nám mala dávať nádej i pokoru na našej životnej ceste, a pravé vzdelanie poznanie i životnú múdrosť, nie [...]

Európsky parlament

Europarlament chce, aby bolo právo na interrupciu zakotvené v charte EÚ

07.07.2022 15:27

Poslanci reagovali na júnové rozhodnutie amerického najvyššieho súdu, ktorý v USA zrušil ústavné právo žien na umelé prerušenie tehotenstva.

Nové pracovné príležitosti, byty aj cesty. Volvo vo Valalikoch pomôže rozvoju celého kraja, priemyselný park, Industrial Park Valaliky

Valaliky zbohatnú. S Volvom prídu aj nové byty a cesty

07.07.2022 15:15

Treťou najväčšou obcou v okrese Košice-okolie sú Valaliky, kde žije takmer 4 500 obyvateľov. Onedlho to bude oveľa viac.

Polícia / Pomáhať a chrániť / Policajné auto /

Na bratislavskej hlavnej stanici prepadli dve osoby muža z Ukrajiny

07.07.2022 15:10

V prípade preukázania viny páchateľom hrozí trest odňatia slobody na tri až osem rokov.

Opičie kiahne

Na Slovensku potvrdili prvý prípad opičích kiahní

07.07.2022 14:07, aktualizované: 14:31

Ide o osobu vo veku 20 až 59 rokov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,371
Celková čítanosť: 6637616x
Priemerná čítanosť článkov: 2800x

Kategórie