Založ si blog

Výkop 2. – Popradský sudca mal odvahu povedať to, čo si myslí veľa občanov. ..

Moju úctu má popradský sudca, ktorý našiel ľudskú odvahu povedať včera pánovi Kiskovi i mediálne svoj názor. Možno to zneužijú v súdnom spore právnici pána terajšieho prezidenta Kisku a budú ťahať spor ďalej. Možno sudcu disciplinárne potrestajú – ale ten pán sudca má moju úctu, že hoci si bol toho všetkého vedomý, povedal svoj nebojácne názor.

Nuž, povieme si k tomu pár slov teraz.

 

Strihnime si referendum…

Sudca povedal podľa mňa pravdu. Aj ja si myslím, že pán Kiska na poste slovenského prezidenta nemá čo hľadať – a že jeho osoba je zneuctením tejto funkcie. Je to hanba, morálna hanba – všetky tie kauzy s ním spojené. A druhá veľká hanba je, že nemá toľko morálnej sily a čestnosti, aby odišiel sám a dobrovoľne.

Spravme referendum o tom, či chceme, aby pán Kiska zostal slovenským prezidentom do ukončenia funkčného obdobia, alebo by mal ihneď odstúpiť. Dokonca to nebude ani drahé, ak promptne natlačíme referendové hárky a budú sa rozdávať popri voľbe starostu či primátora. Môžeme tak rýchlo vidieť, aký je hlas ľudu a jeho vôľa v tejto veci.

 

Psychologické výskumy sa nemýlia

Uvádzajú, že pocit hanby za prekročenie morálnych hraníc u človeka nie je vrodený. A mnohí ho nezískajú ani počas života, zjavne.

Nie, nejdem tu teraz opakovať známe kauzy daňové, nebankovkové a dokonca aj ku pozemkovaniu sa vyjadrím len otázkou – „naozaj by ste konali tak ako pán Kiska, ak by ste zistili, že ste kúpili pozemok za lacno v dobrej viere – a on ho už ktosi iný vlastní“? Myslím, že každý slušný človek by ten pozemok pôvodnému majiteľovi ihneď vrátil, a ešte by sa mu aj ospravedlnil. Alebo sa mýlim?

Ale, pravdaže, existuje celý rad ďalších, verejnosti nie tak známych vecí, ktoré je hodno si povedať vo vzťahu ku nášmu pánovi terajšiemu prezidentoviviacero z tých záležitostí pospomínal na necenzurovane.net článok Neuveriteľný príbeh Andreja Kisku. Píše o tom, ako pán Kiska obchodoval so zlatom, napríklad. Aj o kupovaní bývalých kasární v Poprade za 1,5 milióna eur, kde chcel pán Kiska rodinné domy stavať. A zoznam firiem pána Kisku tam tiež prehľadne nahodili. Kadečo tam nájdete, nejdem to tu prepisovať.

Teraz sme oslavovali výročie vzniku Československa, a v súvislosti s tým sa nám vynárajú osobnosti prezidentov z histórie. Každý z nich sa spája s niečím konkrétnym, čím zanechal stopu v našej histórii. Neviem, čo symbolizuje pán Kiska ako prezident vám, ja si ho uchovám v spojitosti s rozbehom šialeného zbrojenia na Slovensku, plytvaním peňazí naň – hoci by sme ich potrebovali na mnohé pre náš život podstatnejšie veci. Rozbiehať preteky v zbrojení a posilňovať riziko vzniku vojenského konfliktu na území Európy, to veru nie je čin, za ktorý treba človeku stavať sochy.

 

Záverom…

Nežiada sa mi ani ďalej v tej úvahe pokračovať – je to hanba, morálna hanba – všetky tie veci s ním spojené.

A nielen jeho hanba je to, ale aj naša – ľudia, dokedy sa budeme mlčky prizerať tejto komédii „o dobrom anjelovi“? Naozaj nemáme žiadne morálne hranice?

 

Elena   26.10.2018

Kvapky krvi 7. – Prečo som petíciu proti sexuálnej učebnici SAV pre školy podpísala. . .

25.03.2023

Návrh na novú učebnicu sexuálnej výchovy na Slovensku ministerstvo školstva dostalo. Petícia proti nej na internete beží, a tak som si pozrela, o čo vlastne ide. Lebo materiálov k tomu, vrátane tej navrhovanej učebnice, bolo na stránke viac ako dosť [...]

Kvapky krvi 6. – Tuberkulóza a covid medzi nami

25.03.2023

Aj Svetový deň tuberkulózy včera bol. A ak si niekto myslí, že jej už môžeme zamávať a patrí u nás kamsi do minulosti, tak veru to celkom tak nie je. Tuberkulóza bola kedysi obávanou chorobou. Označujú ju ako chorobu sociálne slabých skupín, pretože jej nárast sprevádzal vojny a krízy. Nevyhýbala sa však nikomu, liečili sa na ňu aj mnohí známi umelci, mnohí z nich [...]

Kvapky krvi 5. – Humanitárna pomoc Juhoslávii i po 24 rokoch zostáva hnusným zločinom

24.03.2023

No veru, už bezmála štvrťstoročie uplynulo od „humanitárnej misie“ – presnejšie povedané od útoku NATO v Juhoslávii, ako pripomína článok v linku https://www.hlavnespravy.sk/zlocinecky-utocny-pakt-nato-presne-pred-24-rokmi-napadol-juhoslaviu-dosial-za-to-nikto-nebol-potrestany/3087402 Humanitárna pomoc NATO v podobe bombardovania trvala 78 dní. [...]

Pápež František

Pápež František rozšíril opatrenia na boj proti zneužívaniu v cirkvi

25.03.2023 22:02

Rozšíril ich pôsobnosť aj na laických lídrov a špecifikoval, že obeťami môžu byť maloletí i dospelí.

Izrael, protesty

Izraelský minister obrany vyzval vládu na pozastavenie reformy súdnictva

25.03.2023 21:57

Ide o prvý verejný nesúhlas s touto reformou z radov izraelskej vlády.

Mladí antifašisti protestujú proti mítingu Iniciatívy za slobodu slova.

Svedok opísal, ako mal obvinený advokát zabiť Daniela Tupého

25.03.2023 20:17

Čo sa stalo v osudnú noc? V kauze vraždy prehovoril jeden z útočníkov.

Vladimir Putin

Putin: Rusko rozmiestni v Bielorusku taktické jadrové zbrane

25.03.2023 18:57, aktualizované: 21:30

Ruský prezident zdôraznil, že Moskva krokom neporuší žiadne dohody o nešírení jadrových zbraní.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,539
Celková čítanosť: 7738080x
Priemerná čítanosť článkov: 3048x

Kategórie