Založ si blog

Nuž 9. – Pán premiér, klamú Vás. . .

Nuž, nepatrí sa klamať komukoľvek, rozhodne by sme to nemali robiť. Ale klamať premiérovi – a ešte k tomu aj občanom – tak to je veľmi, veľmi, veľmi škaredé.

Poviem o tom nejaké to slovo v tejto chvíli.

 

Prezradím vám niečo teraz – píšem Globálny pakt…

Nie, nepľujte po mne – vysvetlím vám to. Mám dovolenku – dlhúúúúú… A tak som sa popri písacích povinnostiach, dopisovaní tých mojich kníh a zopár ďalších plánoch rozhodla konečne dať dokopy i zopár skúseností a rád, ktoré by som zanechala deťom ako generačný odkaz.

A keďže nás pán stáleešteminister Lajčák v článku Harabín rozobral Lajčákové tvrdenia z 25.11.2018 nás poučil, že Globálny pakt je súbor dobrých skúseností a rád, ktorý je právne nezáväzný, tak som sa v tom úplne našla. No veď vravím – Globálny pakt práve píšem.

 

Kto čo nepochopil…

Pán stáleešteminister Lajčák Globálny pakt pokladá za začiatok debaty ku téme migrácie a v tom článku sa pýta, že „ak nám zakážu sa zúčastniť v Marrakéši, ako budeme tú debatu formovať ďalej“?

Drahý pán minister, nezaťažujte si tým hlavu, my sme debatu ku téme migrácie na Slovensku už definitívne uzavreli – nechceme tu žiadnych migrantov.

A Vy do Marrakéša vôbec nechoďte – neviem, čo ste robili pri zlátavaní toho paktu, na čom ste sa podľa vlastného prehlásenia podieľali –

  • či ste to celé Vy sám nepochopili,
  • alebo teraz premiéra klamete úmyselne, pardon, diplomaticky povedané – poskytujete mu informácie nie celkom v súlade so skutočnosťou…

Nuž, tak, ak to len nechápete – vysvetlenie veci podáva vyššie spomenutý článok https://www.hlavnespravy.sk/harabin-rozobral-lajcakove-tvrdenia/1590080

presnejšie JUDr. Harabín v ňom. Hovorí, že Marrakéš nie je určený na to, aby sa tam 193 krajín (alebo koľko ich vlastne zostalo podpisuchtivých) posadilo a pripomienkovali jednotlivé odseky. Tam žiadna diskusia už nemôže byť – JUDr. Harabín vysvetľuje, že toto je deklarácia bez možností výhrad (a poviem vám, ten chlap má pravdu, ako vždy).

Koniec – koncov – čo by ste chceli v Marrakéši presadzovať? To, že parlament, vláda a národ odmietajú migráciu na Slovensko a nechcú s ňou mať nič spoločné? Alebo nejakú vlastnú víziu, ktorej by sa mal celý národ prispôsobiť?

JUDr. Harabín v tom článku detailne pomenoval konkrétne výhrady, hovorí až o možnosti žaloby za vlastizradu. Podotýka, že Všeobecná deklarácia ľudských opráv bola v roku 1948 prijatá len ako deklarácia – a na jej podklade vznikol celý rad aj pre nás záväzných dokumentov.

Pán premiér, ste zjavne klamaný – v Marrakéši nemáme čo robiť. Jediné primerané vyjadrenie nášho názoru je nie pobiehať po Marrakéši, nech už by tam šiel ktokoľvek – ale jasne a oficiálne odstúpiť od podpisu toho paktu, ako to robia aj ďalšie krajiny, ktoré nechcú žiadne záväzky ohľadne  príjímania migrantov – a tie už hádam vedia, čo a ako robia..

 

Záverom…

Prezradím vám, ešte že som ten spomenutý článok s Harabínovou analýzou čítala doma a nie niekde v buse – smiala som sa pri jeho čítaní nahlas – mám skutočne rada Harabínov zmysel pre humor.

Viete čo vyhlásil na Lajčákov argument, že migrácia bola, je a bude – a musíme preto prijať Globálny pakt, aby sme ju  organizovali?

Harabín odpovedal, že „aj  prostitúcia tu bola, je a bude, ale to neznamená, že by sme ju teraz mali začať organizovať…“

Nuž, čo na to dodať?

Poviem vám, ak Harabín vyhrá prezidentské voľby, verím jeho slovám, že by podaktorým bolo v tomto štáte poriadne horúco a že by dokázal v tomto štáte účinne veľa vecí dať na správnu mieru.

 

 

 

Elena    26.11.2018

Drak sa vracia 11. – Ako Bittó Cigániková rátala. . .

07.07.2022

No ako asi? Podľa mňa hlúpo, ako vždy. Článok v Pravde hlása, že Bittó Cigániková rátala: Vyše 330-krát koalícia hlasovala s fašistami. Najviac OĽaNO https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/632924-bitto-ciganikova-pocitala-vyse-330-krat-koalicia-hlasovala-s-fasistami-najviac-poslanci-olano/ SaS zrátala, koľkokrát koalícia hlasovala za opozičné návrhy: spolu 581. Neviem [...]

Iba 10. – Netvor z Lokce

07.07.2022

Brutálne ubité psíky, ktoré trpeli ešte kruto celé hodiny. Bez očí, s obrovskými ranami, žrali ich zaživa červy. Predstavujem vám netvora z Lokce, ktorý ich ubil. Má nejaký ksicht, a chodí po tomto svete, bohužiaľ. Nuž, Lokca je obec v okrese Námestovo na Orave. Iste by sa mohla presláviť niečím zmysluplnejším, ako je to, že tam žije nejaké zdegenerované indivíduum [...]

Zlatobyľ 9. – Stáročiami sa môžu niesť. . .

05.07.2022

Ach, kdeže sú tie dni, kedy našim územím blúdili Cyril a Metod a kadečo nám zvestovali. Dnešný deň ich pripomína len vzdialene, rovnako ako úporné horúčavy minulých dní. Je darom mať vieru i vzdelanie, nie každý však jeho cennosti rozumie. Pravá viera by nám mala dávať nádej i pokoru na našej životnej ceste, a pravé vzdelanie poznanie i životnú múdrosť, nie [...]

Medveď / Arthur /

Nad Banskou Štiavnicou strhol medveď dobytok, ľudia by mali byť opatrní

07.07.2022 16:13

V lesoch nad mestom došlo v uplynulých dňoch k strhnutiu piatich kusov hovädzieho dobytka medveďom.

Christine Lambrechtová

Nemecko Ukrajine obrnené transportéry nedodá, nemôžeme drancovať Bundeswehr

07.07.2022 15:54

Len deň pred vyhlásením ministerky obrany oznámil kancelár Olaf Scholz ďalšie dodávky zbraní pre Kyjev.

Igor Matovič

OĽaNO naďalej stojí za Matovičom, odmieta jeho odstúpenie

07.07.2022 15:53

OĽANO vopred komunikovalo, že nepristúpi na akékoľvek ultimatívne požiadavky strany SaS a Igor Matovič zostane ministrom financií.

Európsky parlament

Europarlament chce, aby bolo právo na interrupciu zakotvené v charte EÚ

07.07.2022 15:27

Poslanci reagovali na júnové rozhodnutie amerického najvyššieho súdu, ktorý v USA zrušil ústavné právo žien na umelé prerušenie tehotenstva.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,371
Celková čítanosť: 6638104x
Priemerná čítanosť článkov: 2800x

Kategórie