Založ si blog

Iba slová 3. – Brutálne video pre Generálnu prokuratúru. . .

No tak už viete, že nie je dobre – ale čakala som, kým Vianoce končia, aby som dýchla plameňom. Poviem vám teraz naozaj hnusný príbeh, ktorý sa stal tesne v predvečer Vianoc – 23.12.2018. Niektorí ho v ten deň rozhorčene medializovali – nenapísala som o ňom, aby podaktorým nezabehla štedrovečerná večera. Lebo kým niektorí len po médiách pohoršene vypisujú – ja som tornádo a veci riešim.

Keď sa ku mne vo vianočnom nadráne dostala prvá informácia o tomto brutálnom videu, ešte to predýchavajúc som požiadala topky.sk o údaje o páchateľoch za účelom podania podnetu na trestné stíhanie. Našťastie stránka refresher.sk uviedla v článku celé meno dotyčnej slečny – autorky nahrávky a spolupáchateľky

https://refresher.sk/61466-Slovaci-tyraju-nevinne-zvieratka-Video-zverejnili-na-socialnych-sietach.

A tiež aj identifikovali páchateľov ukopávajúcich tú mačičku, z ktorých sa označuje jeden ako syn_ulice a druhý ako __pupaaa__ .

 

O čo ide?

Príbeh je veľmi škaredý – na sociálnych sieťach istá slečna Natália, ktorá sama seba na internete identifikuje pri ponuke doučovať angličtinu (preboha, rodičia, dávajte si pozor, koho ku svojim deťom pustíte!) ako študentku Obchodnej akadémie v meste Trnava, zdieľala video, na ktorom počuť jej veselý a hlasný smiech. No to by nebolo, pravdaže, nič zlé, keby sa nesmiala na tom, ako dvaja jej kumpáni ukopávajú čiernu mačičku. Popritom to slečna natáčala a video vykvačila na svojom instagrame.

Predpokladám, že jej smiech v natáčanej brutálnej nahrávke možno označiť ako schvaľovanie trestného činu týrania zvieraťa, t. j. ako spolupáchateľstvo.

Asi menej do smiechu jej bude pri návrate do školy, nakoľko som ja osobne poslala vedeniu školy nahrávku, aj s listom, poukazujúcim na zvláštnu vianočnú reprezentáciu školy touto ich študentkou.

Spolupáchateľ syn_ulice je ľahko identifikovateľný na internete ako Miškoo88, na youtube zdieľajúci https://m.youtube.com/playlist?list=PLOGDTFoeesouhL9AwtgAgs3ZO3TGF_WgF
Milujem toto tu – Playlist. 2:20. Conflick 88 – Krasne Casy. 2:41. Orlík -Bíla Liga. 4:04. Orlik – Dokolecka dokola · View full playlist (9 …

a na ďalšom linku nie je problém ho identifikovať plne https://lnk.ask.fm/Miskoo88/best

Mimochodom, má tam na profile výstižný citát – vybral si si svoj osud, tak choď za ním až do konca…

Po mediálnom ohlase, ktorí spustili niektorí pohoršení ľudia, si instagram slečna Natália aj jej kumpáni zablokovali pre verejnosť. Podľa počtu followerov, rádovo niekoľko tisíc, z ktorých mnohí toto videlo zdieľali – je ich čin o to závažnejší, vzhľadom na šírenie tohto svojho brutálneho videa medzi mladými ľuďmi – nezletilými. Na túto skutočnosť poukazujem aj Generálnej prokuratúre, ktorej som zaslala podnet na trestné stíhanie aktérov videa. Chcem, aby dozorovali prešetrenie veci.

Ak sa niekto vyznáte v spôsobe, akým dať instagramu zablokovať týchto troch užívateľov úplne, tak to, prosím, spravte.

Myslím, že by bolo namieste im zablokovať doživotne všetky sociálne siete. Môj názor na prezentáciu patologických jednotlivcov na sociálnych sieťach som napísala aj minule, v blogu 11×11  10. – Vianoce bez masky, kde som zvažovala, či facebook niektorým dámam plní funkciu sociálnej siete, alebo robí pasáka.

A dnešný príbeh len potvrdzuje, že je namieste veľmi prísne trestať šírenia agresívnych videí, a ešte prísnejšie trestať agresívne výčiny.

 

Elena   24.12.2018

 

P.S.: Ľudia, nebojte sa podávať trestné oznámenia v prípade týrania zvieraťa. V mojom podnete v prípade týrania mačiatka, ktorý som popísala aj v blogu pred časom, už policajti stotožnili páchateľov a prípad má už súdnu dohru pre rodičov neplnoletých páchateľov

http://elenaistvanova.blog.pravda.sk/2018/09/21/cas-srdca-4-rekviem-za-maciatko/

Prestaňme sa mlčky prizerať zlu.

 

P.P.S: Niektorí ste žiadali video utýrania mačky – je tu.

NECHUTNÉ! Slováci sa natáčali, ako kopú do mačky: Ako TOTO mohli?

 

K diskusii:

Milan 1 – podľa platnej slovenskej legislatívy je týranie zvierat trestný čin. Chválabohu, konečne, dodávam, lebo nie je v poriadku ukopať zviera. Preto Ťa verejne a jasne vyzývam, aby si v diskusii k môjmu blogu prestal verejne bagatelizovať a schvaľovať trestný čin.

 

Malinova – mýliš sa, podľa platnej legislatívy týranie zvierat je trestný čin. Páchateľov z kauzy Rekviem za mačiatko už stotožnili a skutočne ich rodičov trestnoprávne riešia. Bude sa riešiť aj tento prípad.

O to viac, ak to naozaj podajú aj viacerí ako podnet. Ďakujem Lavida..Je to výborný nápad, aby čo najviac ľudí poslalo podnet GP vo veci. Malá rada – ak budete podávať podnet, napíšte do záveru, že AKO OZNAMOVATEĽ  žiadate byť vyrozumení o postupe, budú vás musieť informovať o tom, ako postupujú vo vyšetrovaní.

MIlý Izol, píšem aj o ľuďoch a o cene ich života – napríklad v tomto blogu – a predstavte si, doteraz sme nedostali žiadnu odpoveď od premiéra…

Som 1. – O čo sme dnes požiadali premiéra. . .

S láskou 9. – Tvrdá a verejná otázka premiérovi Pellegrinimu. . .

Fúúúha 5. – Viac ako 17 miliónov Číňanov podpísalo otvorený list. . .

01.08.2021

Takmer 18 miliónov Číňanov ten otvorený list podpísalo doteraz. A viete čo v ňom žiadajú? Vyzývajú Svetovú zdravotnícku organizáciu (WHO), aby preskúmala Inštitút lekárskeho výskumu americkej armády pre infekčné choroby vo Fort Detrick (USAMRIID) v armádnej základni v štáte Maryland. Petícia bola zverejnená 17. júla a vyzvala USA, aby na výzvu odpovedali. [...]

Fúúúha 4. – Je suis „dezolat“. . .

31.07.2021

Diskriminovanie neočkovaných nebol rozhodne dobrý nápad. Nielen preto, že ich je stále väčšina – a že nahnevaní voliči nezabúdajú. Ale i preto, že raz bude potrebné niesť následky. Nepomôžu vykrúcačky, že aj inde to tak robili, ani argument, že aj iní u nás tak konali – trestnosť zakladá konanie konkrétnych jednotlivcov každému z nich za seba. A dokonca [...]

Fúúúha 3. – Ako to je, Progresívne Slovensko?

31.07.2021

Jasne, šla by som do humorne ladeného pohľadu vo vzťahu ku Progresívnemu Slovensku, lebo i to ich prehlásenie že mlčiaca väčšina už nesmie mlčať je ozaj humorné – keďže nezaočkovaných máme preukázateľne väčšinu národa, a aj v oficiálnych médiách sa prezentuje, že odmietavý postoj voči očkovaniu má v súčasnosti 61 percent Slovákov. Drahí progresívci, vy [...]

pocasie-2-8-2021

Zabudnite na tridsiatky, horúčavy si dajú pauzu. Dokedy?

01.08.2021 22:34

Slovensko už nebude také žeravé ako predtým. S tlakovou nížou prišiel aj chladnejší vzduch. Ako bude vyzerať prvý augustový týždeň?

Veronika Remišová

Remišová: Očkovacia lotéria je len doplnok, nie hlavný nástroj

01.08.2021 21:24

Očkovacia lotéria je len doplnkový nástroj na zvýšenie motivácie očkovať sa proti ochoreniu COVID-19, rozhodne nie hlavný pilier.

Požiare v Turecku

Oddych v Turecku ničia plamene. Útočí aj vírus

01.08.2021 20:00

Dovolenka vo viacerých tureckých letoviskách má ohnivú podobu. A aby nešťastia nebolo málo, počet nových prípadov nákazy koronavírusom je na vzostupe.

Hlavna Porec

Chorváti zadržali Nemcov, ktorí nechali deti a psa v rozpálenom aute

01.08.2021 19:39

Chorvátska polícia zadržala nemecký pár za to, že nechal v horúčave v zamknutom aute so zatvorenými oknami svoje dve deti a psa.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,092
Celková čítanosť: 5315668x
Priemerná čítanosť článkov: 2541x

Kategórie