Založ si blog

S láskou, mama 4. – Moderné metódy mučenia na Slovensku. . .

 

Týmto zdravím Okresný súd v Nových Zámkoch, kde je riešený prípad, o ktorom je v dnešnom blogu reč.

A samozrejme aj všetky ďalšie inštitúcie, realizujúce v slovenskom súdnictve spravodlivosť na slovenský spôsob.

O autistoch a dubákoch vám porozprávam nabudúce, dnes  sa dozviete, že nekonečný príbeh nemusíte sledovať len v televízii, či na DVD…

Úplne postačí, ak na Slovensku vykročíte na cestu za spravodlivosťou. Mohli by vám o tom rozprávať Andrejka a Tibor, rodičia, ktorým zomrelo jediná dcéra Timea vinou lekárov. Ich príbeh som už v blogu písala, Andrejka patrí k mamám Otvoreného listu premiérovi od začiatku spoločného boja, ich príbeh je v Otvorenom liste

http://elenaistvanova.blog.pravda.sk/2018/06/06/fukanie-do-pupav-2-treti-a-posledny-otvoreny-list-premierovi/

 

Len pár slovami ho pripomeňme…

Timejka bola nasa jedina dcerka zomrela 05.04.2015 na rakovinu lymf. uzlin. Gastroenterolog v Šturove jej neurobil potrebne vysetrenia ked sa po 5 mesiacoch zistila diagnoza bola uz v poslednom stadiu rakoviny žial uz jej nevedeli pomoct a po 8 mesicoch liečby zomrela v NOU BA.

Mali sme podozrenie, ze gastroenterolog zle stanovil diagnozu tak sme to dali presetrit na Urad pre dohlad s vysledkom: nebola stanovena   a nebola poskytnuta vcasna a učinna liečba, potom sme podali trestne oznamenie na policii v NZ na neznameho pachatela, ktora na zaklade znaleckeho posudku uzatvorila pripad, že nebola tam stanovena priama pricinna suvislost so smrtou. ziadali sme od policii dalsi znalecky posudok, ale ten nam odmietli.

Medzitym sme zistili ze gastroenterolog sfalsoval dcerine lekarske spravy. Polícia nám trestné oznámenie zamietla, lebo falšovanie lekárskej dokumentácie nie je na Slovensku trestný čin.

Nakolko nam policia odmietla znalecky posudok, tak sme si dali vypracovat na nase vydavky 2 posudky jeden v Čechach a druhy na Slovensku , obidva su  s rovnakym vysledkom postup gastroenerologa Non Lege artis – pochybenie na celej čiare, tieto posudky uz policia nechcela brat do uvahy, a nechceli sa s nami uz ani bavit.

 

Nie, to nie je koniec.

Cesta za spravodlivosťou na Slovensku znamená dostať sa k súdu – a potom zúfalo čakať, čakať, čakať…

Ja čakám, ako píšem opakovane – na vytýčenie ďalšieho pojednávania 20 mesiacov.

A ako je to s Andrejkou?

Povie vám pokračovanie príbehu sama:

V aprili 2018 sme podali  navrh na obč.-pravne konanie voči lekarovi a prvy termin na pojednavanie sme mali vytyceny na oktober 2018 pise sa januar 2019 a odvtedy pravny zastupca lekara a sudca v NZ sustavne odklada terminy  pojednavania, a to uz 5 krat . v jedinom pripade sme ziadali my odklad – a to z dovodu, ze sme si zmenili pravneho zastupcu.

Dokedy nas chcu este traumatizovat???

Nuž, je to postup, ktorý podľa mňa skutočne možno nazvať týraním obete.

 

Viete si predstaviť, že by ste boli na mieste Andrejky?

Čakáte, že konečne sa začne spravodlivo riešiť, kto zavinil smrť Vašej jedinej dcéry, že vinník bude pomenovaný a potrestaný – a ani len jediné pojednávanie vo veci neprebehne. Po toľkých rokoch…

A prekladať pojednávanie bez uvedenia dôvodu? To ako vážne?

Tento štát sa správa voči obetiam pochybení lekárov nehorázne. Kompetentní mlčia, veci sa nehýbu. Myslím, že je to nezmyselný vabank – pretože sa naozaj obávam dňa, kedy niektorá z obetí v skrate potrestá páchateľa sama.

Je predsa úplne choré, aby ste sa nemohli dovolať spravodlivosti. Aby niekto zavinil smrť vášho jediného dieťaťa, vykrúcal sa falšovaním dokumentácie – a tento štát  účinne nekonal. Aby sa obete museli správať slušne a ohľaduplne voči páchateľom, kým páchatelia sa voči nim správajú bezohľadne. Podľa mňa by páchateľ za nečestné správanie voči obeti a za chýbajúce osobné ospravedlnenie sa, mal dostať dvojnásobný trest.

 

Je to doslova mučenie obetí, táto slovenská verzia hľadania spravodlivosti…

 

Elena   26.1.2019

 

 

Tornádo 9. – Hlavný odborník skoro ako nový. . .

16.10.2019

No zasa až taký nový nie je, dopĺňam pedantne, podaktorým je dobre známy. Rozplakala sa včera večer Olinka, Kajka i Dominika – rozplakali sa po správe o tom, kto nahradil profesora Šteňa viac »

Navždy 1. – K dušičkám kráča čas. . .

15.10.2019

K dušičkám kráča čas, jeseň kraj halí, k bolesti zo straty sa cítime malí, spomienky na blízkych nesieme v srdci, noc závoj rozkladá, zas vyjú vlci, aj sĺz prúd valí sa sťa potok dravý viac »

Tornádo 8. – Slnko v duši. . .

14.10.2019

Babie leto – dnešok ukázal jeho najkrajšiu tvár. Tyrkysovo belasá obloha a trblietavé lúče slnka, príjemné teplo po dňoch chladu mi pripadalo ako malý zázrak. Nebola to už úporná, vysušujúca viac »

Recyklácia, ekológia

Nemcom zdražie elektrina, pre vyššie ekologické aj sieťové poplatky

19.10.2019 17:09

Nemeckí odberatelia elektrickej energie sa musia okrem vyšších príplatkov za obnoviteľné zdroje energie pripraviť aj na rastúce sieťové poplatky.

Eduard Chmelár

Predsedom hnutia Socialisti.sk sa stal Eduard Chmelár

19.10.2019 15:13

Za podpredsedov boli zvolení Martin Sarvaš, Artur Bekmatov, Beáta Janočková, Daniel Patkoš a Alica Mihale Razgyelová.

Andrej Danko

SNS chce presadiť ďalší nápad. Podnikové nájomné byty

19.10.2019 14:08

Po novele zákona o sociálnom poistení, ktorou sa zmení systém výpočtu minimálneho dôchodku, avizuje Andrej Danko ďalšie opatrenia.

Dobroslav Trnka

Trnka tvrdí, že chcel zbrane odovzdať dobrovoľne na vlastnú žiadosť

19.10.2019 12:17

Prokurátor má v legálnej držbe štyri zbrane.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,296
Celková čítanosť: 2755797x
Priemerná čítanosť článkov: 2126x

Kategórie