Založ si blog

O. . . 7. – Čo nám pán skoroprezident nepovedal. . .

O skutočnom dôvode návštevy amerického ministra zahraničných vecí Mikea Pompea na Slovensku vám, milí čitatelia, mali povedať zástupcovia národa, ktorých ste si volili, pravdu.

Nuž, ale keď sa nemajú k činu oni, tak o tom teraz poviem pár slov ja.

 

Americká základňa na Slovensku?

Plány vojnychtivých vybudovať u nás vojenskú americkú základňu pred časom vzbúrili rozumnú časť verejnosti. A tak vzniklo „iba strategické velenie“. Lenže plány nezanikli. A zrejme rašia zas.

Zlo je skrátka ako burina, Ak ho nevyšklbeš aj s korienkami, tak znovu a znovu vytŕča spod zeme, a šíri sa.

Vyjadrenie o tom poskytol i jeden z prezidentských kandidátov na fb, kde napísal, že slovenskí novinári sa správali voči ministrovi Pompeovi mimoriadne servilne, nedostal žiadnu „neželanú“ otázku, Mlčalo aj Ministerstvo zahraničných vecí SR (ešte stále SR – a nie USA!) o navrhovanej bilaterálnej vojenskej zmluve, ktorá bola i súčasťou návštevy Pompea u nás.

 

Akože o čom

Oficiálna verzia príbehu je o modernizovaní letíska na Sliači a v Kuchyni – sumou 46 miliónov eur chcú prispieť Američania údajne. No už sa mlčí o tom, že podmienkou tohto „charitatívneho kroku“ je z našej strany podpísanie zmluvy DCA.

O tej vojenskej základni, ktorá je podľa Chmelára podmienkou celej charity made in USA, sa ale mlčí…

Nakoniec náš pán „skoroprezident“ Lajčák aspoň toľko musel priznať v minulom týždni, že rokovania sú „v plnom prúde“.  Rokované „mimoriadne citlivé veci“ sú v skutočnosti len pokračovaním vojnovej stopy USA – lebo takéto ponuky dostal tiež celý rad ďalších krajín – Maďari, Bulhari, Rumuni, Lotyši, Estónci. Pokladám to za rozdúchavanie vojnového napätia, ktoré je pre Európu hrozbou.

 

Takže pravdu chceme, na rovinu, pán skoroprezident Lajčák…

No prečo mám pocit, že by toho chlapa mali súdiť za podpisovanie kadejakých zmlúv o migrantoch a najnovšie už zrejme aj o vojenských základniach USA???!!

Ako píše Chmelár – náš pán skoroprezident odporúčal pri jeho návšteve Bratislavy  americkému ministrovi Pompeovi, aby sa zúčastnil zasadnutia ministrov zahraničných vecí Európskej únie.

A čo, pán Lajčák, nebodaj sa chcú USA pripojiť k EÚ? Alebo neovládate geografiu dostatočne na to, aby ste vedeli, že EÚ je na úplne inom kontinente ako USA? Nože verejne vysvetlite národu, aký cieľ má sledovať na rokovaní ministrov európskych krajín účasť ministra USA?

 

Budíček!!!

Najvyšší čas je, ľudia, zmobilizovať sily a hlasy proti vojne.

V mene budúcnosti našich detí a v mene mieru. Lebo čoskoro by bolo neskoro. Žiadajme spoločne, aby nám vláda SR dala verejné stanovisko ku „prebiehajúcim citlivým otázkam“ a zakotvila do Ústavy SR, že v Slovenskej republike nebudú budované nikdy žiadne vojenské základne žiadneho cudzieho štátu.

Alebo túžite po vojnových bubnoch, krvi a rade mŕtvol?

Povedzme spoločne, jasne a otvorene našej vláde, a pánovi skoroprezidentovi Lajčákovi, ak to nevedia:

Nechceme mať na Slovensku americkú vojenskú základňu.

 

 

Elena  27.2.2019

 

P.S:: Ach, predstavte si, facebook mi zablokoval zdieľanie tohto príspevku. Ktovie prečo…

 

 

 

 

 

 

Drak sa vracia 11. – Ako Bittó Cigániková rátala. . .

07.07.2022

No ako asi? Podľa mňa hlúpo, ako vždy. Článok v Pravde hlása, že Bittó Cigániková rátala: Vyše 330-krát koalícia hlasovala s fašistami. Najviac OĽaNO https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/632924-bitto-ciganikova-pocitala-vyse-330-krat-koalicia-hlasovala-s-fasistami-najviac-poslanci-olano/ SaS zrátala, koľkokrát koalícia hlasovala za opozičné návrhy: spolu 581. Neviem [...]

Iba 10. – Netvor z Lokce

07.07.2022

Brutálne ubité psíky, ktoré trpeli ešte kruto celé hodiny. Bez očí, s obrovskými ranami, žrali ich zaživa červy. Predstavujem vám netvora z Lokce, ktorý ich ubil. Má nejaký ksicht, a chodí po tomto svete, bohužiaľ. Nuž, Lokca je obec v okrese Námestovo na Orave. Iste by sa mohla presláviť niečím zmysluplnejším, ako je to, že tam žije nejaké zdegenerované indivíduum [...]

Zlatobyľ 9. – Stáročiami sa môžu niesť. . .

05.07.2022

Ach, kdeže sú tie dni, kedy našim územím blúdili Cyril a Metod a kadečo nám zvestovali. Dnešný deň ich pripomína len vzdialene, rovnako ako úporné horúčavy minulých dní. Je darom mať vieru i vzdelanie, nie každý však jeho cennosti rozumie. Pravá viera by nám mala dávať nádej i pokoru na našej životnej ceste, a pravé vzdelanie poznanie i životnú múdrosť, nie [...]

Christine Lambrechtová

Nemecko Ukrajine obrnené transportéry nedodá, nemôžeme drancovať Bundeswehr

07.07.2022 15:54

Len deň pred vyhlásením ministerky obrany oznámil kancelár Olaf Scholz ďalšie dodávky zbraní pre Kyjev.

Igor Matovič

OĽaNO naďalej stojí za Matovičom, odmieta jeho odstúpenie

07.07.2022 15:53

OĽANO vopred komunikovalo, že nepristúpi na akékoľvek ultimatívne požiadavky strany SaS a Igor Matovič zostane ministrom financií.

Európsky parlament

Europarlament chce, aby bolo právo na interrupciu zakotvené v charte EÚ

07.07.2022 15:27

Poslanci reagovali na júnové rozhodnutie amerického najvyššieho súdu, ktorý v USA zrušil ústavné právo žien na umelé prerušenie tehotenstva.

Nové pracovné príležitosti, byty aj cesty. Volvo vo Valalikoch pomôže rozvoju celého kraja, priemyselný park, Industrial Park Valaliky

Valaliky zbohatnú. S Volvom prídu nové byty, cesty, športoviská. Prekvapením je električka

07.07.2022 15:15

Treťou najväčšou obcou v okrese Košice-okolie sú Valaliky, kde žije takmer 4 500 obyvateľov. Onedlho to bude oveľa viac.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,371
Celková čítanosť: 6637916x
Priemerná čítanosť článkov: 2800x

Kategórie