Založ si blog

O. . . 7. – Čo nám pán skoroprezident nepovedal. . .

O skutočnom dôvode návštevy amerického ministra zahraničných vecí Mikea Pompea na Slovensku vám, milí čitatelia, mali povedať zástupcovia národa, ktorých ste si volili, pravdu.

Nuž, ale keď sa nemajú k činu oni, tak o tom teraz poviem pár slov ja.

 

Americká základňa na Slovensku?

Plány vojnychtivých vybudovať u nás vojenskú americkú základňu pred časom vzbúrili rozumnú časť verejnosti. A tak vzniklo „iba strategické velenie“. Lenže plány nezanikli. A zrejme rašia zas.

Zlo je skrátka ako burina, Ak ho nevyšklbeš aj s korienkami, tak znovu a znovu vytŕča spod zeme, a šíri sa.

Vyjadrenie o tom poskytol i jeden z prezidentských kandidátov na fb, kde napísal, že slovenskí novinári sa správali voči ministrovi Pompeovi mimoriadne servilne, nedostal žiadnu „neželanú“ otázku, Mlčalo aj Ministerstvo zahraničných vecí SR (ešte stále SR – a nie USA!) o navrhovanej bilaterálnej vojenskej zmluve, ktorá bola i súčasťou návštevy Pompea u nás.

 

Akože o čom

Oficiálna verzia príbehu je o modernizovaní letíska na Sliači a v Kuchyni – sumou 46 miliónov eur chcú prispieť Američania údajne. No už sa mlčí o tom, že podmienkou tohto „charitatívneho kroku“ je z našej strany podpísanie zmluvy DCA.

O tej vojenskej základni, ktorá je podľa Chmelára podmienkou celej charity made in USA, sa ale mlčí…

Nakoniec náš pán „skoroprezident“ Lajčák aspoň toľko musel priznať v minulom týždni, že rokovania sú „v plnom prúde“.  Rokované „mimoriadne citlivé veci“ sú v skutočnosti len pokračovaním vojnovej stopy USA – lebo takéto ponuky dostal tiež celý rad ďalších krajín – Maďari, Bulhari, Rumuni, Lotyši, Estónci. Pokladám to za rozdúchavanie vojnového napätia, ktoré je pre Európu hrozbou.

 

Takže pravdu chceme, na rovinu, pán skoroprezident Lajčák…

No prečo mám pocit, že by toho chlapa mali súdiť za podpisovanie kadejakých zmlúv o migrantoch a najnovšie už zrejme aj o vojenských základniach USA???!!

Ako píše Chmelár – náš pán skoroprezident odporúčal pri jeho návšteve Bratislavy  americkému ministrovi Pompeovi, aby sa zúčastnil zasadnutia ministrov zahraničných vecí Európskej únie.

A čo, pán Lajčák, nebodaj sa chcú USA pripojiť k EÚ? Alebo neovládate geografiu dostatočne na to, aby ste vedeli, že EÚ je na úplne inom kontinente ako USA? Nože verejne vysvetlite národu, aký cieľ má sledovať na rokovaní ministrov európskych krajín účasť ministra USA?

 

Budíček!!!

Najvyšší čas je, ľudia, zmobilizovať sily a hlasy proti vojne.

V mene budúcnosti našich detí a v mene mieru. Lebo čoskoro by bolo neskoro. Žiadajme spoločne, aby nám vláda SR dala verejné stanovisko ku „prebiehajúcim citlivým otázkam“ a zakotvila do Ústavy SR, že v Slovenskej republike nebudú budované nikdy žiadne vojenské základne žiadneho cudzieho štátu.

Alebo túžite po vojnových bubnoch, krvi a rade mŕtvol?

Povedzme spoločne, jasne a otvorene našej vláde, a pánovi skoroprezidentovi Lajčákovi, ak to nevedia:

Nechceme mať na Slovensku americkú vojenskú základňu.

 

 

Elena  27.2.2019

 

P.S:: Ach, predstavte si, facebook mi zablokoval zdieľanie tohto príspevku. Ktovie prečo…

 

 

 

 

 

 

Cesta duše 7. – Život je. . .

04.03.2024

Medzinárodný deň divokej prírody bol včera. Šaman Ivo Musil o tom píše nádherne na svojej stránke šamani.cz. Aj tento obrázok tam má, ako zdroj uvádza Zdroj: Native American Culture Regions https://www.facebook.com/groups/nativecutlure/ Mám aj ja v srdci jej nespútanú podobu [...]

Pravdu na stôl 1. – Buď spravodlivosť nastolí štát, alebo ju vezmú do rúk ľudia. . .

02.03.2024

Pravdu nezastavíte. Je to priveľká špinavosť – tá hra na kovidpandémiu. Je to zločin proti ľudskosti. Som si istá, že v tomto štáte nie je ozajstný záujem pravdivo vyšetriť kovidšpinavosti – NCZI mi odmietlo poskytnúť štatistiku o tom, v ktorej nemocnici ľudia zomierali na UPV najviac. A pýtam sa verejne, prečo by mala byť táto informácia dôverná, prečo [...]

Ale nooo 11. – Ako som analyzovala analýzu analytikov. . .

29.02.2024

Analytici sa pustili do bývalej vlády za dôchodky, ako píše článok v linku https://www.topky.sk/cl/10/2698371/Analytici-nalozili-byvalej-vlade–Kde-ma-teraz-na-toto-stat-brat-peniaze–Cierne-scenare-a-zle-spravy-pre-dochodcov vraj budú musieť žiť s minimálnou valorizáciou – symbolickou, terajšie dôchodky budú zmrazené. Mám už dosť toho, ako tu ktosi klame a [...]

gaza, pásmo gazy, humanitárna pomoc

Jordánsko, USA, Francúzsko a Egypt zhodili do Gazy doteraz najväčšiu dodávku humanitárnej pomoci

05.03.2024 15:42

Letecky je však podľa humanitárnych organizácií aj vlád do Gazy možné dopraviť len zlomok potrebnej pomoci.

balón

Poľsko vyšetruje tri neidentifikované balóny nájdené neďaleko Kaliningradu

05.03.2024 15:12

Poľský minister obrany uviedol, že pravdepodobne ide o meteorologické balóny.

česko, Petr Pavel, Emmanuel Macron

Macron vyzval spojencov, aby neboli zbabelí. Rusko nesmie vyhrať, kroky Česka sú významné, povedal v Prahe

05.03.2024 15:05, aktualizované: 15:25

Rusko nesmie zvíťaziť vo vojne na Ukrajine. Je nutné podporovať ukrajinský ľud a tamojšiu armádu tak dlho, ako to bude potrebné.

Robert Fico

Fico: Keby som mal právomoc odvolať predsedu Ústavného súdu, tak ho odvolám

05.03.2024 15:04, aktualizované: 15:25

Predseda ÚS Fiačan by mal podľa Fica odstúpiť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,830
Celková čítanosť: 8874157x
Priemerná čítanosť článkov: 3136x

Kategórie