Založ si blog

O. . . 8. – Dni ako. . .

Sú rôzne dni. Napadlo mi k dnešku prirovnanie „dni čierne ako vrany“ – ale ja vrany a havrany mám naskladané v srdci.

Naozaj neviem ako teda pomenovať deň ako dnešný.

A tak vám o ňom poviem…

 

No hej – dnes bol súd  za syna…

Ďalšie pojednávanie. Konečne po 23 mesiacoch. Fajn  – poviete si. Ibaže ešte včera popoludní žalovaná strana – nemocnica, ktorá spôsobila smrť môjho syna  – poslala súdu vyjadrenie. Je to ich opakovaná špinavá stratégia – posielať rozsiahle vyjadrenia na poslednú chvíľu – na to ich už upozornila sudkyňa na súde v Revúcej – a napriek tomu znovu spokojne pokračujú…

Ja som odpísala na ich vyjadrenie súdu bezprostredne. Právnička v noci.

 

A napísala som aj dnes ráno súdu…

V štvrtej triede základnej školy som vyhrala Puškinov pamätník … Fakt som to napísala krajskému súdu dnes ráno.

Asi jej preskočilo, načo posiela také niečo súdu  – poviete si. Ibaže čítajte ďalej…

Je totiž podľa mňa nehorázne a scestné zasielať doslovný prepis zvukového záznamu akéhosi ocenenia páchateľky z mestského zastupiteľstva do sporu, kde súd rieši odškodnenie za jej právoplatne preukázané pochybenie, v dôsledku ktorého zomrel môj jediný syn. Je právoplatne odsúdená na úrovni Najvyššieho súdu.

A tak som i ja súdu poslala popis ocenení z kadejakých prednesových súťaží z detstva a v dospelosti z početných literárnych súťaží, aj pripomienku plakety spred dvoch rokov za pracovné zásluhy.,.. S dodatkom, že to nijako nesúvisí s tým, že nemocnica v Revúcej zavinila smrť môjho dieťaťa. Rovnako s tým ale nesúvisí ani argument protistrany, kam počas života cestovala právoplatne odsúdená páchateľka –  vraj do Afriky – nuž, podľa mňa mohla tam aj ostať, moje dieťa by možno žilo.

 

Nech sa konečne čestne vyjadria k tomu, že zabili môjho jediného syna… 

Mám už dosť toho okolkovania, zavádzania, ubližovania a vykrúcania sa.. Keďže sa nemocnica – ako sami píšu – nemôže súdiť so svojimi zamestnancami, mala by ich vyberať naozaj zodpovedne a preverovať i zvyšovať systematicky ich odbornú spôsobilosť. Ale to by hádam manažéri nemocnice mali ovládať. Navyše porucha shuntu jednoznačne nie je raritnou diagnózou, navyše v prípade môjho syna šlo o dieťa opakovane v nemocnici hospitalizované, t, j. známe i diagnózou.

Mám dosť aj ich bagatelizovania pochybenia. Takéto nekorektné a neodborné stanovisko – popieranie pochybenia – vo veci pokladám za verejné ohrozenie, pretože svojou neodbornosťou môžu zaviniť smrť ďalších detí, ak nepochopili svoju chybu…

 

No skutočne – čo poviete na argument, že na neurochirurgii robia len do pol štvrtej, tak tam lekárka nemohla volať (však šlo o život ohrozujúci stav, nie o plánovanú operáciu –  to ani to nevedia, že sú odborníci v službe na oddelení???!!). Alebo argument, že resuscitovanie pacienta sa nedá realizovať pri prevoze. To je novinka, čo, záchranári??? Áno, aj to sú argumenty „odbornej inštitúcie“, ktorým sme v tomto súdnom spore vystavení…

 

Ako sami uvádzajú – neurológ nebol k dispozícii, vyšetrenie očného pozadia očným lekárom nebolo možné, keďže v nemocnici nebol a CT-prístroj bol pokazený. 

Toto je kvalita zdravotníctva???!! Evidentné porušenie práva na potrebnú zdravotnú starostlivosť – akým právom vôbec na takéto „služby“ nás štát núti platiť zdravotné odvody???!!

To citujem priamo z vyjadrenia žalovanej nemocnice, zaslaného včera súdu – aby ste vedeli, kam vás  a vašich blízkych zavierajú, aké služby vám poskytujú.

 

 

Cestovala som dnes na Krajský súd do Banskej Bystrice. A nie, nie, nie – nebola som nakoniec na tom súde osobne, to by nebolo dopadlo dobre. Nemohla som tam ísť sama, toľko sebakorekcie ešte mám, že som si to riziko uvedomovala.

 

Nuž, ďalšie kolo nekonečného príbehu sa roztáča…

Ale inak bol deň plný slnečných lúčov…

 

Elena   27.2.2019

 

Akotak 9. – Pán Kaliňák, tešíme sa s Vami. . .

24.07.2024

Ach, americké krápy dorazil – ako píše článok v linkzu No radosti máme, ako keby sa Ježiško znovu narodil, poviem vám. Článok v linku popisoval ich príchod – a novinári by mali skutočne opatrnejšie písať, Článok v linku uvádzal, že [...]

Akotak 8. – Viete kde je zlatá baňa na Slovensku?

22.07.2024

Nie, neposielam vás zlatú žilu hľadať kamsi do hôr. Ani ryžovať zlatý piesok na brehy slovenských riek. Oveľa lepšie sa ryžuje na úplne iných miestach. Konkrétne v štátnej akciovke Slovensko IT. Remišová chcela týmto počinom usporiť tretinu vynakladaných finančných prostriedkov v rámci štátneho IT. Nuž, cieľa sa zjavne minula – lebo namiesto úspor sa [...]

Akotak 7. – Pamätník banderovských zločinov v Poľsku. . .

22.07.2024

Poliaci odhalili pamätník, ktorý má pripomínať zločiny banderovcov voči poľskému obyvateľstvu v časoch druhej svetovej vojny. Písala som o Volyni opakovane v blogu, a nejdem zoširoka udalosti teraz analyzovať opäť – aspoň jeden ďalší link pridám, aby sme si pripomenuli, čo banderovci vystrájali. [...]

SR Bratislava MO Prezident Pellegrini Návšteva BAX

Slovensko sa musí ubrániť aj samo, uviedol Pellegrini a prosí ľudí o pochopenie

24.07.2024 14:03

Prezident dúfa, že zdržaní pri dodávkach zbraní bude čo najmenej.

Dmytro Kuleba

Kuleba navštívil Čínu, zdržal sa dlhšie, než bolo plánované. Pripustil rokovania s Ruskom, Kremeľ okamžite reagoval

24.07.2024 14:00

Ide o prvú návštevu vysokopostaveného ukrajinského vládneho v Číne od začiatku ruskej invázie. Čína tvrdí, že sa usiluje o dlhodobé vzťahy s Kyjevom.

Izrael Palestínčania Gaza armáda útoky Rafah

Zatiaľ čo si Netanjahu pripravuje prejav v Kongrese USA, Izrael pokračuje v náletoch na Gazu

24.07.2024 13:55

Miestni obyvatelia vysvetlili, že od IDF dostali príkaz zamieriť na západ do vymedzenej humanitárnej zóny, no ani tá už nie je bezpečná.

stohlová, hojsík

Stohlová odporučila Tarabovi, aby sa namiesto dúhovej vlajky a znárodneniu Devína venoval svojej práci

24.07.2024 13:51

Podľa poslankyne Slovensko môže prísť o miliardy z Plánu obnovy pre neschopnosť ministrových ľudí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,926
Celková čítanosť: 9293688x
Priemerná čítanosť článkov: 3176x

Kategórie

Archív