Založ si blog

Oko draka 8. – Šamanské svitanie. . .

 

O šamanizme chce písať? No teda, poviete si možno – v našej spoločnosti sa slovo šaman používa totiž skôr posmešne. Niektorí ľudia majú voči nemu spústu predsudkov a nechápu, aká je to sila. Neuvedomujú si a nepripúšťajú živosť všetkého okolo nás. Je im nepochopiteľná predstava, že by mohol byť živý aj – no dobre, nechám to tak…

Som na ceste zo Zvolena, takže by som skôr o víkendovom seminári Prechode bránou, t. j. astrálnom putovaní, mohla rozprávať. Ale to je pre mňa len technika, ktorej podstatu som sa chcela naučiť. Šamanizmus je niečo iné – je hlboko v mojom srdci. Nie je len o technike, musíte počuť jeho tichý hlas, aby ste k nemu vykročili. A rozhodne nie je o posedeniach na seminároch, kým človeka príjme do svojej náruče, riadne ho premelie. Vystavuje ho skúškam, dovedie ho až ku hranici smrti, overí si, čo je skutočne v ňom.

Nie, neprezradila som vám, aký bol minulý šamanský bratislavský víkend. Neopísateľný. Teda, niečo opísať viem – výcvik super, ľudia úžasní – Janko so synom ma dokonca z Bratislavy doviezli domov, spravili si kvôli mne riadnu zachádzku cestou z Brezna až k nám – neskutočne ma ich láskavosť dojala. Moc sa mi páči taká tá ľudskosť, ktorá sa medzi šamanmi uchovala, u konštelatérov sa podľa mňa mnohí príliš skomercionalizovali – sú aj výnimky, pravdaže, ako Honza.

Neopísateľné bolo pre mňa ponorenie sa do šamanizmu. Bol to pre mňa dôležitý krok – nejde o tú formálnu stránku, že teraz by som mohla zájsť na pokračujúce šamanské semináre hoci i do Ameriky, lebo som zapísaná v medzinárodnom zozname. Ale je to pre mňa niečo dávno blízke, hlboko vo mne zakorenené – úprimne milujem prírodu, mám úctu k prírode a ku Zemi. Už viac ako osem rokov mám šamanské vrecúško, ukryté v spálni, chodievala som do neho zbierať „veci sily“ kedysi dávno spolu s mojim synom počas našich prechádzok. A moje silové zviera ma sprevádza už hodne dávno – priznala som to opakovane v mojom blogu, že ma sprevádzajú havrany a vrany. Kamene sa mi prihovárajú tiež už dlho, zbieram ich a teraz z nich už viem aj veštiť.

Podelím sa s vami o jeden zvláštny okamih –  kolegyňa  Zuzka, s ktorou sme pracovali spolu, bola zmätená mojim druhým silovým zvieraťom, ktoré sa objavilo – lebo vedela, že prvé je havran. Áno, tie dva havrany skutočne patria k sebe, a viem ktorý z nich je ten môj ochranca. Nuž, keltské a šamanské poznanie sa v mojich myšlienkach hodne prepletá, cítim v oboch blízkosť, ktorá sa mi prihovára – viac vám o tom neprezradím. Budúci mesiac si ešte pôjdem do Blavy spraviť šamanský bubon a  – už viem, kedy odídem do lesa.

 

Elena,   31.3.2019

 

 

 

Takže tak 7. – Bude Dolinková klinec do truhly vláde?

19.04.2024

Dolinková zavádza platby u lekára – vraj „len 5 eur“. Ibaže zakaždým, a u každého lekára – takže ak potrebujete u špecialistu predpísanie liekov či pravidelnú kontrolu, a máte takých špecialistov troch, chronicky chorému pacientovi urve tento nápad hneď 20 eur navyše z rozpočtu mesačne. Iste, „iba dvadsať eur“ – lebo optikou [...]

Cesta duše 10. – Ťažké časy. . .

18.04.2024

Čaro rozprávok je v ich pravdivosti. Vypovedajú o živote tak veľa… Veru, spomínate si kde začína rozprávka? Za siedmymi horami a siedmymi dolami, kde sa voda sypala a piesok sa lial. Tam, hodne ďaleko, kde je všetko naopak než ako by malo byť, práve tam sa začína rozprávkový príbeh. Musíte skrátka prejsť ťažkými časmi, a všetko v živote sa vám musí prevrátiť. [...]

Takže tak 6. – Čo máte proti vodke, občania Slovenska?

11.04.2024

Čo máte proti vodke, občania Slovenska? Keby ste ju riadne kupovali, nemusel by ju predajca popíjať v takom množstve sám, napadlo mi cynicky pri čítaní o najnovšom počine strany Demokratov https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/705995-slovensko-zaplavili-proruske-bilbordy-poburili-ludi-vyvesila-ich-strana-demokrati/ Zúfalecké gesto na upútanie pozornosti – alebo stratégia, [...]

Milei

Ďalšia posila pre NATO: Argentína chce byť globálnym partnerom

19.04.2024 06:50

Argentína má od roku 1998 strategické vzťahy s ozbrojenými silami USA, hoci nie je plnoprávnym členom NATO.

Russia Ukraine War

ONLINE: Trump: Prežitie Ukrajiny je dôležité aj pre USA. Hýb sa Európa, daj viac peňazí

19.04.2024 06:15

Prežitie Ukrajiny v súčasnej vojne proti Rusku je dôležité tak pre Európu, ako aj pre Spojené štáty, uviedol americký exprezident Donald Trump.

Ukrajina

Ukrajina aj Izrael. Zvládla by EÚ dva konflikty?

19.04.2024 06:00

Pre Ukrajinu hľadajú protivzdušnú obranu, na Blízkom východe chcú zabrániť stupňovaniu napätia. Na tom sa zhodli lídri krajín EÚ.

Fokker3128

Kiska lietal špeciálom do Popradu, Pellegrini na operu. Hodina letu stojí tisíce, aké sú pravidlá využívania vládnej flotily?

19.04.2024 06:00

Cestovanie kamkoľvek, bez udania dôvodu a zadarmo, účet totiž platí štátna kasa

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,850
Celková čítanosť: 8981981x
Priemerná čítanosť článkov: 3152x

Kategórie