Na ostrí noža 8. – Podmienečne prepúšťať doživotne odsúdených zločincov?

 

Čert nám bol dlžen Európsku úniu – povedala som si dnes v skorom nadráne.

Podmienečné prepúšťanie doživotne odsúdených osôb?

Uštipla som sa do ruky – nesníva sa mi to? Žiaľ, nie – článok na topky.sk som stále videla.  Hm, tušila som to, veď od smrti syna som mala tri sny za celé roky, tak prečo by práve teraz.

To je ale sprostý nápad – prepúšťať doživotne odsúdených! No ak ste už dávno nevideli draka, tak teraz asi tušíte, že plamene chŕlim.

Hej, a už viete, o čom teraz podebatujeme…

 

Nad hranicami ľudských práv uvažujem často…

Lebo jedni ich majú v spoločnosti bezhraničné – a iní zasa sú ako nevoľníci v cárskom Rusku. Nijako sa netajím tým, že s ľudskoprávnou predstavou v súčasnosti prezentovanou nesúhlasím.

Začnime problematiku ľudských práv rozoberať systematicky a logicky.

  • Doživotný trest je trestom za konkrétne činy páchateľa – nie je to nedopatrenie, ani zlovôľa spoločnosti, ale prirodzený následok jeho konania.
  • Doživotne odsúdený dostáva trest v takom rozsahu preto, že iná – miernejšia – forma nápravy nie je možná a je hrozbou pre spoločnosť svojim konaním.
  • Ak sa nejaký trest označuje ako doživotie, očakávam, že bude doživotný. Rovnako ako keď si objednám rezance s tvarohom, očakávam, že v nich bude tvaroh – a nie štipľavá paprika a mleté mäso.

„Experta cez ľudské práva“ sme tu už mali – Havla – a povypúšťal na slobodu kriminálnikov v roku 1989 s tragickými výsledkami. Však sa vyjadrite verejne, experti na právo, ako to vtedy dopadlo!!!!!!!

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/164740-havlova-novorocna-amnestia-vypustila-na-slobodu-aj-vlkov/

A to sme ani nevypúšťali doživotne odsúdených.

 

Kde má byť hranica ľudských práv tak, aby bola spravodlivo nastavená?

Z môjho pohľadu by mala vychádzať z princípu rovnováhy. Život je podľa mňa postavený na rovnováhe polarít – je noc i deň, dobro i zlo, život a smrť, čierna a biela, dávanie a branie…

Ak by niekde vládla iba tma, niet striedaní dňa a noci. Čierno-čierna nikdy sama osebe nevytvorí predstavu bielej. A ak iba dávame a nedostávame, budúcnosť takého vzťahu je jasná.

Polarita vo vzťahu ku spravodlivosti podľa mňa je rovnováha medzi právami a povinnosťami.

ĽUDSKÉ PRÁVA – komu patria?

Ľuďom.

Každému človeku by som priznala toľko práv, koľko akceptuje svojich povinností. Lebo nie je v poriadku mať iba práva.

Nože, médiá, dajte príbehy doživotne odsúdených u nás – spravíme hlasovanie pri článkoch, koho z nich by verejnosť v rámci jeho ľudských práv bola ochotná na slobodu vypustiť…

Nedávam v mojich odborných prácach z úcty k obetiam detaily činov agresorov. Teraz dám niečo natvrdo, aby ste si uvedomili, že doživotne odsúdení nie sú ľudia, ktorí kvôli hladu ukradnú v obchode horalku.

Práve v týchto dňoch pripomínali niektoré médiá príbeh posledného u nás na smrť odsúdeného – Sviteka – nože si ten príbeh prečítajte. https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-krimi-zapomenute-zlociny/608917/posledni-popraveny-v-ceskoslovensku-bestialni-vrah-svitek-vyrezal-tehotne-zene-plod-z-tela.html

A hej, pripomeniem i ďalší prípad, o ktorom sa nehovorí na výročie „Nežnej“

https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-krimi/391106/pedofil-unesl-miminko-z-nemocnice-znasilnil-ho-a-zavrazdil-den-pote-zrusili-trest-smrti.html

a ešte

https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-krimi/391184/pedofil-propusteny-na-amnestii-zabil-barborku-zeny-jsou-chlupate-a-smrdi-deti-voni-vypovedel.html

Stačí???!!!!

 

Nuž, aj takéto zrúdy žijú v base pohodlne z dennými nákladmi vyššími ako to, čo dostanú za poctivú prácu mnohí celoživotne pracujúci.  Je potrebné prijať fakt, že sú medzi nami takí, ktorí by nikdy nemali chodiť ulicami. Anetickí psychopati bez štipky súcitu, bez akýchkoľvek morálnych zábran. Jediné, čo sa dá spraviť, je nechať ich dožiť vo väzení – ak už odmieta táto spoločnosť trest smrti. Ja za trest smrti som, všetkými dvadsiatimi prstami – a ešte by som si ďalších desať prstov prirobila, ak by sa hlasovalo.

 

Pán minister Gál nás v článku uisťuje, že najväčší zločinci sa na slobodu nedostanú. Ach, pán minister – akíže menší zločinci majú doživotné tresty???!!!!

Zameriavam svoju – a teraz aj vašu – pozornosť na to, že ide o nápad Európskej únie. Tej, ktorá Breivikovi umožnila po vražde viac ako 70 ľudí a tváriť sa ako chudáčik č. 1

  • v rámci ochrany jeho ľudských práv dostal právo na dve hodiny denne mať strážcov ako zabávačov – musia s ním hrať spoločenské hry a podobne,
  • právo zmeniť si meno, čo by som tiež neumožnila, lebo tým sa odosobňuje od svojich činov,

https://www.teraz.sk/zahranicie/norsky-terorista-anders-breivik-si-zmen/264488-clanok.html

  • žiť v pohodlí a luxuse, aký nemajú mnohí poctivo pracujúci ľudia a ich rodiny,
  • donekonečna si povyrážať na medzinárodný súd za peniaze daňových poplatníkov,
  • on si spokojne žije a jeho obete či ich blízki trpia…

Zavraždil viac ako 70 mladých ľudí – tí mohli dnes žiť. Psychopat bez akejkoľvek korekcie. To je smutná vizitka predstavy ľudských práv v štýle Európskej únie.

Európsky súd pre ľudské práva rozhodol, že doživotné tresty bez možnosti podmienečného prepustenia nie sú v súlade s ľudskými právami. Preboha – a činy páchateľov v súlade s ľudskými právami sú???

Vraj musíme akceptovať rozhodnutie Európskeho súdu. Skutočne, pán minister, že

  • to hovoria predstavitelia tej istej spoločnosti, v ktorej žije pani Anna s viacerými rozhodnutiami ÚS SR o porušení jej práv a s rozhodnutím Európskeho súdu o porušením Dohovoru?
  • tej istej spoločnosti, v ktorej sa obete pochybení lekárov domáhajú spravodlivosti nekonečne dlhý čas a mnohé sa jej ani nedomôžu?
  • tej istej, ktorá namiesto ochrany a aspoň zrovnocenenia práv obetí obskakuje páchateľov a chráni nadštandardne ich práva?

Kohože povypúšťame na slobodu? Kto z vás, ľudia, verí tomu, že sa na slobodu nedostanú kadejakí tí hajzli, ktorí i v base majú podmienky ako v hoteli? Že im nedá ústav i súd odobrenie? Poznáme všetci spravodlivosť na slovenský spôsob!!!

A nápad, že domáce väzenie sa bude udeľovať aj pri zločinoch? To ani nekomentujem…

Som za to, aby sme zrušili súdy a políciu úplne, ušetríme peniaze. Načo nám sú, veď páchatelia predsa majú ľudské práva…

Alebo potom sa ostáva len modliť, aby v tej base umreli skôr, ako odsedia 25 rokov…

 

 

Elena  13.6.2019

 

K diskusii:  cudzinec – ako viete, že bol múdrejší ako my? Bol to Boh – alebo skôr niekto typu pána Junckera?

A ak hovoríme o prístupe tejto spoločnosti ku postihnutým deťom a deťom vôbec, či ku starým ľuďom – pouvažujte, prečo mám niekedy pocit, že by mali namiesto väzňov zatvárať do basy ich???

A že by nebola kriminalita, ak nebudú ľudia živoriť? No čo k tomu poviem? Ste skoro taký idealista ako ja. Pravdou je, že existuje špinavá kriminalita bielych golierov – a tí rozhodne neživoria. Ani pedofili či kadejakí psychopati tiež neprestanú útočiť len preto, že budú mať dosť peňazí…  Nie, peniaze nikdy nie sú to hlavné, čo rozhoduje, či sa správame čestne, zodpovedne a neubližujúco.

 

Mlčanie 1. – Navaľte ďalších 20 miliárd. . .

13.06.2026

Nenažratý krpatý zelenočierny lump už zasa natŕča ruku na naše peniaze. Ďalších 20 miliárd chce vytrieskať z EÚ https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/815897-rusko-hori-a-my-chceme-aby-horelo-este-viac-ukrajina-planuje-masivnu-ofenzivu-chyba-jej-vsak-obrovska-financna-injekcia/ Ukrajina na budúci týždeň požiada svojich spojencov o 20 miliárd dolárov… Takže ďalších 20 [...]

Pamätaj 11. – Takže kto je klamár?

11.06.2026

Kde je pravda? Príspevok priniesli dve strany. A ja som za to, aby sa pravda ujasnila, kto ten čin spáchal. Rovnako i celý rad ďalších útokov na civilistov. Lebo ide o vojnové zločiny a treba ich riadne zdokumentovať, riešiť medzinárodným súdom a vinníkov potrestať. Facebook Matúš Haluška 3 d. · Hrozivé zábery z Chersonu: ukronacistické sily zasiahli detské [...]

Pamätaj 10. – Alfa a nealfa?

08.06.2026

Včerajší večer som uzavrela „ešteniečoprečítaním v mobile“. A blog o moslimskej rodine a Sulíkovi mladšom ma zaujal https://ftholzer.blog.pravda.sk/2026/06/07/preco-odmietam-eugeniku-aj-moslimsky-model-rodiny-propagovany-filipom-sulikom/ Nezachytila som sama v náhlivom týždni, ktorým som šla, tú správu, ale pobavila ma v prvej chvíli. Potom som zauvažovala, či [...]

Trump

Trump v úrade zaspáva. Je 80 rokov priveľa na politiku a mal by platiť vekový limit?

13.06.2026 14:00

V tejto chvíli nie ani 20 lídrov krajín sveta starších ako americký prezident Donald Trump.

SAAB JAS-39 Gripen českých Vzdušných síl

Eskaluje Rusko situáciu? Švédske Gripeny vzlietli k ruským stíhačkám dvakrát za jeden deň

13.06.2026 13:22

K týmto dvom incidentom, ktoré zahŕňali ruské lietadlá Su-24 a Su-34, došlo v južnej a severnej časti Baltského mora.

An-22, Antonov 22

V indickom štáte Ásam havarovalo vojenské lietadlo počas pristávania

13.06.2026 13:12

Incident si vyžiadal najmenej päť obetí, no nebolo bezprostredne zrejmé, koľko osôb sa nachádzalo na palube.

Polícia / Pomáhať a chrániť / Policajné auto /

Bratislavská polícia popiera, že by počas podujatia zadržala zápasníka MMA

13.06.2026 12:07

Policajti sa na základe zverejneného videa zaoberajú podozrením z porušenia zákona.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3,426
Celková čítanosť: 12145952x
Priemerná čítanosť článkov: 3545x

Kategórie

Archív