Založ si blog

Ja 10. – Príbeh anjela. . .

 

Bol raz anjel. Stál na polici v kvetinárstve, ticho a hodne dlho. Pomaly naňho sadal prach.

Porozprávam vám dnes jeho príbeh.

 

Mám moc rada anjelov…

Vo všetkých podobách. Tých potulujúcich sa v ľudskej koži a konajúcich dobré skutky, len tak, mimochodom.  Ale aj anjelské sošky a obrázky.

To prepojenie s anjelmi  má pre mňa hlboký význam, ktorého nejaké to vlákno občas zaiskrí. Ako Územie anjelov, ako príbeh čierneho mága, ktorý bol v skutočnosti kedysi biely, či v podobe plyšáka, vyžarujúceho anjelskú energiu.

 

Alebo ako anjel z poličky v kvetinárstve.

Prezradím vám, že keď som ho kúpila, neprežil cestu domov. Skončil ako hŕbka črepov – odbitá polovica ľavého krídla bol najmenší problém. Niekto by ho vyhodil – no ja rada vraciam veciam život.

Priznám sa – obdivujem domácich kutilov a ľudí, ktorí dokážu prerobiť pôvodné staré veci a sfunkčniť či zoriginálniť ich. Moc sa mi to páči. Jeden z mojich obľúbených seriálov, ktoré som občas sledovala, bol americký seriál o súťažnom renovovaní vecí – nakúpili ich na burze a potom prerobili  a predávali. Vyhral ten, kto bol najziskovejší – no pre mňa bola podstata v tom, ako z vecí ošumelých a niekomu nepotrebných vznikali nové kúsky, na ktoré je niekto hrdý a má ich rád.

Namiesto smetného koša čakala črepinkového anjela cesta za novým životom. Lepidlo na keramiku, sádra a autolak sa stali našimi novými kamarátmi, dokopy to stálo viac ako nový anjel – ale rozhodla som sa ho zachrániť. Postupne, po krôčikoch som zliepala črepiny, po týždni bol anjel „na nohách“. Prestriekaný autolakom sa nádherne belel. No kúsok sádry z krídla do rána odpadol. Mesiac stál a čakal, až dnes prišiel čas  novej záchrany. Obedňajšiu prestávku som tvorivo využila a dosádrovaný, aj žiarivou bielou farbou prestriekaný anjel je prekrásny.

Nechala som ho doschnúť. No čoskoro odputuje so mnou domov – a odnesiem ho ako darček ku 20. narodeninám Maroškovi „ku partizánom“, na miesto v lese, kam som chodievala rada a kde je aj trochu synovho popola.

No áno, fotka je biedna, ale anjel je prekrásny…

 

Záverom…

Bol raz anjel. Stál na polici v kvetinárstve, ticho a hodne dlho. Pomaly naňho sadal prach. No teraz žiari  – nezdá sa aj vám, že sa teraz usmieva?

 

 

 

Elena  1.7.5019

 

Takže tak 8. – Spoločná zodpovednosť – spoločná basa. . .

19.04.2024

Opakované testovanie národa sa označovalo ako Spoločná zodpovednosť. Veru, to vydarené podujatie Matoviča a jeho inšpirátora Pavelku, ktorý sa vydával za epidemiológa – skôr by sme ho mohli označiť ako Zločin storočia, veď šlo o trestný čin, realizovaný vládou na vlastnom národe s verejne prezentovaným hrubým nátlakom, ktorému boli ľudia vystavení pod [...]

Takže tak 7. – Bude Dolinková klinec do truhly vláde?

19.04.2024

Dolinková zavádza platby u lekára – vraj „len 5 eur“. Ibaže zakaždým, a u každého lekára – takže ak potrebujete u špecialistu predpísanie liekov či pravidelnú kontrolu, a máte takých špecialistov troch a raz zájdete k všeobecnému lekárovi, chronicky chorému pacientovi urve tento nápad hneď 20 eur navyše z rozpočtu mesačne. Iste, „iba [...]

Cesta duše 10. – Ťažké časy. . .

18.04.2024

Čaro rozprávok je v ich pravdivosti. Vypovedajú o živote tak veľa… Veru, spomínate si kde začína rozprávka? Za siedmymi horami a siedmymi dolami, kde sa voda sypala a piesok sa lial. Tam, hodne ďaleko, kde je všetko naopak než ako by malo byť, práve tam sa začína rozprávkový príbeh. Musíte skrátka prejsť ťažkými časmi, a všetko v živote sa vám musí prevrátiť. [...]

nôž, krv, zranenie

Veľká tragédia v Hlohovci: V byte našli dobodaného 19-ročného mladíka. Polícia zadržala podozrivého

20.04.2024 21:44, aktualizované: 22:26

Privolaní záchranári mu už nedokázali pomôcť.

Taiwan, vojaci

USA odklepli spojencom pomoc za 95 miliárd dolárov. Biden: Jasná správa o našej sile

20.04.2024 19:51, aktualizované: 22:34

Rad kongresmanov ocenil, že šéf Snemovne Mike Johnson zákony na hlasovanie predložil. Johnson kvôli tomu podľa médií riskuje vlastný post.

nehody

Nešťastný deň pre Brezovú pod Bradlom: Dve nehody a päť zranených. Zasahoval aj vrtuľník

20.04.2024 19:29

Polícia vyšetruje okolnosti dvoch dopravných nehôd, ku ktorým došlo v sobotu v Brezovej pod Bradlom.

loď, trajekt, potopený

V Stredoafrickej republike zahynulo pri potopení sa lode 58 ľudí, smerovali na pohreb

20.04.2024 18:56, aktualizované: 21:33

Podľa svedkov viezla rybárska loď na rieke Mpoko v Bangui viac ako 300 osôb. Pomoc prišla až po 40 minútach.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,851
Celková čítanosť: 8987996x
Priemerná čítanosť článkov: 3153x

Kategórie