Založ si blog

Ja 10. – Príbeh anjela. . .

 

Bol raz anjel. Stál na polici v kvetinárstve, ticho a hodne dlho. Pomaly naňho sadal prach.

Porozprávam vám dnes jeho príbeh.

 

Mám moc rada anjelov…

Vo všetkých podobách. Tých potulujúcich sa v ľudskej koži a konajúcich dobré skutky, len tak, mimochodom.  Ale aj anjelské sošky a obrázky.

To prepojenie s anjelmi  má pre mňa hlboký význam, ktorého nejaké to vlákno občas zaiskrí. Ako Územie anjelov, ako príbeh čierneho mága, ktorý bol v skutočnosti kedysi biely, či v podobe plyšáka, vyžarujúceho anjelskú energiu.

 

Alebo ako anjel z poličky v kvetinárstve.

Prezradím vám, že keď som ho kúpila, neprežil cestu domov. Skončil ako hŕbka črepov – odbitá polovica ľavého krídla bol najmenší problém. Niekto by ho vyhodil – no ja rada vraciam veciam život.

Priznám sa – obdivujem domácich kutilov a ľudí, ktorí dokážu prerobiť pôvodné staré veci a sfunkčniť či zoriginálniť ich. Moc sa mi to páči. Jeden z mojich obľúbených seriálov, ktoré som občas sledovala, bol americký seriál o súťažnom renovovaní vecí – nakúpili ich na burze a potom prerobili  a predávali. Vyhral ten, kto bol najziskovejší – no pre mňa bola podstata v tom, ako z vecí ošumelých a niekomu nepotrebných vznikali nové kúsky, na ktoré je niekto hrdý a má ich rád.

Namiesto smetného koša čakala črepinkového anjela cesta za novým životom. Lepidlo na keramiku, sádra a autolak sa stali našimi novými kamarátmi, dokopy to stálo viac ako nový anjel – ale rozhodla som sa ho zachrániť. Postupne, po krôčikoch som zliepala črepiny, po týždni bol anjel „na nohách“. Prestriekaný autolakom sa nádherne belel. No kúsok sádry z krídla do rána odpadol. Mesiac stál a čakal, až dnes prišiel čas  novej záchrany. Obedňajšiu prestávku som tvorivo využila a dosádrovaný, aj žiarivou bielou farbou prestriekaný anjel je prekrásny.

Nechala som ho doschnúť. No čoskoro odputuje so mnou domov – a odnesiem ho ako darček ku 20. narodeninám Maroškovi „ku partizánom“, na miesto v lese, kam som chodievala rada a kde je aj trochu synovho popola.

No áno, fotka je biedna, ale anjel je prekrásny…

 

Záverom…

Bol raz anjel. Stál na polici v kvetinárstve, ticho a hodne dlho. Pomaly naňho sadal prach. No teraz žiari  – nezdá sa aj vám, že sa teraz usmieva?

 

 

 

Elena  1.7.5019

 

Kvapky krvi 7. – Prečo som petíciu proti sexuálnej učebnici SAV pre školy podpísala. . .

25.03.2023

Návrh na novú učebnicu sexuálnej výchovy na Slovensku ministerstvo školstva dostalo. Petícia proti nej na internete beží, a tak som si pozrela, o čo vlastne ide. Lebo materiálov k tomu, vrátane tej navrhovanej učebnice, bolo na stránke viac ako dosť [...]

Kvapky krvi 6. – Tuberkulóza a covid medzi nami

25.03.2023

Aj Svetový deň tuberkulózy včera bol. A ak si niekto myslí, že jej už môžeme zamávať a patrí u nás kamsi do minulosti, tak veru to celkom tak nie je. Tuberkulóza bola kedysi obávanou chorobou. Označujú ju ako chorobu sociálne slabých skupín, pretože jej nárast sprevádzal vojny a krízy. Nevyhýbala sa však nikomu, liečili sa na ňu aj mnohí známi umelci, mnohí z nich [...]

Kvapky krvi 5. – Humanitárna pomoc Juhoslávii i po 24 rokoch zostáva hnusným zločinom

24.03.2023

No veru, už bezmála štvrťstoročie uplynulo od „humanitárnej misie“ – presnejšie povedané od útoku NATO v Juhoslávii, ako pripomína článok v linku https://www.hlavnespravy.sk/zlocinecky-utocny-pakt-nato-presne-pred-24-rokmi-napadol-juhoslaviu-dosial-za-to-nikto-nebol-potrestany/3087402 Humanitárna pomoc NATO v podobe bombardovania trvala 78 dní. [...]

Pápež František

Pápež František rozšíril opatrenia na boj proti zneužívaniu v cirkvi

25.03.2023 22:02

Rozšíril ich pôsobnosť aj na laických lídrov a špecifikoval, že obeťami môžu byť maloletí i dospelí.

Izrael, protesty

Izraelský minister obrany vyzval vládu na pozastavenie reformy súdnictva

25.03.2023 21:57

Ide o prvý verejný nesúhlas s touto reformou z radov izraelskej vlády.

Mladí antifašisti protestujú proti mítingu Iniciatívy za slobodu slova.

Svedok opísal, ako mal obvinený advokát zabiť Daniela Tupého

25.03.2023 20:17

Čo sa stalo v osudnú noc? V kauze vraždy prehovoril jeden z útočníkov.

Vladimir Putin

Putin: Rusko rozmiestni v Bielorusku taktické jadrové zbrane

25.03.2023 18:57, aktualizované: 21:30

Ruský prezident zdôraznil, že Moskva krokom neporuší žiadne dohody o nešírení jadrových zbraní.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,539
Celková čítanosť: 7738532x
Priemerná čítanosť článkov: 3048x

Kategórie