Založ si blog

Čas vykročiť 6. – Bezpečnostní analytici, plačte. . .

 

Teroristi by u nás mali ľahkú prácu, napríklad na súdoch a na polícii, poviem vám. A prezradím aj, že prečo…

 

Začnime ale trochu z druhej strany…

Vždy som sa čudovala, ako ľahko bezpečnostné zložky veria tomu, že kdesi v budove slovenských súdov je bomba.

Však tam je všade stráž, bezpečnostné detektorové prechody a strážcovia, ktorí vám skontrolujú tašku i vás samých. Na chodbe súdu sú akurát tak lavičky bez akýchkoľvek odkladacích priestorov, do miestností sa dostanete len v prítomnosti personálu. Okná sú zaistené, nevleziete tam nimi, kamerové systémy okolo. A tak zakaždým, keď je údajný bombový poplach na súdoch, chytám sa za hlavu, ako je to zasa možné, že sa zbytočne vyhadzujú peniaze za preverovanie takej somariny. Správam o bombe veria bezpečnostné zložky dookola,  no keby som zavolala, že v kvetináči pred súdom je milión, ani z okna by sa nikto nepozrel. Peniaze  investované do takýchto „bomboprehliadok“  by sme vedeli naozaj inak využiť. Myslíte si, že ich dajú v plnej výške páchateľovi takých telefonátov k náhrade?  Nie, robíme na ne skladačku my ostatní, poctivo pracujúci.

Viem, že niektorí budete argumentovať „čo keby sa niečo stalo naozaj“. Lenže uvažujte logicky, ako by bombu teroristi na súd preniesli?

A druhá otázka – ak naozaj chcú znížiť riziko, prečo potom máme verejne prístupné  „plániky BOZP“?

 

No a teraz sa pozrime z tej prvej strany…

Rovnako ako súdy je zaistená aj polícia a prokuratúra. Tam sa dostanete len na vrátnicu, inak všade idete len tým spôsobom, že pre vás príde zamestnanec a odvedie vás dnu i von. Na chodbe pri vrátnici má polícia plagát, ako majú byť starí ľudia opatrní, aby páchateľom neprezrádzali svoje miesta, kam ukryli peniaze a podobné rady o opatrnosti voči možným páchateľom. A pri tom majú vyvesený plán svojej budovy, vedľa hasiaceho prístroja. Podobný plán visí aj na súde – verejnosti sú prístupné.

Neviem, či toto sú tie pravé bezpečnostné opatrenia – veď cudzie osoby (verejnosť) sú v ich budovách stále v prítomnosti zamestnancov, a tí by ich z budovy vyviedli v prípade poplachu, nemusia sa oboznamovať s plánom budovy pri vstupe.

A keby niekto naozaj chcel robiť v tých inštitúciách šarapatu, má plán budovy pohodlne poruke. Vďaka BOZP. Pokojne si ho aj nafotiť môže – fakt. Poviem vám, neviem ktorý expert vymyslel tieto opatrenia v rámci BOZP, ale nie sú dobré. Rozhodne to nebol žiadny expert na bezpečnostné riziká podľa mňa.

 

Tak, dala som to verejne.

Bezpečnostní analytici, plačte.

 

Elena          13.7.2019

Áno 4. – To nevymyslíš, to je život. . .

21.08.2019

Dieliky mozaiky nášho života sa skladajú do zmysluplného celku. Niekedy máme pocit, že vôbec nesedia niektoré kúsky do toho nášho obrazu, no zrazu náhle zapadajú. To len my sme nevideli pravý viac »

Áno 3. – Ten správny uhol pohľadu. . .

18.08.2019

Kedy vidíme veci správne? Odpovede na túto otázku by sa zrejme u každého z nás rôznili. Niektorí by mi začali omieľať mantru o individuálnosti a subjektívnosti každého pohľadu, alebo viac »

Áno 2. – Vyšetrovanie sa skončilo, zabudnite. . .

16.08.2019

Ján Kuciak a Martina Kušnírová – podaktorí toho majú už plné zuby, ako sa o nich píše dookola – aspoň to tak komentujú na sociálnych sieťach. Útočia svojimi vyjadreniami na pani Kušnírovú. viac »

pole, vidiek, dedina

Štát chce sceliť rozdrobenú slovenskú pôdu, bude to stáť stámilióny

21.08.2019 22:54

Štát spúšťa komplexné pozemkové úpravy, ktoré sa dotknú celého Slovenska. Sceľovanie pozemkov má priniesť významné výhody.

boris johnsn, angela merkelová

Nie je vhodný čas na návrat Ruska do G7, tvrdí Johnson a Merkelová

21.08.2019 22:34

Vyhlásenie prišlo po tom, ako Donald Trump povedal, že Rusku by malo byť umožnené sa do skupiny vrátiť.

Mochovce, atómová elektráreň

Mochovce sa predražia, idú sa však spúšťať

21.08.2019 21:00

Dostavba tretieho a štvrtého bloku Mochoviec sa zvýši o ďalšiu viac ako štvrť miliardu eur. Zvýšenie odobrila vláda s tým, že ho uhradí taliansky Enel.

kalavska

Kalavskú čaká reparát

21.08.2019 18:30

Vláda na prvom rokovaní po letných prázdninách zatiaľ neschválila časť, ktorá sa týka premeny nemocníc a prináša zásadné zmeny.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,246
Celková čítanosť: 2606387x
Priemerná čítanosť článkov: 2092x

Kategórie