Založ si blog

Čas vykročiť 6. – Bezpečnostní analytici, plačte. . .

 

Teroristi by u nás mali ľahkú prácu, napríklad na súdoch a na polícii, poviem vám. A prezradím aj, že prečo…

 

Začnime ale trochu z druhej strany…

Vždy som sa čudovala, ako ľahko bezpečnostné zložky veria tomu, že kdesi v budove slovenských súdov je bomba.

Však tam je všade stráž, bezpečnostné detektorové prechody a strážcovia, ktorí vám skontrolujú tašku i vás samých. Na chodbe súdu sú akurát tak lavičky bez akýchkoľvek odkladacích priestorov, do miestností sa dostanete len v prítomnosti personálu. Okná sú zaistené, nevleziete tam nimi, kamerové systémy okolo. A tak zakaždým, keď je údajný bombový poplach na súdoch, chytám sa za hlavu, ako je to zasa možné, že sa zbytočne vyhadzujú peniaze za preverovanie takej somariny. Správam o bombe veria bezpečnostné zložky dookola,  no keby som zavolala, že v kvetináči pred súdom je milión, ani z okna by sa nikto nepozrel. Peniaze  investované do takýchto „bomboprehliadok“  by sme vedeli naozaj inak využiť. Myslíte si, že ich dajú v plnej výške páchateľovi takých telefonátov k náhrade?  Nie, robíme na ne skladačku my ostatní, poctivo pracujúci.

Viem, že niektorí budete argumentovať „čo keby sa niečo stalo naozaj“. Lenže uvažujte logicky, ako by bombu teroristi na súd preniesli?

A druhá otázka – ak naozaj chcú znížiť riziko, prečo potom máme verejne prístupné  „plániky BOZP“?

 

No a teraz sa pozrime z tej prvej strany…

Rovnako ako súdy je zaistená aj polícia a prokuratúra. Tam sa dostanete len na vrátnicu, inak všade idete len tým spôsobom, že pre vás príde zamestnanec a odvedie vás dnu i von. Na chodbe pri vrátnici má polícia plagát, ako majú byť starí ľudia opatrní, aby páchateľom neprezrádzali svoje miesta, kam ukryli peniaze a podobné rady o opatrnosti voči možným páchateľom. A pri tom majú vyvesený plán svojej budovy, vedľa hasiaceho prístroja. Podobný plán visí aj na súde – verejnosti sú prístupné.

Neviem, či toto sú tie pravé bezpečnostné opatrenia – veď cudzie osoby (verejnosť) sú v ich budovách stále v prítomnosti zamestnancov, a tí by ich z budovy vyviedli v prípade poplachu, nemusia sa oboznamovať s plánom budovy pri vstupe.

A keby niekto naozaj chcel robiť v tých inštitúciách šarapatu, má plán budovy pohodlne poruke. Vďaka BOZP. Pokojne si ho aj nafotiť môže – fakt. Poviem vám, neviem ktorý expert vymyslel tieto opatrenia v rámci BOZP, ale nie sú dobré. Rozhodne to nebol žiadny expert na bezpečnostné riziká podľa mňa.

 

Tak, dala som to verejne.

Bezpečnostní analytici, plačte.

 

Elena          13.7.2019

Iba 10. – Netvor z Lokce

07.07.2022

Brutálne ubité psíky, ktoré trpeli ešte kruto celé hodiny. Bez očí, s obrovskými ranami, žrali ich zaživa červy. Predstavujem vám netvora z Lokce, ktorý ich ubil. Má nejaký ksicht, a chodí po tomto svete, bohužiaľ. Nuž, Lokca je obec v okrese Námestovo na Orave. Iste by sa mohla presláviť niečím zmysluplnejším, ako je to, že tam žije nejaké zdegenerované indivíduum [...]

Zlatobyľ 9. – Stáročiami sa môžu niesť. . .

05.07.2022

Ach, kdeže sú tie dni, kedy našim územím blúdili Cyril a Metod a kadečo nám zvestovali. Dnešný deň ich pripomína len vzdialene, rovnako ako úporné horúčavy minulých dní. Je darom mať vieru i vzdelanie, nie každý však jeho cennosti rozumie. Pravá viera by nám mala dávať nádej i pokoru na našej životnej ceste, a pravé vzdelanie poznanie i životnú múdrosť, nie [...]

Iba 9. – Iba pravdu. . .

05.07.2022

Je načase otvorene hovoriť o situácii, do ktorej nás vohnala naša vláda súcitiaca viac s Ukrajincami, ako s vlastným obyvateľstvom. Ako píše článok v linku https://ereport.sk/hrozi-drsny-boj-medzi-europou-a-aziou-gazprom-si-nerezervoval-kapacitu-na-tranzit-plynu-do-europy/ Rusi si nerezervovali na ďalší rok tranzitnú kapacitu od októbra 2022 plynovodom Jamal-Európa, ani [...]

Opičie kiahne

Na Slovensku potvrdili prvý prípad opičích kiahní

07.07.2022 14:07, aktualizované: 14:31

Ide o osobu vo veku 20 až 59 rokov.

Richard Sulík, SaS

Marušiak: Rozhodnutie SaS vrhá slovenskú politiku do vzduchoprázdna

07.07.2022 14:00

Podľa politológa Juraja Marušiaka čaká Slovensko čas politickej stagnácie, pričom sa nečrtá dobré východisko.

Jaroslav Naď

Naď: Hnutie OĽANO zatiaľ nedostalo list s požiadavkami SaS

07.07.2022 13:30

Dodal, že OĽANO určite nebude podporovať predčasné voľby.

Robert Fico

Fico obviňuje Matoviča s Hegerom z organizovanej skupiny

07.07.2022 12:23

Bývalý trojnásobný premiér a šéf opozičnej strany Smer Robert Fico obviňuje súčasné vedenie štátu a polície z organizovanej skupiny.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,370
Celková čítanosť: 6637238x
Priemerná čítanosť článkov: 2801x

Kategórie