Založ si blog

Čas vykročiť 6. – Bezpečnostní analytici, plačte. . .

 

Teroristi by u nás mali ľahkú prácu, napríklad na súdoch a na polícii, poviem vám. A prezradím aj, že prečo…

 

Začnime ale trochu z druhej strany…

Vždy som sa čudovala, ako ľahko bezpečnostné zložky veria tomu, že kdesi v budove slovenských súdov je bomba.

Však tam je všade stráž, bezpečnostné detektorové prechody a strážcovia, ktorí vám skontrolujú tašku i vás samých. Na chodbe súdu sú akurát tak lavičky bez akýchkoľvek odkladacích priestorov, do miestností sa dostanete len v prítomnosti personálu. Okná sú zaistené, nevleziete tam nimi, kamerové systémy okolo. A tak zakaždým, keď je údajný bombový poplach na súdoch, chytám sa za hlavu, ako je to zasa možné, že sa zbytočne vyhadzujú peniaze za preverovanie takej somariny. Správam o bombe veria bezpečnostné zložky dookola,  no keby som zavolala, že v kvetináči pred súdom je milión, ani z okna by sa nikto nepozrel. Peniaze  investované do takýchto „bomboprehliadok“  by sme vedeli naozaj inak využiť. Myslíte si, že ich dajú v plnej výške páchateľovi takých telefonátov k náhrade?  Nie, robíme na ne skladačku my ostatní, poctivo pracujúci.

Viem, že niektorí budete argumentovať „čo keby sa niečo stalo naozaj“. Lenže uvažujte logicky, ako by bombu teroristi na súd preniesli?

A druhá otázka – ak naozaj chcú znížiť riziko, prečo potom máme verejne prístupné  „plániky BOZP“?

 

No a teraz sa pozrime z tej prvej strany…

Rovnako ako súdy je zaistená aj polícia a prokuratúra. Tam sa dostanete len na vrátnicu, inak všade idete len tým spôsobom, že pre vás príde zamestnanec a odvedie vás dnu i von. Na chodbe pri vrátnici má polícia plagát, ako majú byť starí ľudia opatrní, aby páchateľom neprezrádzali svoje miesta, kam ukryli peniaze a podobné rady o opatrnosti voči možným páchateľom. A pri tom majú vyvesený plán svojej budovy, vedľa hasiaceho prístroja. Podobný plán visí aj na súde – verejnosti sú prístupné.

Neviem, či toto sú tie pravé bezpečnostné opatrenia – veď cudzie osoby (verejnosť) sú v ich budovách stále v prítomnosti zamestnancov, a tí by ich z budovy vyviedli v prípade poplachu, nemusia sa oboznamovať s plánom budovy pri vstupe.

A keby niekto naozaj chcel robiť v tých inštitúciách šarapatu, má plán budovy pohodlne poruke. Vďaka BOZP. Pokojne si ho aj nafotiť môže – fakt. Poviem vám, neviem ktorý expert vymyslel tieto opatrenia v rámci BOZP, ale nie sú dobré. Rozhodne to nebol žiadny expert na bezpečnostné riziká podľa mňa.

 

Tak, dala som to verejne.

Bezpečnostní analytici, plačte.

 

Elena          13.7.2019

Hrejivo 4. – Slovo rodičom ešte malých detí. . .

09.12.2019

Začnem príbehom z mesta Poprad asi dva mesiace dozadu. Krásny slnečný deň, vraní park pri popradskej železničnej stanici, ktorý mám hlboko v srdci – zašla som na chvíľu do jeho objatia. viac »

Hrejivo 3. – Poučenie. . .

08.12.2019

Fico a Kiska mali smolu - malichernosť ich zasarazstíhania - o ktorej by sa písalo aspoň týždeň - zanikla popri veľkosti ľudskej tragédie výbuchu bytovky v Prešove. Politické body z toho faktu viac »

Hrejivo 2. – Mohol to byť ktokoľvek z nás. . .

06.12.2019

Mohol to byť ktokoľvek z nás, kto milujeme zvieratá a pomáhame im - ktokoľvek z nás mohol byť na mieste troch žien, ktoré sa utopili v Revúcej pri záchrane psíkov. Ľudia na sociálnych sieťach viac »

cibula počasie

Na Slovensko sa opäť valí sneh a to aj v nížinách!

09.12.2019 16:00

V predpovedi počasia sa dozviete, kde hrozia v najbližších dňoch zrážky a kde budú snehové.

Donovaly, lyžiarska hala

Bude na Donovaloch celoročná lyžiarska hala?

09.12.2019 16:00

Takmer 22-tisíc podpisov odovzdali členovia donovalského petičného výboru rezortu životného prostredia v Bratislave.

vladimir putin

Rusko udelilo občianstvo 125-tisíc obyvateľom východnej Ukrajiny

09.12.2019 15:39

V apríli Putin podpísal zákon, ktorý urýchľuje proces získavania občianstva pre obyvateľov Luhanskej a Doneckej oblasti.

polícia, rekonštrukcia streľby

V prípade usmrtenia muža v Bratislave pátra polícia po srbsky hovoriacich mužoch

09.12.2019 15:08

Policajti pátrajú po mužoch, ktorí boli zachytení kamerovým systémom a svojimi informáciami by mohli prispieť k objasneniu tohto prípadu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,345
Celková čítanosť: 2908879x
Priemerná čítanosť článkov: 2163x

Kategórie