Založ si blog

Kam 10. – Pán premiér, koľko metrov spravodlivosti máme na Slovensku?

Je vám všetkým jasné, že keď sa pýtam, tak mám na to aj dôvod a dostatok argumentov.

Myslím, že na Slovensku sú minimálne dva – a značne rozdielne – metre, ktorými sa meria spravodlivosť.  Ja už o nich niečo viem. A teraz sa o nich dozviete aj vy.

 

Hovoríme o tom istom Slovensku???

Sudcov, ktorým vzali mobily policajti v súvislosti s komunikáciou, týkajúcou sa Kočnera, ich nadriadení nijako neriešia. Venujú sa rozhodovaniu o spravodlivosti u nás, však kto iný, ak nie oni má na ňu monopol. Platí predsa prezumpcia neviny, tak čo by ste ich nebodaj chceli odstaviť od funkcií???!!

Lekár, ktorý zaviní smrť pacienta, spokojne žije po celé roky akoby nič nespôsobil. Platí predsa prezumpcia neviny – presviedčali nás, matky Otvoreného listu premiérovi, kompetentní pri stretnutiach, nedá sa takého lekára odstaviť od činnosti – nedá sa nič robiť, musí pokračovať v práci, až kým nenadobudne právoplatnosť rozsudok nad ním.  

Lenže – predstavte si tiež, že učiteľ v tom istom štáte prezumpciu neviny garantovanú nemá.

 

Hovoríme o Slovensku, stále o tom istom Slovensku…

Podľa zákona č. 138/2019 Z. z. z 10. mája 2019 o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov, ktorý nadobudol účinnosť od 1.9.2019, môže zamestnávateľ pozastaviť učiteľovi výkon pracovnej činnosti pri vznesení obvinenia proti nemu podľa §15 písm. c ods. 5, 6 a 7 – a to až do právoplatného rozhodnutia súdu a dostáva len 50% funkčného platu.

Od 1.10.2019 musia tiež všetci zamestnanci v školstve predložiť odpis z registra trestov –  však to nie je zadarmo – a kladiem preto otvorene a verejne otázku, prečo tento štát takýmto spôsobom chceš okrádať o poplatok za odpis práve iba učiteľov – a to dokonca pravidelne, lebo majú každých päť rokov predkladať takéto odpisy – a nie aj ostatné profesie? Môžu byť azda morálne úhonnejší sudcovia, prokurátori, či poslanci? Prečo oni nemusia predkladať odpisy z registra trestov ???!!!! A to už nehovorím o tom, že pozastavenie výkonu činnosti – ako som uviedla vyššie – u nich sa nerealizuje  – čomu už vôbec nerozumiem.

Nepochybujem o tom, že nediskriminačné bude, ak prezumpcia neviny bude platiť rovnako ako pre učiteľov, tak aj pre ostatných zamestnancov v SR. Sudcovia, prokurátori, či lekári tiež by mali mať pozastavenie výkonu činnosti, rovnako ako učitelia.

 

Záverom…

Prezradím, aký list zasielame dnes kompetentným inštitúciám:

Pán premiér, pani ministerka zdravotníctva SR, pán minister spravodlivosti SR, pán generálny prokurátor SR.

My, matky Otvoreného listu premiérovi žiadame týmto verejne, aby sa pozastavenie výkonu pracovnej činnosti po vznesení obvinenia povinne týkalo aj lekárov. Nedáme sa viac zavádzať rečami o prezumpcii neviny – ak môže byť takto sankcionovaný učiteľ, ktorý nikoho nezabil – potom je viac ako namieste v tom istom štáte zaviesť takúto sankciu voči lekárovi, u ktorého je vážne podozrenie, že svojim konaním spôsobil smrť človeka.

Vyzývame vás preto, aby bola bezodkladne zavedená takáto legislatívna zmena.

Žiadame Vás o stanovisko vo veci, budeme ho medializovať.

 

 

 

Elena 11.9.2019

 

 

 

S láskou 11. – 11. 11.

11.11.2019

Mnohí sa pokúšali definovať, čo je to láska. Písali o nej vzletné verše, rozsiahle eposy, knihy. Zrejme väčšina z nás pozná diela ako Marína či Odviate vetrom, podaktorí aj Legendu o láske. viac »

S láskou10. – Je ráno, a ja. . .

11.11.2019

Je ráno, a ja Ti píšem báseň... Dážď už dávno spláchol stopy snehu zo stromov, trávy, aj z mojej pamäte, skutočne bol minulý víkend snehobiely? Krajina šedej hmly sa vinie za oknom a viac »

S láskou 9. – Veľká výzva matiek. . .

10.11.2019

Doktor Bazár a jeho list – mediálny názor publikovaný na mediwebe bude v tomto blogu v centre pozornosti. Presnejšie, jeho zavádzajúci list o tom, že polícia ide prešetrovať všetky úmrtia viac »

VYSOKÉ TATRY, les, povodeň

V Demänovskej Doline vyhlásili tretí stupeň povodňovej aktivity

13.11.2019 10:13, aktualizované: 10:39

Podľa starostky hrozí vyliatie potoka.

obchvat ba

Na obchvate Bratislavy je väčší problém ako azbest

13.11.2019 10:01

Statické skúšky únosnosti násypu na stavbe diaľnice D4 nevyhovujú, čo je pravdepodobne ešte horší problém ako nález azbestu.

najvyssi sud, ministerstvo spravodlivosti,

Šišková a Šikuta sa budú uchádzať o post predsedu Najvyššieho súdu

13.11.2019 10:00

Súdna rada sa o necelé dva týždne opäť pokúsi zvoliť nového predsedu Najvyššieho súdu, keďže v ostatnej septembrovej voľbe neuspel ani jeden zo štyroch kandidátov.

taliansko benátky voda záplavy turista  nám. sv. marka

Záplavy v Benátkach si vyžiadali najmenej jednu obeť

13.11.2019 09:59

Výška vody v meste dosiahla tesne pred polnocou 1,87 metra, k čomu prispel silný vietor.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,321
Celková čítanosť: 2817377x
Priemerná čítanosť článkov: 2133x

Kategórie