Založ si blog

Hrejivo 2. – Mohol to byť ktokoľvek z nás. . .

Mohol to byť ktokoľvek z nás, kto milujeme zvieratá a pomáhame im – ktokoľvek z nás mohol byť na mieste troch žien, ktoré sa utopili v Revúcej pri záchrane psíkov.

Ľudia na sociálnych sieťach sa vtedy pustili do hľadania vinníkov a útočili hlava – nehlava. Pravdou je, že búrka prišla v čase, keď už peniaze na útulok boli zo strany mesta pridelené, dokonca poslanci mesta Revúca odhlasovali pomoc v podstatne vyššej sume, ako bola pôvodná požiadavka. Policajti i hasiči pomoc ponúkali doobeda – a v čase, keď ženy zomreli, zachraňovali vytopené domy, pracovali obetavo a nepretržite počas kalamity – žiadne „odrobil som osem hodín, a padla“. Ktosi i na tie mŕtve ženy dokonca spustil výčitky, už ani neviem aké bludné dôvody vymyslel – nevošli do rieky úmyselne, bola tma, boli v strese, v cudzom prostredí, snažili sa odviezť psíkov – robili to najlepšie, čo vedeli. Súhlasím s tým, že by sa mal o túlavé zvieratá slušne postarať štát, ibaže čo môžeme čakať od štátu, ktorý sa slušne nestará ani o ľudí – má množstvo bezdomovcov a obyvateľov živoriacich zo žobráckeho dôchodku či zo žobráckej mzdy, a jeho jedinou starosťou je skresliť štatistiky, aby sme chápali, že „máme sa fajn“…

Chápem, že z väčšiny diskutujúcich hovorila bolesť a preto tie reakcie – nájdime vinníka. Lenže v tomto prípade ho nieto. Nemá ani zmysel hľadať vinníka – lebo tým už nič nezmeníme.

To, čo môže urobiť teraz každý z nás, dnes, je pomôcť – ak naozaj úprimne chceme. Kúpila som si  dnes ich kalendár. A ak každý z diskutérov, ktorí vtedy písali búrlivo svoje názory, kúpi tiež  jeden kalendár z útulku za 10 eur, tak urobí oveľa viac dobra, ako keby vypisoval na sociálne siete takéto názory päť rokov.  Pretože nie sú dôležité pekné reči, ale skutky.

 

Dnes je v Revúcej jarmok – bola som sa tam prejsť a hlavou mi vírili spomienky.

Útulok tam mal tiež stánok. Boli i psíky, prekrásne sú, však? Hľadeli na ruch okolo seba, túžili sa doň zapojiť. Každý chce mať domov, dá ho niekto k Vianociam týmto psíkom – natrvalo?

Elena    6.12.2019

Tak 5. – Istanbulský dohovor, hodí nám ho Čaputová na krk?

18.01.2020

Premiér vyzval oficiálne prezentovanú prezidentku Čaputovú (ach, áno, rozhodla som sa do oficiálneho vyjadrenia ÚS SR ku podaniam doktora Harabína titulovať ju takto, takže ďalej uvádzam skrátene viac »

Čo ti (ne)poviem 6. – Hádanka o živote. . .

17.01.2020

Ak si niečo volíme, kladieme na misky váh veci pre nás podstatné. Vieš, že teraz ťa nedokážem zastaviť ja. Daj si však čas na rozhodnutie, lebo zmení vo svete priveľa - povedal Boh. Čas viac »

Tak 4. – A tak sa bojím, že príde. . .

17.01.2020

Sú dni plné lepivej hmly. Slnko je ukryté kdesi za mrakmi, a možno odišlo k nám do hôr a čaká tam na môj návrat, vzdychla som si včera ráno pri pohľade z okna penziónu v Devínskej Novej viac »

Vladimir Putin

Západ sa do zmien v Rusku nebude miešať

18.01.2020 07:00

Rusko ovládol. Vladimir Putin je lídrom krajiny od konca roku 1999. A chce, aby sa na túto éru spomínalo ako na Putinovo Rusko.

Hornonitrianske bane, Prievidza, baník, Baňa Nováky

Európa obmedzí uhlie aj na hornej Nitre, bane sa zatvoria

18.01.2020 06:50

Na Slovensku by dotácie pre domáce uhlie mali skončiť v roku 2023 a Baňa Nováky má byť definitívne zatvorená v roku 2027.

peniaze, euro, kalkulačka

Slováci v priemere zarobili o 70 eur viac ako vlani

18.01.2020 06:27

Minulý rok priniesol jeden z najvýraznejších rastov platov za posledné obdobie. Ide o druhý najrýchlejší rast za posledných desať rokov.

burza, čísla, tabule, investor

Šéfka MMF: Dohoda USA a Číny neistotu len zmierni

18.01.2020 06:17

Podpísanie prvej fázy obchodnej dohody medzi Spojenými štátmi a Čínou zmierni neistotu, avšak v plnej miere ju neodstráni.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,385
Celková čítanosť: 3051824x
Priemerná čítanosť článkov: 2203x

Kategórie