Založ si blog

Čas príbehov 11. – Začína sa boj s čistým zlom. . .

Začína sa boj s čistým zlom, povedal brat zavraždeného novinára Jána Kuciaka v súvislosti s dnešným procesom. Vráťme sa preto k niektorým veciam v tomto blogu, ktoré by sme si mali v súvislosti s tým pripomenúť.

 

Čisté zlo?

Mne zlo pripadá špinavé. Zakaždým je v ňom kopa špiny. Priveľká kopa je aj v tomto prípade – zomreli dvaja mladí ľudia, a ako vychádza na povrch – tak aj zopár ďalších ľudí. Vrahovia nemajú žiadne zábrany, neprejavujú žiadnu ľútosť. Uvedomujem si, koľko bolesti zažívajú tí, ktorým blízky človek zomrel vinou iného človeka.  Viem, zbytočne a nezmyselne uvažujem o ľútosti páchateľa, lebo mi to zakaždým napadne – hoci si uvedomujem, že žiadny zlý človek necíti ľútosť, keď niekomu ublíži, lebo nemá morálne hranice, láskavosť, súcit s inými.

Som už skrátka taký naivný idealista, ktorý verí v dobro a snaží sa ho šíriť – no to je hlboká podstata mojej duše, a nechcem sa v tom meniť.

 

Začne boj…

Áno, ešte len začne, pretože položte si otázku, prečo nesedí aj zopár ďalších ľudí, ktorých mená sa v tom prípade spomínajú v nie dobrých súvislostiach

  • Prečo nesedí vo vyšetrovačke človek, ktorý údajne Kočnera informoval o veciach v predstihu?
  • Prečo nesedia í tí, ktorí na základe prístupu ku zdrojom informovali jeho?
  • Prečo nie je vo vyšetrovačke Haščák, ktorého spája s prípadom priveľa nitiek?
  • A prečo nie sú vo väzbe Jankovská a kadejakí ďalší sudcovia  a prokurátori?
  • Naozaj si myslíte, že stačí počúvať nahrávky z Threemy a zadržiavať inkriminované mobily namiesto ich vlastníkov?

Neviem, aké odpovede si na tieto otázky dáte vy, moja odpoveď znie – je to len hra na spravodlivosť, tak preto. Zatiaľ ešte stále len hra. Iba hra – a som presvedčená, že pravý páchateľ svetskou mocou naozaj nebude potrestaný (ale zato ho oveľa horšie a strašnejšie zloží Zámer sveta, a páchateľ si to bude uvedomovať a radšej by volil svetský trest).

Zatiaľ sa ale pojednávanie dnes podľa popisu nieslo v duchu mnou očakávaných intencií – žiadna ľútosť, hanba a vina vinníkov. Nechcem teraz analyzovať obžalovaných, t. j. zatiaľ teda stále len údajných páchateľov, len upriamiť pozornosť na to, čo títo ľudia reprezentujú.

Ak sa s takou Zsuzsovou dokázali kontaktovať naši čelní politickí a justiční predstavitelia – a vypisovať si s ňou stovky sms – tak sú zrejme

  • nie príliš intelektovo obdarení, správa sa tá pani na súde ozaj primitívne – to čo za ľudia nás reprezentujú?!
  • pracovne nie dostatočne vyťažení, lebo to kedy s ňou korešpondovali – veď deň má len 24 hodín?!

 

Domov sú korene…

Pre mňa ako človeka hlbokých koreňov je domov a rodina mimoriadne cenná vec. Už nadránom som preto uvažovala o návrate – ako o týždeň budem skladať veci zo skríň, lebo prídu nové skrine deťom. Nadstavce na ne už prišli a sladko spia opreté o stenu v obývačke, čakajúc na svoj veľký deň. A tak som dumala, ako ich budeme ja a deti skladať, aj ako tie staré rozpadajúce sa biele skrine skúsim ešte dať dokopy a budú z nich moje nové skrine v chodbe, aby som ušetrila. Smola je, že na rozložené skrine neplatí ani dobré slovo, ani príkaz, nevyvíjajú žiadnu iniciatívu osobnostne rásť a stať sa celistvejšími. Budem preto musieť použiť také veci, ako skrutkovač, klince a kladivo, hm. Poviem vám pravdu, bude to prinajmenšom také veľké dobrodružstvo, ako tento týždenný výcvik.

Zámer sveta ma láskavo objímal a utešoval –  ráno mi prihodil odvoz do Blavy autom, dokonca až priamo pred ubytovacie zariadenie, kde je výcvik. A v úžasnom čase, takže som sa ešte pred začiatkom výcviku prešla popri rieke Morave.

 

Elena  13.1.2020

 

 

 

 

Tak 5. – Istanbulský dohovor, hodí nám ho Čaputová na krk?

18.01.2020

Premiér vyzval oficiálne prezentovanú prezidentku Čaputovú (ach, áno, rozhodla som sa do oficiálneho vyjadrenia ÚS SR ku podaniam doktora Harabína titulovať ju takto, takže ďalej uvádzam skrátene viac »

Čo ti (ne)poviem 6. – Hádanka o živote. . .

17.01.2020

Ak si niečo volíme, kladieme na misky váh veci pre nás podstatné. Vieš, že teraz ťa nedokážem zastaviť ja. Daj si však čas na rozhodnutie, lebo zmení vo svete priveľa - povedal Boh. Čas viac »

Tak 4. – A tak sa bojím, že príde. . .

17.01.2020

Sú dni plné lepivej hmly. Slnko je ukryté kdesi za mrakmi, a možno odišlo k nám do hôr a čaká tam na môj návrat, vzdychla som si včera ráno pri pohľade z okna penziónu v Devínskej Novej viac »

Vladimir Putin

Západ sa do zmien v Rusku nebude miešať

18.01.2020 07:00

Rusko ovládol. Vladimir Putin je lídrom krajiny od konca roku 1999. A chce, aby sa na túto éru spomínalo ako na Putinovo Rusko.

Hornonitrianske bane, Prievidza, baník, Baňa Nováky

Európa obmedzí uhlie aj na hornej Nitre, bane sa zatvoria

18.01.2020 06:50

Na Slovensku by dotácie pre domáce uhlie mali skončiť v roku 2023 a Baňa Nováky má byť definitívne zatvorená v roku 2027.

peniaze, euro, kalkulačka

Slováci v priemere zarobili o 70 eur viac ako vlani

18.01.2020 06:27

Minulý rok priniesol jeden z najvýraznejších rastov platov za posledné obdobie. Ide o druhý najrýchlejší rast za posledných desať rokov.

burza, čísla, tabule, investor

Šéfka MMF: Dohoda USA a Číny neistotu len zmierni

18.01.2020 06:17

Podpísanie prvej fázy obchodnej dohody medzi Spojenými štátmi a Čínou zmierni neistotu, avšak v plnej miere ju neodstráni.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,385
Celková čítanosť: 3051910x
Priemerná čítanosť článkov: 2204x

Kategórie