Založ si blog

Čas príbehov 11. – Začína sa boj s čistým zlom. . .

Začína sa boj s čistým zlom, povedal brat zavraždeného novinára Jána Kuciaka v súvislosti s dnešným procesom. Vráťme sa preto k niektorým veciam v tomto blogu, ktoré by sme si mali v súvislosti s tým pripomenúť.

 

Čisté zlo?

Mne zlo pripadá špinavé. Zakaždým je v ňom kopa špiny. Priveľká kopa je aj v tomto prípade – zomreli dvaja mladí ľudia, a ako vychádza na povrch – tak aj zopár ďalších ľudí. Vrahovia nemajú žiadne zábrany, neprejavujú žiadnu ľútosť. Uvedomujem si, koľko bolesti zažívajú tí, ktorým blízky človek zomrel vinou iného človeka.  Viem, zbytočne a nezmyselne uvažujem o ľútosti páchateľa, lebo mi to zakaždým napadne – hoci si uvedomujem, že žiadny zlý človek necíti ľútosť, keď niekomu ublíži, lebo nemá morálne hranice, láskavosť, súcit s inými.

Som už skrátka taký naivný idealista, ktorý verí v dobro a snaží sa ho šíriť – no to je hlboká podstata mojej duše, a nechcem sa v tom meniť.

 

Začne boj…

Áno, ešte len začne, pretože položte si otázku, prečo nesedí aj zopár ďalších ľudí, ktorých mená sa v tom prípade spomínajú v nie dobrých súvislostiach

  • Prečo nesedí vo vyšetrovačke človek, ktorý údajne Kočnera informoval o veciach v predstihu?
  • Prečo nesedia í tí, ktorí na základe prístupu ku zdrojom informovali jeho?
  • Prečo nie je vo vyšetrovačke Haščák, ktorého spája s prípadom priveľa nitiek?
  • A prečo nie sú vo väzbe Jankovská a kadejakí ďalší sudcovia  a prokurátori?
  • Naozaj si myslíte, že stačí počúvať nahrávky z Threemy a zadržiavať inkriminované mobily namiesto ich vlastníkov?

Neviem, aké odpovede si na tieto otázky dáte vy, moja odpoveď znie – je to len hra na spravodlivosť, tak preto. Zatiaľ ešte stále len hra. Iba hra – a som presvedčená, že pravý páchateľ svetskou mocou naozaj nebude potrestaný (ale zato ho oveľa horšie a strašnejšie zloží Zámer sveta, a páchateľ si to bude uvedomovať a radšej by volil svetský trest).

Zatiaľ sa ale pojednávanie dnes podľa popisu nieslo v duchu mnou očakávaných intencií – žiadna ľútosť, hanba a vina vinníkov. Nechcem teraz analyzovať obžalovaných, t. j. zatiaľ teda stále len údajných páchateľov, len upriamiť pozornosť na to, čo títo ľudia reprezentujú.

Ak sa s takou Zsuzsovou dokázali kontaktovať naši čelní politickí a justiční predstavitelia – a vypisovať si s ňou stovky sms – tak sú zrejme

  • nie príliš intelektovo obdarení, správa sa tá pani na súde ozaj primitívne – to čo za ľudia nás reprezentujú?!
  • pracovne nie dostatočne vyťažení, lebo to kedy s ňou korešpondovali – veď deň má len 24 hodín?!

 

Domov sú korene…

Pre mňa ako človeka hlbokých koreňov je domov a rodina mimoriadne cenná vec. Už nadránom som preto uvažovala o návrate – ako o týždeň budem skladať veci zo skríň, lebo prídu nové skrine deťom. Nadstavce na ne už prišli a sladko spia opreté o stenu v obývačke, čakajúc na svoj veľký deň. A tak som dumala, ako ich budeme ja a deti skladať, aj ako tie staré rozpadajúce sa biele skrine skúsim ešte dať dokopy a budú z nich moje nové skrine v chodbe, aby som ušetrila. Smola je, že na rozložené skrine neplatí ani dobré slovo, ani príkaz, nevyvíjajú žiadnu iniciatívu osobnostne rásť a stať sa celistvejšími. Budem preto musieť použiť také veci, ako skrutkovač, klince a kladivo, hm. Poviem vám pravdu, bude to prinajmenšom také veľké dobrodružstvo, ako tento týždenný výcvik.

Zámer sveta ma láskavo objímal a utešoval –  ráno mi prihodil odvoz do Blavy autom, dokonca až priamo pred ubytovacie zariadenie, kde je výcvik. A v úžasnom čase, takže som sa ešte pred začiatkom výcviku prešla popri rieke Morave.

 

Elena  13.1.2020

 

 

 

 

Tep dňa 3. – Ako sa slovenská vláda testovaním národa preslávila. . .

20.01.2021

Peniaze za testovanie, ktorému sme vystavovaní, by sme mali dostať. Píše o tom blog https://blog.hlavnespravy.sk/25317/boli-ste-ucastnikom-celoplosneho-testovania-ste-pravidelne-testovany-mate-narok-na-financnu-odmenu-vysku-vam-urci-znalec/ Dokonca uvádza aj odborný článok, týkajúci sa štúdie o testovaní na Slovensku, ktorý bol uverejnený v odbornom časopise 4. 12.2020, a v [...]

Tep dňa 2. – Fantastický návrh pre RTVS, ako zvýšiť jej sledovanosť. . .

20.01.2021

Mám láskavé srdce, rada pomáham iným a súcitím s nimi. Tvorcovia PUMPY sú smutní z nedocenenia ich diela a znechutení, ako sme nepochopili ich skvelý nápad baviť sa o mŕtvom generálovi Lučanskom a zhadzovať ho, a čudujú sa nášmu zlému vkusu. Aj generálny riaditeľ RTVS je iste smutný, až tak, že sa ani verejne neospravedlnil za to, len akýsi režisér po médiách [...]

Tep dňa 1. – „Ospravedlnenie“ RTVS. . .

20.01.2021

Pani europoslankyňa Nicholsonová pokladá PUMPU za úžasný počin. Píše o tom Daňo, ktorý pripomína v súvislosti tým, že oveľa menej zmyslu pre humor pani Nicholsonová prejavila pri žartovaní o nej, vraj ich dokonca zavrieť dala prevzaté z https://www.facebook.com/martin.dano.1976/posts/3673886332654690 Teda nie že by ma prekvapilo jej vyjadrenie, lebo presne tú [...]

Donovaly, zima, sneh

Chalupári sa húfne prihlasujú na prechodný pobyt. Pre lockdown

21.01.2021 06:45

Zákaz vychádzania a obmedzené presuny medzi jednotlivými okresmi podnietili mnohých chatárov žiadať o prechodný pobyt.

testovanie, covid, objednaní, Vajnorská

Na odber sú dve minúty. Došlo aj na bitku palicou od dôchodcu

21.01.2021 06:00

Objednať na testovanie sa síce možno na presný čas, no aj tak sa na niektorých odberových miestach čaká aj niekoľko hodín.

koronavírus, Čína

ONLINE: Vírus sa vracia do Číny, agresívnejší ako predtým

21.01.2021 06:00, aktualizované: 06:43

V Číne rastie počet pozitívnych prípadov nákazy koronavírusom, objavili aj rýchlejšie sa šíriacu britskú mutáciu.

Andrea Letanovská, poslankyňa NRSR Za ľudí

Letanovská v Ide o pravdu: Čakáme na schválenie lieku, ktorý pomáha pri COVIDE-19

21.01.2021 06:00

„Slovensko musí urýchlene nakúpiť vakcíny a očkovať. Nie testovať,“ vyhlásila lekárka a poslankyňa Andrea Letanovská (Za ľudí) v relácii Ide o pravdu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,816
Celková čítanosť: 4371238x
Priemerná čítanosť článkov: 2407x

Kategórie