Založ si blog

Veď hej 3. – Premiér Pellegrini zabodoval. . .

Premiér Pellegrini včerajším vystúpením zabodoval. A nielen u mňa nepochybne. Lebo je pravdou, že výstižne pomenoval situáciu a rázne a otvorene sa k nej vyjadril.

https://slovensko.hnonline.sk/2078028-pellegriniho-vyzva-lunterovi-namiesto-toho-aby-mi-pisal-listy-ma-problem-v-sad-zvolen-vyriesit

Preto ho vyzývam, aby namiesto toho, ako sa pokúša mne dovolať, a namiesto toho, aby míňal čas a písal listy dnes a expresne mi ich tu doručoval, aby si sadol za rokovací stôl a aby zabezpečil všetko na to, aby doprava ľudí nielen do práce, ale aj do nemocníc, aj do škôl od pondelka (27. 1.) fungovala a aby sa SAD Zvolen vyhla týmto aktivitám, ktoré oznámila, že od soboty (25. 1.) prestane poskytovať prímestskú dopravu. Je to zodpovednosť pána župana,“ zdôraznil premiér.

Práve k tej situácii v tejto chvíli dám pár slov.

 

Trápnosť nad trápnosť…

Zvaľovať vinu na predošlého župana Kotlebu by som bola schopná tolerovať ešte tak prvého pol roka úradovania pána Luntera v jeho funkcii. Ale ak do funkcie v riadení dopravy dosadím vlastného syna – a po viac ako dvoch rokoch stále máme problémy, tak to nie je o minulosti, ale o súčasnosti.

Toto poznanie mi došlo už dávnejšie. Vlastne hodne dávno. Ďaleko pred Lunterom. Pretože desiatky rokov po zmene režimu (pardon, teda po nežnej revolúcii v 89) sme počúvali len výhovorky, ako je to nefungovanie kadečoho u nás vina komunistov, pretože tu bol socializmus a tak po dvadsiatich i dvadsiatich piatich rokoch veci ešte stále nešli…

Svätá prostota – hovorila som si pri čítaní či počúvaní podobných vyjadrení.

A to hovorím i teraz – ach, ten Kotleba… Neviem aké zmluvy uzavieral, keď bol županom, ale jedno viem presne – spoje v kraji za jeho čias nikdy neprestali fungovať. A detaily o tom, aké to boli zmluvy napísal predseda Inštitútu verejnej dopravy, ktorý tvrdí, že Kotleba zmluvu ani nepodpisoval, podpísaná bola ešte za Marčeka. Detaily si prečítajte , ak chcete.

Marek Modranský: Lunterovci vo vedení BBSK nesmú hazardovať s ľuďmi v celom kraji

Marek Modranský: Lunterovci vo vedení BBSK nesmú hazardovať s ľuďmi v celom kraji

Chceme viac…

Treba povedať objektívne, že ak chce SAD peniaze za dopravu, platia z nich šoférov. A tí veru nesedia za stolom a nepijú kávu, zrejme žiadny z nich v pracovnej dobe nečetoval so Zsuzsovou a jej podobnými šlápotami, na rozdiel od našich dobre platených politických a justičných predstaviteľov.

Tí chlapi za volantom zaisťujú bezpečnú prepravu ľudí v dobrých i zlých podmienkach do práce či k lekárovi, na nie najnovších autobusoch často, a sú vystavení niekedy kadejakému správaniu cestujúcich, aj spolujazdcov na cestách. Ruku na srdce, kto z vás by chcel spochybňovať, že byť šoférom autobusu je náročná profesia?

A treba zohľadniť aj druhý fakt – že u nás sú platy poddimenzované. Latku „platy ako na Západe“ nedali autobusári – ale lekári. A tak tu už raz je táto latka pre nás všetkých. lebo ako som už kedysi písala v mojom blogu pri kritike ich neohľaduplnosti voči reálnej situácii štátu, keď si vydieraním lekári vydobili zvyšovanie platov – nemôže mať jedna profesia platy ako na Západe, a ostatné platy ako v Ugande. Písala som o tom napríklad v blogu DNES 25 – Platy ako na Západe a čo s tým súvisí,  či v blogu Na krídlach vetra 4. – Poistenci VšZP, traste sa…

Všetci chceme platy ako na Západe. Ceny a životné náklady celkovo neúmerne stúpajú – zvýšia vám plat či dôchodok o pár eur a niekoľkonásobne viac dáte na zvýšenie tých nákladov na obyčajný život.

 

Na kone… Veď ich nemáme. Tak utekajme…

Nepochybne si pamätáme tento slávny filmový výrok hybského zbojníka Pacha.  A obyvatelia v okruhu SAD Zvolen si ho môžu pripomínať práve teraz vďaka vedenie BBsK. To, že sa zruší doprava SAD v nejakom regióne, má závažný dopad na zamestnanosť, aj na bežný každodenný život ľudí tej lokality.

Plne súhlasím s premiérom Pellegrinim. Neschopnosť doriešiť veci rokovaním tak, aby nedošlo k avízovanej situácii je podľa mňa naozaj signálom neschopnosti župana kraj viesť, ako to pomenoval aj premiér. Postoj pána Luntera v tomto prípade mi pripadá ako postoj malého dieťaťa, ktoré sa schováva za maminu sukňu (v tomto prípade za premiérove nohavice a ešte aj účelovo klame, zvaľuje vinu na kohosi, kto za to vinu nenesie).

A nakoľko tu nejde len o politický experiment, ak je niekto županom, ale jeho konanie má dosah na státisíce ľudí v kraji, mal by premiér aj rázne konať.

 

Elena  24.1:2020

 

 

 

Antaon 9. – Zakaždým. . .

29.03.2023

Zakaždým zomieram, zakaždým zomrieť chcem znova a hoci plynie čas, zakaždým z rany krv prúdom vyteká nová, zakaždým temnie deň a slnko sa polnočným kabátom halí, zakaždým cítim to akí sme k osudu malí, zakaždým v rade dní kráčam a nerátam kroky, zakaždým plynú dni tak akoby plynuli roky, zakaždým závoj sĺz svet zastrie úplne celý, zakaždým vykročiť do [...]

Kvapky krvi 10. – Utýraný. . .

28.03.2023

Za poctivú prácu s poctivým platením poistných odvodov si môžeme zaistiť dôstojný život a dôstojnú starobu. Alebo nie, ak nám štát berie priveľa. Začnem dôchodkovým systémom, lebo chcem aby ste si uvedomili, že sa môžeme mať rôzne, a ako rôzne. Sú krajiny ako Chile či Čína, kde odchodový dôchodkový vek je o hodne nižší ako 60 rokov. Poučný je aj článok v [...]

Kvapky krvi 9. – Ako sa nám čoskoro životná úroveň prudko polepší. ..

28.03.2023

Teda nie že by nám bolo zle, kdeže. Žijeme si slobodne a v spoločenstve tých najlepších priateľov. Ale môže nám byť ešte o trochu lepšie, samozrejme. Až tak dobre, že nám zderegulujú ceny elektriny a plynu. A zrejme dosť skoro to budú chcieť spraviť, lebo článok v HN sa objavil [...]

turecko parlament

Turecký parlament schválil žiadosť Fínska o vstup do NATO

30.03.2023 23:27, aktualizované: 23:41

Fínsku zostávajú na oficiálny vstup do aliancie už len formálne kroky.

Putin

Putin podpísal dekrét o jarných odvodoch do armády. Nastúpiť má 147-tisíc Rusov

30.03.2023 22:45

Ruské úrady popierajú plány na novú mobilizáciu kvôli invázii na Ukrajine.

SR Trebišov Nový Majer elektrina voda odpojenie elektromer KEX

Ceny elektriny zrejme porastú aj napriek dohode s elektrárňami, tvrdí analytik

30.03.2023 21:30

Očakáva analytik Ján Pišta prudké zdražovanie ako vlani? A akú prognózu má pre podnikateľov a verejný sektor? Vypočujte si v podcaste denníka Pravda.

medzinárodný súdny dvor Kirill Gevorgian ICC

USA zmrazením iránskych aktív porušili dohodu, rozhodol Medzinárodný súdny dvor

30.03.2023 21:00

Spojené štáty preto musia zaplatiť Teheránu odškodné.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,545
Celková čítanosť: 7764788x
Priemerná čítanosť článkov: 3051x

Kategórie