Založ si blog

Veď hej 3. – Premiér Pellegrini zabodoval. . .

Premiér Pellegrini včerajším vystúpením zabodoval. A nielen u mňa nepochybne. Lebo je pravdou, že výstižne pomenoval situáciu a rázne a otvorene sa k nej vyjadril.

https://slovensko.hnonline.sk/2078028-pellegriniho-vyzva-lunterovi-namiesto-toho-aby-mi-pisal-listy-ma-problem-v-sad-zvolen-vyriesit

Preto ho vyzývam, aby namiesto toho, ako sa pokúša mne dovolať, a namiesto toho, aby míňal čas a písal listy dnes a expresne mi ich tu doručoval, aby si sadol za rokovací stôl a aby zabezpečil všetko na to, aby doprava ľudí nielen do práce, ale aj do nemocníc, aj do škôl od pondelka (27. 1.) fungovala a aby sa SAD Zvolen vyhla týmto aktivitám, ktoré oznámila, že od soboty (25. 1.) prestane poskytovať prímestskú dopravu. Je to zodpovednosť pána župana,“ zdôraznil premiér.

Práve k tej situácii v tejto chvíli dám pár slov.

 

Trápnosť nad trápnosť…

Zvaľovať vinu na predošlého župana Kotlebu by som bola schopná tolerovať ešte tak prvého pol roka úradovania pána Luntera v jeho funkcii. Ale ak do funkcie v riadení dopravy dosadím vlastného syna – a po viac ako dvoch rokoch stále máme problémy, tak to nie je o minulosti, ale o súčasnosti.

Toto poznanie mi došlo už dávnejšie. Vlastne hodne dávno. Ďaleko pred Lunterom. Pretože desiatky rokov po zmene režimu (pardon, teda po nežnej revolúcii v 89) sme počúvali len výhovorky, ako je to nefungovanie kadečoho u nás vina komunistov, pretože tu bol socializmus a tak po dvadsiatich i dvadsiatich piatich rokoch veci ešte stále nešli…

Svätá prostota – hovorila som si pri čítaní či počúvaní podobných vyjadrení.

A to hovorím i teraz – ach, ten Kotleba… Neviem aké zmluvy uzavieral, keď bol županom, ale jedno viem presne – spoje v kraji za jeho čias nikdy neprestali fungovať. A detaily o tom, aké to boli zmluvy napísal predseda Inštitútu verejnej dopravy, ktorý tvrdí, že Kotleba zmluvu ani nepodpisoval, podpísaná bola ešte za Marčeka. Detaily si prečítajte , ak chcete.

Marek Modranský: Lunterovci vo vedení BBSK nesmú hazardovať s ľuďmi v celom kraji

Marek Modranský: Lunterovci vo vedení BBSK nesmú hazardovať s ľuďmi v celom kraji

Chceme viac…

Treba povedať objektívne, že ak chce SAD peniaze za dopravu, platia z nich šoférov. A tí veru nesedia za stolom a nepijú kávu, zrejme žiadny z nich v pracovnej dobe nečetoval so Zsuzsovou a jej podobnými šlápotami, na rozdiel od našich dobre platených politických a justičných predstaviteľov.

Tí chlapi za volantom zaisťujú bezpečnú prepravu ľudí v dobrých i zlých podmienkach do práce či k lekárovi, na nie najnovších autobusoch často, a sú vystavení niekedy kadejakému správaniu cestujúcich, aj spolujazdcov na cestách. Ruku na srdce, kto z vás by chcel spochybňovať, že byť šoférom autobusu je náročná profesia?

A treba zohľadniť aj druhý fakt – že u nás sú platy poddimenzované. Latku „platy ako na Západe“ nedali autobusári – ale lekári. A tak tu už raz je táto latka pre nás všetkých. lebo ako som už kedysi písala v mojom blogu pri kritike ich neohľaduplnosti voči reálnej situácii štátu, keď si vydieraním lekári vydobili zvyšovanie platov – nemôže mať jedna profesia platy ako na Západe, a ostatné platy ako v Ugande. Písala som o tom napríklad v blogu DNES 25 – Platy ako na Západe a čo s tým súvisí,  či v blogu Na krídlach vetra 4. – Poistenci VšZP, traste sa…

Všetci chceme platy ako na Západe. Ceny a životné náklady celkovo neúmerne stúpajú – zvýšia vám plat či dôchodok o pár eur a niekoľkonásobne viac dáte na zvýšenie tých nákladov na obyčajný život.

 

Na kone… Veď ich nemáme. Tak utekajme…

Nepochybne si pamätáme tento slávny filmový výrok hybského zbojníka Pacha.  A obyvatelia v okruhu SAD Zvolen si ho môžu pripomínať práve teraz vďaka vedenie BBsK. To, že sa zruší doprava SAD v nejakom regióne, má závažný dopad na zamestnanosť, aj na bežný každodenný život ľudí tej lokality.

Plne súhlasím s premiérom Pellegrinim. Neschopnosť doriešiť veci rokovaním tak, aby nedošlo k avízovanej situácii je podľa mňa naozaj signálom neschopnosti župana kraj viesť, ako to pomenoval aj premiér. Postoj pána Luntera v tomto prípade mi pripadá ako postoj malého dieťaťa, ktoré sa schováva za maminu sukňu (v tomto prípade za premiérove nohavice a ešte aj účelovo klame, zvaľuje vinu na kohosi, kto za to vinu nenesie).

A nakoľko tu nejde len o politický experiment, ak je niekto županom, ale jeho konanie má dosah na státisíce ľudí v kraji, mal by premiér aj rázne konať.

 

Elena  24.1:2020

 

 

 

Slovááá 4. – To sa to športuje z cudzích daní. . .

06.10.2022

Zločin, pri ktorom páchateľ spôsobil smrť zatiaľ 5 mladých ľudí, zasvietil trochu i do temných kútov športbiznisu. A vysvitlo, že páchateľ trénoval hluchú športovkyňu, ktorej dáva štát takmer 63 000 eur ročne. Nestačím žasnúť ako štedro rozdáva štát z našich daní a odvodov – je to niekoľkonásobok toho, čo človek dostane za poctivú odbornú [...]

Slovááá 3. – Matovič má pravdu a jeho nápad plne podporujem. . .

04.10.2022

Bratislavská tragédia je v skutočnosti tragédiou Slovenska. Lebo obete nie sú Bratislavčania, ale študenti, ktorí prichádzali na internát z rôznych kútov krajiny. Cestovali z domu, ich blízki ani netušili, že ich videli posledný krát. Matovič navrhol, aby vodičovi, ktorý za volantom má viac ako promile, zhabal štát auto. Plne podporujem tento jeho návrh. Dokedy [...]

Slovááá 2. – Večerná tragédia v Bratislave. . .

03.10.2022

Včera večer po desiatej v Bratislave na zastávke MHD vletelo auto do davu ľudí. Piati mŕtvi a najmenej desať ranených. Sedím a plačem v nadráne nad tou hrôzou. A uvažujem, koľko z tých obetí bolo študentov cestujúcich na internáty. Alebo ľudí cestujúcich kvôli práci. Nedeľa večer – aj moje dieťa do školy včera podvečer cestovalo – našťastie nie do [...]

odhŕňač, BBSK, nové autá, zimná údržba

Flotila zimnej údržby stála župu osem miliónov eur. Rovnaký balík chce vraziť do ďalších áut

06.10.2022 16:17

Nové mechanizmy pomôžu aj na komplikovaných horských prechodoch.

Miška, zrazené dievčatko, Čadca, opitý vodič

Otec zrazeného dievčatka má pre opitého šoféra jasný odkaz: Nech dostane, čo mu patrí

06.10.2022 16:00

Verí, že spravodlivý trest vinníka neminie.

Vladimir Putin

Zelenskyj: Putin by jadrový útok neprežil

06.10.2022 14:50

Zelenskyj spochybnil, či má Putin dostatočnú kontrolu nad ruským vojenským ťažením na to, aby mohol podniknúť jadrový útok.

Zuzana Čaputová

Čaputová: Dukla nám dodnes pripomína odvahu a vlastenectvo našich predkov

06.10.2022 12:53

Prezidentka to uviedla na sociálnej sieti v súvislosti so 78. výročím Karpatsko-duklianskej operácie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,436
Celková čítanosť: 7045073x
Priemerná čítanosť článkov: 2892x

Kategórie