Založ si blog

Odpovede 4. – Do tohto sa azda Pellegrini zatiahnúť nedá. . .

Ešte že to 50-dňové moratórium nespravili – hovorím si v duchu – lebo toľko zábavy by sme boli len tak zahodili za hlavu…

Ironizujem, pravdaže. V skutočnosti to, čo sa vyrojilo teraz pred voľbami, človeku vyráža dych. K smiechu je máločo, dôvodov na plač by bolo oveľa viac. Morálny úpadok a bieda spoločnosti z toho všetkého pokrikuje doďaleka.

Poviem vám pár slov nielen o tej predvolebnej situácii, ale i o jednom škaredom nápade, do ktorého sa azda Pellegrini zatiahnuť nedá…

 

Preberať sa všetkou tou špinou nemám dôvod…

O mnohých uchádzačoch viesť nás ku šťastnej budúcnosti som si ani predtým nijaké ilúzie nerobila. A pravdu povediac, nenechala by som sa nimi navigovať v ničom a nikam. Lebo v prvom rade mali usmerniť seba k nejakému odborníkovi, počúvať jeho dobré rady a systematicky brať nasadenú liečbu, a potom už nikoho nijako neusmerňovať. Takže písať o nich čokoľvek nemám záujem.

Ale aby sme písali i v štýle pozitívne mysliacich (ktorí nemajú radi kritické pripomienky, lebo ich nechápu ako našu občasnú a výberovú snahu zlepšovať svet cielenými krokmi, pokladajú to za náš globálny prístup k životu a pohľad na svet), dajme niečo veselé z tej kopy. Najviac inšpiratívna v tomto smere je pre mňa osobne strana KDH – pobavil ma nedávno postreh o iniciálkach ich vodcu, ale to bol nápad zvonku. Tento raz vyšiel nápad z ich radov – prišli s návrhom, že manželia budú mať daňovú úľavu vďaka dĺžke manželstva. Prekrásny nápad, plne podporujem – len ho ešte, milé KDH, musíte vylepšiť, aby bol spravodlivý v slovenskej realite. V prípade nevery partnera preto zaveďte, aby podvádzajúca šlápota bývalej manželke (ak sa rozviedla pre neveru partnera) platila v plnom rozsahu tú spomenutú daňovú úľavu, o ktorú jej neverou prišla (a je jedno, že už s dotyčným po pár mesiacoch nie je). Uvidíte, ako rapídne na Slovensku ubudne žien, ochotných sa vláčiť so ženatým chlapom.

A teraz na vážnejšiu nôtu. S hlupákmi strácame len čas, gauneri nám kradnú aj život, ničia všetko okolo nás. Musíme byť preto v strehu.

 

Jedným z nápadov, pri ktorých som spozornela, je Nové srdce juhu…

Ak ste o tom ešte nepočuli, je to projekt prebudovania južnej strany Chopku, ktorá údajne zaostáva za severnou. Nuž zaostáva v prestavbe z prírody na lunapark podľa mňa, čomu nasvedčujú aj spomenuté skutočnosti, že zatiaľ nie sú jasné dosahy tohto nápadu na životné prostredie.

https://mybystrica.sme.sk/c/22324281/juzna-strana-chopku-za-severnou-vyrazne-zaostava-planuju-tu-50-milionovu-investiciu.html

Ja neviem čo na to povedať slušne – asi toľko, že nechápem, prečo toto niekto nazýva „novým srdcom juhu“ – myslela som, že srdce nám má pomáhať žiť, a nie nás doraziť…

Prírody nám na Slovensku rapídne ubúda, pretože „podnikatelia“ sa nezastavia zrejme pred ničím…

 

Preto teraz na naozaj vážnu nôtu, naozaj vážnu…

K nápadom, pri ktorých by sme mali naozaj spozornieť, patrí to, čo teraz napíšem. Ministerstvo životného prostredia SR sa rozhodlo ochraňovať životné prostredie – a predstavte si, svoju malígnu pozornosť zamerali aj na pohorie Vihorlat. Ochranu v tejto oblasti sa rozhodli realizovať spôsobom nanajvýš zvláštnym – v prírodnej rezervácii Morské oko by umožnili výstavbu chát a hotelov, rúbanie stromov a strieľanie zvere na spoločných poľovačkách.

Návrh Nariadenia Vlády SR totiž ruší najvyššiu ochranu vodnej plochy Morského oka a okolitých lesov.

Nechcem chŕliť oheň predčasne proti tým odborníkom MŽP SR, možno som len dobre nepochopila ich odborné zámery. Ktovie, možno tí chatári a hostia hotelov by mali podľa predstavy bratislavských ministerských úradníkov tú škodlivú zver, ktorú sa im pri hromadných poľovačkách nepodarí zastreliť, nejako svojou prítomnosťou plašiť – a chcú vniesť život tým spôsobom do tej oblasti  „na zaostalom východe, kde už nič nežije“. 

Pravdu povediac, ochranu toho územia v najvyššom možnom stupni zaviedli ešte tí zlí komunisti v roku 1984. A ochranári zo združenia VLK síce píšu, že vraj je tam unikátna príroda – ale prosím vás, kto už len by im to veril – čo môže byť u nás asi tak unikátne okrem odborníkov spomenutého ministerstva a spôsobu, ktorým ich vyberajú na tie ich dobre platené funkcie.

 

Ááááá, tí úradníci ministerskí – tak o tých vám teda poviem rozhodne viac, ako o tom Vihorlate, lebo tam som v živote nebola… 

No bolo im treba ten Vihorlat? Kvôli nemu som zamerala moju malígnu pozornosť na nich. Ach, veď viete, že som dôsledná, ak niečo robím – tak som sa na tie ich platy a miesta pozrela. No márnosť, prijímajú i teraz odborníkov  – Koordinačná jednotka projektu LIFE IP – mali by sa starať o čistotu ovzdušia.

No hľaďte na tie platy  – 1800 až 2100€ brutto, údajne v závislosti od praxe a schopností – k tomu aj zamestnanecké výhody:
· pružný pracovný čas
· benefity z Kolektívnej zmluvy  (nejdem naštvať verejnosť ich uverejnením – prečítať si ich môžete file:///C:/Users/DELL/Downloads/Kolektivna%20Zmluva_2019sken%20-%20text.pdf )
· týždeň dovolenky naviac

Človek by si povedal, že to musia byť odborníci naslovo vzatí, čo nám tu rozhodujú o takých základných veciach pre život, ako je vzduch, voda, príroda – však bez nich neprežijeme…

A tak hľaďte ďalej –

Požadované vzdelanie: VŠ II. stupňa                                                 (nešpecifikované???!! – čiže akýkoľvek magister?)
Jazykové znalosti: Anglický jazyk – úroveň B2 – pokročilý                 (a to už načo? vzduchu je úplne jedno, akou rečou hovoríme, a sme na Slovensku?!)
Administratívne a ekonomické znalosti:
pracovná prax v oblasti ochrany životného prostredia výhodou            (iba výhodou, a nie nutná? No to už som sa prestala úplne čudovať tomu nápadu o VIhorlate!!!)
praktické znalosti postupov a procesov v štátnej správe alebo samospráve výhodou
znalosť legislatívy a technických noriem v oblasti ochrany ovzdušia výhodou

 

Ach, veď vravím, odborníci na slovo vzatí o tom všetkom tam pre nás zrejme rozhodujú… 

A hanbím sa, ale musím sa vám k niečomu priznať, nevedela som si spomenúť, ktože je tam minister – na stránke ministerstva ani stopy o tom, tak som do google zadala – nakoniec som zistila, že Most-Híd to prevádzkoval s Lázslom Solymósom v zastúpení. Oceňujete, že nedodám nič ostré k tomu jeho návrhu o Vihorlate, hoci by som mohla, však? (poďakovať za moju miernosť strana môže ich ministrovi Gálovi, ktorý legislatívu pre obete pochybení lekárov k lepšiemu menil).

A tak len láskavo k strane Most-Híd a nimi ešte stále riadenému ministerstvu, aj s láskou ku kraju kde žijem a  vyladene „na zelenej vlne“ konštatujem, aby ste si pozreli toto video

https://www.arte.tv/de/videos/086933-002-A/slowakische-nationalparks/?fbclid=IwAR01ePvXdd8bZNzZSpSERqVnHOpnpZEUTCyZYzOog4ANxmEsd98Mppt0lf0

Prosím, vyplýva z neho jasne, že somárov na Slovensku máme dosť, chovajú ich ochranári na Muránskej planine, a nemusíme ich my všetci chovať i na MŽP SR.

No čo k tomu viacej povedať?

 

Prosím, prosím, ak dnes chcete urobiť dobrý skutok pre ochranu prírody, podpíšte petíciu ochranárov

http://www.ekoforum.sk/peticia/vihorlatsky-prales

Pomôcť podpisom petície môžeme len do pondelka, 17.2.2020, tak neváhajte.

 

Spojme sily, ľudia, nedovoľme túto darebáčinu tesne v predvolebnom období. 

 

A hej, ja osobne som zvedavá, či by si podpisom tohto Nariadenia vlády SR  chcel pošramotiť povesť a prípadnú budúcu politickú kariéru pokaziť i premiér Pellegrini. Lebo ak chcú za premiéra Slováci najviac jeho, je to pre neho veľký morálny záväzok.

 

Elena   14.2.2020

 

 

Kde bolo, tam bolo 4. – O časoch. ..

28.11.2020

Sypú sa dni závratným tempom k Vianociam. Ponuky na výhodné kúpy sa na nás sypú, a ja zádumčivo premietam o Vianociach dávnych čias. Nemyslím tým v tejto chvíli moje dávne Vianoce, so synom ešte. Najvyšší súd mi nedávno po bezmála roku a pol čakania na rozsudok oznámil, že rozhodovať nebude, lebo podanie bolo oneskorené. Právnička predvčerom potvrdila, že [...]

Kde bolo, tam bolo 3. – Čo nás život naučí. . .

25.11.2020

Niektorí počas života napíšu dielo i viaczväzkové, ako taký Marx a Engels napríklad. Alebo trebárs ako Jung, jeden z veľkých filozofov a psychológov, ktorý zanechal súborné dielo viac ako 150 kníh a iných prác. To ja pri mojej smole na vzťahy s externými diskami a USB s dátami na nich uchovanými som veru 150 kníh nezanechala. I tie štyri, už toľko krát porozpisované, [...]

Kde bolo, tam bolo 2. – Čo je najhoršie na pandémii?

22.11.2020

Čo nám kto chce ešte ukradnúť? Túto tvrdú otázku som si položila po rannom prebehnutí fb, kde svietila informácia, že pani advokátka Krajníková zakladá politickú stranu Právo Slovenskej republiky. Dúhu si prisvojili LGBT komunity, slnko slniečkári, no a najnovšie právo na Slovensku by si chceli prisvojiť nenosiči rúšok. Nikdy som nečítala veľa blogov, teraz [...]

Lukáš Kyselica

Kyselica: Mestské a obecné polície by mohli využívať objektívnu zodpovednosť

29.11.2020 18:55

Policajti by mohli objektívnu zodpovednosť využívať pri porušeniach ustanovení o zákaze zastavenia a státia.

Francúzsko protesty oheň

Na protestoch proti policajnému násiliu vo Francúzsku zadržali 81 ľudí

29.11.2020 17:26

Zhromaždenia mali prevažne pokojný priebeh, avšak sporadicky ich sprevádzalo aj násilie a výtržnosti.

Peter Pellegrini

Voľby by v novembri vyhral Hlas-SD s 19,1 percenta, nasleduje OĽANO

29.11.2020 13:27

Do parlamentu by sa dostalo osem strán.

Igor Matovič

Matovič: K voľbe šéfa prokuratúry by malo prísť až po dohode v koalícii

29.11.2020 12:31, aktualizované: 14:36

Prioritou podľa Remišovej je, aby sa strany dohodli čo najskôr.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,739
Celková čítanosť: 4158735x
Priemerná čítanosť článkov: 2391x

Kategórie