Založ si blog

Čo ti (ne) poviem 9. – Úlomky spomienok. . .

Stála so sklonenou hlavou, zdanlivo nezúčastnene, pocity prezrádzali len slzy, ktoré ako drobné kvapky tiekli po lícach. Vietor jej upokojujúco hladil vlasy.

Boh sa díval.

Po dlhej chvíli prehovorila:

Vždy som vedela, že si pamätám iné miesta a iné časy. Zvláštne obrazy a pocity s nimi spojené sa vynárali občas, brala som to všetko ako súčasť môjho života. Niektoré z nich ma prenasledovali, iné vnášali do duše pokoj.

Úlomky spomienok…

Taký modrý život to bol – môj domov hlbokých koreňov. Zamrznutie na snežnej pláni, aj ohnivé plamene upálenia v dôsledku ľudskej zloby. Dieťa zomierajúce v náručí v hladujúcom kmeni, i dieťa ušliapané býkom. Bezmocnosť pri mučení v hradnej veži, aj sila čierneho mága. Život shaolinského bojovníka, krutá zrada a nový domov pri jazere pod horou Fudži. Keltská múdrosť i nádherná krajina stredného Ruska. Zúfalý skok do mora a klesanie pod hladinu, hlboko, hlboko, hlboko. Poznanie čo a koho mám vpísaného v srdci vždy a stále. Zvláštne je, ako sa nemenia ľudia, sprevádzajúci nás vekmi. Ako sa niektorí nemenia ani vekmi, žiaľ. Ako vnímame úlomky spomienok, ktoré dokážu oživiť pamäť, je to zvláštne.

Odmlčala sa na chvíľu, potom pokračovala:

Hm, je zvláštne aj prepojenie dobro-zlo. Práve utrpenie a bolesť, ktoré pochádzajú zo zla, nám pomáhajú rásť. Keď to rozumieme, uvedomíme si v jednej chvíli, že ani niet dobra a zla, keď prestaneme posudzovať – lebo nevieme, čo ktoré z nich znamená a kam vedie, nedajú sa tie ich nitky rozpliesť, prituho sú prepojené. Nedokážeme to ovplyvniť, hoci by sme chceli. A je to tak aj dobre, nerozumieme tomu, čo by sme tým privodili.

Pozrela sa pokojne k nebu.

Chápem to všetko, no i tak si hlboko v srdci prajem na svete čo najviac dobra. Stále si to prajem, chápeš? A pre mňa je moje srdce najviac, pretože to je pre mňa to najcennejšie, čo mám. Nikdy nechcem prestať veriť v dobro, napriek tomu všetkému. Nuž tak. A teraz mi povedz odpovede na moje hádanky. 

 


Elena   7.2.2020

 

 

Iba 9. – Iba pravdu. . .

05.07.2022

Je načase otvorene hovoriť o situácii, do ktorej nás vohnala naša vláda súcitiaca viac s Ukrajincami, ako s vlastným obyvateľstvom. Ako píše článok v linku https://ereport.sk/hrozi-drsny-boj-medzi-europou-a-aziou-gazprom-si-nerezervoval-kapacitu-na-tranzit-plynu-do-europy/ Rusi si nerezervovali na ďalší rok tranzitnú kapacitu od októbra 2022 plynovodom Jamal-Európa, ani [...]

Iba 8. – Chcem, aby Zelenskyj. . .

05.07.2022

Ach, Zelenskyj mi pripomína filmového hrdinu. A rada by som sa s ním porozprávala… Aj jeho komunikačný štýl v dnešnom blogu preberiem. Myslím to úplne vážne. Je ale dôležité, aby ste videli kus príbehu pre pochopenie týchto mojich slov… Životné skúsenosti nám pomáhajú zmúdrieť. Ja napríklad nielen na základe skutkov, ale už i na základe slov dokážem [...]

Iba 7. – Veď nám dajte, veď sa postarajte. . .

04.07.2022

Zelenskyj je prefíkaný. Jeho víťazné ťaženie proti Rusku je kamuflované tým, že už i podľa našich médií Rusi obsadzujú čoraz viac ukrajinského územia https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/632532-online-klucove-boje-o-lysycansk-rozhodne-sa-do-dvoch-dni/ A vraj ho už aj dobyli. [...]

Aj týmito zbraňami pomáha Západ Ukrajine v boji proti Rusku

05.07.2022 14:00

Ukrajina potrebuje pre boj s Ruskom zbrane zo Západu. Prichádzajú húfnice, tanky, protivzdušné systémy či drony.

Policajné oddelenie

Opitý muž narazil autom do dverí policajného oddelenia v Medzilaborciach

05.07.2022 13:41

Vozidlo, ktoré muž riadil, mu nepatrilo.

Ladislav Kukolík

Lunter: Strategické podniky krvácajú, treba im pomôcť

05.07.2022 13:19

Energetická kríza ohrozuje fungovanie veľkých závodov, ktoré zamestnávajú stovky ľudí. Banskobystrická župa vyzýva vládu, aby zakročila.

Romania NATO Chief

Spojenci podpísali prístupové protokoly Fínska a Švédska o vstupe do NATO

05.07.2022 12:01, aktualizované: 12:19

Na tlačovej konferencii v Bruseli to oznámil generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,368
Celková čítanosť: 6617359x
Priemerná čítanosť článkov: 2794x

Kategórie