Založ si blog

Dračia 11. – 96 miliárd eur 90-ročnej slovenskej podnikateľky

Poltár má ďaleko do veľkomesta. No pritom také terno v podnikaní sa tam dá urobiť, neverili by ste, podnikatelia bratislavskí – len za hlavu sa môžete chytať – a my všetci s vami…

A hej, vek je len číslo. Koľko máte rokov nehrá úlohu, ak vás niekto úprimne miluje. A rovnako vek zjavne nie je dôležitý u nás ani v situácii, že sa rozhodnete podnikať.

O fantastickom úspechu 90-ročnej slovenskej podnikateľky vám teraz poviem.

 

Na samote v okrese Poltár sídli firma s názvom Baracuda Amiz Club, s. r. o.

Pod takým názvom si možno predstaviť naozaj kadečo ako predmet činnosti. A čo ešte názov, pod ktorým existovala firma od roku 2013 až do januára tohto roku? Restaurant Witch Club, s. r. o. Jedno treba uznať – predmet činnosti má firma podľa Obchodného registra skutočne rozsiahly.

http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=271135&SID=9&P=1

Ak disponujete informáciou, že účtovný majetok dotyčnej firmy je   96 miliárd eur,   tak si ako predmet jej činnosti nedokážete predstaviť zrejme nič. A pritom v roku 2013 mala firma základné imanie vo výške 5000 eur.

A pritom má firma  iba 3-4 zamestnancov podľa finstatu https://finstat.sk/47206659

 

Podnikateľský  veľkoúspech

– ako inak to nazvať – však takým účtovným majetkom nedisponujú  ani všetky veľké banky a energetické podniky na Slovensku dohromady.

No vidíte, bratislaváci, ste si mysleli, že na východe to nežije, a že pár kilometrov za Bratislavou pomaly svet končí. A tu takéto podnikanie, čo vás hravo skryje všetkých do vrecka.  A že vek je len číslo? No pravdaže, pretože konečnou užívateľkou výhod je takmer 90.-ročná Božena Slezáková.

 

O prípade firmy Baracuda Amiz Club , s. r. o.

Včerajší článok v linku hovorí detaily

https://www.hlavnydennik.sk/2020/05/21/v-poltarskych-lesoch-sidli-firma-s-majetkom-96-miliard-eur/?fbclid=IwAR

Denník E načrtáva viacero možností, prostredníctvom ktorých sa mohla dopracovať k takto vysokým účtovným číslam. Môže ísť buď o chybu v účtovníctve, alebo o pranie špinavých peňazí. Správu o tomto na slovenské pomery nevídanom úspechu priniesol Hlavný denník, finančná správa mu však neposkytla údaje o daňovom subjekte konkrétne.

 

Článok tiež uvádza, že meno konateľa firmy, sídliacej v lesoch pri obci Hrnčiarska Ves, Miroslava Slezáka, už v minulosti rezonovalo v súvislosti s jednou daňovou kauzou. Slezák a Slezáková vlastnili spoločnosť Albo-Gold, ktorá v rokoch 2017 a 2018 dlhovala finančnej správe takmer 100 miliónov eur. Bola podľa výpisu z OR SR zrušená bez likvidácie – a hej, zaujímavé sú tam vklady spoločníkov.  Tiež mali počas posledných mesiacoch kúpiť niekoľko ďalších firiem v Česku a na Slovensku. Obaja pritom už v minulosti figurovali v desiatkach firiem, ktoré mali mať sídla vo viacerých menších obciach po celom Slovensku.

                                                                                                                                                                                                                                                                   

Záverom…

Ako je možné, že daňováci nenahlásia takúto firmu na preverenie príslušným orgánom?

Ako je možné, že takíto konatelia u nás môžu skupovať firmy, konať podozrivo po dlhší čas (však ďalšie a ďalšie firmy skupuje, zisky netvorí, zamestnancov niet) a kompetentné štátne orgány to nijako nezaujíma? Dokonca aj Výskumný ústav sociálnych vied, s. r. o., ktorý sídli v Tesároch, v tom rade firiem nájdeme.

Alebo niekto disponuje informáciami a kryje ich tak, ako sa po dlhý čas prehadzovali informácie o Gorile?

 

Nie, toto by rozhodne nemalo končiť niekoľkými mojimi  otázkami v blogu…

 

Elena  21.5:2020

 

Slnko v duši 5. – Slová šamana. . .

26.05.2020

Veľký duch si ťa našiel zasmial sa juhoamerický šaman, keď počul zvláštnu melódiu, ktorá ma štyri dni hladovky pred stretnutím s ním sprevádzala. „Máš ikaro, pieseň šamana“. Pochopil hneď, že k hladovke ma viedla úcta pred stretnutím. „Aya, veľká dávka dnes, posunie ťa na tvojej ceste, je to rýchle a silné prečistenie“ dodal. „Nie [...]

Augiáš 5. – Naši vojaci na hranice s Ruskom vládou vysielaní. . .

26.05.2020

Každý máme dobré a zlé stránky, silné aj slabé miesta. Johari dokonca tvrdí, že máme aj také slepé miesta, ktoré nevidia iní a ani my ich nevidíme – a akéže je to prospešné ich odhaľovať. Už tak urobím niečo pre seba. Sebakriticky sa dlhodobo priznávam k tomu, že nie som nejaká úžasná v matematike, veď viete – pavúky, jedovaté hady, šlápoty a [...]

Augiáš 4. – Školy a škôlky sa otvárajú. . .

26.05.2020

Na mieste ministra školstva by som zvažovala, odkiaľ vezmem peniaze na podstatné zvýšenie platov učiteľov. Lebo to, čo ich čaká pri začiatku reálneho školského roka, bude skutočne na nezávidenie. Deti bez výchovných hraníc, s veľkými deficitmi v učení. Po celé mesiace bez pravidiel, ktoré nasávajú do seba aspoň trochu v prostredí školy. Po celé mesiace bez [...]

pocasie-27-5-2020

Búrky nás neminú. Kde na Slovensku budú hromy divo biť?

26.05.2020 22:32

Aj v ďalších dňoch treba rátať s premenlivým počasím, niekde budú búrky. Ktorá časť Slovenska má rátať s divokejším počasím?

Thaci

Kosovský prezident odmietol rokovania so Srbskom, ktoré mal viesť Lajčák

26.05.2020 20:18

Namiesto toho Hashim Thaci vyzval na silnejšiu úlohu USA v procese normalizácii vzťahov so Srbskom.

kalinak

Nerozumné, nedôstojné, nešťastné. Kaliňák, Číž a Beňová reagujú na situáciu v Smere

26.05.2020 19:46

Čo hovoria na výzvu Petre Pellegriniho, ktorú adresoval Robertovi Ficovi, niektorí známi členovia Smeru?

Virus Outbreak Croatia

Na víkend k Jadranu? Dobro došli aj na dlhšie

26.05.2020 19:26, aktualizované: 19:27

Chorvátsko sa od piatka chystá otvoriť turistom zo Slovenska, Česka, Maďarska a Rakúska.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,536
Celková čítanosť: 3580513x
Priemerná čítanosť článkov: 2331x

Kategórie