Založ si blog

Augiáš 2. – UFO. . .

Mám rada filozofické debaty – nie prázdne tliachanie, ale uvažovanie a zachytávanie pocitov. No debaty to nie sú, som teraz hodne uzavretý človek – o živote a o vesmíre tak občas dumám.

Dnes o tom trochu prezradím…

 

Správa, že USA odtajnili tri videá o stretnutí vojenských lietadiel s UFO, sa mihla aj našimi médiami.

https://www.tvnoviny.sk/zaujimavosti/1995893_pentagon-odtajnil-tri-videa-ktore-zachytavaju-strety-vojenskych-lietadiel-s-ufo

https://hnonline.sk/svet/2138659-video-pentagon-odtajnil-zabery-s-ufo-ide-len-o-zlomok-z-dostupnych-materialov-tvrdi-exsenator

Napodiv nezískala väčšiu pozornosť verejnosti. No keď UFO, tak UFO – väčšina nad tým zrejme ľahostajne mykla plecom. Mňa tá správa zaujala.

Spája sa mi to so spomienkami spred rokov. Zvláštne žiarivý bod, ktorý stál na jednom mieste naproti balkónovým dverám vtedajšej garsónky, pozorovali sme hio s vtedajším manželom – pohol sa a potom náhle zmenil smer. Jasné, UFO je téma, ktorá ma zaujíma hodne dlho.

 

Nevieme, akí sú…

Nie je to o výzore. Je úplne jedno, ako vyzerajú – lebo ani o ľuďoch neprezrádza veľa to, či sú veľkí alebo malí, chudí či tuční, starí či mladí. Môžu byť zelení či fialoví, alebo mať trebárs sedem nôh a tri oči – ak to budú múdre bytosti.

S poznaním na vysokej úrovni budú nepochybne, podotkol by možno niekto. Hej, technicky sú zjavne vyspelejší. Ale hodnota bytosti nie je len v jej intelekte. Tak akí sú – sú súcitní, vnímajúci našu bolesť, alebo len chladní výskumníci, ktorí robia experimenty všetkého druhu?

Neviem, no myslím si, že ak vývin nejakej bytosti naozaj hýbe dopredu, tak smeruje ku väčšej zrelosti a integrite. Stáva sa láskavejšou a súcitnejšou, myslím.

Tak ktovie, akí naozaj sú. Či nás len pozorujú a odkiaľsi z korábov, alebo chodia medzi nami, prispôsobení do ľudskej podoby, aby nepútali pozornosť.

Hm, možno ani nevieme, kto sedel vedľa nás v autobuse včera, alebo vo vlaku…

Ja viem, ja viem, niektorí pôsobia tak, akoby prišli z Marsu práve včera. Len sa obávam, že to nie sú tí praví UFO…

 

Nevieme, akí sme…

Čo pre nás znamená kontakt s inou civilizáciou? Dokonca mimozemskou? Radi by sme ich spoznali, snažili sa vnímať a chápať ich svet s úctou – alebo by sme ich radšej rozpitvali, aby sme zistili, akí sú do detailov? A k tomu by sme im  navyše radi ukradli tú ich vyspelú techniku, a „iba pre nás“?

O kom by vypovedalo viac také stretnutie – o nich, či o nás samých?

 

Záverom…

Niekedy, keď sa večer zadívame na oblohu, vidíme časť nášho sveta, ktorá je pred nami počas dňa ukrytá. Lebo vesmír nie je niečo mimo nás, sme jeho súčasťou.

V takých chvíľach, keď tma odhalí veľkoleposť diaľav.

 

 

Cesta duše 7. – Život je. . .

04.03.2024

Medzinárodný deň divokej prírody bol včera. Šaman Ivo Musil o tom píše nádherne na svojej stránke šamani.cz. Aj tento obrázok tam má, ako zdroj uvádza Zdroj: Native American Culture Regions https://www.facebook.com/groups/nativecutlure/ Mám aj ja v srdci jej nespútanú podobu [...]

Pravdu na stôl 1. – Buď spravodlivosť nastolí štát, alebo ju vezmú do rúk ľudia. . .

02.03.2024

Pravdu nezastavíte. Je to priveľká špinavosť – tá hra na kovidpandémiu. Je to zločin proti ľudskosti. Som si istá, že v tomto štáte nie je ozajstný záujem pravdivo vyšetriť kovidšpinavosti – NCZI mi odmietlo poskytnúť štatistiku o tom, v ktorej nemocnici ľudia zomierali na UPV najviac. A pýtam sa verejne, prečo by mala byť táto informácia dôverná, prečo [...]

Ale nooo 11. – Ako som analyzovala analýzu analytikov. . .

29.02.2024

Analytici sa pustili do bývalej vlády za dôchodky, ako píše článok v linku https://www.topky.sk/cl/10/2698371/Analytici-nalozili-byvalej-vlade–Kde-ma-teraz-na-toto-stat-brat-peniaze–Cierne-scenare-a-zle-spravy-pre-dochodcov vraj budú musieť žiť s minimálnou valorizáciou – symbolickou, terajšie dôchodky budú zmrazené. Mám už dosť toho, ako tu ktosi klame a [...]

Allen Weisselberg

Bývalý finančný riaditeľ Trump Organization sa priznal ku krivej výpovedi. Dostal päť mesiacov väzenia

04.03.2024 22:47

Allen Weisselberg sa priznal ku krivej výpovedi v občianskoprávnom procese, v ktorom je za podvod obžalovaný exprezident Donald Trump.

Izrael / Tunel / Hamas /

Hamas nevie, koľko rukojemníkov v Gaze je ešte nažive

04.03.2024 22:35

Otázka rukojemníkov je stredobodom rokovaní o prímerí v Pásme Gazy, ktoré prebiehajú v Káhire.

Vladimir Putin

Únik nahrávky z Nemecka je podľa Bieleho domu pokus Ruska rozdeliť západných spojencov Kyjeva

04.03.2024 22:07

Prokremeľská RT zverejnila nahrávku, o ktorej tvrdí, že na nej predstavitelia nemeckej armády diskutujú o vojenských úderoch na Moskvou anektovaný ukrajinský Krym.

Télam

Argentínsky prezident Milei nechal zavrieť štátnu tlačovú agentúru Télam. Tvrdí, že je "hlasnou trúbou perónizmu"

04.03.2024 21:15

Podľa zamestnancov je uzavretie agentúry jedným z najhorších útokov na slobodu slova za posledných 40 rokov, teda od pádu vojenskej junty.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,830
Celková čítanosť: 8872621x
Priemerná čítanosť článkov: 3135x

Kategórie