Založ si blog

Augiáš 2. – UFO. . .

Mám rada filozofické debaty – nie prázdne tliachanie, ale uvažovanie a zachytávanie pocitov. No debaty to nie sú, som teraz hodne uzavretý človek – o živote a o vesmíre tak občas dumám.

Dnes o tom trochu prezradím…

 

Správa, že USA odtajnili tri videá o stretnutí vojenských lietadiel s UFO, sa mihla aj našimi médiami.

https://www.tvnoviny.sk/zaujimavosti/1995893_pentagon-odtajnil-tri-videa-ktore-zachytavaju-strety-vojenskych-lietadiel-s-ufo

https://hnonline.sk/svet/2138659-video-pentagon-odtajnil-zabery-s-ufo-ide-len-o-zlomok-z-dostupnych-materialov-tvrdi-exsenator

Napodiv nezískala väčšiu pozornosť verejnosti. No keď UFO, tak UFO – väčšina nad tým zrejme ľahostajne mykla plecom. Mňa tá správa zaujala.

Spája sa mi to so spomienkami spred rokov. Zvláštne žiarivý bod, ktorý stál na jednom mieste naproti balkónovým dverám vtedajšej garsónky, pozorovali sme hio s vtedajším manželom – pohol sa a potom náhle zmenil smer. Jasné, UFO je téma, ktorá ma zaujíma hodne dlho.

 

Nevieme, akí sú…

Nie je to o výzore. Je úplne jedno, ako vyzerajú – lebo ani o ľuďoch neprezrádza veľa to, či sú veľkí alebo malí, chudí či tuční, starí či mladí. Môžu byť zelení či fialoví, alebo mať trebárs sedem nôh a tri oči – ak to budú múdre bytosti.

S poznaním na vysokej úrovni budú nepochybne, podotkol by možno niekto. Hej, technicky sú zjavne vyspelejší. Ale hodnota bytosti nie je len v jej intelekte. Tak akí sú – sú súcitní, vnímajúci našu bolesť, alebo len chladní výskumníci, ktorí robia experimenty všetkého druhu?

Neviem, no myslím si, že ak vývin nejakej bytosti naozaj hýbe dopredu, tak smeruje ku väčšej zrelosti a integrite. Stáva sa láskavejšou a súcitnejšou, myslím.

Tak ktovie, akí naozaj sú. Či nás len pozorujú a odkiaľsi z korábov, alebo chodia medzi nami, prispôsobení do ľudskej podoby, aby nepútali pozornosť.

Hm, možno ani nevieme, kto sedel vedľa nás v autobuse včera, alebo vo vlaku…

Ja viem, ja viem, niektorí pôsobia tak, akoby prišli z Marsu práve včera. Len sa obávam, že to nie sú tí praví UFO…

 

Nevieme, akí sme…

Čo pre nás znamená kontakt s inou civilizáciou? Dokonca mimozemskou? Radi by sme ich spoznali, snažili sa vnímať a chápať ich svet s úctou – alebo by sme ich radšej rozpitvali, aby sme zistili, akí sú do detailov? A k tomu by sme im  navyše radi ukradli tú ich vyspelú techniku, a „iba pre nás“?

O kom by vypovedalo viac také stretnutie – o nich, či o nás samých?

 

Záverom…

Niekedy, keď sa večer zadívame na oblohu, vidíme časť nášho sveta, ktorá je pred nami počas dňa ukrytá. Lebo vesmír nie je niečo mimo nás, sme jeho súčasťou.

V takých chvíľach, keď tma odhalí veľkoleposť diaľav.

 

 

Kvapky krvi 7. – Prečo som petíciu proti sexuálnej učebnici SAV pre školy podpísala. . .

25.03.2023

Návrh na novú učebnicu sexuálnej výchovy na Slovensku ministerstvo školstva dostalo. Petícia proti nej na internete beží, a tak som si pozrela, o čo vlastne ide. Lebo materiálov k tomu, vrátane tej navrhovanej učebnice, bolo na stránke viac ako dosť [...]

Kvapky krvi 6. – Tuberkulóza a covid medzi nami

25.03.2023

Aj Svetový deň tuberkulózy včera bol. A ak si niekto myslí, že jej už môžeme zamávať a patrí u nás kamsi do minulosti, tak veru to celkom tak nie je. Tuberkulóza bola kedysi obávanou chorobou. Označujú ju ako chorobu sociálne slabých skupín, pretože jej nárast sprevádzal vojny a krízy. Nevyhýbala sa však nikomu, liečili sa na ňu aj mnohí známi umelci, mnohí z nich [...]

Kvapky krvi 5. – Humanitárna pomoc Juhoslávii i po 24 rokoch zostáva hnusným zločinom

24.03.2023

No veru, už bezmála štvrťstoročie uplynulo od „humanitárnej misie“ – presnejšie povedané od útoku NATO v Juhoslávii, ako pripomína článok v linku https://www.hlavnespravy.sk/zlocinecky-utocny-pakt-nato-presne-pred-24-rokmi-napadol-juhoslaviu-dosial-za-to-nikto-nebol-potrestany/3087402 Humanitárna pomoc NATO v podobe bombardovania trvala 78 dní. [...]

Pápež František

Pápež František rozšíril opatrenia na boj proti zneužívaniu v cirkvi

25.03.2023 22:02

Rozšíril ich pôsobnosť aj na laických lídrov a špecifikoval, že obeťami môžu byť maloletí i dospelí.

Izrael, protesty

Izraelský minister obrany vyzval vládu na pozastavenie reformy súdnictva

25.03.2023 21:57

Ide o prvý verejný nesúhlas s touto reformou z radov izraelskej vlády.

Mladí antifašisti protestujú proti mítingu Iniciatívy za slobodu slova.

Svedok opísal, ako mal obvinený advokát zabiť Daniela Tupého

25.03.2023 20:17

Čo sa stalo v osudnú noc? V kauze vraždy prehovoril jeden z útočníkov.

Vladimir Putin

Putin: Rusko rozmiestni v Bielorusku taktické jadrové zbrane

25.03.2023 18:57, aktualizované: 21:30

Ruský prezident zdôraznil, že Moskva krokom neporuší žiadne dohody o nešírení jadrových zbraní.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,539
Celková čítanosť: 7737849x
Priemerná čítanosť článkov: 3048x

Kategórie