Založ si blog

Slnko v duši 4. – Hm. . .

V upršané ráno, ako bolo to dnešné, naša myseľ začína snívať. Kadejaké predstavy a sny sa nám preháňajú hlavou.

Neveď svoje kroky na cestu vyšľapanú, radšej zamier k neznámu cez bránu a poznamenaj zem doteraz neoranú – túto myšlienku som v dnešnom ráne objavila v knihe o smerovaní k životnému poslaniu. Mám rada tie nenáhodné náhody, keď si hľadám v antikvariáte knihu, a tak doobjednám ešte nejakú – a tá so mnou hovorí tichým hlasom presne o tom, o čom sa rozprávam v tej chvíli sama so sebou.

O vetre diaľok v tejto chvíli.

 

Každý zažívame v živote okamihy, kedy si kladieme otázku kam vykročiť ďalej.

Potrebujeme usporiadať veci sami v sebe. Zvažujeme smer svojej životnej cesty. Náš vnútorný hlas nám šepká, že nás čaká pravé životné poslanie. Cesta k nemu začína poznávaním samého seba a završuje sa tým, že svojim konaním obohacujeme životy iných. Tak to je, ak napĺňame pravé životné poslanie.

 

Čo je zmyslom nášho života?

Odpoveď mám za seba v záhlaví môjho blogu. Pre mňa to znamená prežiť zmysluplne každý z našich dní. Nie je to o tom, že 24 hodín denne intenzívne čosi robíme. Život je zmysluplný, aj keď sa len tak dívame do slnka či na oblaky letiace oblohou, vnímame vietor na tvári, vôňu lesa… Maličkosti, zdanlivo všedné dávajú životu ten najhlbší zmysel.

Sú dni, ktoré niektorí utápajú v alkohole, či brodíme sa nimi ponorení do negativity. Tie sú hľadaním zmyslu života. V jednej chvíli nájdeme zmysluplnosť každého okamihu, možno.

Avšak dôjsť k realizácii pravého životného poslania znamená naplniť najvyšší možný potenciál svojho života. Pravé poslanie nie je o peniazoch, realizujeme ho na základe hlbokého vnútorného impulzu. Nie je to o okamihoch, ale o krokoch ku realizovaniu niečoho väčšieho. Mali by sme  bez zaváhania vykročiť tam, kam nás vedú naše sny – stále by sme však mali mať na pamäti „veľký obraz“, ktorý vytvára v našom živote poslanie.

Takže podľa mňa zmysluplnosť života je jeho žitím, je to vertikála, životné poslanie je jeho smerovaním, je to horizontála.

 

Je zvláštne, ako nás Zámer sveta dokáže tlačiť zo všetkých strán želaným smerom…

Prezradím vám, že mňa Zámer svet zasýpa už druhý týždeň koincidenciami o životnom poslaní. Zjavne sa mu nepáči môj plán ísť do lesa, všemožne ma brzdí. Dokonca sa objavil problém so zubom, ktorý mám zajtra doriešiť. Včera som našla na fb článok o význame zubov – no hádajte, čoho sa týka zub 25 –  je to životné poslanie. Viem čoho sa moje poslanie týka – a je to úžasná vec. Lenže nevidím dôvod komukoľvek veriť.

 

Záverom…

Otvoríme nejakú knihu, čo nám povie Zámer sveta?

Je veľmi nebezpečné, keď sa pravda rozpadá na obmedzené presvedčenia, lebo budúcnosť nás vždy zaskočí.

Hm…

 

 

Elena 24.5.2020

 

 

 

 

 

 

Bez 7. – Tu už končia všetky žarty. . .

04.03.2021

Bez akýchkoľvek morálnych zábran. Sprosté psychické týranie. To je prípad Moniky Jankovskej. Bola prepustená na slobodu na základe rozhodnutia Najvyššieho súdu z minulého štvrtka. A pri východe z väzenia nič netušiaca bola opätovne zatknutá. Iste, páchala trestnú činnosť – a nepochybne by mala za ňu niesť následky. Ale tento spôsob „oslobodenia“ a [...]

Jediná 9. – Z. . .

04.03.2021

Niekedy by sme sa mali pozrieť na Smrť počas života. Pomáha nám to nachádzať odpovede. Konštelačku so Smrťou som si postavila, prevádzačskú – dívali sme sa na seba mlčky. Všetky tie hrôzy, nečestnosti, bezohľadnosť a krutosť, zabíjanie, utrpenie nevinných – rozumela smútku v mojom pohľade. Ľudia nie sú takí, akí chceš, aby boli, prikývla. Nevieš [...]

Bez 6. – Nie je prvý apríl, drahá vláda. . .

03.03.2021

Už viete, že netúžim po tom, aby odstupoval Krajčí ako prvý z vlády, písala som o tom nedávno v blogu. A práve k tomu určite budú tlačiť „drahíspojenci“. Lebo zasa mimo žartov – slušný človek je, to z neho cítim, aj citlivý zrejme. Len nie je zdatný manažér, a mal by mať čas v priaznivých pokojných podmienkach, aby k tomu dozrel. Žiaľ, taká [...]

Peter Pellegrini

Pellegrini: Koaličná kríza je divadlo na prekrytie vážnej situácie s pandémiou

05.03.2021 14:24

Ak premiér Matovič nedokáže situáciu vo vláde vyriešiť čo najskôr, mal by podľa Pellegriniho podať demisiu a umožniť predčasné voľby.

remišová

Naď vyzval Remišovú, aby nepočúvala Sulíka. Ministerka: V OĽANO vám ide len o moc

05.03.2021 14:12

"Predčasné voľby by priviedli túto krajinu do katastrofy," skonštatovala šéfka Za ľudí.

váha, spravodlivosť, misky

Premrhanie príležitosti reformy súdnej mapy by pocítil najmä občan, zhodli sa vrcholní predstavitelia justície

05.03.2021 13:33

Zhodli sa na tom predseda Najvyššieho súdu Ján Šikuta, generálny prokurátor Maroš Žilinka a predseda Slovenskej advokátskej komory Viliam Karas.

matovič

Matovič ďakuje Maďarom za pomoc so Sputnikom, prehliada rokovanie v Komárne

05.03.2021 13:29

Ivan Korčok zdôraznil, že otázka dvojakého občianstva je výsostne slovenskou záležitosťou a nie je predmetom bilaterálnych vzťahov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,905
Celková čítanosť: 4660597x
Priemerná čítanosť článkov: 2447x

Kategórie