Založ si blog

Augiáš 6. – Štát má právo nariadiť očkovanie proti korone?

Keď to nejde podobrotky, tak pozlotky.

Tak by sa v skratke mohla nazvať idea prezentovaná mediálne českým biochemikom. Tvrdí, že vraj i povinné očkovanie proti korone by štát mohol zaviesť – a podľa neho i mal. Lebo vraj veľa ľudí nehodlá podstúpiť protikoronové očkovanie dobrovoľne.

https://www.webnoviny.sk/vzdravotnictve/stat-ma-pravo-nariadit-ockovanie-proti-koronavirusu-nerozhodujeme-totiz-len-o-sebe-tvrdi-znamy-cesky-biochemik/?fbclid=IwAR3a9jiqPyFBsoUMyyfMSo9iVjVWHdIdeduLXR9iJKxg0yPyJ9q-437ueMk

a

https://www1.pluska.sk/rady-a-tipy/mimoriadne-odbornik-nam-chce-ockovanie-proti-koronavirusu-prikazat-zakonom?itm_site=centrum&itm_template=hp&itm_modul=topbox&itm_area=spravy&itm_position=7

Že to nebude až také prázdne táranie, tieto jeho nápady, svedčí i skutočnosť, že už zazneli i z úst povolanejších – politikov

https://www.teraz.sk/zahranicie/bavorsky-premier-je-za-povinne-ockov/462391-clanok.html

Profesor Krčméry síce uviedol, že očkovanie nebude u nás povinné,

https://www.aktuality.sk/clanok/788069/koronavirus-krcmery-vakcina-voci-covidu-nebude-povinna-sam-aj-s-rodinou-sa-ale-zaockujem-rozhovor/

ale ten pán je profesor – dôchodca, nemá rozhodovacie kompetencie – a jeho názor nieje právne záväzný.

Niektorí ľudia sú z predstavy možného povinného očkovania natoľko znepokojení, že sa na internete objavil i návod, ako sa mu vyhnúť legálne – opýtať sa lekára, či

  • vakcína obsahuje MRC-5, ide o potratené embryonálne bunky a iné DNA,
  • a či existuje možnosť iatrogénnej reakcie.

V oboch prípadoch vám údajne musí odpovedať áno – a tak vraj môžete odmietnuť očkovanie na základe výhrady svedomia a odmietnutia nesenia rizika iatrogenity.

Ja sa nedám očkovať.

 

Názory ľudí v rámci pandémie nie sú jednotné…

Jedni pokladajú koronu za veľké riziko, iní tvrdia, že je to len fáma.

Ja sa prikláňam k prvým rozhodne. Zaujíma ma pôvod vírusu, lebo ho pokladám za umelo a účelovo vytvorený –  a prajem si, aby naozaj tie žaloby štátov medzinárodne boli riešené a tím odborníkov jasne ukázal na vinníka toho všetkého.  Zaujímavé vyjadrenia k téme poskytuje advokát, ktorý uvádza, že tajné služby na riziká možnej pandémie z čínskeho prostredia údajne upozorňovali už pár rokov a že mnohé štáty sám seba ani občanov na riziká nepripravovali.

https://www.reflex.cz/clanek/prostor-x/101335/tomas-sokol-kdo-nebude-zalovat-stat-kvuli-koronaviru-muze-byt-sam-stihany-narok-na-nahradu-skody-tu-je.html

Skláňam sa s úctou pred obeťami, ktoré zomreli – a len žasnem, koľko odborníkov v oblasti medicíny sa nám tu vyrojilo. Nepáči sa mi to ich bagatelizovanie, že veď tí ľudia mali aj iné diagnózy, a údajne zomreli v skutočnosti na ne. A že veď ľudia i tak zomierajú denne. Márnosť – mohli ešte žiť, i so všetkými tými chorobami,  keby ich niekto nenakazil koronou.

S tými bezohľadne bagatelizujúcimi argumentmi sme sa stretávali my, matky Otvoreného listu premiérovi SR, veľmi často. No tak zomrelo nejaké dieťa, veď ľudia zomierajú. Až keď si ľudia uvedomili, že tých mŕtvych detí je hromada, začali aspoň niektorí uvažovať, že čosi v poriadku nie je. Slovensko malo šťastie – zatiaľ, teda – že nám v rámci pandémie nezomrelo toľko ľudí ako inde vo svete.

No podľa mňa za vodou nie sme – ľudská hlúposť už v dejinách narobila veľa zla, a myslím, že práve sa u nás chystá ďalší z dielov tohto príbehu. Nejde ani tak o deti, ktoré idú do škôl a škôlok, i keď to nepochybne je riziko.

 

Problémom podľa mňa je v prvom rade „inteligentná karanténa“.

To vážne budú podaktorí „repatrianti“ chodiť domov ako na klavír  – a zakaždým ostanú doma s nimi ich partnerky i deti? Ako často to hodlajú podaktorí opakovať, raz mesačne? No to bude slušný výpadok zamestnancov, ktorí by inak pracovali, keby ich blízki sedeli na zadku v štátnej karanténe. A neviem si predstaviť, že by takto ich deti mali vypadávať zo školy cez bežný školský rok zakaždým na dva týždne. A ich partnerky z práce. Otvorene píšem – takú zamestnankyňu by som veľmi rýchlo nahradila iným pracovníkom, keby to takto riešila nejakého pol roka. Ak tu má byť korona dlhodobo, potom mali zamerať pozornosť na testovanie z krvi, bezpečné, s preukázaním nákazy do 24 hodín od nakazenia. A zariadiť štátnu karanténu každému prichádzajúcemu na dva dni. Určite by ekonomické škody boli menšie ako takto.

 

Druhým problémom je „neinteligentná karanténa“.

Ako je možné, že cez hranice do Revúcej prišiel spoluobčan z Česka –  navyše z ložiska nákazy, karvinskej bane, netestovaný behal kade-tade údajne dva dni. Potom sa ukázalo, že je pozitívny.  Za takéto situácie by mali trestne stíhať toho, kto je za kontrolu na hraniciach zodpovedný. A ak v takejto nezodpovednosti budeme v tejto spoločnosti pokračovať, tak sa prevalia lokálne ohniská nákazy veľmi rýchlo.

Nepočula som o tom, že by kohokoľvek stíhali a potrestali za nezodpovedné správanie z hľadiska karantény. Dostal už niekto aspoň pokutu, že nesedel v karanténe ako treba? Pochybujem veru.

Možno varovným by mohol byť článok českej odborníčky

https://www.info.cz/cesko/virolozka-pekova-koronavirus-se-strasne-rychle-mnozi-naseka-ale-spoustu-chyb-45254.html

v ktorom píše, že ňou vyšetrení klienti bez príznakov mali v sebe enormné množstvo vírusu. Vidím preto možný prenos ako vysoko pravdepodobný práve cez bezpríznakových prenášačov. Tých nemáme podchytených ani u nás. Je podľa mňa potrebné nájsť fungujúci systém, ako ich zachytávať.

A hej, z toho článku vyplynul ďalší koronapríznak, o ktorom sa nehovorilo doteraz  „zlaté oči“:

Doktorka Peková uvádza, že  „Všimla jsem si, že pacientům napadeným tímhle „nic-moc“ zvláštně svítily oči, začali jsme tomu říkat „zlatý oči“. Krásně rozzářený, jako u mimozemšťanů. 

 

Tretím problémom je naša hluchota a slepota…

Konšpirátori svojim spôsobom ukazujú na pravdivé fakty – na posuny v oblasti ľudských práv v spojení s koronou, isteže nie v prospech občanov. A rovnako sú posuny i v oblasti toho, ako sa tu čoraz veselšie zbrojí a zaťahuje nás ktosi do vojny. A tiež nás ktosi zadlžuje – no nás – naše deti a vnukov, pravnukov možno, takýmto tempom. Ľudia sa tešia, ako dostaneme 8 miliárd eur z EÚ – nebodaj koláče by sme mali z vďačnosti napiecť, a poslať im, čo poviete?

No niektorí by mi teraz mohli oponovať, že sa nejdeme zadlžovať, že od EÚ tie peniaze dostaneme. Ak nie ste úplne padnutí na hlavu, tak chápete, že EÚ nemá z čoho rozdávať miliardy eur zadarmo, lebo je postavená na systéme, že tam štáty vkladajú a potom to vložené delia. Takže prišli s chytrácky riešením – inak sa ten záchranný fond nazvať nedá. Ten nebude dávať úvery, ale dotácie – bude vydávať dlhopisy, a tak sa nezadĺžia jednotlivé krajiny, ale fond, ktorý bude právnickou osobou. Cieľom je jediné – zadĺžiť všetky krajiny tak, aby zo spolku neutekali – lebo Taliansko sa začalo hýbať na základe sklamania z „pomoci“, že načo EÚ?.

A tak sa tešme – dostaneme od EÚ 8 miliárd eur, veď to akoby sme ich vyhrali v športke podľa podaktorých…

 

Elena  28.5.2020

 

 

Takže tak 8. – Spoločná zodpovednosť – spoločná basa. . .

19.04.2024

Opakované testovanie národa sa označovalo ako Spoločná zodpovednosť. Veru, to vydarené podujatie Matoviča a jeho inšpirátora Pavelku, ktorý sa vydával za epidemiológa – skôr by sme ho mohli označiť ako Zločin storočia, veď šlo o trestný čin, realizovaný vládou na vlastnom národe s verejne prezentovaným hrubým nátlakom, ktorému boli ľudia vystavení pod [...]

Takže tak 7. – Bude Dolinková klinec do truhly vláde?

19.04.2024

Dolinková zavádza platby u lekára – vraj „len 5 eur“. Ibaže zakaždým, a u každého lekára – takže ak potrebujete u špecialistu predpísanie liekov či pravidelnú kontrolu, a máte takých špecialistov troch a raz zájdete k všeobecnému lekárovi, chronicky chorému pacientovi urve tento nápad hneď 20 eur navyše z rozpočtu mesačne. Iste, „iba [...]

Cesta duše 10. – Ťažké časy. . .

18.04.2024

Čaro rozprávok je v ich pravdivosti. Vypovedajú o živote tak veľa… Veru, spomínate si kde začína rozprávka? Za siedmymi horami a siedmymi dolami, kde sa voda sypala a piesok sa lial. Tam, hodne ďaleko, kde je všetko naopak než ako by malo byť, práve tam sa začína rozprávkový príbeh. Musíte skrátka prejsť ťažkými časmi, a všetko v živote sa vám musí prevrátiť. [...]

nôž, krv, zranenie

Veľká tragédia v Hlohovci: V byte našli dobodaného 19-ročného mladíka. Polícia zadržala podozrivého

20.04.2024 21:44, aktualizované: 22:26

Privolaní záchranári mu už nedokázali pomôcť.

Taiwan, vojaci

USA odklepli spojencom pomoc za 95 miliárd dolárov. Biden: Jasná správa o našej sile

20.04.2024 19:51, aktualizované: 22:34

Rad kongresmanov ocenil, že šéf Snemovne Mike Johnson zákony na hlasovanie predložil. Johnson kvôli tomu podľa médií riskuje vlastný post.

nehody

Nešťastný deň pre Brezovú pod Bradlom: Dve nehody a päť zranených. Zasahoval aj vrtuľník

20.04.2024 19:29

Polícia vyšetruje okolnosti dvoch dopravných nehôd, ku ktorým došlo v sobotu v Brezovej pod Bradlom.

loď, trajekt, potopený

V Stredoafrickej republike zahynulo pri potopení sa lode 58 ľudí, smerovali na pohreb

20.04.2024 18:56, aktualizované: 21:33

Podľa svedkov viezla rybárska loď na rieke Mpoko v Bangui viac ako 300 osôb. Pomoc prišla až po 40 minútach.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,851
Celková čítanosť: 8987920x
Priemerná čítanosť článkov: 3153x

Kategórie