Založ si blog

Augiáš 10. – Pellegrini a Fico. . .

Ak by som mala hodnotiť dvoch expremiérov a čelných reprezentantov strany SMER, nepochybne by som objektívne musela priznať, že jednoznačne ukázať prstom „ten je lepší“ nemožno.

Pozrime sa na ich plusy a mínus. Poanalyzujem chvíľu – a celá kopa mojich subjektívnych dohadov tu bude, upozorňujem dopredu.

 

Obaja sú vydierateľní…

To je základ, od ktorého sa odrazme.

Fico svojim „story“  s pracovníčkou Troškovou a ktovie kým ešte ďalším. Aj pitím Pepsi či akej koly „u goriliakov“.

Pellegrini údajne fotkami, ako bolo nedávno medializované, a ktovie čím ešte v spojitosti s tým.

 

Presné načasovanie mediálneho víru…

Ja osobne si myslím, že celé to vírenie okolo Troškovej a Vadalu a Fica, ale aj okolo fotiek Pellegriniho je účelové a načasované.

  • Lebo ľudia začali byť nespokojní s novou vládou, ktorá vystriedala SMER po dlhých rokoch,  akosi prirýchlo nespokojní.
  • Je to ako keď si niekto namiesto manželky – s ktorou roky žil, a síce boli občas hádky, no dokázali spolu roky prežiť a aj čosi zmysluplné za nimi bolo vidieť  – nájde frajerku. Zrazu po prehrmení pármesačného nadšenia z „novosti“ zistí, že si našiel riadnu šlápotu. A uvedomí si, čo všetko vlastnou vinou stratil, ak je múdry.
  • A presne to sa deje ľuďom dnes, tí múdrejší si už uvedomili, že „nebolo to predtým 100 percent, lenže nikdy to nie je 100 percent. A toto je len slabých 10 percent.“
  • Skrátka a dobre, došlo im. SMER by začal  naberať na obrátkach – aj začal – spomeňte si, ako zrazu pozitívne ľudia vnímali Pellegriniho vystupovanie v porovnaní s novou vládou.

A tak bolo potrebné veci posunúť – lebo novú vládu i s prezidentkou treba udržať, aby sme ostošesť zbrojili, a migráciu rozbehli, a letisko na Sliači  „správne vyriešili“, aj našich vojakov na hranice s Ruskom vyslali, a nezrušili zmluvu na predražené americké stíhačky náhodou, a neuprednostnili obyčajných ľudí pred veľkopodnikateľmi náhodou aspoň v niektorých opatreniach…

 

Prečo Pellegrini vystúpil „tu a teraz“?

Uvažujem, že medializovaný vír o fotkách Pellegriniho tiež mohol mať dvojaký význam – jednak SMER ako taký kompromitoval, „však pozrite čo zač sú tam obaja“. Na druhej strane to môže byť len slabý odvar z toho, čím ho kompromitovať možno – a tak toto by mohol byť dobrý spôsob, ako ho doviesť „ku rozumu“ a rozhodnutiu práve teraz „vyzvať Fica“.

Lebo – povedzme si otvorene – teraz situácia na rozkol strany SMER vonkoncom nie je dobrá. Strategicky mysliaci politik by to podľa mňa v tejto chvíli nerobil. Práve naopak, využiť silu dvoch bolo potrebné. Lebo Fico síce má na sebe škvrny v podobe Troškovej a Gorily, ale ľudia  – hodne obyčajných a najmä starších ľudí – ho berie, a podstatne viac ako Pellegriniho. Takže nápad vytiahnuť do boja tu a teraz, navyše v situácii, že sám má vratkú pozíciu pre tie fotky u verejnosti, rozhodne nebol dobrý nápad.

 

Ukázal sa navyše pre politikov ako vratký pilier…

Lebo Ficovi vďačil za veľa a tak to mnohí čítajú ako nespoľahlivosť a neserióznosť, túto jeho výzvu dnes. Majú pocit „ty by si bol pekná blcha v kožuchu“. Pochybujem, že ho v prípade odchodu zo SMERU čaká iná kariéra ako politickej družice, tak ako mnohé naše politické satelity. Je to z môjho pohľadu škoda, charizmu má a mal preto v budúcnosti potenciál. Tvoriť novú stranu odštepením od SMERU je vyslovene rozdrobením síl, ktoré práveže zbierať urýchlene potrebovali. Lebo situácia s rastúcou nezamestnanosťou v kombinácii so Sulíkovými antisociálnymi nápadmi povedie podľa mňa ku skorému a prudkému poklesu „lásky k vláde.“ Nemožno stáť len na hlasoch osadníkov a udržať sa tak dlhodobo.

 

Pre všetkých politikov platí, že je nutné vedieť hľadať kooperáciu nie na základe politickej spriaznenosti, ale odbornosti – ak chce človek politicky dlhodobo stabilizovať svoju situáciu. A musí vedieť nájsť spoločnú reč s človekom s iným politickým názorom. Ako hodne je to významné, ukáže sa v situácii, kedy človek pochopí, že počet inteligentných ľudí, schopných reálne úspešne stáť v riadiacich funkciách, je obmedzený.

 

Elena  29.5.2020

 

 

 

Antaon 9. – Zakaždým. . .

29.03.2023

Zakaždým zomieram, zakaždým zomrieť chcem znova a hoci plynie čas, zakaždým z rany krv prúdom vyteká nová, zakaždým temnie deň a slnko sa polnočným kabátom halí, zakaždým cítim to akí sme k osudu malí, zakaždým v rade dní kráčam a nerátam kroky, zakaždým plynú dni tak akoby plynuli roky, zakaždým závoj sĺz svet zastrie úplne celý, zakaždým vykročiť do [...]

Kvapky krvi 10. – Utýraný. . .

28.03.2023

Za poctivú prácu s poctivým platením poistných odvodov si môžeme zaistiť dôstojný život a dôstojnú starobu. Alebo nie, ak nám štát berie priveľa. Začnem dôchodkovým systémom, lebo chcem aby ste si uvedomili, že sa môžeme mať rôzne, a ako rôzne. Sú krajiny ako Chile či Čína, kde odchodový dôchodkový vek je o hodne nižší ako 60 rokov. Poučný je aj článok v [...]

Kvapky krvi 9. – Ako sa nám čoskoro životná úroveň prudko polepší. ..

28.03.2023

Teda nie že by nám bolo zle, kdeže. Žijeme si slobodne a v spoločenstve tých najlepších priateľov. Ale môže nám byť ešte o trochu lepšie, samozrejme. Až tak dobre, že nám zderegulujú ceny elektriny a plynu. A zrejme dosť skoro to budú chcieť spraviť, lebo článok v HN sa objavil [...]

turecko parlament

Turecký parlament schválil žiadosť Fínska o vstup do NATO

30.03.2023 23:27, aktualizované: 23:41

Fínsku zostávajú na oficiálny vstup do aliancie už len formálne kroky.

Putin

Putin podpísal dekrét o jarných odvodoch do armády. Nastúpiť má 147-tisíc Rusov

30.03.2023 22:45

Ruské úrady popierajú plány na novú mobilizáciu kvôli invázii na Ukrajine.

SR Trebišov Nový Majer elektrina voda odpojenie elektromer KEX

Ceny elektriny zrejme porastú aj napriek dohode s elektrárňami, tvrdí analytik

30.03.2023 21:30

Očakáva analytik Ján Pišta prudké zdražovanie ako vlani? A akú prognózu má pre podnikateľov a verejný sektor? Vypočujte si v podcaste denníka Pravda.

medzinárodný súdny dvor Kirill Gevorgian ICC

USA zmrazením iránskych aktív porušili dohodu, rozhodol Medzinárodný súdny dvor

30.03.2023 21:00

Spojené štáty preto musia zaplatiť Teheránu odškodné.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,545
Celková čítanosť: 7764586x
Priemerná čítanosť článkov: 3051x

Kategórie