Založ si blog

Augiáš 10. – Pellegrini a Fico. . .

Ak by som mala hodnotiť dvoch expremiérov a čelných reprezentantov strany SMER, nepochybne by som objektívne musela priznať, že jednoznačne ukázať prstom „ten je lepší“ nemožno.

Pozrime sa na ich plusy a mínus. Poanalyzujem chvíľu – a celá kopa mojich subjektívnych dohadov tu bude, upozorňujem dopredu.

 

Obaja sú vydierateľní…

To je základ, od ktorého sa odrazme.

Fico svojim „story“  s pracovníčkou Troškovou a ktovie kým ešte ďalším. Aj pitím Pepsi či akej koly „u goriliakov“.

Pellegrini údajne fotkami, ako bolo nedávno medializované, a ktovie čím ešte v spojitosti s tým.

 

Presné načasovanie mediálneho víru…

Ja osobne si myslím, že celé to vírenie okolo Troškovej a Vadalu a Fica, ale aj okolo fotiek Pellegriniho je účelové a načasované.

  • Lebo ľudia začali byť nespokojní s novou vládou, ktorá vystriedala SMER po dlhých rokoch,  akosi prirýchlo nespokojní.
  • Je to ako keď si niekto namiesto manželky – s ktorou roky žil, a síce boli občas hádky, no dokázali spolu roky prežiť a aj čosi zmysluplné za nimi bolo vidieť  – nájde frajerku. Zrazu po prehrmení pármesačného nadšenia z „novosti“ zistí, že si našiel riadnu šlápotu. A uvedomí si, čo všetko vlastnou vinou stratil, ak je múdry.
  • A presne to sa deje ľuďom dnes, tí múdrejší si už uvedomili, že „nebolo to predtým 100 percent, lenže nikdy to nie je 100 percent. A toto je len slabých 10 percent.“
  • Skrátka a dobre, došlo im. SMER by začal  naberať na obrátkach – aj začal – spomeňte si, ako zrazu pozitívne ľudia vnímali Pellegriniho vystupovanie v porovnaní s novou vládou.

A tak bolo potrebné veci posunúť – lebo novú vládu i s prezidentkou treba udržať, aby sme ostošesť zbrojili, a migráciu rozbehli, a letisko na Sliači  „správne vyriešili“, aj našich vojakov na hranice s Ruskom vyslali, a nezrušili zmluvu na predražené americké stíhačky náhodou, a neuprednostnili obyčajných ľudí pred veľkopodnikateľmi náhodou aspoň v niektorých opatreniach…

 

Prečo Pellegrini vystúpil „tu a teraz“?

Uvažujem, že medializovaný vír o fotkách Pellegriniho tiež mohol mať dvojaký význam – jednak SMER ako taký kompromitoval, „však pozrite čo zač sú tam obaja“. Na druhej strane to môže byť len slabý odvar z toho, čím ho kompromitovať možno – a tak toto by mohol byť dobrý spôsob, ako ho doviesť „ku rozumu“ a rozhodnutiu práve teraz „vyzvať Fica“.

Lebo – povedzme si otvorene – teraz situácia na rozkol strany SMER vonkoncom nie je dobrá. Strategicky mysliaci politik by to podľa mňa v tejto chvíli nerobil. Práve naopak, využiť silu dvoch bolo potrebné. Lebo Fico síce má na sebe škvrny v podobe Troškovej a Gorily, ale ľudia  – hodne obyčajných a najmä starších ľudí – ho berie, a podstatne viac ako Pellegriniho. Takže nápad vytiahnuť do boja tu a teraz, navyše v situácii, že sám má vratkú pozíciu pre tie fotky u verejnosti, rozhodne nebol dobrý nápad.

 

Ukázal sa navyše pre politikov ako vratký pilier…

Lebo Ficovi vďačil za veľa a tak to mnohí čítajú ako nespoľahlivosť a neserióznosť, túto jeho výzvu dnes. Majú pocit „ty by si bol pekná blcha v kožuchu“. Pochybujem, že ho v prípade odchodu zo SMERU čaká iná kariéra ako politickej družice, tak ako mnohé naše politické satelity. Je to z môjho pohľadu škoda, charizmu má a mal preto v budúcnosti potenciál. Tvoriť novú stranu odštepením od SMERU je vyslovene rozdrobením síl, ktoré práveže zbierať urýchlene potrebovali. Lebo situácia s rastúcou nezamestnanosťou v kombinácii so Sulíkovými antisociálnymi nápadmi povedie podľa mňa ku skorému a prudkému poklesu „lásky k vláde.“ Nemožno stáť len na hlasoch osadníkov a udržať sa tak dlhodobo.

 

Pre všetkých politikov platí, že je nutné vedieť hľadať kooperáciu nie na základe politickej spriaznenosti, ale odbornosti – ak chce človek politicky dlhodobo stabilizovať svoju situáciu. A musí vedieť nájsť spoločnú reč s človekom s iným politickým názorom. Ako hodne je to významné, ukáže sa v situácii, kedy človek pochopí, že počet inteligentných ľudí, schopných reálne úspešne stáť v riadiacich funkciách, je obmedzený.

 

Elena  29.5.2020

 

 

 

Iba 9. – Iba pravdu. . .

05.07.2022

Je načase otvorene hovoriť o situácii, do ktorej nás vohnala naša vláda súcitiaca viac s Ukrajincami, ako s vlastným obyvateľstvom. Ako píše článok v linku https://ereport.sk/hrozi-drsny-boj-medzi-europou-a-aziou-gazprom-si-nerezervoval-kapacitu-na-tranzit-plynu-do-europy/ Rusi si nerezervovali na ďalší rok tranzitnú kapacitu od októbra 2022 plynovodom Jamal-Európa, ani [...]

Iba 8. – Chcem, aby Zelenskyj. . .

05.07.2022

Ach, Zelenskyj mi pripomína filmového hrdinu. A rada by som sa s ním porozprávala… Aj jeho komunikačný štýl v dnešnom blogu preberiem. Myslím to úplne vážne. Je ale dôležité, aby ste videli kus príbehu pre pochopenie týchto mojich slov… Životné skúsenosti nám pomáhajú zmúdrieť. Ja napríklad nielen na základe skutkov, ale už i na základe slov dokážem [...]

Iba 7. – Veď nám dajte, veď sa postarajte. . .

04.07.2022

Zelenskyj je prefíkaný. Jeho víťazné ťaženie proti Rusku je kamuflované tým, že už i podľa našich médií Rusi obsadzujú čoraz viac ukrajinského územia https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/632532-online-klucove-boje-o-lysycansk-rozhodne-sa-do-dvoch-dni/ A vraj ho už aj dobyli. [...]

Aj týmito zbraňami pomáha Západ Ukrajine v boji proti Rusku

05.07.2022 14:00

Ukrajina potrebuje pre boj s Ruskom zbrane zo Západu. Prichádzajú húfnice, tanky, protivzdušné systémy či drony.

Policajné oddelenie

Opitý muž narazil autom do dverí policajného oddelenia v Medzilaborciach

05.07.2022 13:41

Vozidlo, ktoré muž riadil, mu nepatrilo.

Ladislav Kukolík

Lunter: Strategické podniky krvácajú, treba im pomôcť

05.07.2022 13:19

Energetická kríza ohrozuje fungovanie veľkých závodov, ktoré zamestnávajú stovky ľudí. Banskobystrická župa vyzýva vládu, aby zakročila.

Romania NATO Chief

Spojenci podpísali prístupové protokoly Fínska a Švédska o vstupe do NATO

05.07.2022 12:01, aktualizované: 12:19

Na tlačovej konferencii v Bruseli to oznámil generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,368
Celková čítanosť: 6617265x
Priemerná čítanosť článkov: 2794x

Kategórie