Založ si blog

Augiáš 10. – Pellegrini a Fico. . .

Ak by som mala hodnotiť dvoch expremiérov a čelných reprezentantov strany SMER, nepochybne by som objektívne musela priznať, že jednoznačne ukázať prstom „ten je lepší“ nemožno.

Pozrime sa na ich plusy a mínus. Poanalyzujem chvíľu – a celá kopa mojich subjektívnych dohadov tu bude, upozorňujem dopredu.

 

Obaja sú vydierateľní…

To je základ, od ktorého sa odrazme.

Fico svojim „story“  s pracovníčkou Troškovou a ktovie kým ešte ďalším. Aj pitím Pepsi či akej koly „u goriliakov“.

Pellegrini údajne fotkami, ako bolo nedávno medializované, a ktovie čím ešte v spojitosti s tým.

 

Presné načasovanie mediálneho víru…

Ja osobne si myslím, že celé to vírenie okolo Troškovej a Vadalu a Fica, ale aj okolo fotiek Pellegriniho je účelové a načasované.

  • Lebo ľudia začali byť nespokojní s novou vládou, ktorá vystriedala SMER po dlhých rokoch,  akosi prirýchlo nespokojní.
  • Je to ako keď si niekto namiesto manželky – s ktorou roky žil, a síce boli občas hádky, no dokázali spolu roky prežiť a aj čosi zmysluplné za nimi bolo vidieť  – nájde frajerku. Zrazu po prehrmení pármesačného nadšenia z „novosti“ zistí, že si našiel riadnu šlápotu. A uvedomí si, čo všetko vlastnou vinou stratil, ak je múdry.
  • A presne to sa deje ľuďom dnes, tí múdrejší si už uvedomili, že „nebolo to predtým 100 percent, lenže nikdy to nie je 100 percent. A toto je len slabých 10 percent.“
  • Skrátka a dobre, došlo im. SMER by začal  naberať na obrátkach – aj začal – spomeňte si, ako zrazu pozitívne ľudia vnímali Pellegriniho vystupovanie v porovnaní s novou vládou.

A tak bolo potrebné veci posunúť – lebo novú vládu i s prezidentkou treba udržať, aby sme ostošesť zbrojili, a migráciu rozbehli, a letisko na Sliači  „správne vyriešili“, aj našich vojakov na hranice s Ruskom vyslali, a nezrušili zmluvu na predražené americké stíhačky náhodou, a neuprednostnili obyčajných ľudí pred veľkopodnikateľmi náhodou aspoň v niektorých opatreniach…

 

Prečo Pellegrini vystúpil „tu a teraz“?

Uvažujem, že medializovaný vír o fotkách Pellegriniho tiež mohol mať dvojaký význam – jednak SMER ako taký kompromitoval, „však pozrite čo zač sú tam obaja“. Na druhej strane to môže byť len slabý odvar z toho, čím ho kompromitovať možno – a tak toto by mohol byť dobrý spôsob, ako ho doviesť „ku rozumu“ a rozhodnutiu práve teraz „vyzvať Fica“.

Lebo – povedzme si otvorene – teraz situácia na rozkol strany SMER vonkoncom nie je dobrá. Strategicky mysliaci politik by to podľa mňa v tejto chvíli nerobil. Práve naopak, využiť silu dvoch bolo potrebné. Lebo Fico síce má na sebe škvrny v podobe Troškovej a Gorily, ale ľudia  – hodne obyčajných a najmä starších ľudí – ho berie, a podstatne viac ako Pellegriniho. Takže nápad vytiahnuť do boja tu a teraz, navyše v situácii, že sám má vratkú pozíciu pre tie fotky u verejnosti, rozhodne nebol dobrý nápad.

 

Ukázal sa navyše pre politikov ako vratký pilier…

Lebo Ficovi vďačil za veľa a tak to mnohí čítajú ako nespoľahlivosť a neserióznosť, túto jeho výzvu dnes. Majú pocit „ty by si bol pekná blcha v kožuchu“. Pochybujem, že ho v prípade odchodu zo SMERU čaká iná kariéra ako politickej družice, tak ako mnohé naše politické satelity. Je to z môjho pohľadu škoda, charizmu má a mal preto v budúcnosti potenciál. Tvoriť novú stranu odštepením od SMERU je vyslovene rozdrobením síl, ktoré práveže zbierať urýchlene potrebovali. Lebo situácia s rastúcou nezamestnanosťou v kombinácii so Sulíkovými antisociálnymi nápadmi povedie podľa mňa ku skorému a prudkému poklesu „lásky k vláde.“ Nemožno stáť len na hlasoch osadníkov a udržať sa tak dlhodobo.

 

Pre všetkých politikov platí, že je nutné vedieť hľadať kooperáciu nie na základe politickej spriaznenosti, ale odbornosti – ak chce človek politicky dlhodobo stabilizovať svoju situáciu. A musí vedieť nájsť spoločnú reč s človekom s iným politickým názorom. Ako hodne je to významné, ukáže sa v situácii, kedy človek pochopí, že počet inteligentných ľudí, schopných reálne úspešne stáť v riadiacich funkciách, je obmedzený.

 

Elena  29.5.2020

 

 

 

Lebo 6. – Upokojovači. . .

21.05.2024

Čo by ste si mysleli o odborníkovi, ktorý by týranej obeti začal vykladať, aby s agresorom nastolila dobrý vzťah, aby s ním uzavrela zmier. Aby už nepripomínala, že jej ublížil a tvárila sa, že to je všetko preč. Asi by ste si poťukali po čele, a pouvažovali, že ktovie ako si ten fušer školu spravil. Situácia v našej spoločnosti je presne taká, ako v spomenutom [...]

Lebo 5. – IDAHOBIT

21.05.2024

Znie to tak lákavo – toto slovo. Aspoň mne teda určite, pripomína mi slovo trilobit, a ja som kedysi dávno chcela byť paleontologičkou. A i dnes som na fb členkou skupiny, v ktorej si ľudia pretŕčajú kto našiel aký kamienok, ale aj skamenenú lastúru dávneho ulitníka, či zub mastodonta. No ale slovo IDAHOBIT sa s paleontológiou spája len zdanlivo. V skutočnosti ide o [...]

Lebo 4. – Nemci rozpútali už dve svetové vojny, chcú aj tretiu?

21.05.2024

Vojnu pokladám za také zlo, že každého jej propagátora, iniciátora a realizátora by mali podľa mňa tvrdo postihnúť. Prináša bolesť a zlo do život obyčajných ľudí. No veru, nápad toho nemeckého vládneho poslanca Weingartena ma naštval. Chce nás zatiahnuť do vojny – nás Slovákov zasa raz. Píše o ňom článok v linku [...]

SR NRSR 12. schôdza zasadnutie BAX

Upokojiť atmosféru a neeskalovať! Aká je cesta k zmiereniu po atentáte?

21.05.2024 19:00

Zhodne odsudzujeme tých, ktorí cez atentát mobilizujú proti druhému táboru, či tých, ktorí ho ticho schvaľujú. Nájdeme (ďalšie) riešenia? Zapojte sa do pokračovania diskusie!

NRSR, parlament, poslanci

Poslanci schválili rozsiahle zmeny v zákone o Fonde na podporu umenia

21.05.2024 18:22

O poskytnutí peňazí z Fondu na podporu umenia bude po novom rozhodovať rada fondu.

medveď

Pre výskyt medveďa sa bude po novom vyhlasovať mimoriadna situácia. Parlament schválil aj riešenia na jeho elimináciu

21.05.2024 18:03

Poslanci Národnej rady prijali zrýchlene novelizáciu zákona o ochrane prírody a krajiny, ako aj o novelu zákona o civilnej ochrane obyvateľstva.

Kaliňák, Šutaj Eštok,  Gašpar

Otázka komplicov atentátnika je otvorená. Jeho profil na Facebooku vymazala Meta, ale obsah bol podľa Šutaja Eštoka zmazaný skôr

21.05.2024 17:34, aktualizované: 19:07

Polícia naďalej pracuje aj s verziou, že atentátnik mal komplicov. Naznačil to minister Šutaj Eštok. Povedal, že sa javí, že nešlo o jedného útočníka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,879
Celková čítanosť: 9092116x
Priemerná čítanosť článkov: 3158x

Kategórie

Archív