Založ si blog

Augiáš 9. – Ešte stále si myslíte, že Matovič je hlúpy?

Podaktorí mu nevedeli prísť na meno, lebo v koronakríze brzdil otváranie kadečoho – aj ich nekontrolované prevláčanie sa hranicami. Aspoň teraz, keď sa v rámci testovania bratislavských pedagógov ukázalo, že bezpríznakových prenášačov u nás blúdi viac ako dosť, by mohli oceniť jeho predvídavosť. Schopnosť predvídať naozaj nemá veľa ľudí – s tým má ľudstvo dostatok skúseností – Vernemu  či ďalším vizionárom sa smiali, a osudom prvých kresťanov boli levy…

A hej, podobne ako on si myslím, že núdzový stav by mal ešte pretrvať. Právnici tvrdia, že to nie je možné. Ja mám nápad na možné riešenie problému /v súlade s platnou legislatívou, ako inak).

 

Dáme dole rúška a budeme cestovať…

Otvorene – niektorí rúška budú nosiť aj dobrovoľne, vrátane mňa. Nemám dôveru ku niektorým situáciám a ľuďom v nich, takže určite by som si rúško dávala aj keby to hneď zakázali.

Aj cestovanie by sme mali zvážiť zodpovedne – aj ja som cestovala za homeopatkou, no nevyberiem sa do Prahy, kam som dostala pozvanie od konštelatérskej kolegyne.

Určitú mieru rizika v bežnom živote znášame, no načo ju nadlimitne zvyšovať?

 

Ja chápem, že niektorí Slováci pendlujú za prácou do zahraničia…

Ale nevidím dôvod dať sa nám ostatným nimi ohrozovať na zdraví. Ak chcú niekam chodiť, mali by byť ohľaduplní voči ostatným ľuďom a vedieť dospelo zniesť obmedzenia pre minimalizovanie rizika.

Teraz už konečne niektorí môžu pochopiť, že problém s koronou je väčší ako si mysleli. Lebo  začíname odhaľovať bezpríznakových nosičov

https://www.tvnoviny.sk/koronavirus/1998581_pacientov-s-koronavirusom-bez-priznakov-je-pravdepodobne-viac-nez-sa-ocakavalo

Situácia v rámci testovania v školstve podľa mňa ukázala, že je nutné pretestovať všetkých. Lebo riziková populácia nám nezmizne, ani ju vírus neobíde. Bezpríznakoví prenášači sú a zostanú pre nich hrozbou. Mnohým vírus možno neublíži, no niektorých môže zabiť. Ste natoľko amorálni, že nad tým mávnete rukou a poviete „čo už“, len aby opatrenia nenarúšali vaše osobné pohodlie?

A hej, zachytila som dokonca správu, že vírus sa môže aktivovať až po dlhšej dobe, môžete ochorieť údajne aj opakovane – tak neviem, čo znamená predstava istoty a bezpečia v tomto smere. Možno len naivitu a nevedomosť o riziku.

Stále som presvedčená, že ak sa snažia dostať do práce zdravotníkov, vojakov a policajtov, tak to dôvod má. V Česku počet chorých opäť stúpa, a uvidíme ako sa bude meniť situácia u nás, očakávam tiež ich nárast.

https://www.tvnoviny.sk/koronavirus/1997911_v-cesku-opat-stupa-pocet-nakazenych-koronavirusom

 

Otvárame školy a škôlky? 

To vážne, bez pretestovania učiteľov a detí? Keď už vieme, že neočakávane vysoký počet zamestnancov školstva mal pozitívny výsledok v rámci bratislavského testovania?

https://www1.pluska.sk/regiony/sok-ruzinove-toto-odhalilo-testovanie-ucitelov-pred-otvorenim-skol?itm_site=plus1&itm_template=article&itm_modul=najcitanejsie-24&itm_position=6

Som zvedavá, ako táto informácia zaúčinkuje na rodičov detí, ktorí boli rozhodnutí deti do školy poslať. Či predsa len nevyčkajú aspoň dva či tri týždne, ako sa situácia vyvinie.

A to boli len učitelia. Ach, a ktovie ako sú na tom kuchárky v školských jedálňach a personál reštaurácií, predavačky, či šoféri autobusov napríklad?! Tieto profesie by mali byť testované aspoň raz mesačne.

Myslím, že je nutné pretestovať celú populáciu.  A možno naozaj testovať aspoň vybrané profesie v pravidelných intervaloch.

 

A ten núdzový stav…

Je to jednoduché – ak nemožno ako právnici tvrdia núdzový stav predĺžiť, ani opätovne po minúte vyhlásiť nanovo – možno vyhlásiť stav výnimočný. Ten samozrejme musí vyhlásiť prezidentka – koná tak na návrh vlády, najviac na 60 dní ho vyhlasuje, ale ten možno na rozdiel od stavu núdzového aj predĺžiť.

https://domov.sme.sk/c/22413497/premier-matovic-vlada-si-nemoze-dovolit-nudzovy-stav-zrusit.html

Takže postačí, ak premiér Matovič dá návrh na vyhlásenie mimoriadneho stavu prezidentke. Lebo ak ona mimoriadny stav vyhlási, bude môcť v opatreniach pokračovať. Ak ho nevyhlási, bude v prípade akéhokoľvek zhoršenia situácie zodpovednosť na jej strane.

 

Elena 29.5.2020

 

Iba ja 9. – Naozaj vidieť. . .

25.09.2021

Ručanie jeleňa sa nieslo podvečerom. Ozvena v prednohorskom tichu zosilnila jeho hlas, dunel akoby jeleň bol tu medzi stromami. Ozýval sa mu sok niekde v diaľke na protiľahlom svahu. Obloha číra, len s drobným bielym obláčikom. Slnečné lúče prenikajúce pomedzi stromy zlátili krajinu s pozvoľna padajúcimi listami. Krúžili pochabo v dychu vetra. Ach, jeseň je tu – [...]

Jednou ranou 8. – Prezidentka Čaputová potrebuje okuliare?

24.09.2021

Ach, som dnes milá a mierna. Prezidentke treba asi okuliare, lebo ďalekohľad – ten zjavne má. Vidí aj tie najmenšie porušenia ľudských práv – lenže v iných krajinách. Krajiny OSN musia podľa nej podporovať ľudí, ktorí sa dožadujú dodržiavania svojich základných práv, vrátane slobody prejavu alebo zhromažďovania. “Občania musia mať možnosť tieto [...]

Jednou ranou 7. – Tri z piatich. . .

23.09.2021

Nie,nie, prevzatie zodpovednosti sa v tomto štáte nenosí… A hej, viac ako tri z piatich… V minulom blogu som sľúbila dať ešte pár slov v súvislosti s Matovičovým výrokom, či majú zodpovední donekonečna doplácať na nezodpovedných. Príkladov je v tomto štáte vo vzťahu ku korone a súčasnej situácii viac ako dosť – šíritelia nákazy a v prvom rade [...]

Izrael, valcína, očkovanie

ONLINE: Rôzne skúsenosti zaočkovaných krajín. Izrael sprísňuje, Nórsko uvoľňuje

25.09.2021 07:30

Tretia dávka vakcíny, sprísnenie opatrení voči neočkovaným učiteľom. Izrael znepokojuje rast počtu úmrtí. Naopak, Nórsko si bude užívať voľnosť.

Miroslav Kollár, Juraj Hipš

Strana Spolu si volí nového šéfa. Každý ju chce ťahať inam

25.09.2021 07:00

Jeden z kandidátov verí, že strana Spolu má priestor na samostatnú existenciu, ďalší si myslí, že sa treba spojiť s Progresívnym Slovenskom.

Juraj Hipš

Hipš: Jedinú cestu vidím v spolupráci s Progresívnym Slovenskom

25.09.2021 06:45

Bývalý predseda strany Spolu Juraj Hipš, ktorý na tento post opäť kandiduje, si myslí, že rozdiely medzi Spolu a Progresívnym Slovenskom sú minimálne.

Miroslav Kollár

Kollár: Zlúčeniu Spolu a Progresívneho Slovenska hovorím nie

25.09.2021 06:45

Podľa kandidáta Miroslava Kollára, ak by chcel ísť do Progresívneho Slovenska, urobil by tak už na jar a nie teraz - okľukou cez Spolu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,161
Celková čítanosť: 5583571x
Priemerná čítanosť článkov: 2584x

Kategórie