Založ si blog

Augiáš 9. – Ešte stále si myslíte, že Matovič je hlúpy?

Podaktorí mu nevedeli prísť na meno, lebo v koronakríze brzdil otváranie kadečoho – aj ich nekontrolované prevláčanie sa hranicami. Aspoň teraz, keď sa v rámci testovania bratislavských pedagógov ukázalo, že bezpríznakových prenášačov u nás blúdi viac ako dosť, by mohli oceniť jeho predvídavosť. Schopnosť predvídať naozaj nemá veľa ľudí – s tým má ľudstvo dostatok skúseností – Vernemu  či ďalším vizionárom sa smiali, a osudom prvých kresťanov boli levy…

A hej, podobne ako on si myslím, že núdzový stav by mal ešte pretrvať. Právnici tvrdia, že to nie je možné. Ja mám nápad na možné riešenie problému /v súlade s platnou legislatívou, ako inak).

 

Dáme dole rúška a budeme cestovať…

Otvorene – niektorí rúška budú nosiť aj dobrovoľne, vrátane mňa. Nemám dôveru ku niektorým situáciám a ľuďom v nich, takže určite by som si rúško dávala aj keby to hneď zakázali.

Aj cestovanie by sme mali zvážiť zodpovedne – aj ja som cestovala za homeopatkou, no nevyberiem sa do Prahy, kam som dostala pozvanie od konštelatérskej kolegyne.

Určitú mieru rizika v bežnom živote znášame, no načo ju nadlimitne zvyšovať?

 

Ja chápem, že niektorí Slováci pendlujú za prácou do zahraničia…

Ale nevidím dôvod dať sa nám ostatným nimi ohrozovať na zdraví. Ak chcú niekam chodiť, mali by byť ohľaduplní voči ostatným ľuďom a vedieť dospelo zniesť obmedzenia pre minimalizovanie rizika.

Teraz už konečne niektorí môžu pochopiť, že problém s koronou je väčší ako si mysleli. Lebo  začíname odhaľovať bezpríznakových nosičov

https://www.tvnoviny.sk/koronavirus/1998581_pacientov-s-koronavirusom-bez-priznakov-je-pravdepodobne-viac-nez-sa-ocakavalo

Situácia v rámci testovania v školstve podľa mňa ukázala, že je nutné pretestovať všetkých. Lebo riziková populácia nám nezmizne, ani ju vírus neobíde. Bezpríznakoví prenášači sú a zostanú pre nich hrozbou. Mnohým vírus možno neublíži, no niektorých môže zabiť. Ste natoľko amorálni, že nad tým mávnete rukou a poviete „čo už“, len aby opatrenia nenarúšali vaše osobné pohodlie?

A hej, zachytila som dokonca správu, že vírus sa môže aktivovať až po dlhšej dobe, môžete ochorieť údajne aj opakovane – tak neviem, čo znamená predstava istoty a bezpečia v tomto smere. Možno len naivitu a nevedomosť o riziku.

Stále som presvedčená, že ak sa snažia dostať do práce zdravotníkov, vojakov a policajtov, tak to dôvod má. V Česku počet chorých opäť stúpa, a uvidíme ako sa bude meniť situácia u nás, očakávam tiež ich nárast.

https://www.tvnoviny.sk/koronavirus/1997911_v-cesku-opat-stupa-pocet-nakazenych-koronavirusom

 

Otvárame školy a škôlky? 

To vážne, bez pretestovania učiteľov a detí? Keď už vieme, že neočakávane vysoký počet zamestnancov školstva mal pozitívny výsledok v rámci bratislavského testovania?

https://www1.pluska.sk/regiony/sok-ruzinove-toto-odhalilo-testovanie-ucitelov-pred-otvorenim-skol?itm_site=plus1&itm_template=article&itm_modul=najcitanejsie-24&itm_position=6

Som zvedavá, ako táto informácia zaúčinkuje na rodičov detí, ktorí boli rozhodnutí deti do školy poslať. Či predsa len nevyčkajú aspoň dva či tri týždne, ako sa situácia vyvinie.

A to boli len učitelia. Ach, a ktovie ako sú na tom kuchárky v školských jedálňach a personál reštaurácií, predavačky, či šoféri autobusov napríklad?! Tieto profesie by mali byť testované aspoň raz mesačne.

Myslím, že je nutné pretestovať celú populáciu.  A možno naozaj testovať aspoň vybrané profesie v pravidelných intervaloch.

 

A ten núdzový stav…

Je to jednoduché – ak nemožno ako právnici tvrdia núdzový stav predĺžiť, ani opätovne po minúte vyhlásiť nanovo – možno vyhlásiť stav výnimočný. Ten samozrejme musí vyhlásiť prezidentka – koná tak na návrh vlády, najviac na 60 dní ho vyhlasuje, ale ten možno na rozdiel od stavu núdzového aj predĺžiť.

https://domov.sme.sk/c/22413497/premier-matovic-vlada-si-nemoze-dovolit-nudzovy-stav-zrusit.html

Takže postačí, ak premiér Matovič dá návrh na vyhlásenie mimoriadneho stavu prezidentke. Lebo ak ona mimoriadny stav vyhlási, bude môcť v opatreniach pokračovať. Ak ho nevyhlási, bude v prípade akéhokoľvek zhoršenia situácie zodpovednosť na jej strane.

 

Elena 29.5.2020

 

Téééda 8. – Ako vyriešime otázku 13. dôchodkov na Slovensku spravodlivo. . .

23.06.2024

V článku v linku https://www1.pluska.sk/diskusia/rady-a-tipy/analytici-navrhli-zmeny-13-dochodkoch-vyplacat-nemal-tymto-seniorom-ste-medzi-nimi sa uvádza, že výdavky nášho štátu dosahujú úroveň, ktorá presahuje ekonomické možnosti krajiny. Určite by sme mohli a mali verejne poanalyzovať, aké výdavky má náš štát – a iste by sme našli oblasti, v ktorých je potrebné [...]

Naozaj 3. – V krajine dúhy. . .

22.06.2024

Pokojný dážď kropil dnes Prednú Horu. Spomenula som si na minulý piatok – po celodennom dažďovaní zatiahnutá obloha navečer zjasnela a v trhajúcej sa šedi žiarila blankytná modrá. Dúha náhle rozprestrela farby oblohou. Ticho mrholilo. Z pôvodne tenučkého, krehkého bledodúhového mosta, klenúceho sa od protiľahlých kopcov kamsi do úbočí ku Muránskej Hute, [...]

Téééda 7. – Zástupcovia KDH, nezabúdajte, Boh sa díva. . .

20.06.2024

Síru tu podaktorí pľujú, že si Kotlár dovolil povedať, že u nás situácia s kovidom nenaplnila kritériá pandémie. Ako píše článok v linku https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/714405-21-tisic-obeti-kotlar-tvrdi-ze-ziadna-pandemia-nebola-majersky-sns-prerastla-dolinkovej-cez-hlavu/ KDH zdôrazňuje potrebu zodpovedného a odborného prístupu k zdravotníckym otázkam a vyzýva [...]

Ferdinand Marcos

Marcos: Filipíny nevyvolávajú vojny, nenecháme sa zastrašiť ani utláčať

23.06.2024 10:21

Filipínsky prezident to vyhlásil v súvislosti s eskaláciou námorných konfrontácií s Čínou.

Pápež / František /

Vatikán exkomunikoval desať mníšok zo Španielska. Rehoľníčky sú v otvorenom konflikte s pápežom

23.06.2024 09:41

Jadrom konfliktu je spor o nehnuteľnosti. Mníšky sú však so Svätou stolicou aj v ideologickom konflikte.

otáznik, výkričník, pravopis, pravidlá, slovenský jazyk, interpunkcia

KVÍZ Kamarátite sa s yspilonmi? Kedy sa píše mäkké i, kedy tvrdé? Otestujte si vedomosti z gramatiky

23.06.2024 09:00

Potrebujeme vedieť ypsilony? Ovládať svoj materinský jazyk by malo patriť medzi základné vedomosti. Otestujte sa.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,898
Celková čítanosť: 9195766x
Priemerná čítanosť článkov: 3173x

Kategórie

Archív