Založ si blog

Augiáš 9. – Ešte stále si myslíte, že Matovič je hlúpy?

Podaktorí mu nevedeli prísť na meno, lebo v koronakríze brzdil otváranie kadečoho – aj ich nekontrolované prevláčanie sa hranicami. Aspoň teraz, keď sa v rámci testovania bratislavských pedagógov ukázalo, že bezpríznakových prenášačov u nás blúdi viac ako dosť, by mohli oceniť jeho predvídavosť. Schopnosť predvídať naozaj nemá veľa ľudí – s tým má ľudstvo dostatok skúseností – Vernemu  či ďalším vizionárom sa smiali, a osudom prvých kresťanov boli levy…

A hej, podobne ako on si myslím, že núdzový stav by mal ešte pretrvať. Právnici tvrdia, že to nie je možné. Ja mám nápad na možné riešenie problému /v súlade s platnou legislatívou, ako inak).

 

Dáme dole rúška a budeme cestovať…

Otvorene – niektorí rúška budú nosiť aj dobrovoľne, vrátane mňa. Nemám dôveru ku niektorým situáciám a ľuďom v nich, takže určite by som si rúško dávala aj keby to hneď zakázali.

Aj cestovanie by sme mali zvážiť zodpovedne – aj ja som cestovala za homeopatkou, no nevyberiem sa do Prahy, kam som dostala pozvanie od konštelatérskej kolegyne.

Určitú mieru rizika v bežnom živote znášame, no načo ju nadlimitne zvyšovať?

 

Ja chápem, že niektorí Slováci pendlujú za prácou do zahraničia…

Ale nevidím dôvod dať sa nám ostatným nimi ohrozovať na zdraví. Ak chcú niekam chodiť, mali by byť ohľaduplní voči ostatným ľuďom a vedieť dospelo zniesť obmedzenia pre minimalizovanie rizika.

Teraz už konečne niektorí môžu pochopiť, že problém s koronou je väčší ako si mysleli. Lebo  začíname odhaľovať bezpríznakových nosičov

https://www.tvnoviny.sk/koronavirus/1998581_pacientov-s-koronavirusom-bez-priznakov-je-pravdepodobne-viac-nez-sa-ocakavalo

Situácia v rámci testovania v školstve podľa mňa ukázala, že je nutné pretestovať všetkých. Lebo riziková populácia nám nezmizne, ani ju vírus neobíde. Bezpríznakoví prenášači sú a zostanú pre nich hrozbou. Mnohým vírus možno neublíži, no niektorých môže zabiť. Ste natoľko amorálni, že nad tým mávnete rukou a poviete „čo už“, len aby opatrenia nenarúšali vaše osobné pohodlie?

A hej, zachytila som dokonca správu, že vírus sa môže aktivovať až po dlhšej dobe, môžete ochorieť údajne aj opakovane – tak neviem, čo znamená predstava istoty a bezpečia v tomto smere. Možno len naivitu a nevedomosť o riziku.

Stále som presvedčená, že ak sa snažia dostať do práce zdravotníkov, vojakov a policajtov, tak to dôvod má. V Česku počet chorých opäť stúpa, a uvidíme ako sa bude meniť situácia u nás, očakávam tiež ich nárast.

https://www.tvnoviny.sk/koronavirus/1997911_v-cesku-opat-stupa-pocet-nakazenych-koronavirusom

 

Otvárame školy a škôlky? 

To vážne, bez pretestovania učiteľov a detí? Keď už vieme, že neočakávane vysoký počet zamestnancov školstva mal pozitívny výsledok v rámci bratislavského testovania?

https://www1.pluska.sk/regiony/sok-ruzinove-toto-odhalilo-testovanie-ucitelov-pred-otvorenim-skol?itm_site=plus1&itm_template=article&itm_modul=najcitanejsie-24&itm_position=6

Som zvedavá, ako táto informácia zaúčinkuje na rodičov detí, ktorí boli rozhodnutí deti do školy poslať. Či predsa len nevyčkajú aspoň dva či tri týždne, ako sa situácia vyvinie.

A to boli len učitelia. Ach, a ktovie ako sú na tom kuchárky v školských jedálňach a personál reštaurácií, predavačky, či šoféri autobusov napríklad?! Tieto profesie by mali byť testované aspoň raz mesačne.

Myslím, že je nutné pretestovať celú populáciu.  A možno naozaj testovať aspoň vybrané profesie v pravidelných intervaloch.

 

A ten núdzový stav…

Je to jednoduché – ak nemožno ako právnici tvrdia núdzový stav predĺžiť, ani opätovne po minúte vyhlásiť nanovo – možno vyhlásiť stav výnimočný. Ten samozrejme musí vyhlásiť prezidentka – koná tak na návrh vlády, najviac na 60 dní ho vyhlasuje, ale ten možno na rozdiel od stavu núdzového aj predĺžiť.

https://domov.sme.sk/c/22413497/premier-matovic-vlada-si-nemoze-dovolit-nudzovy-stav-zrusit.html

Takže postačí, ak premiér Matovič dá návrh na vyhlásenie mimoriadneho stavu prezidentke. Lebo ak ona mimoriadny stav vyhlási, bude môcť v opatreniach pokračovať. Ak ho nevyhlási, bude v prípade akéhokoľvek zhoršenia situácie zodpovednosť na jej strane.

 

Elena 29.5.2020

 

Zlatobyľ 9. – Stáročiami sa môžu niesť. ..

05.07.2022

Ach, kdeže sú tie dni, kedy našim územím blúdili Cyril a Metod a kadečo nám zvestovali. Dnešný deň ich pripomína len vzdialene, rovnako ako úporné horúčavy minulých dní. Je darom mať vieru i vzdelanie, nie každý však jeho cennosti rozumie. Pravá viera by nám mala dávať nádej i pokoru na našej životnej ceste, a pravé vzdelanie poznanie i životnú múdrosť, nie [...]

Iba 9. – Iba pravdu. . .

05.07.2022

Je načase otvorene hovoriť o situácii, do ktorej nás vohnala naša vláda súcitiaca viac s Ukrajincami, ako s vlastným obyvateľstvom. Ako píše článok v linku https://ereport.sk/hrozi-drsny-boj-medzi-europou-a-aziou-gazprom-si-nerezervoval-kapacitu-na-tranzit-plynu-do-europy/ Rusi si nerezervovali na ďalší rok tranzitnú kapacitu od októbra 2022 plynovodom Jamal-Európa, ani [...]

Iba 8. – Chcem, aby Zelenskyj. . .

05.07.2022

Ach, Zelenskyj mi pripomína filmového hrdinu. A rada by som sa s ním porozprávala… Aj jeho komunikačný štýl v dnešnom blogu preberiem. Myslím to úplne vážne. Je ale dôležité, aby ste videli kus príbehu pre pochopenie týchto mojich slov… Životné skúsenosti nám pomáhajú zmúdrieť. Ja napríklad nielen na základe skutkov, ale už i na základe slov dokážem [...]

S-300

Aj týmito zbraňami pomáha Západ Ukrajine v boji proti Rusku

05.07.2022 14:00

Ukrajina potrebuje pre boj s Ruskom zbrane zo Západu. Prichádzajú húfnice, tanky, protivzdušné systémy či drony.

Policajné oddelenie

Opitý muž narazil autom do dverí policajného oddelenia v Medzilaborciach

05.07.2022 13:41

Vozidlo, ktoré muž riadil, mu nepatrilo.

Ladislav Kukolík

Lunter: Strategické podniky krvácajú, treba im pomôcť

05.07.2022 13:19

Energetická kríza ohrozuje fungovanie veľkých závodov, ktoré zamestnávajú stovky ľudí. Banskobystrická župa vyzýva vládu, aby zakročila.

Romania NATO Chief

Spojenci podpísali prístupové protokoly Fínska a Švédska o vstupe do NATO

05.07.2022 12:01, aktualizované: 12:19

Na tlačovej konferencii v Bruseli to oznámil generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,369
Celková čítanosť: 6617966x
Priemerná čítanosť článkov: 2794x

Kategórie