Založ si blog

Augiáš 9. – Ešte stále si myslíte, že Matovič je hlúpy?

Podaktorí mu nevedeli prísť na meno, lebo v koronakríze brzdil otváranie kadečoho – aj ich nekontrolované prevláčanie sa hranicami. Aspoň teraz, keď sa v rámci testovania bratislavských pedagógov ukázalo, že bezpríznakových prenášačov u nás blúdi viac ako dosť, by mohli oceniť jeho predvídavosť. Schopnosť predvídať naozaj nemá veľa ľudí – s tým má ľudstvo dostatok skúseností – Vernemu  či ďalším vizionárom sa smiali, a osudom prvých kresťanov boli levy…

A hej, podobne ako on si myslím, že núdzový stav by mal ešte pretrvať. Právnici tvrdia, že to nie je možné. Ja mám nápad na možné riešenie problému /v súlade s platnou legislatívou, ako inak).

 

Dáme dole rúška a budeme cestovať…

Otvorene – niektorí rúška budú nosiť aj dobrovoľne, vrátane mňa. Nemám dôveru ku niektorým situáciám a ľuďom v nich, takže určite by som si rúško dávala aj keby to hneď zakázali.

Aj cestovanie by sme mali zvážiť zodpovedne – aj ja som cestovala za homeopatkou, no nevyberiem sa do Prahy, kam som dostala pozvanie od konštelatérskej kolegyne.

Určitú mieru rizika v bežnom živote znášame, no načo ju nadlimitne zvyšovať?

 

Ja chápem, že niektorí Slováci pendlujú za prácou do zahraničia…

Ale nevidím dôvod dať sa nám ostatným nimi ohrozovať na zdraví. Ak chcú niekam chodiť, mali by byť ohľaduplní voči ostatným ľuďom a vedieť dospelo zniesť obmedzenia pre minimalizovanie rizika.

Teraz už konečne niektorí môžu pochopiť, že problém s koronou je väčší ako si mysleli. Lebo  začíname odhaľovať bezpríznakových nosičov

https://www.tvnoviny.sk/koronavirus/1998581_pacientov-s-koronavirusom-bez-priznakov-je-pravdepodobne-viac-nez-sa-ocakavalo

Situácia v rámci testovania v školstve podľa mňa ukázala, že je nutné pretestovať všetkých. Lebo riziková populácia nám nezmizne, ani ju vírus neobíde. Bezpríznakoví prenášači sú a zostanú pre nich hrozbou. Mnohým vírus možno neublíži, no niektorých môže zabiť. Ste natoľko amorálni, že nad tým mávnete rukou a poviete „čo už“, len aby opatrenia nenarúšali vaše osobné pohodlie?

A hej, zachytila som dokonca správu, že vírus sa môže aktivovať až po dlhšej dobe, môžete ochorieť údajne aj opakovane – tak neviem, čo znamená predstava istoty a bezpečia v tomto smere. Možno len naivitu a nevedomosť o riziku.

Stále som presvedčená, že ak sa snažia dostať do práce zdravotníkov, vojakov a policajtov, tak to dôvod má. V Česku počet chorých opäť stúpa, a uvidíme ako sa bude meniť situácia u nás, očakávam tiež ich nárast.

https://www.tvnoviny.sk/koronavirus/1997911_v-cesku-opat-stupa-pocet-nakazenych-koronavirusom

 

Otvárame školy a škôlky? 

To vážne, bez pretestovania učiteľov a detí? Keď už vieme, že neočakávane vysoký počet zamestnancov školstva mal pozitívny výsledok v rámci bratislavského testovania?

https://www1.pluska.sk/regiony/sok-ruzinove-toto-odhalilo-testovanie-ucitelov-pred-otvorenim-skol?itm_site=plus1&itm_template=article&itm_modul=najcitanejsie-24&itm_position=6

Som zvedavá, ako táto informácia zaúčinkuje na rodičov detí, ktorí boli rozhodnutí deti do školy poslať. Či predsa len nevyčkajú aspoň dva či tri týždne, ako sa situácia vyvinie.

A to boli len učitelia. Ach, a ktovie ako sú na tom kuchárky v školských jedálňach a personál reštaurácií, predavačky, či šoféri autobusov napríklad?! Tieto profesie by mali byť testované aspoň raz mesačne.

Myslím, že je nutné pretestovať celú populáciu.  A možno naozaj testovať aspoň vybrané profesie v pravidelných intervaloch.

 

A ten núdzový stav…

Je to jednoduché – ak nemožno ako právnici tvrdia núdzový stav predĺžiť, ani opätovne po minúte vyhlásiť nanovo – možno vyhlásiť stav výnimočný. Ten samozrejme musí vyhlásiť prezidentka – koná tak na návrh vlády, najviac na 60 dní ho vyhlasuje, ale ten možno na rozdiel od stavu núdzového aj predĺžiť.

https://domov.sme.sk/c/22413497/premier-matovic-vlada-si-nemoze-dovolit-nudzovy-stav-zrusit.html

Takže postačí, ak premiér Matovič dá návrh na vyhlásenie mimoriadneho stavu prezidentke. Lebo ak ona mimoriadny stav vyhlási, bude môcť v opatreniach pokračovať. Ak ho nevyhlási, bude v prípade akéhokoľvek zhoršenia situácie zodpovednosť na jej strane.

 

Elena 29.5.2020

 

Antaon 9. – Zakaždým. . .

29.03.2023

Zakaždým zomieram, zakaždým zomrieť chcem znova a hoci plynie čas, zakaždým z rany krv prúdom vyteká nová, zakaždým temnie deň a slnko sa polnočným kabátom halí, zakaždým cítim to akí sme k osudu malí, zakaždým v rade dní kráčam a nerátam kroky, zakaždým plynú dni tak akoby plynuli roky, zakaždým závoj sĺz svet zastrie úplne celý, zakaždým vykročiť do [...]

Kvapky krvi 10. – Utýraný. . .

28.03.2023

Za poctivú prácu s poctivým platením poistných odvodov si môžeme zaistiť dôstojný život a dôstojnú starobu. Alebo nie, ak nám štát berie priveľa. Začnem dôchodkovým systémom, lebo chcem aby ste si uvedomili, že sa môžeme mať rôzne, a ako rôzne. Sú krajiny ako Chile či Čína, kde odchodový dôchodkový vek je o hodne nižší ako 60 rokov. Poučný je aj článok v [...]

Kvapky krvi 9. – Ako sa nám čoskoro životná úroveň prudko polepší. ..

28.03.2023

Teda nie že by nám bolo zle, kdeže. Žijeme si slobodne a v spoločenstve tých najlepších priateľov. Ale môže nám byť ešte o trochu lepšie, samozrejme. Až tak dobre, že nám zderegulujú ceny elektriny a plynu. A zrejme dosť skoro to budú chcieť spraviť, lebo článok v HN sa objavil [...]

turecko parlament

Turecký parlament schválil žiadosť Fínska o vstup do NATO

30.03.2023 23:27, aktualizované: 23:41

Fínsku zostávajú na oficiálny vstup do aliancie už len formálne kroky.

Putin

Putin podpísal dekrét o jarných odvodoch do armády. Nastúpiť má 147-tisíc Rusov

30.03.2023 22:45

Ruské úrady popierajú plány na novú mobilizáciu kvôli invázii na Ukrajine.

SR Trebišov Nový Majer elektrina voda odpojenie elektromer KEX

Ceny elektriny zrejme porastú aj napriek dohode s elektrárňami, tvrdí analytik

30.03.2023 21:30

Očakáva analytik Ján Pišta prudké zdražovanie ako vlani? A akú prognózu má pre podnikateľov a verejný sektor? Vypočujte si v podcaste denníka Pravda.

medzinárodný súdny dvor Kirill Gevorgian ICC

USA zmrazením iránskych aktív porušili dohodu, rozhodol Medzinárodný súdny dvor

30.03.2023 21:00

Spojené štáty preto musia zaplatiť Teheránu odškodné.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,545
Celková čítanosť: 7764773x
Priemerná čítanosť článkov: 3051x

Kategórie