Založ si blog

Ach 10. – Čas srdca. . .

Autom sa linula smutnosladká melódia, nie obvyklé 1975 či bluntovky.

Čo to je – spýtala som sa. Hurts, Guilt – odpovedala dcéra. Dielik skladačky zapadol do mozaiky. Lietala som ďalej v myšlienkach, zvláštnu včasrannú koincidenciu som predýchavala. Moja tichá komunikácia so Zámerom sveta je teraz intenzívna – pár vecí na uvažovanie mi nadránom zosypal, písala som o tom v rannom blogu o zosuve pôdy a tornáde. Zaspávajúc  na svitaní som poďakovala, že ma chráni pred cestou lesom, zrejme vie prečo. Po hodine som vstala a siahla na mobil, svietil na ňom obrázok a nápis. Tá koincidencia otriasla mojim svetom – veľký odkaz Zámeru sveta. Tak som sa o ňu, celá zmätená, podelila aj s dcérou. Dovolenkujem, pravdaže, ale skorým ránom k výsluchu obete som šla pomôcť, nakoniec ho preložili.

 

Zavalili ma dnes koincidencie – Zámer sveta ma niesol v náručí o hodný kus cesty a pobavene mi vysvetlil, – viem čo robím, nemusíš ma kontrolovať. Dokelu, ešte aj Zámer sveta som nedôverčivo preverovala, spätila som sa. Dve veci som prijala, oblasť v ktorej teraz na sebe pracujem – snažím sa byť láskavejšia, a dôvera k Zámeru sveta sa prehĺbila, ak mi niečo privádza do života, je to to pravé. Vie, čo robí. A čo je dôležité, už aj ja viem, že to vie.

Daj si otázku, aké je to správne? Ako čo je? dal mi otázku. Mám rada hlbokomyseľné otázky, lebo tie nás posúvajú dopredu viac a viac a najviac. Otázka neznela po prvý raz, ale vo mne sa po prvý raz vynorila odpoveď. Je ako chlieb – a celý deň som potom premýšľala, čo všetko to znamená. Je to také taoistické – neobyčajné je v obyčajnom. Schopnosť byť obyčajný si na ľuďoch cením najviac – väčšina sa snaží byť neobyčajná, a tým sú tuctoví. Chlieb – je dobrý ako kus chleba, hovorí sa. Hm, neviem o ničom, čo je také úžasné ako chlieb, došlo mi náhle.

 

Pozná ma Zámer sveta dokonale – aj prekrásnu knihu mi prihral v minulom týždni. Otvorenie Dračej brány. Moderný taoistický čarodejník – taoistický majster súčasnosti Wang-Li-Pchi, predstaviteľ školy Dračia brána. Jeho životný príbeh teraz začínam čítať. Zapadajú mi tie úlomky poznania hodne do seba. Spomienka na život taoistického bojovníka, zradu a s drakom prepojenú bojovú školu, ktoré sa mi pred časom oživili.

Táto kniha je autobiografiou – majster mal trinásť rokov a prišli za ním traja starí majstri a prijali ho za učňa. Život píše príbehy, aké nevymyslíš.

Dáme z tej knihy nejakú myšlienku? Cesta je najväčší poklad vo vesmíre a v ľudskom živote.

Učí nás chápať, že sú veci predurčené. Na veci, ktoré máme v živote mať, narážame znovu a znovu, neviditeľné nitky ich s nami prepájajú.

Fotka je moja, pravdaže.

 

Elena 8.6.2020

 

P. S.: A malá info rodičom detí so zdravotným znevýhodnením

Platforma rodín detí so zdravotným znevýhodnením v spolupráci s Nadáciou pre deti Slovenska realizuje počas koronakrízy podporu pre rodičov, ktorí zostali doma s deťmi na portáli https://www.platformarodin.sk/inklulinka/zvladnemetodoma/.

V časti AKTIVITY S DEŤMI sú uverejnené nápady na aktivity s deťmi, ktoré pomáhajú rozvíjať potenciál dieťaťa v bežných činnostiach rodiny, od ranného prebúdzania, počas hry, domácich prác až po večerné zaspávanie.  

Tieto tipy sú spracované do prehľadných kariet, ktoré je možné si aj vytlačiť.

 

Kvapky krvi 7. – Prečo som petíciu proti sexuálnej učebnici SAV pre školy podpísala. . .

25.03.2023

Návrh na novú učebnicu sexuálnej výchovy na Slovensku ministerstvo školstva dostalo. Petícia proti nej na internete beží, a tak som si pozrela, o čo vlastne ide. Lebo materiálov k tomu, vrátane tej navrhovanej učebnice, bolo na stránke viac ako dosť [...]

Kvapky krvi 6. – Tuberkulóza a covid medzi nami

25.03.2023

Aj Svetový deň tuberkulózy včera bol. A ak si niekto myslí, že jej už môžeme zamávať a patrí u nás kamsi do minulosti, tak veru to celkom tak nie je. Tuberkulóza bola kedysi obávanou chorobou. Označujú ju ako chorobu sociálne slabých skupín, pretože jej nárast sprevádzal vojny a krízy. Nevyhýbala sa však nikomu, liečili sa na ňu aj mnohí známi umelci, mnohí z nich [...]

Kvapky krvi 5. – Humanitárna pomoc Juhoslávii i po 24 rokoch zostáva hnusným zločinom

24.03.2023

No veru, už bezmála štvrťstoročie uplynulo od „humanitárnej misie“ – presnejšie povedané od útoku NATO v Juhoslávii, ako pripomína článok v linku https://www.hlavnespravy.sk/zlocinecky-utocny-pakt-nato-presne-pred-24-rokmi-napadol-juhoslaviu-dosial-za-to-nikto-nebol-potrestany/3087402 Humanitárna pomoc NATO v podobe bombardovania trvala 78 dní. [...]

Pápež František

Pápež František rozšíril opatrenia na boj proti zneužívaniu v cirkvi

25.03.2023 22:02

Rozšíril ich pôsobnosť aj na laických lídrov a špecifikoval, že obeťami môžu byť maloletí i dospelí.

Izrael, protesty

Izraelský minister obrany vyzval vládu na pozastavenie reformy súdnictva

25.03.2023 21:57

Ide o prvý verejný nesúhlas s touto reformou z radov izraelskej vlády.

Mladí antifašisti protestujú proti mítingu Iniciatívy za slobodu slova.

Svedok opísal, ako mal obvinený advokát zabiť Daniela Tupého

25.03.2023 20:17

Čo sa stalo v osudnú noc? V kauze vraždy prehovoril jeden z útočníkov.

Vladimir Putin

Putin: Rusko rozmiestni v Bielorusku taktické jadrové zbrane

25.03.2023 18:57, aktualizované: 21:30

Ruský prezident zdôraznil, že Moskva krokom neporuší žiadne dohody o nešírení jadrových zbraní.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,539
Celková čítanosť: 7737935x
Priemerná čítanosť článkov: 3048x

Kategórie