Založ si blog

Haf 2. – Niet na Slovensku peňazí?

Ach, húb sa urodilo tento rok v slovenských lesoch neúrekom. Ale teplé fleky sa tu množia ešte rýchlejšie, ako pozerám.

Akosi sa to v politickom živote na Slovensku nesie stále v štýle psy štekajú a karavána ide ďalej.

No tak už viete, o čom teraz poviem pár slov.

 

Miesta sa rodia…

Prebehol škandál, v rámci ktorého sa poslankyňa Krištúfková vzdala postu splnomocnenca pre rodinu. Kvôli cirkusu okolo jej bakalárskej práce. Poviem rovno, že to bol účelový virvar, lebo  môj názor na cirkusy okolo záverečných prác poznáte. Nie každý ju vie napísať úžasne, ale to neznamená, že nemôže byť dobrým odborníkom – to bola hlavná myšlienka môjho nedávneho blogu, v ktorom som spravila výkop za Kollára

https://elenaistvanova.blog.pravda.sk/2020/07/02/ked-9-matovicova-osudova-sanca/

Otvorene som povedala, že na Slovensku by rozhodne až tak veľa ľudí kameňmi nemalo hádzať – a viem, prečo to hovorím, a aj vy podaktorí to viete, však, zlatíčka?!

 

Miesta sa rodia či robia…

Pravdu poviem, že pani poslankyňu Krištúfkovú by som si na tom poste predstaviť vedela, dokonca  robila i pred vidinou tohto postu už dlhodobejšie rozumné veci v prospech rodín a detí.

Taký post podľa mňa aj bol potrebný, lebo štát by mal rozhodne systematicky a efektívne podporovať rodiny.

Oveľa zbytočnejší sa mi zdá úrad na preverovanie majetkov politikov

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/556786-bez-mandatu-a-bez-majetku-koalicia-chce-novy-urad-na-preverovanie-majetkov-politikov/

– lebo by mal preverovať nielen dotyčných funkcionárov, ale podľa mňa aj ich deti, ktoré nadobúdajú majetky aj vo veku okolo jedného roka. Skrátka talent nezaprieš..

 

Miesta sa rodia či robia pre vyvolených?

No uvidíme, kto na tom úrade na preverovanie majetkov politikov zakotví. A čo napreveruje. Mal by sa každoročne vyhodnotiť prínos takého úradu, či odhaľovaním majetkových darebáčin zarobí aspoň na svoj chod.

A tiež ma zaujíma, koľko ten úrad nový bude stáť, jeho vytvorenie a jeho chod. Aj ďalšie úrady, čo podchvíľou vznikajú. Lebo nami navrhovaný a pre všetkých občanov na Slovensku potrebný úrad zdravotníckeho ombudsmana sa doteraz nevytvoril. Nie sú vraj na to peniaze.

Voláme zaň my matky detí, ktoré zomreli vinou lekárov a s nami mnoho ľudí, ktorým zomreli pre pochybenia ich partneri či rodičia. Aj tí, ktorí majú trvalé následky na zdraví pre chybu lekára.

A my budeme kričať poriadne nahlas.

Aj za všetkých tých 11 000 ľudí každoročne na Slovensku zomierajúcich, hoci by mohli žiť, keby im poskytli včas potrebnú zdravotnú starostlivosť.

 

Veríme, že pán premiér Matovič podnikne reálne kroky na zastavenie tejto zúfalej štatistiky. Jedným z potrebných krokov je aj ustanovenie zdravotníckeho ombudsmana s náležitými kompetenciami.

 

 

Elena  9.7.2020

 

Ale nooo 4. – A čo bude nasledovať, pán Korčok, ak vyhlásime športovcov v Rusku hrajúcich za zločincov?

20.02.2024

Sú športovci hrajúci v Rusku zločinci? Táto otázka a odpoveď na ňu nám umožní vidieť ako sa Slovensko pohne ďalej. Lebo buď budeme pritakávať Korčokovi v jeho usalink postoji, že žiadny športovec, ktorý hrá v Rusku, nás nesmie reprezentovať, alebo pritakáme Pellegrinimu, že hrať môžu. Korčok nám svojimi krokmi ukazuje viac ako by chcel. Vravím od začiatku, [...]

Ale nooo 3. – Kovidlumpov treba potrestať. . .

20.02.2024

Spoločnosť sa potrebuje s časmi kovidu vyrovnať spravodlivo – a to nepôjde bez potrestania lumpov. Žiadne „zavrime oči, urobme hrubú čiaru, odpustime a zabudnime“ nesmie nastať. To jednoducho nejde – po tom všetkom, čo sme museli prežiť kvôli zločincom, a koľkí tú darebáčinu neprežili, nemôžeme iba mávnuť rukou a ísť ďalej. Som aj proti [...]

Ale nooo 2. – Akú pravdu nám Hellebrandt ukázal. . .

19.02.2024

Nuž, bývalý poslanec Progresívneho Slovenska Hellebrandt nám ukázal niekoľko aspektov pravdy v situácii odhalenia jeho ochorenia. V prvom rade – nevidela som jediný ohlas, ktorým by ho niekto hanil za jeho chorobu. Všetky kritické príspevky mu vyčítali nekomunikovanie o nej so zdravotníkmi. Pripadá mi zvláštne, že ľudia tváriaci sa progresívne namiesto progresívneho [...]

Antony Blinken

Rio de Janeiro hostí šéfov diplomacií G20. Stretnú sa aj Blinken s Lavrovom

21.02.2024 08:12

Ministri zahraničia krajín skupiny G20 budú hovoriť najmä o vojnách na Ukrajine a na Blízkom východe.

Robotyne, streľba do zajatcov

VIDEO: Unian: Ruskí vojaci opäť postrieľali ukrajinských zajatcov

21.02.2024 08:00

Moskva a Kyjev sa od ruskej invázie na Ukrajinu obviňujú zo zabíjania vojnových zajatcov.

Viagra

V španielskom meste Don Benito zadržali kňaza, ktorý obchodoval s viagrou

21.02.2024 07:44

Kňaz bol v meste dobre známy a tešil sa obľube miestnych. K zadržaniu došlo v dome, ktorý kňaz zdieľa s iným mužom - svojím životným partnerom.

Sergej Lavrov / Nicolas Maduro /

Rusko a Venezuela sa dohodli na užšej spolupráci v oblasti ropy, plynu a jadra na mierové účely

21.02.2024 07:27

Moskva sa snaží nájsť diplomatických a obchodných partnerov, pretože čelí sankciám západných štátov a izolácii v dôsledku invázie na Ukrajinu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,821
Celková čítanosť: 8840881x
Priemerná čítanosť článkov: 3134x

Kategórie