Založ si blog

Povedz mi 6. – Signály rizika. . .

Boh chce mier. A ľudia tiež.

Naozaj máme peniaze v tejto dobe vyhadzovať na ďalšie zbrojenie? To je otázka, o ktorej uvažujem v tejto chvíli. A to na základe správy o nápade Naďa na ďalšie vrážanie peňazí u nás do zbrojenia.

https://aktualizovane.sk/nad-nevie-co-s-peniazmi-slovensko-by-mohlo-kupit-nove-vrtulniky-black-hawk-za-50-milionov-dolarov/

 

Celý rad signálov rizika môžeme vo vývoji situácie u nás zachytiť…

  • Ide o nárast nezamestnanosti, ktorý už pár mesiacov prebieha a ktorého ďalšia vlna príde údajne v septembri

https://www.tvnoviny.sk/ekonomika/1999790_majitelia-slovenskych-firiem-hovoria-stale-viac-o-prepustani-tyka-sa-to-vsetkych-regionov

  • V druhom rade situácia s koronou, ktorá nadobúda nový rozmer nielen počtom novonakazených

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/558509-online-ruti-sa-na-europu-druha-vlna-pandemie/

ale podľa mňa aj skutočnosťou, že „cestovatelia“ nám môžu spustiť komunitné šírenie. To by som videla ako skutočný problém.

  • V treťom rade ide o navrátilcov, najmä z Anglicka. Údajne sa ich ešte stovky môžu vrátiť. Ak si myslíte, že preháňam, nuž Slovenská lekárska komora vydala varovanie pred pár dňami práve v tejto veci

https://lekom.sk/novinky/co-je-nove#SLK%20vyz%C3%BDva%20vl%C3%A1du%20na%20d%C3%B4sledn%C3%A9%20monitorovanie%20navr%C3%A1tilcov%20z%C2%A0Ve%C4%BEkej%20Brit%C3%A1nie%20(20.7.2020)

Uvádza:

Slovenská lekárska komora je znepokojená najnovšími informáciami z východného Slovenska, kde sa starostovia viacerých miest a obcí na Spiši obávajú opätovného rozšírenia koronavírusu v súvislosti s očakávaným návratom stoviek našich občanov z Veľkej Británie. Keďže od pondelka,20. júla je táto krajina zaradená na takzvanom zelenom zozname, nemusia sa prichádzajúci občania po návrate na Slovensko podrobiť žiadnym testom ani karanténe. V tejto súvislosti môže preto oprávnene vyvstať dôvodná obava, že obce na Spiši sa môžu stať novými ohniskami nákazy.

Vzhľadom na to, že už pred pár týždňami to boli práve navrátilci z Veľkej Británie, ktorí nákazu do viacerých obcí na východe Slovenska priniesli, vyzýva Slovenská lekárska komora vládu Slovenskej republiky, aby zabezpečila nielen monitoring, ale zvážila aj povinné testovanie Slovákov, vracajúcich sa z Veľkej Británie hlavne do týchto „rizikových oblastí“ . Iba tak môžeme zabrániť nekontrolovateľnému šíreniu vírusu a ohrozeniu zdravia všetkých občanov.

Pokladám za hlúpy nápad nemonitorovať prichádzajúcich.

  • A to som nespomenula ešte obrovské zadĺženie, do ktorého Slovensko hrdo kráča –

https://e.dennikn.sk/1953225/vlada-si-v-tomto-roku-pozicala-od-investorov-takmer-12-miliard-uroky-pocas-koronakrizy-stupli/

Všetky tie riziká, ktoré spomínam, aj ďalšie existujúce (zmeny klímy a s tým súvisiace vznikajúce škody na majetku ľudí aj spoločensky celkovo) sú spojené s potrebou financií. Veď z čoho budú žiť všetci tí nezamestnaní a navrátilci, ako ekonomicky zvládneme ďalšiu možnú vlnu korony. Populácia starne. A EÚ sa rozhodla poslať do Afriky z podporného fondu údajne až 26  miliárd práve Afrike. Niekto tie peniaze musí vyrobiť.

Naozaj máme v tejto situácii peniaze na vyhadzovanie do zbrojenia? Tento voči občanom bezohľadný prístup by podľa mňa už mal zakladať aj trestnoprávnu zodpovednosť pre takého zástupcu národa a „obhajcu jeho záujmov“. Lebo tu dochádza ku zadlžovaniu nielen nás pracujúcich, ale aj budúcich generácií, našich detí a vnukov, ktorí by mali bremeno obrovského dlhu niesť na svojich pleciach a splácať ho na úkor vlastnej životnej úrovne.

Do čoho nás to ženú?

Ako samotný Naď uviedol do médií,  tie toľko spomínané americké stíhačky nás vyjdu viac, ako sme plánovali údajne https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/553437-nad-stihacky-f-16-vyjdu-viac-ako-1-6-miliardy-ktore-avizovala-minula-vlada/

Ako sa uvádza v článku Naď tvrdí, že kontrakt na stíhačky zahŕňa výcvik pilotov. Logistiku však len na dva roky. „Konkurenčná ponuka mala logistiku tuším na desať rokov, čiže na šesť alebo osem rokov, teraz si nie som istý, budeme musieť logistiku dokúpiť, a to bude stáť stovky miliónov. Tá akvizícia bude stáť Slovenskú republiku na prvých desať rokov ďaleko cez dve miliardy eur,“ uviedol. Zdvojnásobiť až strojnásobiť sa môže podľa neho aj suma za rekonštrukciu letiska Sliač, predošlá vláda odhadovala náklady na 55 miliónov eur.

Naď napriek tomu všetkému prišiel s nápadom nakúpiť ďalšiu vojenskú výzbroj

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/558576-nad-za-peniaze-z-usa-by-sme-mohli-kupit-black-hawky-alebo-lahsie-vrtulniky/

Pričom Američania by nám poskytli polovicu a my najmenej rovnakú sumu by sme museli investovať tiež. Za akých podmienok by nám peniaze USA dali – žeby za toľko spomínaný Sliač? Keďže prebiehajú rokovania o konkrétnych požiadavkách USA, ktoré nie sú verejne prístupné, nevieme čo všetko by si za to chceli nárokovať. Nepáči sa mi to, nie, nepáči veru. Je to nezodpovedný človek, ktorý vládu i nás všetkých môže takýmito výdavkami v tomto čase dosať do problémov.

Takže zdrojov výdavkov, ktoré som vyššie uviedla, máme viac ako dosť. Napriek tomu sa nás tu ktosi  – konkrétne pán Naď a ktovie kto v jeho pozadí – pokúša finančne dostať do ešte väčšej šlamastiky.

 

Elena

 

K diskusii:  oci-orla  Nehovorte, na kolenách sme prosili o vstup do NATO a EÚ? A je našou povinnosťou zbrojiť nad reálny rámec svojich aktuálnych možností? Ach, ste si istý, že to je optika orla, a nie iného zvieratka?

Cesta duše 7. – Život je. . .

04.03.2024

Medzinárodný deň divokej prírody bol včera. Šaman Ivo Musil o tom píše nádherne na svojej stránke šamani.cz. Aj tento obrázok tam má, ako zdroj uvádza Zdroj: Native American Culture Regions https://www.facebook.com/groups/nativecutlure/ Mám aj ja v srdci jej nespútanú podobu [...]

Pravdu na stôl 1. – Buď spravodlivosť nastolí štát, alebo ju vezmú do rúk ľudia. . .

02.03.2024

Pravdu nezastavíte. Je to priveľká špinavosť – tá hra na kovidpandémiu. Je to zločin proti ľudskosti. Som si istá, že v tomto štáte nie je ozajstný záujem pravdivo vyšetriť kovidšpinavosti – NCZI mi odmietlo poskytnúť štatistiku o tom, v ktorej nemocnici ľudia zomierali na UPV najviac. A pýtam sa verejne, prečo by mala byť táto informácia dôverná, prečo [...]

Ale nooo 11. – Ako som analyzovala analýzu analytikov. . .

29.02.2024

Analytici sa pustili do bývalej vlády za dôchodky, ako píše článok v linku https://www.topky.sk/cl/10/2698371/Analytici-nalozili-byvalej-vlade–Kde-ma-teraz-na-toto-stat-brat-peniaze–Cierne-scenare-a-zle-spravy-pre-dochodcov vraj budú musieť žiť s minimálnou valorizáciou – symbolickou, terajšie dôchodky budú zmrazené. Mám už dosť toho, ako tu ktosi klame a [...]

Allen Weisselberg

Bývalý finančný riaditeľ Trump Organization sa priznal ku krivej výpovedi. Dostal päť mesiacov väzenia

04.03.2024 22:47

Allen Weisselberg sa priznal ku krivej výpovedi v občianskoprávnom procese, v ktorom je za podvod obžalovaný exprezident Donald Trump.

Izrael / Tunel / Hamas /

Hamas nevie, koľko rukojemníkov v Gaze je ešte nažive

04.03.2024 22:35

Otázka rukojemníkov je stredobodom rokovaní o prímerí v Pásme Gazy, ktoré prebiehajú v Káhire.

Vladimir Putin

Únik nahrávky z Nemecka je podľa Bieleho domu pokus Ruska rozdeliť západných spojencov Kyjeva

04.03.2024 22:07

Prokremeľská RT zverejnila nahrávku, o ktorej tvrdí, že na nej predstavitelia nemeckej armády diskutujú o vojenských úderoch na Moskvou anektovaný ukrajinský Krym.

Télam

Argentínsky prezident Milei nechal zavrieť štátnu tlačovú agentúru Télam. Tvrdí, že je "hlasnou trúbou perónizmu"

04.03.2024 21:15

Podľa zamestnancov je uzavretie agentúry jedným z najhorších útokov na slobodu slova za posledných 40 rokov, teda od pádu vojenskej junty.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,830
Celková čítanosť: 8872750x
Priemerná čítanosť článkov: 3135x

Kategórie