Založ si blog

O časoch 8. – Čo tým Nemcom preskočilo? ? ? ! ! ! . . .

Nemeckou veľvyslankyňou na Slovensku je žena. Barbara Wolf.

Pôsobí cieľavedome. A podľa životopisu pracuje výkonne – z referentky ministerstva sa vypracovala na veľvyslankyňu. A dokonca verím, že skutočne vlastnou zodpovednou prácou sa dostala kariérne tam, kde je. Predtým pôsobila dokonca v regióne Kurdistan – Irak, takže sa nevyhýba prevzatiu zodpovednosti za ťažké misie.

No a prečo o nej uvažujem?

Preto, lebo odhadujem, či by mala odvahu postaviť sa na stranu spravodlivosti v tomto prípade,o ktorom teraz píšem.

Diplomati nezasahujú – ale ako diplomati majú úplne jasnú predstavu o tom, ako dokážu efektívne posunúť vec správnym smerom bez zjavného zasahovania.

Neviem prečo, ale tej dáme fandím, pôsobí na mňa dôveryhodne – tak jej dajme čas ukázať, čo je v nej.

Lebo prípad, o ktorom píšem, a ktorý naniesli dnes médiá u nás, vrhá na Nemecko skutočne škaredé svetlo.

 

Ide o prípad Veroniky, zavraždenej pred štyrmi rokmi jej bývalým partnerom a otcom jej dieťaťa, Ten ju vylákal do lesa a brutálne ubodal. V médiách sa dá nájsť pár detailov prípadu – a

https://www1.pluska.sk/krimi/video-vrazda-mladej-mamicky-veroniky-27-pred-sudom-zomierala-mukach-neskutocne-trpela

V médiách sa dá nájsť pár detailov prípadu – a sú desivé.

Bolo to psychicky náročné. Dievča malo viacero bodných a sečných rán, najmä v oblasti rúk a trupu, zjavne sa bránilo a vedelo, aký koniec ju čaká. Muselo to byť kruté,”zamyslel sa jeden z nich. Vrah jej zozadu viackrát zaťal do temena hlavy ostrým predmetom – mačetou alebo sekáčikom na mäso. Sekal do nej aj keď spadla alebo ním bola zrazená.

 

Dnes sa objavila správa, ako nepekne sa správa Nemecko k Veronikinej rodine, a hlavne ku malému chlapčekovi

https://www1.pluska.sk/krimi/obrovske-zufalstvo-rodiny-zavrazdenej-veroniky-27-skolabovali-ked-uvideli-tuto-fotku

Nemci sa veru správajú na počudovanie. Namiesto zverenia dieťaťa do starostlivosti starých rodičov, ktorí o to požiadali, mu zatajujú že otec zabil jeho mamu a nechávajú ho v kontakte s rodinou vraha. Tí zjavne dieťaťu klamú do očí tiež.

A ja si kladiem otázku nielen ako človek, ale aj ako odborník – ako to raz zvládne ten chlapec psychicky, keď zistí, že jeho mamu otec zavraždil a že sa po celé roky stýkal s rodinou vraha svojej mamy, že po celý čas mu klamali do očí???!!

Ako dôvod postupu Nemecka médiá uviedli, že Nemci takto rozhodli kvôli tomu, že u starých rodičov prevládli emócie a Michaila nazvali vrahom ešte pred jeho právoplatným odsúdením.

No už neprihliadol na to, že to, čo zažívajú Mitaľovci po tom, čo sa stalo ich dcére, je po emotívnej stránke silné a neprekonateľné. “To je týranie dieťaťa. Obrátime sa aj na súd do Štrassburgu. Len musíme počkať za rozsudkom vo veci vraždy. Vláda nám sľúbila advokáta, aby sme na nemeckom súde uspeli,” vyhlásil Dušan Mitaľ vtedy(58).

No kto sa tej rodine čuduje? Ako by ste sa cítili na ich mieste? Prečo sa berie ustavične toľko ohľadov na páchateľov, namiesto aby sa bral na ich obete???!!To ktorá tupá úradnícka hlava vymyslela takýto chorý scenár? Myslím, že by mali medzinárodné ľudskoprávne inštitúcie zažalovať Nemeckú republiku za porušovanie práv dieťaťa.

Trauma, ktorú mu spôsobujú takýmto postupom, na ňom môže zanechať celoživotné následky.

 

Médiá oslovili aj úrad vlády, predsedu vlády, ministerstvo zahraničných vecí a niektorých poslancov. Nereagovali ani po niekoľkých dňoch. No to je krásna vizitka tých, ktorí sú platení z našich daní. Čušia, nezaujímajú sa o osudy ľudí.

Pozrela som si rozpis, čomu sa venuje Ministerstvo zahraničných vecí tento týždeň – samé videokonferencie a online diskusie. A minister má práve dnes rokovanie vlády. No kdeže by mali čas venovať sa problémom slovenských občanov.

A tak si myslím, že výzvy treba adresovať nemeckej vláde.

A európskej sieti ombudsmanov

https://www.ombudsman.europa.eu/sk/european-network-of-ombudsmen/members/national-ombudsmen

Zastúpenie Nemecka je nasledovné

Nemecko

Petitionsausschuss
Deutscher Bundestag
Platz der Republik 1 DE-11011 Berlin
Tel.:+49 30 227 35257
Fax:+49 30 227 36053
https://epetitionen.bundestag.de/epet/peteinreichen.html
Regional Ombudsmen >

Majú ombudsmana, predstavte si. Tak už by mali nabehnúť naše ľudsko-právne organizácie, aby hájili najlepší záujem dieťaťa. Lebo tým rozhodne nie je kontakt s rodinou vraha jeho matky a klamanie dieťaťu o smrti mamy.

Ja osobne si myslím, že osobu zodpovednú v Nemecku za tento postup voči dieťaťu, by mali trestne stíhať.

 

Elena 11.11.2020

Takže tak 8. – Spoločná zodpovednosť – spoločná basa. . .

19.04.2024

Opakované testovanie národa sa označovalo ako Spoločná zodpovednosť. Veru, to vydarené podujatie Matoviča a jeho inšpirátora Pavelku, ktorý sa vydával za epidemiológa – skôr by sme ho mohli označiť ako Zločin storočia, veď šlo o trestný čin, realizovaný vládou na vlastnom národe s verejne prezentovaným hrubým nátlakom, ktorému boli ľudia vystavení pod [...]

Takže tak 7. – Bude Dolinková klinec do truhly vláde?

19.04.2024

Dolinková zavádza platby u lekára – vraj „len 5 eur“. Ibaže zakaždým, a u každého lekára – takže ak potrebujete u špecialistu predpísanie liekov či pravidelnú kontrolu, a máte takých špecialistov troch a raz zájdete k všeobecnému lekárovi, chronicky chorému pacientovi urve tento nápad hneď 20 eur navyše z rozpočtu mesačne. Iste, „iba [...]

Cesta duše 10. – Ťažké časy. . .

18.04.2024

Čaro rozprávok je v ich pravdivosti. Vypovedajú o živote tak veľa… Veru, spomínate si kde začína rozprávka? Za siedmymi horami a siedmymi dolami, kde sa voda sypala a piesok sa lial. Tam, hodne ďaleko, kde je všetko naopak než ako by malo byť, práve tam sa začína rozprávkový príbeh. Musíte skrátka prejsť ťažkými časmi, a všetko v živote sa vám musí prevrátiť. [...]

nôž, krv, zranenie

Veľká tragédia v Hlohovci: V byte našli dobodaného 19-ročného mladíka. Polícia zadržala podozrivého

20.04.2024 21:44, aktualizované: 22:26

Privolaní záchranári mu už nedokázali pomôcť.

Taiwan, vojaci

USA odklepli spojencom pomoc za 95 miliárd dolárov. Biden: Jasná správa o našej sile

20.04.2024 19:51, aktualizované: 22:34

Rad kongresmanov ocenil, že šéf Snemovne Mike Johnson zákony na hlasovanie predložil. Johnson kvôli tomu podľa médií riskuje vlastný post.

nehody

Nešťastný deň pre Brezovú pod Bradlom: Dve nehody a päť zranených. Zasahoval aj vrtuľník

20.04.2024 19:29

Polícia vyšetruje okolnosti dvoch dopravných nehôd, ku ktorým došlo v sobotu v Brezovej pod Bradlom.

loď, trajekt, potopený

V Stredoafrickej republike zahynulo pri potopení sa lode 58 ľudí, smerovali na pohreb

20.04.2024 18:56, aktualizované: 21:33

Podľa svedkov viezla rybárska loď na rieke Mpoko v Bangui viac ako 300 osôb. Pomoc prišla až po 40 minútach.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,851
Celková čítanosť: 8988014x
Priemerná čítanosť článkov: 3153x

Kategórie