Založ si blog

O časoch 8. – Čo tým Nemcom preskočilo? ? ? ! ! ! . . .

Nemeckou veľvyslankyňou na Slovensku je žena. Barbara Wolf.

Pôsobí cieľavedome. A podľa životopisu pracuje výkonne – z referentky ministerstva sa vypracovala na veľvyslankyňu. A dokonca verím, že skutočne vlastnou zodpovednou prácou sa dostala kariérne tam, kde je. Predtým pôsobila dokonca v regióne Kurdistan – Irak, takže sa nevyhýba prevzatiu zodpovednosti za ťažké misie.

No a prečo o nej uvažujem?

Preto, lebo odhadujem, či by mala odvahu postaviť sa na stranu spravodlivosti v tomto prípade,o ktorom teraz píšem.

Diplomati nezasahujú – ale ako diplomati majú úplne jasnú predstavu o tom, ako dokážu efektívne posunúť vec správnym smerom bez zjavného zasahovania.

Neviem prečo, ale tej dáme fandím, pôsobí na mňa dôveryhodne – tak jej dajme čas ukázať, čo je v nej.

Lebo prípad, o ktorom píšem, a ktorý naniesli dnes médiá u nás, vrhá na Nemecko skutočne škaredé svetlo.

 

Ide o prípad Veroniky, zavraždenej pred štyrmi rokmi jej bývalým partnerom a otcom jej dieťaťa, Ten ju vylákal do lesa a brutálne ubodal. V médiách sa dá nájsť pár detailov prípadu – a

https://www1.pluska.sk/krimi/video-vrazda-mladej-mamicky-veroniky-27-pred-sudom-zomierala-mukach-neskutocne-trpela

V médiách sa dá nájsť pár detailov prípadu – a sú desivé.

Bolo to psychicky náročné. Dievča malo viacero bodných a sečných rán, najmä v oblasti rúk a trupu, zjavne sa bránilo a vedelo, aký koniec ju čaká. Muselo to byť kruté,”zamyslel sa jeden z nich. Vrah jej zozadu viackrát zaťal do temena hlavy ostrým predmetom – mačetou alebo sekáčikom na mäso. Sekal do nej aj keď spadla alebo ním bola zrazená.

 

Dnes sa objavila správa, ako nepekne sa správa Nemecko k Veronikinej rodine, a hlavne ku malému chlapčekovi

https://www1.pluska.sk/krimi/obrovske-zufalstvo-rodiny-zavrazdenej-veroniky-27-skolabovali-ked-uvideli-tuto-fotku

Nemci sa veru správajú na počudovanie. Namiesto zverenia dieťaťa do starostlivosti starých rodičov, ktorí o to požiadali, mu zatajujú že otec zabil jeho mamu a nechávajú ho v kontakte s rodinou vraha. Tí zjavne dieťaťu klamú do očí tiež.

A ja si kladiem otázku nielen ako človek, ale aj ako odborník – ako to raz zvládne ten chlapec psychicky, keď zistí, že jeho mamu otec zavraždil a že sa po celé roky stýkal s rodinou vraha svojej mamy, že po celý čas mu klamali do očí???!!

Ako dôvod postupu Nemecka médiá uviedli, že Nemci takto rozhodli kvôli tomu, že u starých rodičov prevládli emócie a Michaila nazvali vrahom ešte pred jeho právoplatným odsúdením.

No už neprihliadol na to, že to, čo zažívajú Mitaľovci po tom, čo sa stalo ich dcére, je po emotívnej stránke silné a neprekonateľné. “To je týranie dieťaťa. Obrátime sa aj na súd do Štrassburgu. Len musíme počkať za rozsudkom vo veci vraždy. Vláda nám sľúbila advokáta, aby sme na nemeckom súde uspeli,” vyhlásil Dušan Mitaľ vtedy(58).

No kto sa tej rodine čuduje? Ako by ste sa cítili na ich mieste? Prečo sa berie ustavične toľko ohľadov na páchateľov, namiesto aby sa bral na ich obete???!!To ktorá tupá úradnícka hlava vymyslela takýto chorý scenár? Myslím, že by mali medzinárodné ľudskoprávne inštitúcie zažalovať Nemeckú republiku za porušovanie práv dieťaťa.

Trauma, ktorú mu spôsobujú takýmto postupom, na ňom môže zanechať celoživotné následky.

 

Médiá oslovili aj úrad vlády, predsedu vlády, ministerstvo zahraničných vecí a niektorých poslancov. Nereagovali ani po niekoľkých dňoch. No to je krásna vizitka tých, ktorí sú platení z našich daní. Čušia, nezaujímajú sa o osudy ľudí.

Pozrela som si rozpis, čomu sa venuje Ministerstvo zahraničných vecí tento týždeň – samé videokonferencie a online diskusie. A minister má práve dnes rokovanie vlády. No kdeže by mali čas venovať sa problémom slovenských občanov.

A tak si myslím, že výzvy treba adresovať nemeckej vláde.

A európskej sieti ombudsmanov

https://www.ombudsman.europa.eu/sk/european-network-of-ombudsmen/members/national-ombudsmen

Zastúpenie Nemecka je nasledovné

Nemecko

Petitionsausschuss
Deutscher Bundestag
Platz der Republik 1 DE-11011 Berlin
Tel.:+49 30 227 35257
Fax:+49 30 227 36053
https://epetitionen.bundestag.de/epet/peteinreichen.html
Regional Ombudsmen >

Majú ombudsmana, predstavte si. Tak už by mali nabehnúť naše ľudsko-právne organizácie, aby hájili najlepší záujem dieťaťa. Lebo tým rozhodne nie je kontakt s rodinou vraha jeho matky a klamanie dieťaťu o smrti mamy.

Ja osobne si myslím, že osobu zodpovednú v Nemecku za tento postup voči dieťaťu, by mali trestne stíhať.

 

Elena 11.11.2020

Kde bolo, tam bolo 4. – O časoch. ..

28.11.2020

Sypú sa dni závratným tempom k Vianociam. Ponuky na výhodné kúpy sa na nás sypú, a ja zádumčivo premietam o Vianociach dávnych čias. Nemyslím tým v tejto chvíli moje dávne Vianoce, so synom ešte. Najvyšší súd mi nedávno po bezmála roku a pol čakania na rozsudok oznámil, že rozhodovať nebude, lebo podanie bolo oneskorené. Právnička predvčerom potvrdila, že [...]

Kde bolo, tam bolo 3. – Čo nás život naučí. . .

25.11.2020

Niektorí počas života napíšu dielo i viaczväzkové, ako taký Marx a Engels napríklad. Alebo trebárs ako Jung, jeden z veľkých filozofov a psychológov, ktorý zanechal súborné dielo viac ako 150 kníh a iných prác. To ja pri mojej smole na vzťahy s externými diskami a USB s dátami na nich uchovanými som veru 150 kníh nezanechala. I tie štyri, už toľko krát porozpisované, [...]

Kde bolo, tam bolo 2. – Čo je najhoršie na pandémii?

22.11.2020

Čo nám kto chce ešte ukradnúť? Túto tvrdú otázku som si položila po rannom prebehnutí fb, kde svietila informácia, že pani advokátka Krajníková zakladá politickú stranu Právo Slovenskej republiky. Dúhu si prisvojili LGBT komunity, slnko slniečkári, no a najnovšie právo na Slovensku by si chceli prisvojiť nenosiči rúšok. Nikdy som nečítala veľa blogov, teraz [...]

bielorusko

Na protestoch v Bielorusku zadržali vyše 320 ľudí, len v Minsku 250

29.11.2020 20:25

Protesty proti Lukašenkovmu spornému znovuzvoleniu trvajú už viac ako tri mesiace.

Lukáš Kyselica

Kyselica: Mestské a obecné polície by mohli využívať objektívnu zodpovednosť

29.11.2020 18:55

Policajti by mohli objektívnu zodpovednosť využívať pri porušeniach ustanovení o zákaze zastavenia a státia.

Francúzsko protesty oheň

Na protestoch proti policajnému násiliu vo Francúzsku zadržali 81 ľudí

29.11.2020 17:26

Zhromaždenia mali prevažne pokojný priebeh, avšak sporadicky ich sprevádzalo aj násilie a výtržnosti.

Peter Pellegrini

Voľby by v novembri vyhral Hlas-SD s 19,1 percenta, nasleduje OĽANO

29.11.2020 13:27, aktualizované: 21:25

Zo súčasnej vládnej koalície by podľa prieskumu Focusu v parlamente boli len OĽaNO, SaS a Sme rodina s 59 hlasmi.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,739
Celková čítanosť: 4158893x
Priemerná čítanosť článkov: 2392x

Kategórie