Založ si blog

O časoch 8. – Čo tým Nemcom preskočilo? ? ? ! ! ! . . .

Nemeckou veľvyslankyňou na Slovensku je žena. Barbara Wolf.

Pôsobí cieľavedome. A podľa životopisu pracuje výkonne – z referentky ministerstva sa vypracovala na veľvyslankyňu. A dokonca verím, že skutočne vlastnou zodpovednou prácou sa dostala kariérne tam, kde je. Predtým pôsobila dokonca v regióne Kurdistan – Irak, takže sa nevyhýba prevzatiu zodpovednosti za ťažké misie.

No a prečo o nej uvažujem?

Preto, lebo odhadujem, či by mala odvahu postaviť sa na stranu spravodlivosti v tomto prípade,o ktorom teraz píšem.

Diplomati nezasahujú – ale ako diplomati majú úplne jasnú predstavu o tom, ako dokážu efektívne posunúť vec správnym smerom bez zjavného zasahovania.

Neviem prečo, ale tej dáme fandím, pôsobí na mňa dôveryhodne – tak jej dajme čas ukázať, čo je v nej.

Lebo prípad, o ktorom píšem, a ktorý naniesli dnes médiá u nás, vrhá na Nemecko skutočne škaredé svetlo.

 

Ide o prípad Veroniky, zavraždenej pred štyrmi rokmi jej bývalým partnerom a otcom jej dieťaťa, Ten ju vylákal do lesa a brutálne ubodal. V médiách sa dá nájsť pár detailov prípadu – a

https://www1.pluska.sk/krimi/video-vrazda-mladej-mamicky-veroniky-27-pred-sudom-zomierala-mukach-neskutocne-trpela

V médiách sa dá nájsť pár detailov prípadu – a sú desivé.

Bolo to psychicky náročné. Dievča malo viacero bodných a sečných rán, najmä v oblasti rúk a trupu, zjavne sa bránilo a vedelo, aký koniec ju čaká. Muselo to byť kruté,”zamyslel sa jeden z nich. Vrah jej zozadu viackrát zaťal do temena hlavy ostrým predmetom – mačetou alebo sekáčikom na mäso. Sekal do nej aj keď spadla alebo ním bola zrazená.

 

Dnes sa objavila správa, ako nepekne sa správa Nemecko k Veronikinej rodine, a hlavne ku malému chlapčekovi

https://www1.pluska.sk/krimi/obrovske-zufalstvo-rodiny-zavrazdenej-veroniky-27-skolabovali-ked-uvideli-tuto-fotku

Nemci sa veru správajú na počudovanie. Namiesto zverenia dieťaťa do starostlivosti starých rodičov, ktorí o to požiadali, mu zatajujú že otec zabil jeho mamu a nechávajú ho v kontakte s rodinou vraha. Tí zjavne dieťaťu klamú do očí tiež.

A ja si kladiem otázku nielen ako človek, ale aj ako odborník – ako to raz zvládne ten chlapec psychicky, keď zistí, že jeho mamu otec zavraždil a že sa po celé roky stýkal s rodinou vraha svojej mamy, že po celý čas mu klamali do očí???!!

Ako dôvod postupu Nemecka médiá uviedli, že Nemci takto rozhodli kvôli tomu, že u starých rodičov prevládli emócie a Michaila nazvali vrahom ešte pred jeho právoplatným odsúdením.

No už neprihliadol na to, že to, čo zažívajú Mitaľovci po tom, čo sa stalo ich dcére, je po emotívnej stránke silné a neprekonateľné. “To je týranie dieťaťa. Obrátime sa aj na súd do Štrassburgu. Len musíme počkať za rozsudkom vo veci vraždy. Vláda nám sľúbila advokáta, aby sme na nemeckom súde uspeli,” vyhlásil Dušan Mitaľ vtedy(58).

No kto sa tej rodine čuduje? Ako by ste sa cítili na ich mieste? Prečo sa berie ustavične toľko ohľadov na páchateľov, namiesto aby sa bral na ich obete???!!To ktorá tupá úradnícka hlava vymyslela takýto chorý scenár? Myslím, že by mali medzinárodné ľudskoprávne inštitúcie zažalovať Nemeckú republiku za porušovanie práv dieťaťa.

Trauma, ktorú mu spôsobujú takýmto postupom, na ňom môže zanechať celoživotné následky.

 

Médiá oslovili aj úrad vlády, predsedu vlády, ministerstvo zahraničných vecí a niektorých poslancov. Nereagovali ani po niekoľkých dňoch. No to je krásna vizitka tých, ktorí sú platení z našich daní. Čušia, nezaujímajú sa o osudy ľudí.

Pozrela som si rozpis, čomu sa venuje Ministerstvo zahraničných vecí tento týždeň – samé videokonferencie a online diskusie. A minister má práve dnes rokovanie vlády. No kdeže by mali čas venovať sa problémom slovenských občanov.

A tak si myslím, že výzvy treba adresovať nemeckej vláde.

A európskej sieti ombudsmanov

https://www.ombudsman.europa.eu/sk/european-network-of-ombudsmen/members/national-ombudsmen

Zastúpenie Nemecka je nasledovné

Nemecko

Petitionsausschuss
Deutscher Bundestag
Platz der Republik 1 DE-11011 Berlin
Tel.:+49 30 227 35257
Fax:+49 30 227 36053
https://epetitionen.bundestag.de/epet/peteinreichen.html
Regional Ombudsmen >

Majú ombudsmana, predstavte si. Tak už by mali nabehnúť naše ľudsko-právne organizácie, aby hájili najlepší záujem dieťaťa. Lebo tým rozhodne nie je kontakt s rodinou vraha jeho matky a klamanie dieťaťu o smrti mamy.

Ja osobne si myslím, že osobu zodpovednú v Nemecku za tento postup voči dieťaťu, by mali trestne stíhať.

 

Elena 11.11.2020

Vedieť viac 4. – Kultúrne obohatení Francúzi. . .

28.11.2022

6-ročné dievčatko znásilnené migrantom vo Francúzsku – píše o tom článok v linku https://www.plenum.sk/otcovi-6-rocneho-dievcata-hrozi-vazenie-pretoze-zbil-migranta-ktory-ju-znasilnil/ Vošiel v noci do ich domu a znásilnil dieťa. Údajný páchateľ vyhlasuje, že má len 14 rokov údajne – byť políciou vo Francúzsku určite by som si jeho vek preverila biologickým [...]

Vedieť viac 3. – Príbeh lekárov alias Raz stačí. . .

27.11.2022

Raz nestačí – čítali ste tú knihu? Jej názov hovorí o tom, že nestačí byť šťastný raz v živote. Kedysi dávno som ju čítala i ja. S tým názvom knihy súhlasím, no i tak krédo „raz nestačí“ neaplikujem v živote na všetko. Rozhodne mi v živote stačí raz, ak sa ma niekto pokúsi vydierať – taký človek u mňa skončil. A tu nás podaktorí [...]

Vedieť viac 2. – Samovraždy na železniciach. . .

23.11.2022

Samovraždy na železnici. Desivý fenomén modernej spoločnosti. Už len správa o nich nás zasiahne. Nie to ešte aby to bol niekto známy. Málokto však uvažuje o tom, ako sa v tej situácii cíti rušňovodič. Človek sa postaví na koľajnice a rušňovodič už nedokáže urobiť nič, len bezmocne brzdiac pokračovať vlakom dopredu. Hoci vie, že vzdialenosť na ubrzdenie je [...]

Kuciak vražda vyšetrovanie Gašpar

Gašpar je na polícii v Nitre. Prišiel si prečítať spis v kauze Súmrak, vyšetrovanie ukončili

28.11.2022 10:10

Obvinení v kauze majú v nitrianskej centrále NAKA študovať trestný spis, vyšetrovanie sa totiž skončilo.

Finančná správa / FS / Kriminalisti /

Finančná správa rozložila skupinu nelegálnych výrobcov cigariet na východe SR

28.11.2022 09:49

Z doterajšieho vyšetrovania vyplýva, že škoda je 6,2 milióna eur. Ide o najväčší zásah proti tejto trestnej činnosti od roku 2018.

Bernard Bober

Predseda KBS cestuje do Bruselu. Rokovať bude aj o situácii v cirkvi na Slovensku

28.11.2022 09:40

Témou rokovaní bude aj budúcnosti Európy a hodnotové základy EÚ, ako aj pomoci cirkvi v dôsledku vojny na Ukrajine.

Somálsko útok bombový

Ďalší útok militantov v somálskom Mogadiše. Zahynulo najmenej desať ľudí

28.11.2022 08:03

Pri útoku utrpel zranenia aj somálsky minister vnútornej bezpečnosti.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,463
Celková čítanosť: 7227793x
Priemerná čítanosť článkov: 2935x

Kategórie